Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » The Masters 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul ?
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Jamie Cope
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
43%
 43%  [ 17 ]
Graeme Dott
5%
 5%  [ 2 ]
Peter Ebdon
2%
 2%  [ 1 ]
Marco Fu
12%
 12%  [ 5 ]
Mark Allen
15%
 15%  [ 6 ]
Neil Robertson
20%
 20%  [ 8 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Sâm 15 Ian 2011, 23:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Daros a scris:

Mircea - Prima finală chinezească din istorie? Rolling Eyes

Încă mai am speranțe... Smile

Scorul este deja 4-1 în favoarea lui Ding. Cine mai crede în minuni, să se aștepte la revenirea lui Jamie. Se apropie o finală istorică. Smile Compatrioții finaliștilor (acei omuleți mărunți și deși Razz ) vor face un rating record pentru o partidă de snooker. Wink

LE: Superbă lovitura lui Ding la bila verde. Applause
LE2: Îi răspunde cu aceeași monedă Jamie, la bila maron.

4-2

Come on, Shotgun!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 0:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doar... Fascinant acest Masters. LOL

Bravo, Ding !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 0:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ohino a scris:
am pariat pe Mark Allan la cota de 6.00 ca va invinge cu 6-4, iar Ding va invinge cu 6-3, cota de 6,5. sa vdem cat de inspirat am fost. Smile

Hai ca intr-un final ai prins o cota buna de tot. Very Happy

Abia astept meciul de maine. Sanse egale pentru cei doi, insa nu stiu la ce sa ma astept...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 0:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a terminat. 6-3 pentru Ding. Mîine (adică astăzi) vom avea o întîlnire istorică, motiv pentru care este timpul să aflăm cum sună "Welcome to 2011's Masters final" în dulșele grai chinezesc. Iată cum vom proceda: vom copia ceea ce este scris mai sus între ghilimele și vom da Paste în Google Translate, cu opțiunea de traducere în Chineză simplificată sau Chineză tradițională. Mai apoi, dăm click pe butonul "Ascultați" și vom putea afla cum sună mesajul în chineză. Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 1:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Până la urmă a câștigat experiența (în semifinale), iar mâine cu siguranță va fi cel mai vizionat meci de snooker din istoria acestui sport.
Domnul Bontea spunea că vor fi locuri goale mâine la finală. Eu zic că s-ar găsi chinezi care să le ocupe. Smile Și cum snooker-ul nu mai este o afacere 100 % „brită” de ce să nu sperăm și noi că vom avea în următorii 10 ani de zile un jucător în Top 32?!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 2:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Eu zic că s-ar găsi chinezi care să le ocupe. Smile


Laughing Laughing

mircea22 a scris:
Și cum snooker-ul nu mai este o afacere 100 % „brită” de ce să nu sperăm și noi că vom avea în următorii 10 ani de zile un jucător în Top 32?!



Chiar asa !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 4:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după semifinale

Ding Junhui : „Sunt foarte fericit că am jucat bine și m-am calificat. Mă simt mai mulțumit de jocul meu decât în ultimii ani și mă consider norocos că o să iau parte la această premieră istorică – prima finală din circuitul profesionist în care se întâlnesc doi jucători asiatici. Este un eveniment și pentru China : prima finală din istoria circuitului profesionist disputată de doi chinezi. Sunt foarte mândru de acest lucru. Este o onoare și o plăcere pentru mine, dar va trebui să mă concentrez doar asupra meciului.

Ultimul meu meci cu Marco a fost finala turneului individual de la Jocurile asiatice, dar atunci nu eram deloc în formă. Acum joc mult mai bine și ar trebui să facem o finală frumoasă. Știu că va fi greu, mai ales că l-am văzut jucând în semifinale, dar o să fac tot posibilul să câștig. Victoria lui de azi m-a făcut să fiu și mai hotărât să-l înving. Săptămâna aceasta, la una dintre conferințele de presă, s-a întâmplat să ne spunem, în glumă, că ne vom întâlni în finală. Acum, gluma a devenit realitate..."


