Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Power Snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dana.m
Fan


Data înscrierii: 04/Oct/2008
Mesaje: 21
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
Mersi mult,inseamna ca nu vedem nici prima semifinala cu Ronnie si Ali Crying or Very sad Crying or Very sad


o sa mai incerc o relatare din asta daca ma ajuta persoana din uk


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dana.m Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
[...], dar eu nu prind eurosport2,iar pe player nu este turneul. Crying or Very sad Stie careva vreun stream live?

Eu am avut Eurosport 2 deschis, dar tot timpul a fost fotbal. Smile
Dana are dreptate, se vede doar din UK.
Asta nu înseamnă că nu poți vedea stream-uri valabile doar în UK. Tot ce ai nevoie este un proxy bun. Smile Am reușit și eu mai devreme să văd sutarul lui Ronnie, terminat, bineînțeles, cu închidere de masă, în powerplay (parcă un 108). Wink
Dacă reușiți să configurați browser-ul pentru UK, iată link-ul oficial: http://www.itv.com/sport/football/europaleague/watchlive/.
Sesiunea de seară cred că începe la ora 20.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
dana.m
Fan


Data înscrierii: 04/Oct/2008
Mesaje: 21
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
snookerclau a scris:
[...], dar eu nu prind eurosport2,iar pe player nu este turneul. Crying or Very sad Stie careva vreun stream live?

Eu am avut Eurosport 2 deschis, dar tot timpul a fost fotbal. Smile
Dana are dreptate, se vede doar din UK.
Asta nu înseamnă că nu poți vedea stream-uri valabile doar în UK. Tot ce ai nevoie este un proxy bun. Smile Am reușit și eu mai devreme să văd sutarul lui Ronnie, terminat, bineînțeles, cu închidere de masă, în powerplay (parcă un 108). Wink
Dacă reușiți să configurați browser-ul pentru UK, iată link-ul oficial: http://www.itv.com/sport/football/europaleague/watchlive/.
Sesiunea de seară cred că începe la ora 20.


pai cine nu se pricepe la proxy, adica si eu..., tot nu vedem nimic
dar poate apare pe E2 la 8, cum scrie in programul oficial al eurosport


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dana.m Trimite mesaj privat
dana.m
Fan


Data înscrierii: 04/Oct/2008
Mesaje: 21
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 18:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dana.m a scris:
mircea22 a scris:
snookerclau a scris:
[...], dar eu nu prind eurosport2,iar pe player nu este turneul. Crying or Very sad Stie careva vreun stream live?

Eu am avut Eurosport 2 deschis, dar tot timpul a fost fotbal. Smile
Dana are dreptate, se vede doar din UK.
Asta nu înseamnă că nu poți vedea stream-uri valabile doar în UK. Tot ce ai nevoie este un proxy bun. Smile Am reușit și eu mai devreme să văd sutarul lui Ronnie, terminat, bineînțeles, cu închidere de masă, în powerplay (parcă un 108). Wink
Dacă reușiți să configurați browser-ul pentru UK, iată link-ul oficial: http://www.itv.com/sport/football/europaleague/watchlive/.
Sesiunea de seară cred că începe la ora 20.


pai cine nu se pricepe la proxy, adica si eu..., tot nu vedem nimic
dar poate apare pe E2 la 8, cum scrie in programul oficial al eurosport


pe ce proxy ai intrat, ca nu reusesc deloc sa fac legatura?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dana.m Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 19:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.justin.tv/freddy49vipsnooker#/w/508182320

Cam chinuit, dar mere.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
dana.m
Fan


Data înscrierii: 04/Oct/2008
Mesaje: 21
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dana.m a scris:
snookerclau a scris:
Mersi mult,inseamna ca nu vedem nici prima semifinala cu Ronnie si Ali Crying or Very sad Crying or Very sad


o sa mai incerc o relatare din asta daca ma ajuta persoana din uk



here we go again, de data asta cu copy-paste daca tot mi-a permis mircea sa-i dezvalui identitatea (fan snooker-ronnie, adica):

