Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Mastersul german 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Graeme Dott
5%
 5%  [ 2 ]
Stephen Maguire
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Selby
22%
 22%  [ 8 ]
Ding Junhui
8%
 8%  [ 3 ]
Mark Williams
60%
 60%  [ 21 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Swail
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 35

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 0:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OooOoo again ! Si confruntare nord irlandeza intre Joe si bunul sau prieten Mark. LOL Very Happy Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 3:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primele vorbulițe de la Berlin

Nigel Bond, campionul de la Shoot-out, foarte în vervă : „Am mai rămas un pic la Blackpool ca să-mi sărbătoresc victoria, așa că acasă n-am ajuns decât luni seara ! Marți dimineața, am luat avionul spre Berlin și abia azi am putut să mă antrenez cât de cât : cam puțin, dar intens. Totuși nu prea mi-am găsit ritmul, iar dacă vreau să-l înving pe Mark Selby, se impune să fac un joc mult mai bun decât cel de astăzi.

Aici e altfel decât știm noi că sunt arenele : ai cinci mese și niciun perete despărțitor, adică vezi totul și simți întreaga agitație din jur. Dar publicul e fantastic și atmosfera e foarte plăcută. După Blackpool, meciurile mi se par cam lungi !... Deja mă obișnuisem cu cronometrul !... De fapt, vreau să vă spun că orice făceam – nu numai în arenă, la meciurile de 10 minute, ci și după aceea, la hotel sau pe stradă ! – parcă devenise ritmat de un cronometru imaginar : tic-tic-tic, cinci-patru-trei-doi-unu, gata !!!... Nici acum nu-mi dau seama dacă e mai bine să ai mai mult timp de gândire sau nu !...”


(Nigel are dreptate în legătură cu arena : se vede în această imagine de ansamblu)

Joe Swail : „Foarte greu cu meciurile din aceste runde ale wildcardurilor ! Ca profesionist care ai trecut prin calificări, ai numai de pierdut și e periculos să le iei în ușor. Par o treabă simplă, dar pot ajunge să semene cu faimoasa coajă de banană. Mă bucur că totul a mers bine și am reușit și câteva lovituri foarte bune. Când am încercat breakul maxim, ultima bilă roșie s-a îndepărtat prea mult... Ar fi fost grozav să fac primul meu 147 competițional într-un asemenea turneu important, dar sunt fericit că totuși am realizat un break frumos, chiar în primul meu meci."

Urmează întâlnirea cu Mark Allen : „Suntem rivali aprigi – dar, când n-avem meci, suntem buni prieteni și ne antrenăm mult împreună – fiecare dintre noi cunoaște perfect jocul celuilalt. Cred că va fi un meci frumos mai ales că am revenit la acel standard ridicat din zilele mele bune și sunt foarte mulțumit de acest lucru.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 8:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Simultan la 5 mese ,cred ca iti trebuie o putere de concentrare foarte mare!
Ca spectator, e mai mult decat incitant sa poti vedea la lucru atat de multi jucatori in acelasi timp Very Happy !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 9:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noroc ca nu vor fi prea multi jucatori care sa fie nevoiti sa faca efortul de a se cocncentra....ca observ ca tot mai apar pasapoarte pierdute. Acu mai bine de un an, cand jucatorii cereau mai multe turnee, am crezut ca ei chiar vor sa joace in mai multe turnee, nu ca vor sa urmareasca la tv alaturi de un ceai de tei mai multe turnee.



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 13:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări pentru Hendry, 5-2 în fața lui Judd Trump! Applause

Deși am pariat pe Judd (regula spune să nu pariem cu sufletul Wink ), mă bucur sincer pentru reușita lui Hendry.

Tot înainte! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eeeee, ia să mă mai slăbească domnii profesioniști cu mofturile !!!... Toți jucătorii amatori dispută campionatele naționale, continentale și mondiale în “săli comune” și nu mai fac atâta tevatură că, vai, vai, li se cere supraomenescul efort de a se concentra asupra a ceea ce au de făcut la masa lor ! Rolling Eyes Twisted Evil

Well done, Stephen ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 3 Feb 2011, 13:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 13:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate urmatorul meci al lui Hendry va fi dupa ora 16,asa ca sa-l pot vedea si eu !Ma bucur mult pentru el si imi fac mea culpa pentru ca l-am dat invins!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 13:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Următorul meci al lui Hendo va fi mâine, la ora 15.30. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 13:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revin la ce am spus referitor la meciurile simultane ...cred ca desi incitant poti pierde unele faze poate memorabile uitandu-te taman atunci la alta masa .
Cat despre ora 15.30 ,e aproape buna,voi pierde doar inceputul meciului,asta doar daca n-o fi unul din meciurile alea la 0 care sa se termine rapid ...oricum sper sa tina mai mult de o ora.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 14:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done Stephen ! Very Happy
Ma bucura mult victoria care a obtinut-o, desi la Oscue l-am dat pe Trump ca invingator.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 14:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi este sărbătoarea Anului nou chinezesc. Bravo, Ding ! Mai ales în acest context ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un an nou fericit lui Ding si celorlalti conationali!
La cat mai multe break-uri maxime!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Proasta alegere. Mai bine vedeam Joe vs Mark. Se vede ca Bond a castigat The Shoot-Out din intamplare. De mult timp nu am mai vazut un jucator profesionist ratand de atatea ori bila neagra de pe punct. Macar am vazut freza de insuratel a lui Mark Wink, ce sa comentezi la un asemenea meci?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nigel a cam făcut-o lată la Blackpool și încă nu s-a „recuperat” ! Laughing Ca în zilele de demult ale snookerului, când acolo, la Blackpool, se desfășurau calificările (care, apoi, au fost mutate în antipaticul Prestatyn). Multe au mai văzut & auzit din partea snookeriștilor pub-urile și străzile din Blackpool !... Laughing Mai ales că exista și un foarte intens program de meciuri demonstrative, practic, tot timpul anului. Wink Laughing

Așa e, puteau alege meciul nord-irlandez...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 17:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai dreptate Clara, Nigel are niste cearcane care ar putea povesti multe Laughing. Nu o sa uit niciodata acel meci al sau cu Hendry in care s-a ajuns la repozitionarea bilei negre, iar bila neagra a intrat pana la urma in buzunarul de mijloc dreapta desi fusese trimisa catre cel superior stanga (daca memoria ma mai ajuta).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Mastersul german 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 3 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community