Jamie Cope : „La începutul meciului, am ratat câteva lovituri pe care n-ar fi trebuit să le ratez. Nu-mi puteam permite să fiu neglijent pentru că Ding a fost uluitor. Părea că nu greșește și nu șovăie. Va fi greu de oprit. Sunt dezamăgit, dar pentru mine, calificarea în semifinale reprezintă un rezultat destul de bun.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 7:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum ar spune un celebru comentator " ce e sigur acum este ca finala va fi castigata de un chinez,mai ramane de vazut care "......

Deci:

欢迎来到2011年的大师赛决赛 !

p.s.Multe multumiri Clara, pentru vorbulitzele de dupa meciuri!
Votez si eu pentru cel mai bun meci ,cel dintre Mark si Marco;



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 9:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sincer il vad pe Ding castigand.
Dar Marco ne-a demonstrat ieri ca este in forma deci, orice este posibil.

P.S. Va dati seama ce va fi in China astazi Laughing



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 10:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamnelor,domnisoarelor si domnilor,asa cum bine stie Daros,eu sunt un antiforumist convins,insa da,dragostea pentru snooker m-a determinat,intr-un final sa imi fac si eu un cont pe aici.Cateva aprecieri de fonal:
1.Un masters slabut calitativ,in comparatie cu cel din 2009 sau 2007.Din 16 mari nume,doar 3 au jucat snooker de calitate,si anume DING,FU si ALLEN.Asadar o finala corecta.
2.Bag seama ca suntem contemporani cu o serie de premiere:
-Prima finala chinezeasca (bravo lor,sunt ani si mii de ore de antrenament pentru fiecare)
-Cristina Neagu,BALON DE AUR handbal feminin
_Hutupan,CEL MAI BUN PORTAR HANDBAL FEMININ DIN ISTORIE

Ce ne-o mai rezerva 2011?
Si sa inchei,tot cu snooker,imi doresc o finala cu joc decisiv,daca s-ar putea,cu repozitionarea bilei negre.Nu ma intereseaza cine castiga,vreau sa vad macar in finala,un snooker de inalta calitate.
Ca un pronostic totusi,as merge pe 10-7 pentru DING.
Toate bune,sa auzim de bine la WELSH OPEN.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A,si mai am o nedumerire,poate ma lamureste doamna profesoara Mihaela Cristescu,sau oricine altcineva.
DE CE SNOOKERUL NU ESTE DISCIPLINA OLIMPICA?
Avand in vedere ca incepand cu Olimpiada de la Londra 2012,si POKERUL ESTE acceptat ca sport olimpic,asadar de ce nu si SNOOKERUL?
Multumesc anticipat pt lamuriri.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 13:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart a scris:
DE CE SNOOKERUL NU ESTE DISCIPLINA OLIMPICA?

Nu cunosc, dar pot să mă dau cu părerea Smile : Probabil că are legătură cu numărul de practicanți ai celor două sporturi, precum și cu răspîndirea sporturilor respective în toată lumea. Mă gîndesc că Poker se joacă pe mai toate continentele, avînd un număr copleșitor de jucători. Snooker-ul este un fenomen mai restrîns în comparație cu Poker-ul, atît ca organizare de mari competiții în lume, cît - mai ales - ca număr de jucători legitimați (să ne gîndim că Snooker-ul este una dintre multele discipline ale jocului cu tac și bile).
Cu ani în urmă cînd Tae-Kwon-Do a fost numit disciplină olimpică, mi s-a părut forțată alegerea, ca iubitor de arte marțiale nu înțelegeam de ce a fost ales Tae-Kwon-Do, înaintea altor stiluri de luptă. Arte marțiale se practică, precum Poker-ul, în toată lumea. În cazul T-K-D, probabil a atîrnat mult "partea diplomatică", relațiile și influența oficialilor federației respective vis-a-vis de conducerea Comitetului Olimpic.
Este o părere personală, cineva avizat poate ne lămurește exact cum stau lucrurile referitor la întrebarea ta.

