Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Site de torenti cu meciuri de snooker
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 10 Dec 2010, 19:48    Titlul subiectului: Site de torenti cu meciuri de snooker Răspunde cu citat (quote)

Nu am mai gasit un topic despre acest subiect, asa ca am creat eu unul. Smile

Intrebarea este daca vreun iubitor de snooker, membru al acestui forum, stie despre existenta unui site de torenti cu meciuri de snooker. Intreb pentru ca stiu ca exista multe astfel de site-uri cu torenti cu meciuri de tenis (eu iubesc si tenisul foarte mult). Dar cu snooker n-am gasit pe nicaieri. E adevarat ca snookerul nu este la fel de popular ca tenisul, dar ma gandeam ca exista un astfel de site "bijuterie" si pentru noi. Wink

Ar fi frumos sa putem avea meciuri memorabile din acest sport. (tot ce-am putut gasi sunt meciuri puse pe youtube, dar sunt foarte fragmentate)

Asadar, rugamintea este daca cineva stie ceva in legatura cu acest subiect sa posteze.

Multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 10 Dec 2010, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din păcate nu știu un tracker specializat pentru sporturi, pt. că m-ar interesa și pe mine partide de snooker, dar m-ai făcut curios cu surse pt. meciurile de tenis; mi-ar plăcea să revăd partide cu Sampras.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 10:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Din păcate nu știu un tracker specializat pentru sporturi, pt. că m-ar interesa și pe mine partide de snooker, dar m-ai făcut curios cu surse pt. meciurile de tenis; mi-ar plăcea să revăd partide cu Sampras.


Ti-am trimis un pm cu un astfel de site. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 13:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tenis se găsește, dar snooker nu! Doar dacă ai prieteni în Regat pentru că sunt acolo oameni care au o colecție impresionantă de meciuri de snooker pe casete sau DVD-uri.
Probabil și în România sunt câțiva care au colecții importante, dar și ei le-au obținut fie cumpărând DVD-uri din UK fie de la anumite persoane de acolo.
Pe torenți, nu, în niciun caz nu se găsesc. Cel puțin eu nu am găsit. Și am căutat, slavă Domnului! Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK. Deci nu exista pe torenti meciuri de snooker. (Si nici prieteni in Regat nu am) Sad

Atunci pun altfel intrebarea: este cineva pe acest forum care are inregistrari din snooker? Ar fi tare frumos sa cream aici (sau sa facem un site special, cum doriti voi) o comunitate a celor care vor sa impartaseasca meciurile pe care le au si cu alti iubitori de snooker.

Si inca ceva, exista vreo posibilitate (in afara TV Tunerului) de a inregistra programe tv? Nu stiu, vreun program care poate fi instalat pe calculator si care sa permita inregistrare tv? Intreb pentru ca as vrea sa incerc sa inregistrez si apoi sa incarc meciurile si pentru alte persoane pasionate de snooker.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 19:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

alexandra0003 a scris:
OK. Deci nu exista pe torenti meciuri de snooker.

Poate am fost eu prea categoric, dar să nu ne pierdem speranța. Doar pentru că noi nu am găsit, asta nu înseamnă că nu există... Wink

Citat:

Atunci pun altfel intrebarea: este cineva pe acest forum care are inregistrari din snooker?

Multe momente importante din snooker se găsesc pe Youtube, unele chiar la o calitate foarte bune. Acum depinde la ce te referi când spui „înregistrări”. Toate frame-urile unui meci, secvențe dintr-un meci, un anumit frame etc.

Citat:

Ar fi tare frumos sa cream aici (sau sa facem un site special, cum doriti voi) o comunitate a celor care vor sa impartaseasca meciurile pe care le au si cu alti iubitori de snooker.

Aici nu cred, dar ar fi frumos.

Citat:

Si inca ceva, exista vreo posibilitate (in afara TV Tunerului) de a inregistra programe tv?

Depinde unde vezi meciul - pe internet sau prin cablu (folosind un TV Tuner).
În cazul primei variante cel mai simplu ar fi folosind un program de captură a ecranului care poate face filmulețe cu ceea ce se întâmplă pe Desktop, dar calitatea va fi proastă. Dacă intrăm în detalii, contează mult programul în care vizionăm meciul pe internet și posibilitățile lui de înregistrare. Uite aici câteva exemple de programe: http://www.freedownloadscenter.com/terms/live-stream-recorder/recorder.html.
În cazul variantei numărul 2 - de obicei pentru un TV Tuner există și un program de înregistrare cu opțiuni mai mult sau mai puțin avansate care vine pe CD-ul de instalare.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 11 Dec 2010, 19:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:

Multe momente importante din snooker se găsesc pe Youtube, unele chiar la o calitate foarte bune. Acum depinde la ce te referi când spui „înregistrări”. Toate frame-urile unui meci, secvențe dintr-un meci, un anumit frame etc.

