Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri și rezultate
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » World Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Iul 2010, 11:42    Titlul subiectului: Meciuri și rezultate Răspunde cu citat (quote)





Nu sunt convinsă că Openul mondial poate fi considerat un nou stadiu în evoluția Marelui Premiu. Înclin să cred că e preferabil să-l privim ca pe un turneu nou. El înlocuiește – doar calendaristic – vechea competiție care, în ultimii câțiva ani, își pierduse identitatea și suferise mai multe peticeli decât domnul asamblat pe masa de operații a doctorului Frankenstein. Mai bine să zicem „punct & de la capăt”.

În spiritul de deschidere promovat de Barry Hearn, Openul mondial le oferă multor jucători șanse nesperate : celor 96 de profesioniști li se vor alătura 32 de amatori. Dintre aceste 32 de locuri destinate amatorilor, 12 sunt rezervate pentru :

* două jucătoare din circuitul feminin (WLBSA)
* doi foști campioni mondiali IBSF
* doi juniori (Luca Brecel, campionul european 2010 la seniori și Joel Walker, desemnat prin programul ‘Future Stars’ al firmei Riley) plus
* alți șase jucători proveniți din zone mai îndepărtate de arhipelagul brit

Celelalte 20 de locuri ale amatorilor vor fi ocupate în urma turneelor de pre-calificare din 20 de cluburi, gazde-organizatoare fiind zece cluburi din rețeaua Riley plus zece cluburi independente : vor fi, deci, 20 de turnee de pre-calificare, iar cei 20 de învingători vor intra, în august, pe tabloul calificărilor de la Academia WSA din Sheffield, unde se va decide cine ajunge în fazele televizate de la Glasgow.


FORMATUL

Tabloul se stabilește prin sistemul tragerii la sorți, până când pe baricade nu mai rămân decât doi jucători. Format deschis, dar organizat „pe paliere de clasament” : în prima rundă a calificărilor, cei 32 de amatori vor juca împotriva numerelor 65-96 din clasamentul mondial; în runda următoare, învingătorii vor fi din nou trași la sorți, de data asta împotriva numerelor 33-64 din clasamentul mondial; în runda a 3-a, învingătorii din runda precedentă îi vor avea ca adversari pe jucătorii din Top 32 și 11 dintre meciurile acestei runde vor fi amânate pentru Glasgow, ca să se bucure de ele cât mai multă lume.

Toate meciurile (până la finală) vor fi best of 5, iar finala va fi best of 9.

Se joacă pe o singură masă, în sistem roll on/roll off.


PUNCTELE

Campionul : 7 000
Finalistul : 5 600
Semifinale : 4 480
Sferturi : 3 500
Optimi : 2 660
Șaisprezecimi : 1 960
Ultimii 64 : 1 610 (805)
Ultimii 96 : 1 260 (630)
Ultimii 128 : 910 (455)


PREMIILE

Campionul : 100 000 lire sterline
Finalistul : 40 000
Semifinale : 20 000
Sferturi : 12 500
Optimi : 7 500
Șaisprezecimi : 5 000
Ultimii 64 : 2 500
Ultimii 96 : 1 500
Cel mai mare break din calificări : 400
Cel mai mare break din turneul final : 4000



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată Clara White la Mar 21 Sep 2010, 12:46, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Iul 2010, 18:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




PRECALIFICAȚII


Cluburi independente

Julian Logue (QE1 Club, Belfast, Irlanda de Nord)
James McGouran (Northern Snooker Centre, Leeds, Anglia)
Jason Devaney (The Ivy Rooms Snooker Club, Carlow, Irlanda)
Anish Gokool (Castle Snooker Club, Brighton, Anglia)
Mike Finn (Keynsham Snooker Centre, Bristol, Anglia)
Ryan Causton (Grove Snooker Centre, Romford, Anglia)
Craig MacGillivary (The Q Club, Glasgow, Scoția)
Sam Baird (South West Snooker Academy, Gloucester, Anglia)
Chris Norbury (The Q Bar, Chester, Anglia)
Mitchell Mann (Landywood Snooker Club, Walsall, Anglia)
.


