Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul Regatului Unit 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Mark Allen
2%
 2%  [ 1 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
35%
 35%  [ 14 ]
Mark Joyce
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
20%
 20%  [ 8 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
35%
 35%  [ 14 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 12:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
[...] deoarece Higgins nu lasa sa-i scape un tuneu asa banos [...]

Presupun că acel cuvânt nu l-ai pus la întâmplare... Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 15:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare lucru ar fi daca Mark ar reusi sa castige ! A jucat destul de prost in toate meciurile si a reusit totusi sa ajunga in finala ! Acum ramane de vazut daca va resui sa-i faca fata lui John. Eu unul nu cred ca va castiga,desi cine stie.Clar este faptul ca orice infrangere a lui John ar fi controversata.Toata lumea s-ar intreba daca nu cumva a vandut meciul.Eu unul nu cred, ca John ar face o asemenea prostie pentru a doua oara desi,oamenii sunt in stare sa faca orice pentru bani.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte vorbulițe după semifinală

(adunate de prin mai multe părți, fiindcă declarația publicată pe site-ul WSA e un colaj cam nereușit Wink )

Mark Williams : „A fost un meci dat naibii ! La 8-6, când îl vedeam pe Shaun cât de fluent joacă, mi se risipise și bruma de încredere pe care o mai aveam. Toată ziua, loviturile mele de distanță fuseseră nule... Nu toată ziua, ci toată săptămâna ! Cum să crezi în jocul tău când ajungi mereu la 10, 15 sau 20 de centimetri de buzunar ?!... Drept care, la 8-6, mă credeam mort și-ngropat. Am încercat, așa, într-o doară, să-mi schimb un pic modul de a livra tacul și câteva lovituri de distanță au început să-mi iasă mai bine, dar zău că nu știu de unde am scos puterea de-a câștiga ultimele trei frame-uri ! Am impresia că din disperare ! Cred chiar că la unele lovituri am și închis ochii !!!... Pe altele eram sigur că n-am cum să le reușesc, dar tot le-am încercat, la fie ce-o fi ! Oricum, a fost cel mai bun dintre toate meciurile chinuite pe care le-am făcut aici. Sunt foarte fericit că m-am calificat în finală și că am o șansă la titlu.

John și cu mine am dat multe bătălii grele și o aștept cu nerăbdare și pe cea de mâine – sunt sigur că și el e la fel de nerăbdător. Sper că o să fie un meci frumos. Amândoi am devenit jucători profesioniști cam în același timp, iar acum, am putea spune, nu-i așa, că am intrat în categoria veteranilor circuitului, dar încă mai suntem în stare să le dăm serios de furcă ăstora mai tineri !”


Shaun Murphy : „A fost unul dintre meciurile acelea ciudate în care joci bine și totuși pierzi. N-am de ce să mă plâng, Mark a fost capabil de efort și de inspirație exact când avea mai multă nevoie de așa ceva. Îmi pare însă rău că, la 8-6, n-am avut o ocazie reală de a închide meciul. Cum s-ar zice, am făcut-o fiartă, iar el m-a trimis acasă !”


________________________

Bine ați venit, Daros și Undergrow ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 12 Dec 2010, 19:00, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca ar fi foarte aiurea, ca sa nu folosesc alt cuvant, ca John sa fie in vreun fel conditionat sa nu piarda. Fie sa se gandeasca el la asta, fie sa se gandeasca alti oameni. Din punctul meu de vedere este absurd ! Si asta indiferent de nivelul general al jocului sau. Toata treaba asta cu "conditionat sa nu piarda" imi pare de tip "Ronnie nu poate sa piarda". Ei toti sunt oameni, oricine poate sa piarda, indiferent de cat de bun este si indiferent de trecutul sau. Chiar daca esti bun over and over and over and over again (etc) nu inseamna ca ai vreo datorie fata de cineva sa castigi forever. Chiar daca ai avea, tot om esti. Si chiar sper ca Higgins (precum si ceilalti) sa reuseasca sa lase episodul negativ in spate si sa nu se supuna unei presiuni absurde, ci doar sa faca cel mai bun joc al lui, pe cat posibil, lucru care (eu cred ca) ar trebui sa fie telul oricarui jucator.