Mircea Demian: ali carter sparge
prima masa
primul punct ali 6 PB deocamdata inaccesibila... 14 puncte 22 a ratat
o rosie si a lasat-o ronnie la masa a scos si PB la joc 8 puncte joaca PB
reusit reusit neagra 24 de puncte 26
a ratat neagra, 1:25 din PB PP* ali 2 puncte 16 a ratat o rosie30 de secunde din PP scor 38:26 pt ali

s-a terminat PP.........
a ratat
Mircea Demian: 59:26
Mircea Demian: a reusit ronnie lovitura de distanta la roz
Mircea Demian: iesire buna la neagra
Mircea Demian: gata prima masa
Mircea Demian: 59:39
Mircea Demian: pentru ali


cam greu cu copy-paste, cred ca fac relatarea ca inainte

masa 2 sparge ronnie, ... PP acum 30 pcte, 5 rosii pe masa

Mircea Demian: wow, ce lovitra....break 54 frumos a deblocat doua bile de pe masa
Mircea Demian: 68
Mircea Demian: 70gata PP
Mircea Demian: break de 100
Mircea Demian: a ratat la ultima rosie
189-59 ronnie
ronnie in snooker, cred
Mircea Demian: a iesit usor
Mircea Demian: a lasat ali bila aproape de buzunar
Mircea Demian: dar era acoperita
Mircea Demian: joc tactic la ultima bila rosie, deocamdata
Mircea Demian is typing...
Mircea Demian: 16 minute de joc
27
Mircea Demian: neagra pe masa
Mircea Demian: ratata..... 216:66


masa 3 ali -18....PB(powerball)...38...54...66...1 min PP...82 break...ratare la rosie si snooker...iese ronnie din snooker...ali 1....9...rateaza ali...ronnie 12....18....25...8 min ramase

masa 4:
Mircea Demian: 241:157
Mircea Demian: a inceput masa 4
Mircea Demian: ronnie 1
Mircea Demian: 3
Mircea Demian is typing...
Mircea Demian: publicul a inceput sa cante


...26....33...PP...neagra dubla...59....85...95...103, deci inca 50...113....480-157 masa 4 gata...3.30 min de joc


masa 5:public foarte galagios comparat cu sesiunea de mai devreme
Mircea Demian: 27
Mircea Demian: joaca PB
Mircea Demian is typing...
Mircea Demian: reusit PP

59...125 75
Mircea Demian: a ratat o bila rosie, 1 min din PP, 1:10 din meci,... ronnie rateaza, ali la fel, ronnie la masa...10 sec...490-234 pt ronnie si gata meciul


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dana.m Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca in sferturi publicul se simtea bine, acum sunt mai mult decat aghezmuiti. Constat ca bila maro se bucura de un deosebit respect. Twisted Evil
Au fost lovituri frumoase si dificile, dar uh, arena leilor acolo.
Si Ali intr-o camasa mustarie dementiala. Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
dana.m
Fan


Data înscrierii: 04/Oct/2008
Mesaje: 21
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Daca in sferturi publicul se simtea bine, acum sunt mai mult decat aghezmuiti. Constat ca bila maro se bucura de un deosebit respect. Twisted Evil
Au fost lovituri frumoase si dificile, dar uh, arena leilor acolo.
Si Ali intr-o camasa mustarie dementiala. Razz



unde vezi? si eu vreau Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dana.m Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
unde vezi? si eu vreau Crying or Very sad


Citat:
http://www.justin.tv/freddy49vipsnooker#/w/508182320


Dana, eu am pus linkul aici cand a inceput meciul lui Ronnie. Acum nu stiu daca mai transmit, ca pare-se ca a intrat Eurosport 1.

Oricum Ronson l-a luat tare pe Ali, 480 de puncte...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aprecieri asupra evenimentului (înainte de finală):
1. Nu-mi place culoarea postavului!
2. Cele două cercuri din zona buzunarelor superioare (emblema jocului) ar trebui să fie și ele „Power Zone”. Ar fi mult mai interesant așa.
3. Atmosfera îmi amintește de competițiile de darts, dar prea multă gălăgie. Nici la Cupa Mosconi nu este un asemenea vacarm. Băieții veseli - au fost prea veseli.
4. Degeaba a zâmbit Shaun tot timpul, mie mi-a părut că a fost cel mai afectat (vedeți faza când se face că aruncă tacul spre public).
5. Banana lui Jimmy la bila galbenă a fost fantastică!
6. Ronnie pare că se simte bine, dar se va plictisi și de jocul acesta.
7. O dată sau de două ori pe an este binevenit un astfel de turneu - un fel de Pot Black, mult mai complicat.