Cluburi Riley

Matt Williams (Plymouth, Anglia)
Ian Glover (Leicester, Anglia)
Richard Beckham (Middlesbrough, Anglia)
Jamie Edwards (Norwich, Anglia)
Sam Harvey (Stevenage, Anglia)
Gary Thomson (Glasgow, Scoția)
Allan Morgan (Cardiff, Țara Galilor)
John Witty (Preston, Anglia)
Marc Davis (Dunfermline, Scoția)
James Loft (Guildford, Anglia)
.



CALIFICĂRILE


21-24 august, Academia WSA, Sheffield


RUNDA 1

Jamie Jones Past Master nr 2 Tony Knowles
Paul Davison Matt Williams (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Plymouth
Thanawat Tirapongpaiboon John Witty (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Preston)
Noppon Saengkham – junior invitat nr 2 Luca Brecel
Igor Figueiredo – Liu Chuang
Liam Highfield – Michael White
Justin Astley – Mohamed Kayat (campionul Africii)
Chris Norbury (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent Q Bar, Chester) – Richard Beckham (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Middlesbrough)
Adam Wicheard – James McBain
Jamie O’Neill – jucător asiatic invitat, dar... la loc comanda ! Înlocuit cu Daniel Wells
Jak Jones – Joe Jogia
Patrick Wallace – Kurt Maflin
Jack Lisowski – Ryan Causton (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent Grove Snooker Centre)
Xiao Guodong James Loft (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Guildford)
Reanne Evans – Jucător thailandez invitat Thepchaiya Un-nooh
Julian Logue (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent QE1 Club, Belfast) – junior invitat nr 1 Joel Walker
Kyren Wilson – Mike Finn (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent Keynsham Snooker Centre)
Habib Subah, invitat Bahrain – Past Master nr 1 Darren Morgan
Ben Woollaston Mitchell Mann (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent Landywood Snooker Club, Walsall)
Andrew Pagett – Kuldesh Johal
Anish Gokool (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent Castle Snooker Club) – Sam Harvey (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Stevenage)
Patrick Einsle – Dermot McGlinchey
Issara Kachaiwong – James McGouran (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent Northern Snooker Centre)
Zhang Anda Sam Baird (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent South West Snooker Academy, Gloucester
Gary Thomson (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Glasgow) – invitat Germania Lasse Münstermann
Anthony McGill Ian Glover (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Leicester
Jason Devaney (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent The Ivy Rooms, Carlow) – invitat Belgia Mario Geudens
Alfie Burden – Invitată din circuitul feminin nr 2 Anita Rizzuti, Norvegia
Liu Song Allan Morgan (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Cardiff)
Matthew Couch Marc Davis (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Dunfermline)
Simon Bedford – Invitată din circuitul feminin nr 1 Wendy Jans, Belgia
Craig MacGillivary (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la clubul independent The Q Club, Glasgow) – Jamie Edwards (calificat prin câștigarea turneului de precalificări de la Clubul Riley’s, Norwich)
.



RUNDA a 2-a

Jamie Burnett – Adrian Gunnell
Dom Dale – Anish Gokool /Sam Harvey
Ben Woollaston /Mitchell Mann – Justin Astley /Mohamed Kayat
Barry Pinches – Liu Song /Allan Morgan
Anthony Hamilton – Adam Wicheard /James McBain
Jimmy White – Michael Judge
Patrick Einsle /Dermot McGlinchey – Paul Davison /Matt Williams
Jason Devaney /Mario Geudens – Anthony McGill /Ian Glover
Tom Ford – Alfie Burden /Anita Rizzuti
Paul Davies – Issara Kachaiwong /James McGouran
Bjorn Haneveer – Joe Swail
Peter Lines – Reanne Evans /Thepchaiya Un-nooh
Jimmy Robertson – Simon Bedford /Wendy Jans
Fergal O’Brien – Liam Highfield /Michael White
Martin Gould – Noppon Saengkham /Luca Brecel
Ian McCulloch – Matthew Couch /Marc Davis
Jimmy Michie – Mark Joyce
Jamie Jones /Tony Knowles – Zhang Anda /Sam Baird
Habib Subah / Darren Morgan – Xiao Guodong /James Loft
Tony Drago – Julian Logue /Joel Walker
Joe Delaney – Thanawat Tirapongpaiboon /John Witty
Alan McManus – Chris Norbury /Richard Beckham
Stuart Pettman – Kyren Wilson /Mike Finn
Matthew Selt – Gary Thomson /Lasse Münstermann
Rod Lawler – Nigel Bond
Marcus Campbell – Jamie O’Neill /Daniel Wells
Amdy Hicks – Jack Lisowski /Ryan Causton
Rory MacLeod – Andrew Pagett /Kuldesh Johal
David Gilbert – Igor Figueiredo /Liu Chuang
Robert Milkins – David Morris
Patrick Wallace /Kurt Maflin – Jak Jones /Joe Jogia
James Wattana – Craig MacGillivary /Jamie Edwards
.



