Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » World Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 25 Sep 2010, 22:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
s9k3k3Ebbo a scris:
noul format este o mare MIZERIE! [...]


Nu toată lumea e de părerea asta. De pildă, la mini-interviul de după meciul cu Stephen Maguire, Ronnie a fost întrebat ce crede despre semifinala cu Peter. Ronnie : „Mulțumesc lui Dumnezeu că nu-s decât 5 frame-uri !” Laughing

norocul sau. Oricum sper sa dureze meciul 3 ore sa vedem si noi din el ... sper ca Peter sa se joace cu nervi lui ronnie pana cedeaza Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
PotWhite
Fan


Data înscrierii: 11/Sep/2010
Mesaje: 11
Locație: Din terasa in terasa.

MesajTrimis: Sâm 25 Sep 2010, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

formatul asta e facut cu cap ... ca sa fie mai palpitant .. oricine din top 64 are o shansa sa castige ..Wink



_________________
Political Correctness is a doctrine, fostered by a delusional, illogical, liberal minority and rabidly promoted by an unscrupulous mainstream media, which holds forth the proposition that it is entirely possible to pick up a turd by the clean end.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui PotWhite Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 25 Sep 2010, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Iar Maguire s-a pierdut [...]

I se întâmplă cam mereu, în meciurile împotriva lui Ronnie. Cred că i se trage de la acea ediţie de Campionat Mondial, 2005.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Ronnie : „Mulțumesc lui Dumnezeu că nu-s decât 5 frame-uri !”


Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 7:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

numai mie imi este antipatic australianu ?? nu ca n-ar juca bine dar e ceva in stilul lui care ma calca pe nervi si nu-mi dau seama ce anume Sad



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 11:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper sa asistam la o finala O'Sullivan-Williams.Dupa parerea mea acesta ar fi un meci spectaculos si plin de suspans. Smile



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 12:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca Ronnie o sa joace finala. Acum ca a ajuns asa departe cred ca ii fac cu ochiul banii pentru castigarea turneului si o sa vrea sa castige ca o consolare ca nu l-au premiat pentru maxim 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
laur3ntiu
More than a fan


Data înscrierii: 26/Sep/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 12:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut!Si eu sper la o finala O'Sullivan-Williams si pe care sa o castige Williams.Insa fiecare mai trebuie sa treaca de Ebdon, respectiv Robertson.

Citat:
numai mie imi este antipatic australianu ?? nu ca n-ar juca bine dar e ceva in stilul lui care ma calca pe nervi si nu-mi dau seama ce anume


Nu esti singurul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui laur3ntiu Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 13:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la ce ora incepe prima semi-finala? ebdon - ronnie? nu am fost atent Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 14:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la ora 16, si imediat dupa terminarea ei (ca si pana acum), cealalta semifinala. finala se joaca de la 22.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 14:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
la ora 16, si imediat dupa terminarea ei (ca si pana acum), cealalta semifinala. finala se joaca de la 22.

mersi. ai idee daca in anglia defapt in marea britanie este transmis tot pe eurosport 2?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20156
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 14:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

s9k3k3Ebbo a scris:
la ce ora incepe prima semi-finala? ebdon - ronnie? nu am fost atent Very Happy


Bun venit, Ebbo (deocamdată, o să-ți spun așa, fiindcă numele de user e cam complicat Wink ) ! Very Happy
Bun venit, laur3ntiu ! Very Happy

Redboy a răspuns deja, eu vreau doar să adaug că programarea meciurilor, rezultatele și live scoring-ul se află la Meciuri și rezultate Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=698

În zdrobitoarea lor majoritate, englezii urmăresc meciurile la BBC (și din cauza calității mai modeste a comentariului de la British Eurosport). British Eurosport transmite pe primul canal, live, de la orele (lor) 14.15 și 20.00. Pe British Eurosport2, au un rezumat, de la ora (lor) 20.00.


_________________________



Vorbulițe după sferturi

Mark Williams : „Jocul tactic al lui Ding a fost strălucit – în primele două frame-uri, nu mi-a lăsat nicio portiță de scăpare. M-a dominat pe aproape tot parcursul meciului, așa încât victoria asta e un rezultat excelent. În ultimul frame, am crezut că o să-mi facă un snooker în spatele bilei verzi, nici nu mi-am închpuit că o să vrea să trimită bila verde în buzunar. Acum vreo doi ani, în clasamentul provizoriu căzusem până pe locul 47 și mă tot duceam în jos, ca un bolovan. Îmi intrase în obicei să pierd meci după meci. Acum, parcă-mi și vine, câteodată, să mă pișc, fiindcă mi se pare că sunt în plin vis : incredibil cât de repede am urcat din nou în clasament ! Turneul e un succes. Sferturile de finală aliniază numai jucători de top. Poate că ar trebui să introducem tragerea la sorți și la alte competiții.”

Peter Ebdon : „Toată săptămâna am jucat slab. Bine că măcar în acest ultim frame mi-am regăsit un pic de fluență și mi-am mai îmbunătățit și controlul asupra bilei albe. Masa e superbă – păcat că meciurile sunt atât de scurte... Martin este un adversar foarte periculos, iar eu m-am simțit sub mare presiune, încă de la începutul turneului, pentru că am nevoie de puncte ca să reintru în Top 16. Am fost distrus când am părăsit această elită, la sfârșitul sezonului trecut și aș fi foarte fericit dacă aș reuși să-mi recapăt locul printre primii 16 ca să pot participa la Masters. În fond, acesta este marele avantaj al unei poziții în Top 16.”

Ronnie O'Sullivan : „Astea au fost cele mai bune trei frame-uri ale mele din ultima vreme. Foarte rar reușesc așa ceva, fie că-i vorba de turnee, fie că-i vorba de antrenament. Loviturile mele de distanță sunt încă așa de departe de țintă, că mă apucă și râsul ! Poate dacă aș juca pe o masă mai mică, aș trimite și eu în buzunar ceva mai multe bile ! Peter e Peter – joacă în ritmul lui, n-ai ce să-i faci. Trebuie să faci față și unei asemenea situații.”

Neil Robertson : „Am făcut câteva breakuri bune, mai ales că au fost sub presiune, așa că sunt destul de mulțumit de jocul meu. Toți cei patru jucători rămași în competiție știu cum se câștigă un turneu și sunt convins că fiecare crede în șansele sale. Probabil că-n meciul cu Mark se va juca deschis și se va miza pe atac. Întotdeauna mă simt susținut de public aici, în Scoția – poate lumea mă crede și pe mine scoțian din cauza numelui de familie ! Important e că avem săli pline, asta e o mare bucurie pentru noi toți !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 15:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se transmite pe undeva la tv sau stream?



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20156
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 15:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.fromsport.com/v-0/6/34/v-63447.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 26 Sep 2010, 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc clara , am sa ma uit acolo la rezultate din pacate nu am gasit un stearm bun.
edit: ms ms ms clara Very Happy




Ultima modificare efectuată de către Adi4Ebbo la Dum 26 Sep 2010, 15:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » World Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următoare
Pagina 9 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community