Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul Regatului Unit 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Mark Allen
2%
 2%  [ 1 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
35%
 35%  [ 14 ]
Mark Joyce
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
20%
 20%  [ 8 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
35%
 35%  [ 14 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 8:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La 9-8 pentru Mark,cand a avut victoria in mina,m-am lasat doborat de somn dar intuind deznodamantul.Am deschis computerul la prima ora sperand ca m-am inselat,dar nu a fost asa.Complicate saunt caile snooker-ului.Bravo Mark,felicitari John.

Din ce observ,a cam apus sau e pe cale de a apune epoca juctorilor-spectacol gen Williams,Hendry,O'Sullivan.La putere vor fi roboteii lovitura de siguranta-bila rosie-bila colorata,bila rosie-bila colorata, gen Higgins,Robertson.Nu vreau sa minimizez jocul acestora din urma,dar cel putin pentru mine,lipseste poezia,umanul,interactiunea cu publicul, din jocul lor.Prefer o infrangere glorioasa a lui Ronnie decat o victorie robotica a lui John.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 8:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După un asemenea joc nu am decât să spun UAU! Nu-mi vine să cred... ce meci face Higgins și ce meci face Mark Williams și... ce rău îmi pare pentru Mark... ca niciodată și totuși mă bucur pentru Higgins. Un joc excepțional, al unor jucători excepționali.

Prea frumos ca să nu ne bucurăm! Deși nu poți să nu te gândești că dacă Higgins nu ar fi avut tărie ar fi renunțat când Mark avea avantaj... și câștigase "matematic" jocul... Ar fi putut zice că dacă nu e acum... poate fi următorul, dar s-a gândit și la noi spectatorii și telespectatorii și a revenit.

Felicitări ambilor jucători! Frumos meci! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 10:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Higgins ca a reusit sa castige acest trofeu, cu toate ca a trecut printr-o perioada mai grea. Din pacate, acel scandal l-a facut pe Higgins sa imi fie mai putin simpatic, insa ma bucur ca reuseste sa revina, pentru ca este un jucator talentat. Felicitari si lui Mark pentru finala!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 12:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[quote="Clara White"]O finală care mi-a făcut nervii ferfeniță !
Nici eu n-aș fii putut spune mai bine Smile ...sau hai să-ncerc: VĂLEU ce finală!!!
Loviturile lui Mark au fost incredibile pe alocuri, ceea ce nu pot spune despre cele ale lui Higgins (asta nu pentru că ar fii el fad, ci pentru că nu s-a antrenat deloc 6 luni Smile) ) . Dar nu se câștigă cu lovituri de infarct, decât inimile privitorilor!



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 244

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 14:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ramas fara cuvinte! Desi imi pare rau pentru Mark, nu pot sa nu apreciez dorinta si determinarea acestui om, John Higgins, ce are jocul bazat tocmai pe aceste calitati de necombatut! Felicitari ambilor jucatori ce cred ca au reusit sa miste ceva in sufletul nostru, indiferent daca jucatorul alaturi de care noi suntem in acest sport minunat a fost sau nu in aceasta finala memorabila!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fantastic cum a reusit John sa revina! Tot meciul a condus Mark,mai putin la final.Nu m-as fi asteptat ca John sa intoarca meciul ! Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vizionat si eu finala, desi recunosc ca n-am prea reusit sa 'prind' multe din meciurile turneului...

Oricum, am ramas uimit... nu stiu cum a putut Williams sa piarda meciul. Cred ca nici pana la ora asta n-a lasat berea din mana de frustrare...

Cu alte cuvinte, a fost un meci frumos, chiar si cu unele lovituri mai putin inspirate de ambele parti.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:

Din ce observ,a cam apus sau e pe cale de a apune epoca juctorilor-spectacol gen Williams,Hendry,O'Sullivan.

Din contră, Mark a revenit extraordinar în ultimii ani, era la un pas de retragere; la O'Sullivan depinde dacă are chef sau nu de joc; la Hendry... e un pic mai complicat Smile.

Vă mai aduceți aminte de bila de meci din finala de Masters dintre Ronnie și Mark, aceea cu manta la buzunarul de mijloc din partea stângă?! Cam așa a fost dubla lui John la bila maro. Smile Lui Mark i s-a întâmplat cumva ceea ce i s-a întâmplat lui Shaun în semifinale.