Pana la urma a gresi este perfect uman si uneori poate e bine sa ierti (si poate sa si uiti). Poate mai ales atunci cand persoana care a gresit da dovada de calitati exceptionale, in mai toate domeniile. Nu vreau sa scot pe nimeni nevinovat si nici sa fac lobby de vreun fel, ba chiar mi-am promis sa stau cat pot de departe de acest subiect si sa mi-l scot din minte. Totusi, n-am putut a ma abtine de la acest comentariu. Desigur, el reprezinta parerea mea.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Mark a fost capabil de efort și de inspirație exact când avea mai multă nevoie de așa ceva.


Cat adevar a putut sa spuna Murphy. Eu as spune ca Mark s-a trezit la timp schimbandu-si modul de a da cu tacul.

Citat:
iar acum, am putea spune, nu-i așa, că am intrat în categoria veteranilor circuitului, dar încă mai suntem în stare să le dăm serios de furcă ăstora mai tineri


Laughing Mai degraba ei se afla intre tinerei si veterani, undeva pe la mijloc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 1:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibila aceasta intoarcere de situatie.
De necrezut


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 1:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O finală care mi-a făcut nervii ferfeniță ! Laughing

Felicitări lui John ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 1:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibila finala. Nu stiu de ce, dar am un gust amar....
Totusi, felictari John!
Si ma bucur ca in ciuda dezamagirii, Mark a mai putut sa mai si zambeasca. Asta imi spune ca va continua drumul ascendent din ultima perioada.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 1:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil cum a putut pierde Williams pe mana lui aceasta finala...A fortat iesirea de la neagra la galbena cand acest lucru nu era necesar...Si apoi a mai si comis fault, bagandu-l in meci pe Higgins, care a si avut mare noroc in unele situatii...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 1:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate asa e in snooker
Odata esti sus, o data esti jos.
Williams a fost cu o mana pe trofeu, cine sar fi gandit, eu unul... nu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 1:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, John ! Bravo, Mark !

Imi pare rau pentru Mark, dar nu pot sa nu ma bucur pentru John. Mi-au fost dragi amandoi in seara asta. N-ar fi trebuit sa existe un singur castigator, nu atat pentru calitatea jocului cat pentru faptul ca amandoi au parut ca doresc foarte mult sa castige si cred ca ambii ar fi meritat.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 2:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce se mai poate spune in urma unei asemenea finale dramatice, decat felicitari John Higgins! Au fost momente emotionante la acel interviu al lui Parrot. Prin cate a putut sa treaca acest om in ultima perioada, castigarea acestui trofeu a venit ca o manusa. Bineinteles ca imi pare rau pt. Mark, am avut senzatia ca majoritatea celor aflati in sala vroia ca el sa castige, dar daca va mentine acest ritm ridicat, si poate imbunatatit, nu ma indoiesc ca va castiga un trofeu in viitorul apropiat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 2:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Higgins is back! A cîștigat finala mai greu decît anticipasem (felicitări galezului pentru aceasta), într-un meci care ar fi putut fi încheiat de Mark încă din frame-ul 17.

Mă bucur pentru reușita scoțianului, ce făcea eforturi pentru a-și reprima lacrimile în timp ce dedica familiei victoria obținută. Sînt convins că a acumulat destule tensiuni în urma acelor evenimente din viața sa profesională, dar iată-l reușind să le depășească, ținînd în mîini cupa victoriei.

Bravo, John! Bine ai revenit acolo unde îți este locul! Applause Party


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 2:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Wow"! n-am mai rezistat de la 8-5 mai departe, oricum la cum jucase Higgins pana acolo nu asteptam rezultate extraordinare de la finala. Insa acum ca s-a produs (minunea de sarbatori Razz), de ce sa nu ma bucur?!

Inca o data felicitari pt revenirea de 6 luni fortate pe tusa si la cat mai multe titluri de aici incolo. Din cate stiu a revenit si pe locul 1 provizoriu, detronandu-l pe Robertaon. Iernam fericit domnul Higgins! 8)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 8:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Higgins!!!
De la 6-2 pentru Mark ,sincer credeam ca are ceva probleme sa mai revina .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul Regatului Unit 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 9 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community