RUNDA a 3-a

Judd Trump – Joe Delaney /Thanawat Tirapongpaiboon /John Witty
Marco Fu – Tom Ford /Alfie Burden / Anita Rizzuti
Shaun Murphy – Dave Harold
Matthew Selt /Gary Thomson /Lasse Münstermann – Martin Gould /Noppon Saengkham /Luca Brecel
Patrick Einsle /Dermot McGlinchey /Paul Davison /Matt Williams – Jimmy White /Michael Judge
Fergal O’Brien /Liam Highfield /Michael White – Dom Dale /Anish Gokool /Sam Harvey
Ricky Walden – Amdy Hicks /Jack Lisowski /Ryan Causton
Matthew Stevens – Habib Subah / Darren Morgan/Xiao Guodong /James Loft
Andrew Higginson – Liang Wenbo
* Ding Junhui – Jamie Burnett /Adrian Gunnell
* Ali Carter – Peter Lines /Reanne Evans /Thepchaiya Un-nooh
Gerard Greene – Patrick Wallace /Kurt Maflin /Jak Jones /Joe Jogia
* Steve Davis – Peter Ebdon
Marcus Campbell /Jamie O’Neill /Daniel Wells – Jimmy Robertson /Simon Bedford /Wendy Jans
Michael Holt – Barry Pinches /Liu Song /Allan Morgan
Alan McManus /Chris Norbury /Richard Beckham – Jason Devaney /Mario Geudens /Anthony McGill /Ian Glover
* Neil Robertson – Graeme Dott
James Wattana /Craig MacGillivary /Jamie Edwards – Jimmy Michie /Mark Joyce
* Stephen Hendry – Bjorn Haneveer /Joe Swail
Rory MacLeod /Andrew Pagett /Kuldesh Johal – Rod Lawler /Nigel Bond
* Stephen Maguire – Stuart Pettman /Kyren Wilson /Mike Finn
* Mark King – Ronnie O’Sullivan
Mark Davis – Jamie Jones /Tony Knowles /Zhang Anda /Sam Baird
Stephen Lee – Tony Drago /Julian Logue /Joel Walker
Mike Dunn – Ryan Day
* Mark Selby – Barry Hawkins
Robert Milkins /David Morris – Ben Woollaston /Mitchell Mann /Justin Astley /Mohamed Kayat
Mark Allen – Anthony Hamilton /Adam Wicheard /James McBain
Ian McCulloch /Matthew Couch /Marc Davis – Paul Davies /Issara Kachaiwong /James McGouran
Ken Doherty – Joe Perry
Stuart Bingham – Jamie Cope
Mark Williams – David Gilbert /Igor Figueiredo /Liu Chuang
.


* meciuri amânate pentru Glasgow; după calificări, vor mai fi confirmate altele trei



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 24 Aug 2010, 11:21, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 20 Aug 2010, 20:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




CALIFICĂRILE


Sâmbătă, 21 august, Academia WSA, Sheffield


RUNDA 1

Jamie Jones 3–0 Tony Knowles
Paul Davison 3–1 Matt Williams
Thanawat Tirapongpaiboon 3–0 John Witty
Noppon Saengkham 3–1 Luca Brecel
Igor Figueiredo 3–2 Liu Chuang
Liam Highfield 3–1 Michael White
Justin Astley 3–2 Michael Wasley (Wasley l-a înlocuit pe campionul 2010 al Africii, Mohamed Kayat, care n-a primit la timp viza...)
Chris Norbury 3–0 Richard Beckman
Adam Wicheard 2–3 James McBain
Jamie O’Neill 1–3 Daniel Wells
Jak Jones 1–3 Joe Jogia
Patrick Wallace 3–0 Kurt Maflin

Jack Lisowski 3–1 Ryan Causton
Xiao Guodong 3–0 James Loft
Reanne Evans 1–3 Thepchaiya Un-Nooh
Julian Logue 1–3 Joel Walker
Kyren Wilson 3–0 Mike Finn
Habib Subah 1–3 Darren Morgan
Ben Woollaston 3–0 Mitchell Mann
Andrew Pagett 2–3 Kuldesh Johal
Anish Gokool 0–3 Sam Harvey
Patrick Einsle 2–3 Dermot McGlinchey
Issara Kachaiwong 2–3 James McGouran
Zhang Anda 2–3 Sam Baird
.





