Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Welsh Open 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
John Higgins
22%
 22%  [ 10 ]
Matthew Stevens
6%
 6%  [ 3 ]
Ali Carter
2%
 2%  [ 1 ]
Ding Junhui
4%
 4%  [ 2 ]
Mark Williams
38%
 38%  [ 17 ]
Stephen Maguire
6%
 6%  [ 3 ]
Graeme Dott
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Selby
15%
 15%  [ 7 ]
Voturi totale : 44

Autor Mesaj
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 14:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoasă revenirea lui Ding de la 0-2, frumos și 125-ul din jocul 5, prima dată cînd chinezul se află la conducerea meciului, scor 3-2.

LE: Avem frame decisiv, Marcus Campbell a dus scorul la 3-3.

LE: Ding este primul jucător calificat în optimile Welsh Open 2011. A muncit nițel pentru reușita aceasta, Marcus Campbell fiind un adversar incomod în acest meci.




Ultima modificare efectuată de către Daros la Lun 14 Feb 2011, 15:20, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 15:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ding se pare ca e in China dupa revenirea frumoasa


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 15:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă Marcus Campbell reușea să se impună în frame-ul decisiv, ar fi dat peste cap pronosticul meciului acestuia pentru toți cei 38 de participanți la Oscue, care au mizat în unanimitate pe victoria lui Ding.

A lipsit atît de puțin... Wink

Frame decisiv și în întîlnirea dintre Ricky Walden vs. Dave Harold. După ce a fost condus cu scorul de 3-1, Dave a reușit să trimită meciul în joc decisiv.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 15:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poza mea preferată din albumul “Marcus Campbell”. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Clara
app. de Marcus : sper sa nu se multumeasca doar cu acel trofeu:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super tare, se bucură ca un copil! Smile

Dar ce frustrare i se citea pe față în decisiv, cînd stînd în fotoliu și privind cum Ding își construia break-ul, realiza că o dată cu scurgerea timpului se ducea și șansa lui de a cîștiga meciul, după ce a fost atît de aproape să producă prima surpriză a turneului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dupa cum vad ca decurge acest frame ... se pare ca urmatorul meci de la aceasta masa va fi amanat. in mod similar imi vine in minte partida dintre Toma Marinescu si Paul Croitoru din sferturile de la aceasta etapa, aici .. bine inteles la un nivel mai mare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dave Harold a cîștigat (și) frame-ul decisiv, al treilea joc consecutiv cîștigat. Așadar, avem cel de-al doilea calificat în optimi. Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oh, jeez... Am zis ca o sa il tina Hamilton pe Stevens la masa inca 30 de ore. Nu pricep de ce face treburi din astea un jucator care parca la ultimul turneu a facut 3 centuries intr-un singur meci. Rolling Eyes Cum s-ar zice... "Mare fel, mare valoare." Twisted Evil

Astazi deja m-am suparat (nitzel) pe Ding. Sper sa mearga mai bine in continuare. Dar cred ca voi incerca sa vizionez Carter cu Hawkins. Nu mai vreau chestii scrappy. Rolling Eyes Shocked

P.S. Felicitari lui Harold ! Bravo lui ! Razz Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 17:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vad ca Steven'u are ganduri mari... ii ies loviturile de distanta, se concentreaza, pare sa domine. rezista oare asa pana la capat? immm , speram sa nu ii vina idei - de obicei ii vin multe asta este si motivul pentru care nu mizez pe el.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 17:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Oh, jeez... Am zis ca o sa il tina Hamilton pe Stevens la masa inca 30 de ore. Nu pricep de ce face treburi din astea un jucator care parca la ultimul turneu a facut 3 centuries intr-un singur meci. Rolling Eyes Cum s-ar zice... "Mare fel, mare valoare." Twisted Evil


Probabil că Hamilton nu luase încă pulsul meciului, nu a avut vreme să se încălzească, iar cum frame-ul era ca și pierdut s-o fi gîndit că nu strică să-și mai facă puțin mîna cu ocazia aceea, decît să-și "regleze tirul" în jocul doi și poate chiar această atitudine ar fi putut avea ca rezultat să-l irite nițel pe Stevens. Dacă Matthew ar fi gafat nepermis, pentru Anthony ar fi fost o oportunitate nesperată să tragă la cîștigarea acelui prim frame.

Categoric, Anthony știe exact ce scop a avut; poate va declara ceva după meci. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:


Probabil că Hamilton nu luase încă pulsul meciului, nu a avut vreme să se încălzească, iar cum frame-ul era ca și pierdut s-o fi gîndit că nu strică să-și mai facă puțin mîna cu ocazia aceea, decît să-și "regleze tirul" în jocul doi și poate chiar această atitudine ar fi putut avea ca rezultat să-l irite nițel pe Stevens. Dacă Matthew ar fi gafat nepermis, pentru Anthony ar fi fost o oportunitate nesperată să tragă la cîștigarea acelui prim frame.

Categoric, Anthony știe exact ce scop a avut; poate va declara ceva după meci. Smile


Ce, cum? Laughing Laughing Cred ca a fost in al doilea frame treaba, iar sansa ca Matthew sa gafeze era de 1.2 la 40235908, am calculat eu. Razz O fi avut Hamilton un motiv... Cine poate sti? Very Happy Eu merg pe varianta "temporary insanity". Smile

ohino a scris:
speram sa nu ii vina idei - de obicei ii vin multe asta este si motivul pentru care nu mizez pe el.


Bwahahaha Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

Ce, cum? Laughing Laughing Cred ca a fost in al doilea frame treaba, iar sansa ca Matthew sa gafeze era de 1.2 la 40235908, am calculat eu. Razz O fi avut Hamilton un motiv... Cine poate sti? Very Happy Eu merg pe varianta "temporary insanity". Smile


Așa este, îmi cer scuze. Embarassed Primul frame fusese deja cîștigat de Hamilton. Iată cum le amețesc dacă urmăresc meciurile simultan. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 17:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ali carter are probleme, ii trebuie un ... avion sa isi revina Smile bine ca mai are nitel timp sa isi consulte manualul Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011, 18:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu cîtă greutate a reușit Ali să egaleze la 2... Poate revine la masă setat pe pilot automat. Very Happy

Matthew l-a învins pe Hamilton mai ușor decît m-aș fi așteptat. Scor 4-2
Majoreta




Ultima modificare efectuată de către Daros la Lun 14 Feb 2011, 18:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Welsh Open 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Următoare
Pagina 2 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community