Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » World Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 8:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci omul este fantastic.Dupa o bila rosie tu sa intrebi care este premiul pt 147.Nu pot sa cred.
Ce simplu pare snooker-ul cand e jucat cu talent si daruire.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 9:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Talent cu carul, daruire nu mai stiu cata...

Mie personal nu mi s-a parut foarte OK gestul lui dupa bila roz. Se joaca cu un lucru care inseamna maximul pentru toti iubitorii snookerului - 1 (adica el insusi). Pentru mine personal, ca fan al lui Ronnie, bucuria pe care am avut-o la bila roz pentru breakul maxim ce va fi realizat a fost inlocuita pentru cateva secunde cu o mare uimire si, de ce nu, suparare ca-si bate joc de asa ceva; noroc ca s-a razgandit si a bagat si bila neagra Laughing .

Probabil ca asa sunt toti oamenii exceptionali. Fiecare are supapa lui de presiune, care-l aduce un pic mai aproape de noi ceilalti.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 9:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca gestul de la bila neagra a vrut sa arate cat de mult ii "apreciaza" pe cei de la wsa pt ca nu au inclus un premiu special pentru maxim.
Eu unul nu cred ca nu a vrut sa joace bila neagra ci doar a fost un moment asa ca sa fie tensiunea mai mare.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 9:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai sunt si alte motivatii la care se putea gandi pe langa bani (era un break de 147, oricat de putin ar insemna pentru el asta, mai important, al 10-lea break de 147, cu care il depaseste pe Hendry, publicul, oamenii care il admira, telespectatorii,..., chiar si certitudinea ca va avea cel mai mare break al competitiei)

Intr-adevar, trist este ca excelenta nu se plateste nici la nivelele cele mai inalte...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 9:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In geniul lui Ronnie spune ca era bun un premiu de 25.000 de lire ca "sa merga in vacanta".

A mai existat un turneu unde maximul sa nu fie premiat corespunzator?

Poate wsa revine si totusi acorda un premiu pentru maxim.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 10:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy

Adevarul este ca a facut break-ul la comanda... Asa ceva eu n-am mai vazut pana acum... Si a bagat si niste bile foarte grele pe alocuri.

Asa ca as zice c-a fost mai mult decat afisarea excelentei. A fost o demonstratie a ce inseamna sa fii atat de bun incat sa faci un 147 la comanda, intr-un turneu, dintr-o pozitie favorabila... Sigur... Putea sa rateze... Dar n-a facut-o. Si uite-asa, cu acest break, "la comanda", planeaza si mai mult mister asupra lui O'Sullivan... Oare cate break-uri d-astea ar putea sa faca (asta ca sa nu zic breakuri de peste 100) daca si-ar pune mintea? LOL

E discutabil faptul ca n-a vrut sa bage neagra... Dar nu stiu cate persoane l-ar fi condamnat... La asa o (repet) DEMONSTRATIE... Ce sa mai zici...

Si pana la urma... Nu e precizat nicaieri ca trebuie sa bagi si ultima bila (sunt nenumarate cazurile in care jucatorii nu mai ataca neagra, daca deja au castigat frame-ul)... Sigur, aici era cam urat din partea lui, dar interesant in orice caz. Si, vorba altora, putea sa rateze neagra, numa' asha de negru'n'ceru'gurii...

Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 12:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce sa mai zic? Eu acum am vazut break-ul maxim datorita link-urilor puse aici, pentru care va multumesc si eu! Notworthy

Break-ul este superb, a avut si lovituri mai grele (la a 12-a bila rosie jucata la buzunarul de mijloc de parte dreapta, apoi la bila a 13-a rosie jucata la buzunarul verde si apoi iesirea printre bila verde si maro la a 14-a bila rosie).
Asa cum s-a mai spus, Ronnie ajunge cu acest break la al 10-lea sau break maxim! Applause

Question Clara, din cate vad aici nu se premiaza nici macar cel mai mare break al turneului, nu mai vorbesc de break-ul maxim. S-a mai intamplat sa nu se aloce bani pentru break-uri la un alt turneu cu puncte?
Si inca ceva, ce a declarat Ronnie dupa meci?




