Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul Regatului Unit 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Mark Allen
2%
 2%  [ 1 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
35%
 35%  [ 14 ]
Mark Joyce
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
20%
 20%  [ 8 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
35%
 35%  [ 14 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că meciul se transmite aici:

http://www.fromsport.com/v-0/12/152/v-135376.html

Vizionare plăcută. Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks ! Smile

P.S. Tare ca a votat doar o persoana cu Shaun. LOL Very Happy Cand e in forma poate spulbera tot. Eu am votat cu Higgins, acum vreo doua zile. Very Happy

P.P.S. Acum scrie broadcast offline :O

mai merge si pe http://www.justin.tv/freddy49vipsnooker#/w/639947808
dar trebuie sa aveti cont (nu platit, doar cont normal) si se vede cam prost.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 16:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.fromsport.com/v-0/12/158/v-135926.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 17:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks ! Smile

Niciodata sa nu-l subestimam pe Mark J, mai ales de cand cu accidentul. Cum ar zice baietii din Scrubs, "Hooch is crazy". Laughing Laughing Eu nu l-am subestimat, dar am vorbit doar de Shaun mai devreme. M-a mirat insa cat de subestimat era la pariuri, cu toate ca ambii aveau cota buna la inceputul meciului: 1.40 pentru Shaun si 2.75 (in jur de) pentru Mark.

A venit si familia sa-l sustina... Ar fi o victorie cel putin interesanta pentru galez. Very Happy Desi nu ma astept ca Shaun sa renunte usor.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 18:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Thanks ! Smile
mai merge si pe http://www.justin.tv/freddy49vipsnooker#/w/639947808
dar trebuie sa aveti cont (nu platit, doar cont normal) si se vede cam prost.


Transmisiunea poate fi recepționată în condiții mai mult decît decente cu ajutorul BBC Player 1.21 (a se vedea postul 4 din pagina 3 a topicului acestuia).

Mulțumiri pentru player autorului postului. Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa vedem cine va reusi sa castige decisivul.
Mai degraba l-as vedea pe Murphy,desi Williams vine dupa ce a castigat ultimele 2 jocuri.Vom vedea.....



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 0:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum zic si cei de la bbc - o finala vintage! Hai cu higginsu' victorios!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 0:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Mark ! Very Happy Teehheee...

N-am tinut cu unul dintre jucatori, ii agreez pe amandoi (desi uneori imi displace ciripitul lui Shaun lol), dar ma bucur ca a castigat Mark. Ce sfarsit tip thriller. Si inca o data un raspuns la "de ce sa nu pariezi pe astfel de meciuri, chiar daca unul pare in forma si celalalt mai putin?"

In seara asta m-am luat si cu treburi si m-am uitat doar de la 8-6, dar ce final am prins. Ba mai mult cred ca finalul reprezinta o lectie a sporturilor cu bile.

Felul in care Mark a taiat mult prea mult neagra dupa ce-a reusit rosia aceea minunata... Si atitudinea, felul de a impinge tacul hotarat, pe care le-a prins dupa aceea (DIN NOU) dupa ce neagra a intrat cand era aproape imposibil. Atitudine care te poate ridica dar si trage in jos, asa cum i s-a intamplat (din punctul meu de vedere) la rosia pe care-a ratat-o (si pe care poate nu trebuia sa o joace), in urma careia a adus neagra langa bila roz, pe manta...

Si Shaun care a insistat sa nu cedeze frame-ul, cand ultimul lucru care-i mai trebuia era sa-l mai tina Mark pe scaun putin.

Foarte frumos final oricum. Bravo amandurora !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-am facut cont special pt. a-mi exprima aprecierea fata de meciul din seara aceasta. Un Mark Williams, care dupa o ora si cateva minute in care nu a bagat nici o bila in buzunar, aflandu-se la un pas de eliminare, sa revina si sa castige semifinala, in joc decisiv, merita tot respectul.

Nici nu mai conteaza, pt. mine, cum se va descurca in finala impotriva lui John. Faptul ca l-a eliminat pe Murphy, scutindu-ne de inca o finala Higgins - Murphy (a cata oare), m-a facut fericit Very Happy. Nu am nimic cu Murphy, dar ar fi fost monotona inca o finala impotriva lui John, pe care probabil ar fi pierdut-o (cred ca statisticile vorbesc de la sine)

Fie ca cel mai bun sa castige! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 8:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trebuie sa recunosc ca Snookerul si Mark J. mi-au dat o palma. Aseara la 8-6 si Murphy in bile, am abandonat transmisia si ce sa vezi dimineata cand vreau sa verific ora de incepere a finalei. Bravo Mark. Asta e un jucator mare. Sa nu bagi o bila 1 ora si castigi 3 frame sub presiune maxima. Superb Applause Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 11:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mă așteptam ca Mark Williams să câștige. La 8-6 am vrut să abandonez meciul, că se făcea târziu... dar m-am uitat mai departe. Și a fost bine. Omul a arătat că trebuie să crezi mai mult și vei reuși. Că a crezut. Dacă nu ar mai fi sperat deloc lovea bile la nimereală ca să termine mai repede.

Oricum cred că în meciul cu Higgins o să-i fie mult mai greu. Se întâlnește un om "care nu mai jucat de mult decât în meciuri oficiale" și unul care a fost parodiat după meciul slab în compania lui Hendry. Cred că o să fie interesant.

Mie mi-a plăcut parodia în care Steve Davis o face pe sperctatorul la cinematograful unde rulează ratările lui Williams și... nu poate să se uite la acest coșmar. Laughing

Oricum abia aștept în seara asta. Îmi doresc să câștige Williams. Dar... sper să fie mai în formă și să fie un meci echilibrat.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 11:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jos palaria Mark Williams.Te-ai chinuit,ai suferit dar,cel mai important, nu ai abandonat lupta.Ai scos la suprafata tot ce e mai frumos in sport.Succes diseara.Meriti victoria in turneu.
Murphy s-a crezut castigator prea devreme.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La 8-6, bila roșie lipită de manta superioară, la buzunarul superior stâng - acolo s-a jucat meciul. Dacă Shaun trimitea acea bilă în buzunar era gata.
Cred și sper că vom vedea un alt Mark Williams în finală pentru că nu ar fi frumos să încheie turneul fără vreun break de peste 100.

P.S. Iat-o pe prima! Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 12:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca Mark castiga finala(ceea ce nu cred,deoarece Higgins nu lasa sa-i scape un tuneu asa banos)va deschide un nou capitol in snooker ,,cum sa castigi la 30%din potential"si cred ca se va minuna de propria-i performanta pana la sfarsitul carierei sale.Oricum a avut nervi de otel,sa stai o ora si ceva,sa te uiti la adversar cum se duce la 8-6,apoi sa te concentrezi si sa castigi,e ceva.... Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 12:35    Titlul subiectului: Extaz-Agonie si retur :) Răspunde cu citat (quote)

Această semifinală m-a plimbat de la extaz la agonie și retur Smile.
Domnu Irving Stone de la semifinala asta trebuia să se inspire, cred că nici Michelangelo nu se supăra! Smile
Hai Markuleeeeeeeeeeeee, acu e momentu că higgins nu s-a antrenat 6 luni Smile)))))))))!



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul Regatului Unit 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 8 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community