L.E. (după finală)
1. Ronnie e fericit cât timp îi merge jocul și câștigă (cele 5 centuries spun multe despre cum s-a simțit astăzi). Totuși, chiar și la Power Snooker cred că sunt câțiva jucători care îl pot învinge.
2. S-a schimbat Ding la față în ultimele minute ale meciului, dar a fost prea târziu.

Concluzie: Eu unul, prefer snooker-ul clasic.

P.S.1 A căzut și recordul lui Drago (Ronnie a reușit un 108 într-un minut și 58 de secunde). Plus că a reușit primul 150 în competițiile oficiale... cred. Smile De parcă ar conta...

P.S.2 Oare când îl vor invita și pe Ebdon?



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)


Ultima modificare efectuată de către mircea22 la Sâm 30 Oct 2010, 23:11, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
dana.m
Fan


Data înscrierii: 04/Oct/2008
Mesaje: 21
Locație: sibiu

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 22:47    Titlul subiectului: Re: power snooker Răspunde cu citat (quote)

jurca adrian a scris:
am tot auzit ca nu va place, voua comentatorilor galagia din sala.. mie mie se pare ok deoarece ii mai putem vedea si pe jucatori intr-o postura ma lejera. cred ca Ronnie e in extaz..mersi


orice ai zice, atmosfera destinsa, ok, dar acum e de-a dreptul deranjanta, si eu sunt in fata tv-ului, nu acolo
am obosit sa aud manifestarile alea cretine

sper ca termenul se inscrie in regulile forumului.....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dana.m Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

atmosfera a fost super sper sa mai tina un asemenea concurs dar si o asemena atmosfera.

Cu ocazia acestui "turneu" am avut ocazia sa vad un snooker mult mai relaxat si mai vesel.

Ali a fost cel mai simpatic.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 30 Oct 2010, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De acord cu tine Dana si capul meu e varza Laughing .A fost mult prea multa galagie,la darts nu e asa,e suportabil dar aici nici comentatorii nu se mai auzeau bine Crying or Very sad Formatul e ok pt jucatorii rapizi si pt cei care fac abstractie de cei din jurul lor.
Shaun nu a fost in elementul lui,probabil e obisnuit cu altfel de public. N-as putea sa spun ca am starea aceea de bine ca dupa un meci superb al lui Ronnie dar asta e Embarassed
Inclin sa cred ca dl Hearn se misca foarte repede iar eu un suporter conservator ma straduiesc sa tin pasul cu el Laughing Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 31 Oct 2010, 0:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

turneu nou-nout si l-a castigat Ronnie!
super!
the rocket...was fast! Laughing congrats!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 31 Oct 2010, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fiasco, evident, dar de ce n-am râde ?!

Sugestii prelucrate după Betfair

* scoateți bonusul ăla pentru sutare, că nu face decât să omoare meciurile de la-nceput
* scoateți zona “power” : de ce naiba să capeți punctaj dublu numai fiindcă bila albă a luat-o spre manta inferioară ?!...
* scoateți și bila “power” ! Ce idee tâmpită să transformi snookerul în pinball !!!
* adăugați încă 6 bile că triunghiul e o figură geometrică perfectă, rombul nu e
* schimbați culoarea postavului că albăstruiul ăla arată a murdar și ștergeți naibii logourile alea idioate de pe masă
* scoateți limita de juma’ de oră și împărțiți ca lumea meciul în seturi, sau frame-uri, sau cum vreți să le ziceți
* scoateți ceasul
* dați afară din sală bețivanii și pițipoancele și spuneți-le celorlalți spectatori să-și țină gura
* dați-le jucătorilor niște scaune ca lumea
* scoateți “power” din denumire

OK, asta-i. Vedeți ? Abia așa am obținut ceva de calitate ! Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Power Snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community