Ultima modificare efectuată de către alexandra0003 la Mar 21 Sep 2010, 12:13, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 12:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Deci omul este fantastic.Dupa o bila rosie tu sa intrebi care este premiul pt 147.Nu pot sa cred.
Ce simplu pare snooker-ul cand e jucat cu talent si daruire.


Asta mi-a ajuns si mie la suflet... Smile Dupa (doar) primele 8 puncte, a si vizualizat un posibil 147. Ma rog, la cum trata loviturile, parea a fi sigur de acesta.

Cat despre talent si daruire... as spune ca in cazul daruirii este ceva mai introvertit. Very Happy

Si cum spuneau si altii... faptul ca s-a oprit la bila roz arata un mic semn de protest. Mie unu' nu mi se pare corect ca break-ul maxim sa nu aiba un premiu separat...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013


Ultima modificare efectuată de către Redboy la Mar 21 Sep 2010, 13:17, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 12:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

alexandra0003 a scris:
Question Clara, din cate vad aici nu se premiaza nici macar cel mai mare break al turneului, nu mai vorbesc de break-ul maxim. S-a mai intamplat sa nu se aloce bani pentru break-uri la un alt turneu cu puncte?


La vremea la care am scris eu prezentarea turneului, nu se stabilise încă premiul pentru breakurile cele mai mari din calificări și turneul final. În calificări, premiul a fost de 400 de lire, iar în fazele finale, este de 4000. Am completat și prezentarea. Wink

Suspendarea bonusului pentru breakul maxim este o necesară măsură de austeritate, până la refacerea rezervei de fonduri a WSA, o măsură temporară, cu care domnii jucători au fost de acord atunci când s-a adoptat, prin vot, planul Hearn. Orice cârteli ulterioare la care se dedau dumnealor dovedesc sau rea credință, sau memorie scurtă. Rolling Eyes

Video-interviu în cuprinsul acestui articol.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 13:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie merita felicitari pentru breakul realizat, dar nu trebuie sa se joace cu o cifra magica a snookerului. M-am gandit pentru un moment cu ar fi fost ca in locul lui Ronnie la ultima bila neagra sa fi fost Ken Doherty.
Uni jucatori isi doresc macar odata in cariera sa realizeze acest break in competitiile oficiale iar Ronnie se joaca cu el. Alegerea lui...bine ca poate. Congrats Ronnie Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc, Clara. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 15:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

frumos jocul cu numarul 3 dintre carter si williams Smile

se misca bine williams...

later edit : buna gluma lui Michie Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Seba
Addicted to snooker


Data înscrierii: 22/Apr/2010
Mesaje: 257
Locație: Timișoara

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nigel Bond si "musca urata" Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Seba Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 18:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O gramada de muste astazi la World Open Very Happy
Una dintre ele la deranjat pe Mark Williams cand acesta se apropia de realizarea unui break de peste o suta de puncte(Mark a si lovit musca cu sprijinul dupa ce a ratat lovitura LOL) Apoi ''musca cea urata'' la deranjat pe Nigel Bond Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 22:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am pierdut multe zilele astea, dar acel 147 a fost... WOW.
Parcă simţea Dennis ceva imediat după prima roşie a lui Ronnie, când a spus:"... but this is the beauty watching Ronnie O'Sullivan, you just never know what is gonna to happen next".
Doar 3 cuvinte - Genius at work!

Break-ul HD (comentariu în engleză): http://www.youtube.com/watch?v=uAyAdzsirE0;
Interviul de după: http://www.youtube.com/watch?v=5NQ4IsTjgHg.
Cred că merită ambele să fie adăugate în lista break-urilor maxime.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » World Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Următoare
Pagina 4 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community