Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Welsh Open 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
John Higgins
22%
 22%  [ 10 ]
Matthew Stevens
6%
 6%  [ 3 ]
Ali Carter
2%
 2%  [ 1 ]
Ding Junhui
4%
 4%  [ 2 ]
Mark Williams
38%
 38%  [ 17 ]
Stephen Maguire
6%
 6%  [ 3 ]
Graeme Dott
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Selby
15%
 15%  [ 7 ]
Voturi totale : 44

Autor Mesaj
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pentru "vorbulițe"! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011, 21:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere ! Very Happy

mircea22 a scris:
Silence, genius at work!
Cum spunea și Cristi - doar de 2 ori a pierdut Stephen poziția, în rest - absolut perfect...


Tăcerea ar fi, într-adevăr, de dorit atunci când asistăm la un asemenea break... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011, 22:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maguire il invinge pe Williams total neasteptat.Mark parca nu a fost el.Ceva i-a lipsit.

Go Ali.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011, 22:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitati Stephen!!! Uluitor....Speechless
Pacat de Williams...
Sper ca Matthew sa ajunga in Top 16 pentru ca acolo i este locul.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
OMG ! L-a batut Maguire pe Williams. Ahahahahah, toate pronosticurile s-au dus... Nu-mi vine sa cred. Very Happy Si tocmai el Maguire pe care am zis ca nu il vad castigator de niciun fel. Poate castiga Stevens turneul. Tare, tare mult m-as bucura. Ar fi realmente minunat. Very Happy Sau Selby, de ce nu? Very Happy


s-ar putea ca nu toate pronosticurile sa se fi dus Very Happy
sa vad ce inspiratie imi mai vine maine. depinde ce visez la noapte SmileSmile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011, 22:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma refeream la cei care l-au selectat pe Williams castigator al turneului. Dar daca tu ai pariat pe Maguire sau ai selectat pe altcineva: Felicitari ! Very Happy LOL Mai ales daca ai pariat pe Maguire. Cred ca avea o cota astronomica. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne ce greseala a facut arbitrul Erwin Williams...pur si simplu nu a vazut cum bila alba a atins mai intai bila rosie si apoi bila roz...si putea sa-l coste frame-ul pe Stevens...come on Matthew



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2011, 3:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte vorbulițe după sferturi

John Higgins : „Am avut ocazia de a mă distanța la 4-1, dar am ratat-o și, înainte de a mă dezmetici eu bine, scorul devenise 3-3 ! Credeam că lăsasem victoria să-mi scape printre degete și așa ceva era de neiertat, noroc că am reușit să preiau din nou conducerea cu 4-3. Matthew s-a cam dezobișnuit să ajungă în fazele superioare ale turneelor și se simțea sub presiune. În afară de asta, mai avea de dus pe umeri și greutatea așteptărilor mari ale publicului... Anul trecut, am fost foarte bucuros că am câștigat titlul. Anul ăsta, aș fi și mai bucuros dacă mi l-aș putea păstra. Doar că mai este și Ali pe aici așa că n-o să-mi fie prea ușor...”

Ali Carter : „După ce scorul a devenit 2-2, nu-mi dau seama ce s-a întâmplat, dar jocul a început să-mi meargă foarte bine – mai bine decât în toate aceste luni care au trecut de la începutul sezonului ! În pauză, eram cam supărat fiindcă aveam impresia că nu luptasem suficient în acele două frame-uri pe care mi le-a luat Ding. Am stat puțin de vorbă cu Terry Griffiths și el m-a sfătuit să nu mă mai gândesc la asta – adică să mă duc înapoi în arenă și să mă bucur că pot să joc bine. Terry m-a ajutat și până acum : datorită lui am reușit să-mi repun cariera pe drumul cel bun și să mă transform dintr-un jucător mediocru într-unul capabil să câștige turnee. Mă aflu în momentul de vârf al carierei mele și ar trebui să mai adun și eu niște titluri. Din fericire, Terry e alături de mine și la el găsesc întotdeauna îndrumarea de care am nevoie.”



Temă de speculație Wink Laughing : cum vedeți Topul 8 în anul 2014 ? Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=29905#29905



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2011, 7:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut si eu in reluare 147-le lui Hendry Notworthy Applause !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2011, 14:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
Doamne ce greseala a facut arbitrul Erwin Williams...pur si simplu nu a vazut cum bila alba a atins mai intai bila rosie si apoi bila roz...si putea sa-l coste frame-ul pe Stevens...come on Matthew


Errare humanum est, este o afirmație veche printre extratereștrii! Smile John chiar l-a întrebat pe arbitru dacă este sigur că a văzut ratare la acea lovitură a lui Matthew.

