Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » The Masters 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul ?
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Jamie Cope
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
43%
 43%  [ 17 ]
Graeme Dott
5%
 5%  [ 2 ]
Peter Ebdon
2%
 2%  [ 1 ]
Marco Fu
12%
 12%  [ 5 ]
Mark Allen
15%
 15%  [ 6 ]
Neil Robertson
20%
 20%  [ 8 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 2:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Surprizele continuă să se producă la acest Masters, Peter Ebdon a cîștigat în frame decisiv. Smile
Felicitări lui Peter! A fost la conducerea jocului pe tot parcursul meciului. Un meci care a avut cîte puțin din fiecare: lovituri frumoase, lovituri foarte norocoase, ieșiri excelente din poziții de snooker la fel de bune, momente mai slabe, etc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 3:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte vorbulițe

Peter Ebdon : „Sunt foarte surprins că am jucat atât de bine ! Am gripă și n-am mai pus mâna pe tac de cinci zile – mai exact, de marți. Toată ziua de miercuri am stat în pat fiindcă mă simțeam foarte slăbit – nici să mănânc n-am putut. Iar azi dimineață, abia mă țineam pe picioare necum să mai și merg ! Absolut la pământ. Dacă meciul ar fi fost programat în sesiunea de după-amiază, în mod sigur n-aș fi fost în stare să joc. Chiar și așa, din cauza durerii de cap nu reușeam să-mi concentrez privirea și nu vedeam clar nici bilele, nici buzunarele, iar brațul drept îmi funcționa de parcă ar fi fost al altcuiva ! Spre sfârșit, nu mai aveam putere deloc – numai o brumă de voință. Cu un adversar de calibrul lui Ali, nu credeam că am vreo șansă să câștig – singurul meu obiectiv era doar să-i pun ceva bețe-n roate. Mai mult nu speram. Bine că acum am câteva zile libere și mâine pot să mă duc la doctor...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 8:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

au inceput asa din optimi surprizele, cine stie ce ne mai asteapta Laughing



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 8:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Știu că mie îmi plac meciurile "pe muchie de cuțit", dar parcă ăsta a fost un pic cam complicat și prea lung... Dacă atunci când e răcit P. Ebdon poate să câștige... gândiți-vă ce poate să facă atunci când e în formă maximă. Ciudat cum de jucătorii reușesc să iasă învingători atunci când nu mai pun mâna pe tac înaintea competițiilor. Am să încerc și eu... să nu învăț la examene... cine știe poate îmi iese.

Oricum a fost un meci frumos, deși ultimul joc cam prea complicat pentru gustul meu. Și nu-mi place de Peter care este prea, mult prea, încet.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 9:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer,e un chin sa joci contra lui Peter.Are un dar sa isi toace marunt adversarul.Daca nu castigi jocul dint-o vizita la masa e greu sa il invingi.
Oare surpriza de azi o face micutul Dott?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 10:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Ciudat cum de jucătorii reușesc să iasă învingători atunci când nu mai pun mâna pe tac înaintea competițiilor. Am să încerc și eu... să nu învăț la examene... cine știe poate îmi iese.

Nostimă analogia aparentă. În esență nu este același lucru, jucătorii de top cunosc snooker-ul ca pe propriile buzunare sau chiar mai bine de atît. Cînd spun că nu au mai prins tacul de ceva vreme, se întîmplă uneori ca absența de la masa de joc să fie o binemeritată odihnă, ceea ce îi face să vină în competiții mai proaspeți psihic, mai "aerisiți". Ai putea să nu înveți pentru examene în condițiile în care deja cunoști materia la nivelul la care cunoaște Peter jocul de snooker, îți va ieși garantat. Smile Altfel...

rooniefan a scris:

Oare surpriza de azi o face micutul Dott?

Este capabil, ar fi o nouă surpriză. Ar dezorienta pariorii de snooker pentru următoarele meciuri ale acestui turneu. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Suntem deja dezorientați. Cel puțin eu. Și nu neaapărat de bombele care au explodat ieri, ci de noua frizură a lui Selby. Uau! Laughing

Oricum, astăzi nu sper decât la un meci mare făcut de Mark și la un meci colosal al lui Graeme. Dar cum pronosticurile ne-au cam fost luate în derâdere de meciurile de ieri, nu putem decât să ne bucurăm de snooker.

P.S. - După prima sesiune de ieri, în care am rămas consternat de cele 20 de minute oferite la televizor, Eurosportul pare a-și fi revenit: de la 15:30 până la 19:30 primul live, iar de la 21:00 până târziu în noapte, al doilea, pe Eurosport 2 însă. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 13:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ca transmite Eurosportu tocmai cand mi s-a prajit un integrat in TV Smile).
Oare BBC-u transmite?
Sau exista vreun streaming cu EUROSPORT-ul oferit pentru Romania?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 14:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este plin de streaming-uri cu Eurosport 1&2 România pe internet. Trebuie doar să dai o căutare pe Gugăl și vei avea de unde alege.

www.myp2p.eu - este site-ul pe care îl urmăresc cel mai des când vine vorba de transmisii sportive online. Ca alternativă, recomand www.mypremium.tv sau link-urile postate mai sus.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 14:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rokyronnie a scris:
Bine ca transmite Eurosportu tocmai cand mi s-a prajit un integrat in TV Smile).
Oare BBC-u transmite?
Sau exista vreun streaming cu EUROSPORT-ul oferit pentru Romania?


I. BBC2 transmite atît întîlnirea de după amiază, cît și cea de seară; iată aici programul în partea dreaptă: http://www.filmon.com/tv/?mid=13&a=ch_show&id=25, se poate viziona direct din browser sau cu BBC Player 1.21

II. Pe http://www.fromsport.com/ de asemenea,apare în programul zilei snooker difuzat atît după amiază, cît și seara.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 14:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspunsuri.
@razvla : mersi de link-uri.Mai stiam si eu ceva site-uri, dar le-am uitat.
@Darius: mersi de link dar am player-ul pe HDD Very Happy, merge mai bine


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 17:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doua meciuri doua surprize.Cam asta ar fi fost prima zi de la Masters. Sincer sa fiu nu ma asteptam ca Selby sa piarda. Inaintea meciului as fi zis ca Selby a avut noroc ca a picat cu Mark King.Cat despre Ebdon, trebuie sa spun ca este o surpriza placuta.Doua meciuri interesante, speram sa fie si in continuare asa Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Usor, usor Mark Williams reuseste sa se apropie de un joc decisiv



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Usor, usor Mark Williams reuseste sa se apropie de un joc decisiv

S-a cam terminat... Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Lun 10 Ian 2011, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îmi pare tare rău de Mark. Asta e. Ding a meritat victoria. Felicitări! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » The Masters 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Următoare
Pagina 3 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community