Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Shanghai Masters 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 10 Sep 2010, 12:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Clara White a scris:
Va apărea Jamie Cope în finala care se va desfășura chiar de ziua lui ?... Wink


Mi-ar placea!!! Smile


Si mie Smile
As vrea sa-l vad castigand in sfarsit un turneu Smile



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 8:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci ,Carter vs Stevens!
Inca o data capitanul a avut castig de cauza ,dupa 1-4 reuseste sa duca meciul in decisiv si sa-i sufle victoria la mustata ...Sincer, mi-a parut rau pentru Stevens Crying or Very sad !
Pe Shelby nu l-am vazut deloc pana acum ,poate astazi cu ocazia semifinalelor .....
Nu stiam ca ziua lui Cope pica in ziua finalei ,chiar si asa n-am sa-mi schimb pronosticul pentru ca tare mi-ar placea ca Burnett sa ajunga in finala!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 9:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing ...mai ales că nici ziua lui Jamie Burnett nu-i prea departe : pe 16 septembrie va împlini 35 de ani. Deci debutează în semifinalele unui turneu de puncte la (încă) 34 de ani.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 9:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La cum evolueaza scorul in meciul Burnett - Cope, cred ca Jamie Burnett va debuta si intr-o finala Very Happy Laughing



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 10:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posibil – probabil, chiar, pentru că Mr Cope nu are cu ce câștiga (nici aici, încă cinci frame-uri la rând, nici în general) : talent cu carul, dar asta nu-i suficient atunci când există asemenea mari probleme de atitudine (adică de pregătire mentală) și chiar și de concepție asupra jocului, fiindcă în snooker nu e vorba numai de trimiterea bilelor în buzunare, iar el pare a nu avea nici gândire tactică, nici răbdare !... Sad

.

Felicitări, Jamie Burnett ! Applause
Primele patru frame-uri jucate aproape fără greșeală. Mai târziu, au apărut și ratări la bilele „sub presiune" (așa cum a fost cazul și la acea bilă neagră din acel meci cu Stephen Maguire !), dar „buldozerul scoțian" își merită pe deplin calificarea în finală.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 11:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Posibil – probabil, chiar, pentru că Mr Cope nu are cu ce câștiga (nici aici, încă cinci frame-uri la rând, nici în general) : talent cu carul, dar asta nu-i suficient atunci când există asemenea mari probleme de atitudine (adică de pregătire mentală) și chiar și de concepție asupra jocului, fiindcă în snooker nu e vorba numai de trimiterea bilelor în buzunare, iar el pare a nu avea nici gândire tactică, nici răbdare !... Sad


Eu nu l-am vazut pe Jamie Cope la acest turneu, dar am presupus ca s-a mai schimbat si el putin, daca a invins asa cum a facut-o pana acum... Imi pare rau sa citesc ca nu.

Din punctul meu de vedere, nu s-a prea schimbat inca de cand l-am vazut (eu) jucand printre primele dati intr-un turneu de puncte... Mare pacat...

Ma uitam si la Liang, care are si el ceva probleme de acest gen... Observasem dupa un anume turneu ca refuza in continuare sa se tempereze si, in schimb, lucrase mult la loviturile de distanta. Laughing Laughing Asa a decis el sa-si improve the game. In plus, imi pare ca Liang isi doreste mult mai mult sa castige (strict o parere personala).

Ma bucur ca Ali si-a mai spalat din pacatele inceputului de turneu. Sper sa avem un meci frumos in aceasta dupa-amiaza.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 12:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jamie Burnett mi-a stricat toate pronosticurile! Wink Bravo lui! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 12:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Câteva vorbulițe după semifinale

Jamie Burnett : „Jamie [Cope] n-a jucat bine, iar eu trebuia să profit de situație. N-am reușit breakuri prea mari și am avut nevoie de cam două vizite la masă în fiecare frame, dar sunt fericit că m-am calificat în cea dintâi finală din cariera mea ! De fapt, azi a fost pentru prima oară când am jucat în aranjamentul de masă unică, plasată în mijlocul arenei și a fost ceva fantastic ! Atmosfera era minunată. Sper să nu fie ultima dată când ajung atât de departe într-un turneu !

Condițiile de aici au fost dificile pentru toată lumea. O mulțime de jucători de top au avut probleme și n-au prea dat randament. Nici eu nu știu cum se face, dar uite că m-am adaptat mai bine decât alții. Caut să-mi văd de treabă, bilă după bilă și trag speranță să mai câștig încă o victorie. Dar n-am venit aici cu obiective mărețe. Știam din capul locului ce meciuri grele sunt în runda wildcardurilor și ce adversar redutabil poate fi Tian Pengfei, astfel încât nici nu țineam să mă gândesc mai departe de acest prim meci. Am auzit de retragerea lui Ronnie când eram în avion spre Shanghai și așa am aflat că, dacă trec de Tian, intru direct în optimi, fapt care m-a pus sub o presiune încă și mai mare în fața lui. Am încercat să mă concentrez numai asupra meciului, fără să-mi fac planuri în legătură cu optimile. Oricum, indiferent de meci, tot outsider sunt considerat, dar am luptat din toate puterile pentru fiecare victorie.