Da, se gasesc multe momente din snooker pe youtube.
Cand spuneam "inregistrari" ma refeream in primul rand la meciuri intregi. Unele intalniri au fost adevarate regaluri, asadar merita sa ai tot meciul intr-un astfel de caz, nu numai frame-uri.
In plus, pe youtube meciurile sunt fragmentate (chiar daca este postat intregul meci) din cauza acelei limite de 15 minute/filmulet incarcat.

mircea22 a scris:

alexandra0003 a scris:

Ar fi tare frumos sa cream aici (sau sa facem un site special, cum doriti voi) o comunitate a celor care vor sa impartaseasca meciurile pe care le au si cu alti iubitori de snooker.

Aici nu cred, dar ar fi frumos.


Eu chiar as vrea sa ajut la punerea pe picioare a unui astfel de loc /site.


mircea22 a scris:

alexandra0003 a scris:

Si inca ceva, exista vreo posibilitate (in afara TV Tunerului) de a inregistra programe tv?

Depinde unde vezi meciul - pe internet sau prin cablu (folosind un TV Tuner).
În cazul primei variante cel mai simplu ar fi folosind un program de captură a ecranului care poate face filmulețe cu ceea ce se întâmplă pe Desktop, dar calitatea va fi proastă. Dacă intrăm în detalii, contează mult programul în care vizionăm meciul pe internet și posibilitățile lui de înregistrare. Uite aici câteva exemple de programe: http://www.freedownloadscenter.com/terms/live-stream-recorder/recorder.html.
În cazul variantei numărul 2 - de obicei pentru un TV Tuner există și un program de înregistrare cu opțiuni mai mult sau mai puțin avansate care vine pe CD-ul de instalare.


Multumesc pentru lamuriri.
Inca ceva, Mircea. Tu ai Tv Tuner? Eu as vrea sa-mi cumpar. Si principalul motiv este acela al inregistrarii meciurilor de snooker. Ce TV Tuner mi-ai recomanda? M-am uitat si eu putin pe net si nu stiu ce sa aleg. De ceva vreme am si digital si de aceea ma gandeam sa-mi cumpar un TV Tuner Analog+Digital. Dar chiar nu ma pricep ce model sa aleg. Ma poti ajuta cu cateva sfaturi?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 12:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Depinde ce vrei: Tuner intern sau extern, conectat pe PCI sau PCI-E (interfața), prețul maxim pe care ești dispusă să-l oferi? Exemple pot să-ți dau și eu câteva, dar mai bine te duci la cineva care se pricepe, îi spui ce calculator ai și ce ai vrea să faci cu Tunerul.
Uite trei exemple: 1, 2, 3.
Ne-am luat cu vorba și suntem off-topic...

P.S. Eu am un Tuner bătrânel, dar nu-l folosesc pentru înregistrări în primul rând pentru că nu sunt mulțumit de calitatea recepției de tip Analog. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Dec 2010, 13:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai dreptate, suntem off-topic. De aceea, ti-am trimis un PM.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 13 Dec 2010, 1:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alexandra si mai ales Mircea, va rog sa-mi trimiteti adresele de mail. Cred ca am ceea ce va intereseaza.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 21 Mai 2011, 23:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt pe youtube ..!!!..si gasesti si pe torente cateva..si iti recomand..daca esti peste campionatul romanesc:P...sa inregistrezi toate campionatele de pe eurosport(sunt vreo 6-7 pe an cu minim 20-30 ore de live each)..si sa le revezi de minim 2-3 ori..daca vrei sa faci vreo capsuna.




Ultima modificare efectuată de către sentence la Lun 23 Mai 2011, 0:14, modificat de 1 dată în total
Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 22 Mai 2011, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sentence a scris:
sunt pe youtube ..cacalau

Tu ai citit măcar primul mesaj din acest topic?!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
popycka



Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mie 7 Dec 2011, 18:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

un site de torrenti cu meciuri de snooker este: http://thebox.bz/ .Eu am gasit foarte multe meciuri acolo plus ca acum vreo saptamana aveau deschise inregistrarile pe site.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui popycka Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Mie 7 Dec 2011, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma interesa si pe mine tenisul! chiar imi doresc sa revad cateva meciuri! si bineinteles si snookerul


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Geanta1



Data înscrierii: 09/Feb/2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Sâm 10 Dec 2011, 1:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://rutracker.org/forum/tracker.php

Aici se gasesc foarte multe meciuri de snooker. Dezavantajul este limba, dar daca treceti peste o sa gasiti ce va intereseaza. Inregistrarea este free !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Geanta1 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community