Breakuri 100 (+)
115 Thepchaiya Un-Nooh
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Aug 2010, 22:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




CALIFICĂRILE


Duminică, 22 august, Academia WSA, Sheffield


RUNDA 1

Gary Thomson 0–3 Lasse Münstermann
Anthony McGill 3–1 Ian Glover
Jason Devaney 2–3 Mario Geudens
Alfie Burden 3–0 Anita Rizzuti
Liu Song 3–0 Allan Morgan
Matthew Couch 3–0 Marc Davis
Simon Bedford 3–1 Wendy Jans
Craig MacGillivary 3–1 Jamie Edwards
.


RUNDA a 2-a

Jamie Burnett 0–3 Adrian Gunnell
Dom Dale 3–1 Sam Harvey
Ben Woollaston 3–0 Justin Astley
Barry Pinches 1–3 Liu Song
Anthony Hamilton 1–3 James McBain
Jimmy White 3–0 Michael Judge
Dermot McGlinchey 1–3 Paul Davison
Mario Geudens 1–3 Anthony McGill

Tom Ford 1–3 Alfie Burden
Paul Davies 3–2 James McGouran
Bjorn Haneveer 3–2 Joe Swail
Peter Lines 0–3 Thepchaiya Un-Nooh
Jimmy Robertson 2–3 Simon Bedford
Fergal O’Brien 3–2 Liam Highfield
Martin Gould 3–0 Noppon Saengkham
Ian McCulloch 0–3 Matthew Couch
.




Breakuri 100 (+)
139 Joe Swail
108 Anthony McGill
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Aug 2010, 21:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




CALIFICĂRILE


Luni, 23 august, Academia WSA, Sheffield



Runda a 2-a


Jimmy Michie 3–2 Mark Joyce
Jamie Jones 3–0 Sam Baird
Darren Morgan 3–2 Xiao Guodong
Tony Drago 3–1 Joel Walker
Joe Delaney 2–3 Thanawat Tirapongpaiboon
Alan McManus 3–1 Chris Norbury
Stuart Pettman 3–0 Kyren Wilson
Matthew Selt 3–1 Lasse Münstermann

Marcus Campbell 3–0 Daniel Wells
Andy Hicks 3–1 Jack Lisowski
Rory MacLeod 3–1 Kuldesh Johal
Rod Lawler 2–3 Nigel Bond
David Gilbert 0–3 Igor Figueiredo
Robert Milkins 1–3 David Morris
Patrick Wallace 1–3 Joe Jogia
James Wattana 3–0 Craig MacGillivary
.




Breakuri 100 (+)
101 David Morris
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Aug 2010, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




CALIFICĂRILE


Marți, 24 august, Academia WSA, Sheffield



Runda a 3-a


Judd Trump 3–0 Thanawat Tirapongpaiboon
Marco Fu 3–2 Alfie Burden
Matthew Selt 0–3 Martin Gould
Fergal O’Brien 3–1 Dom Dale
Ricky Walden 3–1 Andy Hicks
Matthew Stevens 3–2 Darren Morgan
Andrew Higginson 3–1 Liang Wenbo
Gerard Greene 2–3 Joe Jogia
Marcus Campbell 3–1 Simon Bedford
Michael Holt 1–3 Liu Song

Alan McManus 3–0 Anthony McGill
James Wattana 2–3 Jimmy Michie
Rory MacLeod 1–3 Nigel Bond
Mark Davis 3–0 Jamie Jones
Stephen Lee 3–1 Tony Drago
Mike Dunn 3–1 Ryan Day
David Morris 3–0 Ben Woollaston
Mark Allen 2–3 James McBain
Matthew Couch 3–0 Paul Davies
Ken Doherty 3–2 Joe Perry
Stuart Bingham 2–3 Jamie Cope
.




