Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Welsh Open 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
John Higgins
22%
 22%  [ 10 ]
Matthew Stevens
6%
 6%  [ 3 ]
Ali Carter
2%
 2%  [ 1 ]
Ding Junhui
4%
 4%  [ 2 ]
Mark Williams
38%
 38%  [ 17 ]
Stephen Maguire
6%
 6%  [ 3 ]
Graeme Dott
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Selby
15%
 15%  [ 7 ]
Voturi totale : 44

Autor Mesaj
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 1:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

selby s-a batut singur, cele doua spargeri din jocurile 9 respectiv 11 au fost execrabile... trebuia sa se gandeasca cand a spart in decisiv cum a spart ultima data si poate aveam si un frame decisiv mai discutat. Oricum tot respectul pentru Maguire ca s-a montat si la batut pe Selby. Maine va fi alt meci Smile .



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 5:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte vorbulițe după semifinale

Stephen Maguire : „Când ajungi în ultimul frame, tot ce-ți dorești este să mai ai o șansă. Am avut și eu una, iar dacă tot revenisem la masă, am vrut să stau acolo cât mai mult timp posibil. Știu că aș fi putut să execut o lovitură de siguranță în loc să aleg lovitura cu manta, dar, ce... nici vorbă ! În acel moment, nici nu voiam s-aud de lovituri de siguranță !... M-am hotărât să atac ! Mark te încurcă în jocul lui tactic și trebuie să-l alungi cu forța de la masă. Nu e deloc plăcut să pierzi un meci după ce te-ai chinuit să-i faci față unui asemenea adversar care are un joc complet și blindat. Sunt foarte bucuros că am câștigat. De data asta, mi-a venit mie rândul la victorie.

John și cu mine suntem prieteni buni, dar amândoi privim lucrurile astea cu profesionalism : prietenia n-are nimic de-a face cu finala. În antrenamente, avem întotdeauna meciuri foarte bune și sunt convins că mâine va fi o finală frumoasă. Oricum, faptul că m-aș putea lăuda cu așa un scalp contează chiar mai mult decât titlul ! John e în mare formă și nu prea poți să-i vii de hac nici măcar atunci când joacă prost ! Deocamdată, sunt fericit că m-am calificat în finală. Trebuie să mă bucur azi, fiindcă mâine, dacă e să pierd, o să fiu pur și simplu distrus...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mcteo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Feb/2011
Mesaje: 265
Locație: budureasa, bihor

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 10:54    Titlul subiectului: maquire - selby Răspunde cu citat (quote)

a fost un meci ca o finala! minunat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mcteo Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 10:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pt victoria lui Maguire...nu ma asteptam dar imi doream asta. Sper sa castige finala (desi in felul asta nu mi-ar iesi pronosticul)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 11:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu exceptia primului tur, numai impotriva lui Maguire am mizat. Acum, nu stiu ce sa mai cred. Mi-e clar ca si in finala poate produce o surpriza...

Totusi, merg si eu pe mana lui John Higgins in meciul de azi.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

gi0nel a scris:
selby s-a batut singur, cele doua spargeri din jocurile 9 respectiv 11 au fost execrabile... trebuia sa se gandeasca cand a spart in decisiv cum a spart ultima data si poate aveam si un frame decisiv mai discutat. Oricum tot respectul pentru Maguire ca s-a montat si la batut pe Selby. Maine va fi alt meci Smile .


Ca sa citez un mare actor disparut "Aprob pozitiv".
Buna observatia,de acord 100%,Selby s-a batut singur.In finala insa eu merg pe un 9-5 pt Higgins.

a,si am zis 9-5 pt Higgins la 2-0 pt Maguire.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 16:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ zenart: a,si am zis 9-5 pt Higgins la 2-0 pt Maguire.

cred ca trebuie sa iti revizionezi pronosticul Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 18:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ohino a scris:
@ zenart: a,si am zis 9-5 pt Higgins la 2-0 pt Maguire.

cred ca trebuie sa iti revizionezi pronosticul Very Happy


Higgins 3-5 Maguire la pauză, este vreme să revină John, chiar dacă nici Stephen nu va sta (doar) să privească. Sper să vedem un alt Higgins în sesiunea de seară. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 19:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parerea mea este ca de la 5-3, Higgins poate sa revina fara nici o problema.Dar ramane de vazut.Economia acestui meci depinde mult de urmatoarele 2-3 frame-uri.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 19:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maguire ar fi trebuit sa conduca 6-2 daca nu chiar 7-1...Pacat ca nu l-a pedepsit mai aspru pe Higgins, deoarece la un scor mai drastic i-ar fi venit mai greu sa revina...Totusi am speranta ca Maguire va fi in forma si in sesiunea de seara...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 19:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma astept ca John sa revina si sa castige. Tin cont ca si Maguire are o sete mare de a castiga un turneu de puncte dar si John vrea sa isi apere titlul. Jocul lui Maguire este unul de calitate si ii va pune mari probleme lui John pe care l-a simtit nesigur.
Cunoscandu-se foarte bine ambii jucatori stiu la ce sa se astepte unul de la altul, au prezent potentialul de revenire a fiecaruia dintre ei, dar cu toata prietenia lor nu vad loc de menajamente, probabil si din faptul ca nu mai au ce sa isi demonstreze. Ramane de vazut cine si cum va castiga. Sper sa nu isi petreaca pauza dintre sesiuni la un jack Very Happy
In a doua sesiune cred ca il voi vedea pe John mult mai exact in lovituri si probabil vom avea parte de joc decisiv (Maguire destul de linistit, distractiv chiar cu arbitrul. John in schimb concentrat si montat - sper sa nu aiba nevoie de un SMS de la Denise - John castiga!!!) Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 21:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super melodia pe care a intrat Mags. Very Happy I love it ! Ram Jam - Black Betty. Poate i se potriveste mai bine lui Ronnie, dar nici cu Stephen nu imi e rusine. Very Happy

Stie cineva pe ce a intrat Higgins? Caci nu am prins decat intrarea lui Stephen.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mcteo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Feb/2011
Mesaje: 265
Locație: budureasa, bihor

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 21:42    Titlul subiectului: finala Răspunde cu citat (quote)

la ce bila de joc a ratat Maquire, e clar ca va pierde; si n-as vrea Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mcteo Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frame-ul 10, egalitate la 5; încep să recunosc jocul lui John. Yeah




Ultima modificare efectuată de către Daros la Dum 20 Feb 2011, 22:02, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 20 Feb 2011, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda...Finala se disputa la fel ca sfarsitul primei sesiuni...Maguire joaca bine pana la un punct cand rateaza, apoi Higgins ii fura la mustata frame-ul...Daca era atent pana acum era acasa bine mesri cu trofeul in palmares...Asa nu prea ii dau mari sanse stiind ce prost sta cu nervii...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Welsh Open 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Următoare
Pagina 16 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community