Din păcate, așa cum anticipasem, nu vom avea finală galeză. Dacă lui Matthew nu îi dădeam șanse prea mari să treacă de Higgins, m-a dezamăgit jocul lui Williams, pe care l-aș fi văzut cîștigînd sfertul cu Maguire.

Mai aveam o opțiune pentru finală: să cîștige Williams în fața lui Higgins, astftel galezul luîndu-și revanșa în fața scoțianului după finala din urmă cu două luni de la Regatul Unit 2010, dar Mark a cedat deja în sferturi.

În condițiile date, vreau finală Higgins vs. Selby, iar titlul și trofeul din ardezie să le păstreze John și în acest an. 8)
Cer prea mult? Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2011, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
Doamne ce greseala a facut arbitrul Erwin Williams...pur si simplu nu a vazut cum bila alba a atins mai intai bila rosie si apoi bila roz...si putea sa-l coste frame-ul pe Stevens...come on Matthew


Eu, nici dupa 3 reluari nu eram convins ca bila alba a atins intai bila rosie , apoi bila roz. Deci iti dai seama cat de greu a fost pentru el. Decizia trebuie luata intr-o fractiune de secunda (cum bine a spus Marius Ancuta), de arbitru. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2011, 17:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avem deja primul finalist al turneului: John Higgins. Applause

Ali nu a reușit să îl oprească din cursă, scorul semifinalei: 6-2 în favoarea scoțianului.

Felicitări, John și să te văd mîine cu frumosul trofeu cenușiu în mîini! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2011, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după semifinale

John Higgins : „Am fost foarte bucuros să egalez înainte de pauză pentru că Ali avea mari șanse să preia conducerea. În partea a doua a meciului, am jucat foarte bine. Am încercat să-l determin pe Ali să greșească și, de câteva ori, am reușit să închid masa. Deschisese scorul cu un break de peste o sută și părea sigur pe el așa că a trebuit să-l pun sub presiune.

Am avut câteva sezoane în care, atunci când jucam prost, păi jucam prost de tot și în niciun caz nu eram capabil să câștig titluri. Dar în ultimii trei sau patru ani, am devenit greu de învins chiar dacă nu vin decât cu jocul meu de categoria C. Mesele pe care jucăm acum sunt mai dificile decât cele dinainte și, după părerea mea, ca să obții rezultate bune, ai nevoie de un joc complet.

M-aș bucura dacă l-aș avea ca adversar în finală pe Stephen Maguire fiindcă e unul dintre prietenii mei. Mark Selby a disputat finala Mastersului german și probabil că e plin de încredere...”



________________


După prima semifinală, lucrurile au devenit clare și știm care vor fi capii de serie în prima rundă de la Crucible 2011 Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=29964#29964


________________

Declarație neoficială a lui Stephen Maguire, după meciul de ieri : „Dacă o să joc cu Graeme, o să fie un meci deschis și alert, dacă o să joc cu Mark, parcă văd că o să-mi scoată sufletul cu jocul tactic !" Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sad



Data înscrierii: 19/Feb/2011
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2011, 22:36    Titlul subiectului: va salut. Răspunde cu citat (quote)

domnule marius ancuta, opriti-va!
suntem saturati de comentariile, uneori deplasate si satuli de polemicile purtate cu interlocutorul. atat previziunile, cat si subiectivismul d-voastra devine uneori chiar deranjant. nu doresc sa vorbesc in niciun caz de rau si nu contest nici talentul in calitate de comentator, dar in materie de snooker, cu cat vorbiti mai mult cu atat mai mult dati dovada de diletantism. din pacate, sunt nevoit uneori sa trec semnalul acustic pe modul original (al comentatorilor englezi) si de nenumarate ori furnizati informatii relativ eronate.
nu ma intelegeti gresit, va rog si nici nu intentionez sa fac discriminari, dar mai lasati-l si pe d-l daniel sa se exprime. axati-va (ar fi mai indicat) pe observatii nu pe interventii.
din punctul meu de vedere aveti o bila neagra (nu in buzunarul superior drept).
multumesc si sper sa nu ofensez pe nimeni.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sad Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 1:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa vezi si sa nu crezi... On fire Maguire Laughing Laughing Laughing

Selby pare sa se fi saturat sa ajunga langa trofeu si sa piarda... Rolling Eyes Cel putin asa zicea pe Facebook. Are el Masters la activ, ce e drept, dar ar cam fi timpul pentru inca un trofeu... Poate daca ar juca asa cum a facut-o la Masters...

Eh... Mai vedem noi. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Dum 20 Feb 2011, 1:28, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Welsh Open 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Următoare
Pagina 15 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community