L.E. Am rămas dator cu o explicație - da, m-a surprins atitudinea lui John la masa de snooker după suspendare. Nu pare a fi atitudinea unui om care a trișat, dar a scăpat aproape basma curată. Mai degrabă pare un om care se crede pus la zid și răspunde printr-un joc poate chiar mai bun decât înainte de a fi suspendat pentru a demonstra tuturor că s-au înșelat. Înfrângerea împotriva lui Davis a avut și ea o mare importanță probabil în desfășurarea evenimentelor. Nu vreau să-l absolv pe Higgins de vina pe care o poartă, (măcar) cea morală, dar ceea ce s-a întâmplat în ultimele săptămâni (fără nicio legătură cu verdictul din septembrie) mă face să cred că există un sâmbure de adevăr în povestea sa. Acum că umbra domnului Mooney s-a risipit în noapte aștept să aud doar vești bune despre John Higgins.
M-am cam întins cu vorba, este doar o părere personală...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 15 Dec 2010, 2:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cică după înfrângerea de duminică, Mark Williams se retrage din snooker ! ( News Biscuit) Wink Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Mie 15 Dec 2010, 10:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A copt el acest biscuit ? Smile)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 15 Dec 2010, 11:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cică după înfrângerea de duminică, Mark Williams se retrage din snooker ! ( News Biscuit) Wink Laughing Laughing


Daca stirea e adevarata, dezaprop total spusele lui Mark. Mai bine nu dadea acele declaratii. Cum ai putea sa spui asa ceva, ca ai fi putut sa il bati pe Higgins daca ai fi vrut, dar de fapt nu ai vrut ca snookerul oricum e o prostie. Atunci de ce s-a chinuit sa ajunga pana la acea faza? Daca simtea asa de la inceputul turneului de ce nu s-a lasat invins mai din timp, dandu-le altor jucatori sansa de a ajunge in finala?

Pacat de aceste declaratii, pe care inca le consider "la cald", spuse din frustrare probabil. Sincer nu cred ca se va retrage, au mai fost cateva "tentative" si din partea lui Ronnie (evident neconcretizate). Snookerul ii este "in sange". Nu are cum sa se desparta prea usor de el dupa atatia ani de profesionism.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 15 Dec 2010, 11:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-ar parea foarte rau,sper insa ca nu este adevarat ci e doar frustrarea pe care o simte Mark,si cum sa nu fi deziluzionat cand conduci cu 9-5 si mananci bataie .Un singur joc mai avea nevoie pentru a fi in culmea fericirii ,un singur joc din 5......Sunt sigura ca si acum vorbeste singur ......sa nu innebunesti?!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 15 Dec 2010, 13:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked Oameni buni, la News Biscuit e vorba numai și numai de umor - satiră, parodie etc. Bineînțeles că Mark n-a spus niciodată așa ceva. Umoristul l-a "distribuit" în alt rol decât cel real (cam al cui ? Wink Laughing ) și i-a atribuit alte replici decât cele reale (cam ale cui ? Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 15 Dec 2010, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Shocked Oameni buni, la News Biscuit e vorba numai și numai de umor - satiră, parodie etc. Bineînțeles că Mark n-a spus niciodată așa ceva. Umoristul l-a "distribuit" în alt rol decât cel real (cam al cui ? Wink Laughing ) și i-a atribuit alte replici decât cele reale (cam ale cui ? Wink Laughing )


Laughing Laughing Laughing !!! Am muscat "biscuitele"!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 15 Dec 2010, 19:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cică după înfrângerea de duminică, Mark Williams se retrage din snooker ! ( News Biscuit) Wink Laughing Laughing

S-a rezolvat după câteva „pint of beer”. Am informații din surse sigure conform cărora Mark vrea să-l invite pe Higgins la un meci de poker. Miza - trofeul câștigat de către John acum câteva zile. Dacă Higgins câștigă atunci Williams va trebui să vorbească tot anul 2011 în dialectul scoțian. Laughing



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul Regatului Unit 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Următoare
Pagina 10 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community