Nici cu odihna nu stau prea grozav : nu pot să dorm decât între două și patru ore pe noapte – azi-noapte, de exemplu, m-am trezit pe la două și pe urmă n-am mai reușit să adorm deloc... În arenă mă simt bine, numai că, imediat ce se termină meciurile, cad din picioare de oboseală ! Sper să prind ceva somn la noapte, fiindcă mâine e nevoie să joc mai bine decât azi și să fac breakuri mai solide.”


Jamie Cope : „N-am început meciul bine, n-am profitat de ocaziile oferite în primele frame-uri și, treptat, asta a devenit un automatism pentru tot restul meciului. Am jucat prost și m-am chinuit fără rezultat să-mi găsesc ritmul și să reintru-n meci...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-a parut chiar foarte rau de Jamie. Sad Ar fi fost frumos pentru el sa fie in finala chiar de ziua lui.
In orice caz Jamie Burnett a jucat foarte bine astazi si a reusit sa se califice pentru prima data in finala Very Happy
Felicitari ! Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 21:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vom avea parte de o finala intre doi jucatori care practica un joc foarte frumos si destul de rapid. Sper ca meciul sa nu se dezechilibreze,cum s-a intamplat in cele doua semifinale.Sper sa avem o finala echilibrata(poate si un joc decisiv). Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.


Ultima modificare efectuată de către snookerfan97 la Dum 12 Sep 2010, 8:03, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
PotWhite
Fan


Data înscrierii: 11/Sep/2010
Mesaje: 11
Locație: Din terasa in terasa.

MesajTrimis: Sâm 11 Sep 2010, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Vom avea parte de o finala intre doi jucatori care practica un joc foarte frumos si destul de rapid. Sper ca meciul sa nu se dezechilibreze,cum s-a intamplat in cele doua semifinale.Sper sa avem o finala echilibrat(poate si un joc decisiv). Very Happy

Si eu sper sa ai dreptate insa ma tem ca moralul lui Burnett nu-i va face fata lui Ali Carter.... btw "wishes are irrelevant" Smile. 10-2 Carter zic eu



_________________
Political Correctness is a doctrine, fostered by a delusional, illogical, liberal minority and rabidly promoted by an unscrupulous mainstream media, which holds forth the proposition that it is entirely possible to pick up a turd by the clean end.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui PotWhite Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 12 Sep 2010, 9:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana acum finala este echilibrata Smile Sper sa fie asa pana la final Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 12 Sep 2010, 10:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci cat de frumos poate sa joace Jamie... Totul curge... Nu face el cele mai bune alegeri uneori (sau poate nu suntem noi obisnuiti cu alegerile lui), dar totul curge foarte, foarte frumos...

Bravo, Jamie ! Nu stiu de unde ai aparut cu stilul asta de joc, dar BRAVO, BRAVO, BRAVO !

p.s. In frame-ul 7, cand a vrut sa introduca o bila prin combinatie la mijloc... Aia chiar n-a fost cea mai fericita alegere... Avea suficiente puncte in fata pentru a juca un safe, daca cealalta bila rosie nu mergea... Meh...

p.p.s. E bine totusi ca are o asemenea incredere in sine (chiar daca mai rateaza)... Asta strica uneori, dar per total cred ca e folositor. Si-mi place mult de tot cum se uita de pe toate partile la foarte multe bile. Asta cere ceva stapanire. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Sep 2010, 15:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mă mir de forța mentală a lui Jamie Burnett. O fi el debutant ca semifinalist & finalist, dar să nu uităm că l-au ținut balamalele să-l bată pe Stephen Hendry (și încă de două ori !) în vremea când Hendry era Nr 1 (sezonul 1997-98 ) și băga spaima-n adversar la simpla apariție în arenă ! Burnett nu s-a pierdut cu firea nici atunci, nu se pierde nici acum. Dar și eu mă-ntreb cum de nu și-a făcut el loc mai devreme printre protagoniștii rundelor supoerioare... Că are cu ce lupta și în atac, și în apărare, și în așteptare ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 12 Sep 2010, 15:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este foarte important ca Burnett sa faca 7-6 pentru ca atunci are in continuare sansa de a castiga aceasta finala. Very Happy Very Happy Daca ca nu mi-e teama ca nu mai exista sanse sa avem joc decisiv.Sper sa ramana o finala echilibrata in continuare.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Shanghai Masters 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community