Breakuri 100 (+)
122 Mark Davis
113 Fergal O’Brien
113 James NcBain
108 Judd Trump
108 Mark Allen
105 Jamie Cope
104 Liu Song
103 Ricky Walden
.




Cele 11 meciuri care se vor disputa la Glasgow

Shaun Murphy – Dave Harold
Jimmy White – Paul Davison
Ding Junhui – Adrian Gunnell
Ali Carter – Thepchaiya Un-Nooh
Steve Davis – Peter Ebdon
Neil Robertson – Graeme Dott
Stephen Hendry – Bjorn Haneveer
Stephen Maguire – Stuart Pettman
Ronnie O’Sullivan – Mark King
Mark Selby – Barry Hawkins
Mark Williams – Igor Figueiredo
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 17 Sep 2010, 10:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




CALIFICĂRILE


Sâmbătă, 18 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow



Runda a 3-a

Neil Robertson 3–1 Graeme Dott
Ali Carter 3–1 Thepchaiya Un-Nooh
Stephen Maguire 3–2 Stuart Pettman
Steve Davis 1–3 Peter Ebdon
Shaun Murphy 0–3 Dave Harold



Breakuri 100 (+)
103 Neil Robertson



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Sep 2010, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




CALIFICĂRILE


Duminică, 19 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow


Runda a 3-a


Stephen Hendry 3–0 Bjorn Haneveer
Mark Williams 3–0 Igor Figueiredo
Ding Junhui 3–0 Adrian Gunnell
Jimmy White 3–1 Paul Davison
Mark Selby 2–3 Barry Hawkins



Breakuri 100 (+)
127 Barry Hawkins
109 Mark Selby



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 20 Sep 2010, 0:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Luni, 20 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow



Runda a 3-a

Ronnie O’Sullivan 3–0 Mark King


Șaisprezecimile

Matthew Stevens 2–3 Alan McManus
Joe Jogia 1–3 Liu Song
Jamie Cope 3–2 Dave Harold
Mike Dunn 1–3 Marcus Campbell



Breakuri 100 (+)
147 Ronnie O’Sullivan
107 Liu Song



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 0:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Marți, 21 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow



Șaisprezecimile


Ali Carter 1–3 Mark Williams
Ding Junhui 3–1 Jimmy Michie
Stephen Lee 3–2 Nigel Bond
Stephen Hendry 3–0 Mark Davis
Peter Ebdon 3–2 Fergal O’Brien



Breakuri 100 (+)
129 Fergal O’Brien
109 Ding Junhui



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Miercuri, 22 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow



Șaisprezecimile


Neil Robertson 3–1 David Morris
Barry Hawkins 3–1 Ken Doherty
James McBain 0–3 Ricky Walden
Judd Trump 2–3 Stephen Maguire
Martin Gould 3–0 Matthew Couch



Breakuri 100 (+)
132 Stephen Maguire
102 Ricky Walden



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 22 Sep 2010, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Joi, 23 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow



Șaisprezecimile


Ronnie O’Sullivan 3–1 Jimmy White
Marco Fu 1–3 Andrew Higginson



Optimile


Ding Junhui 3–0 Marcus Campbell
Mark Williams 3–2 Barry Hawkins
Peter Ebdon 3–2 Liu Song



Breakuri 100 (+)
112 Mark Williams
110 Ding Junhui



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Sep 2010, 0:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Vineri, 24 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow



Optimile


Jamie Cope 1–3 Ricky Walden
Stephen Hendry 1–3 Ronnie O’Sullivan
Alan McManus 0–3 Stephen Maguire
Neil Robertson 3–2 Andrew Higginson
Stephen Lee 0–3 Martin Gould



Breakuri 100 (+)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 24 Sep 2010, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Sâmbătă, 25 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow




Sferturile


Ding Junhui 2–3 Mark Williams
Peter Ebdon 3–1 Martin Gould
Ronnie O’Sullivan 3–1 Stephen Maguire
Ricky Walden 1–3 Neil Robertson




Breakuri 100 (+)
116 Ronnie O’Sullivan



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 25 Sep 2010, 22:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Duminică, 26 septembrie, Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) Glasgow




Semifinalele


Ronnie O’Sullivan 3–1 Peter Ebdon
Mark Williams 2–3 Neil Robertson




Breakuri 100 (+)
135 Ronnie O’Sullivan
101 Neil Robertson



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » World Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community