OFF Topic: Pe un topic, două posturi consecutive ale aceluiași user poartă numele de Dublupost și este amendat în general pe oricare forum. Cînd mai vrei să adaugi ceva după ce ai postat deja, ai în partea dreaptă sus a postului trimis un buton Edit. Dai click pe Edit și poți adăuga ceea ce dorești în postul deja trimis. Mai bine te atenționez eu cu blîndețe frățească, decît vreun alt user fără sentimente față de tine. Razz
Înțeleg că nu le ai cu forumurile, însă mă poți vizita cu niște berici și te voi consilia cu plăcere, apelînd la vasta mea experiență. Laughing
PS: Eu cred că la berici merg de minune: sărățele, semințe de dovleac, alune, fistic... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 14:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:
zenart a scris:
DE CE SNOOKERUL NU ESTE DISCIPLINA OLIMPICA?

Nu cunosc, dar pot să mă dau cu părerea Smile : Probabil că are legătură cu numărul de practicanți ai celor două sporturi, precum și cu răspîndirea sporturilor respective în toată lumea. Mă gîndesc că Poker se joacă pe mai toate continentele, avînd un număr copleșitor de jucători. Snooker-ul este un fenomen mai restrîns în comparație cu Poker-ul, atît ca organizare de mari competiții în lume, cît - mai ales - ca număr de jucători legitimați (să ne gîndim că Snooker-ul este una dintre multele discipline ale jocului cu tac și bile).
Cu ani în urmă cînd Tae-Kwon-Do a fost numit disciplină olimpică, mi s-a părut forțată alegerea, ca iubitor de arte marțiale nu înțelegeam de ce a fost ales Tae-Kwon-Do, înaintea altor stiluri de luptă. Arte marțiale se practică, precum Poker-ul, în toată lumea. În cazul T-K-D, probabil a atîrnat mult "partea diplomatică", relațiile și influența oficialilor federației respective vis-a-vis de conducerea Comitetului Olimpic.
Este o părere personală, cineva avizat poate ne lămurește exact cum stau lucrurile referitor la întrebarea ta.

OFF Topic: Pe un topic, două posturi consecutive ale aceluiași user poartă numele de Dublupost și este amendat în general pe oricare forum. Cînd mai vrei să adaugi ceva după ce ai postat deja, ai în partea dreaptă sus a postului trimis un buton Edit. Dai click pe Edit și poți adăuga ceea ce dorești în postul deja trimis. Mai bine te atenționez eu cu blîndețe frățească, decît vreun alt user fără sentimente față de tine. Razz
Înțeleg că nu le ai cu forumurile, însă mă poți vizita cu niște berici și te voi consilia cu plăcere, apelînd la vasta mea experiență. Laughing
PS: Eu cred că la berici merg de minune: sărățele, semințe de dovleac, alune, fistic... Wink

Apreciez opinia personala,insa nu cred ca tine de numarul de jucatori legitimati.Daca nu snookerul,ei bine biliardul de bila 8,si chiar si cel de bila 9 are mai multi jucatori legitimati pe glob decat cei ce practica RAFTINGUL (si e disciplina olimpica).Alta e smecheria,sa vedem cine ne lamureste pana la urma.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 15:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce snookerul nu e disciplina olimpica?........pentru ca locul acestuia e probabil luat de dansul la bara Laughing ,banuiesc ca-s multi privitori la aceasta disciplina.Rad si plang in acelasi timp Crying or Very sad .Sper la o finala frumoasa azi, ca toata China dealtfel.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată, subiectul nu mă preocupă în mod deosebit, mai ales că, în acest moment, încă nu știm nici ce se va hotărî în privința scoaterii sporturilor din familia biliardului din programul Jocurilor asiatice... Confused

În general, se consideră că intrarea acestor sporturi pe lista celor olimpice ar putea constitui un obiectiv realizabil abia pentru JO 2020.

În orice caz, aici, discuția aceasta este off-topic, dar, după Masters, putem deschide un thread separat, la Forum general, unde fiecare să-și exprime părerea conform spiritului și uzanțelor acestui forum, adică în mod politicos, fiindcă, la adăpostul anonimatului ori ba, forumistul care dă cel mai mic semn că ar fi un troublemaker încetează de a mai fi forumist aici. Wink

_________________


Înapoi la subiect : Marco ia startul cam greu : deocamdată, scorul la puncte este Ding 210-0 Fu.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » The Masters 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Următoare
Pagina 15 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community