Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Mastersul german 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Graeme Dott
5%
 5%  [ 2 ]
Stephen Maguire
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Selby
22%
 22%  [ 8 ]
Ding Junhui
8%
 8%  [ 3 ]
Mark Williams
60%
 60%  [ 21 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Swail
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 35

Autor Mesaj
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2011, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jocul acesta este foarte important pentru economia acestui meci.Daca Selby reuseste sa-l castige nu prea mai vad cum sa intoarca Ding meciul.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2011, 16:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce corectie a primit Ding,nu ma asteptam mai ales ca mizasem pe el Crying or Very sad Selby a meritat victoria, a jucat tare bine. Applause :Te pomenesti ca reintra in forma taman la Openul galez.Si Graeme joaca bine,credeam ca nu trece de Maguire.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2011, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma asteptam ca Ding sa piarda asa drastic.As fi crezut ca o sa fie un meci lung, poate si un joc decisiv.Acel joc 3 cred ca l-a demoralizat pe Ding. Cred ca, castigatorul acestui turneu va fi Mark Selby sau Mark Williams.Ramane de vazut... Very Happy


De remarcat si forma lui Marco Fu care a ajuns din nou intr-o semifinala dupa performanta de la Masters(la Shoot-Out nu prea a avut sansa Laughing )



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2011, 19:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după sferturi

Mark Selby : „Mă așteptam la un meci dur, mai ales că Ding a devenit, nu demult, campionul Mastersului, dar am avut deosebită grijă să joc solid și să fac cât mai puține greșeli. Unui jucător de o asemenea valoare n-ai voie să-i oferi șansa de a reveni la masă, în special că Ding este unul dintre cei mai formidabili realizatori de breakuri mari, iar în ultimii doi ani s-a maturizat foarte mult și a devenit un adversar din ce în ce mai periculos. N-am plănuit dinainte să tacticizez meciul – ăsta a fost cursul pe care l-a luat jocul. N-am reușit breakuri spectaculoase, dar obiectivul meu a fost victoria și mă bucur că am obținut-o.”

Apropo de acea lovitură de antologie din frame-ul 5 și de felul în care a ridicat sprijinul de pe masă : „Presiunea sub care eram atunci când a trebuit să iau sprijinul fără a atinge mănunchiul de bile a fost enormă – de fapt, momentul de cea mai mare presiune din tot meciul ! Spectatorii au avut o reacție fabuloasă ! Sala era ticsită – la fel va fi și diseară – iar noi, jucătorii, ne hrănim din undele de simpatie și apreciere care ne vin de la public. Și ce public fantastic este cel de aici !”

Marco Fu : „A fost o victorie solidă – nimic spectaculos, dar am ținut tot timpul meciul sub control. Cel de-al cincilea frame a fost foarte important, pentru că bilele roz și neagră se aflau în poziții imposibile. De aceea am și comis amândoi acele greșeli... În mare, am jucat bine și mi-am fructificat șansele oferite de Joe. Așa cum spuneam, jocul îmi merge, dar Mark este în formă și va fi nevoie să fac un meci mai bun decât cel din sferturi.”

Graeme Dott : „Sunt chiar mulțumit : am jucat foarte bine. Cred că doar în cel de-al șaselea frame am avut o singură ratare. Stephen și cu mine suntem mari prieteni, dar, pe timpul meciurilor oficiale, devenim mari dușmani. Azi, n-a avut el o zi dintre cele mai bune, că altminteri luptele noastre sunt pe viață și pe moarte...”

Mark Williams : „Joe a luat un start superb : a plecat ca din pușcă ! E în formă și a făcut un turneu foarte bun, dar am ripostat, nu l-am lăsat să se desfășoare și am reușit să mă impun. Sunt bucuros că am trecut, destul de ușor, de sferturi. Până la semifinale, timpul e destul de scurt, așa că mă duc la hotel, să mânânc și eu ceva, fiindcă îndată începe meciul ! Noroc că sunt primul calificat și beneficiez de o pauză un pic mai lungă ! Acum, asta e valabil chiar și la modul mai general : avem un calendar atât de plin, încât e bine să profităm de fiecare clipă de odihnă !...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2011, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked

Ce ratari peste ratari, nimic nu poti sa faci. Laughing Laughing Laughing

Ce silly silly... Ca sa nu zic altceva... Nu putea sa faca Fu snooker la ultima bila rosie din frame 6 si sa il lase pe MJ sa dea pana ii sar capacele? Oricum o scotea de acolo.

Ma rog, vad ca oamenii fac spectacol. Laughing Laughing

Si o ultima chestie, cred ca FU l a suparat pe MJ. HAHA, sa vezi acu' distractie. Laughing Laughing

Si inca o ultima chestie Razz, cred ca sunt cam multe persoane in sala totusi. A trebuit sa dau ceva mai incet sonoru'. Laughing Laughing Bine ca nu a venit si Ronzo ca iesea revolucion. Laughing Twisted Evil

LE 15: NU imi vine sa cred ca sunt camere si la masa 2 si nu e transmis si acel meci. Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2011, 22:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun Mark.Niste lovituri de distanta de m-au dat pe spate efevtiv.O placere sa il vezi jucand.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 5 Feb 2011, 23:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ney a scris:
Nu o sa uit niciodata acel meci al sau cu Hendry in care s-a ajuns la repozitionarea bilei negre, iar bila neagra a intrat pana la urma in buzunarul de mijloc dreapta desi fusese trimisa catre cel superior stanga (daca memoria ma mai ajuta).

De fapt aceea a fost lovitura care a dus la repoziționarea bilei negre - neagra a intrat în buzunarul superior stâng, iar alba în cel de mijloc de parte dreaptă. Wink 2006-2007 a fost ultimul sezon pentru Hendry pe primul loc în clasament. Sad

Revenind la turneu - ar fi fantastic pentru Williams să recâștige primul loc în clasament. Eu zic că merită acest lucru pentru revenirea din ultimii 2 ani.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Come on... vreau doi Marci in finala. Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dap ! Chiar asa ! Vreau ca Selby sa joace la nivelul la care a jucat la Masters si Williams sa fie chiar mai nebun decat astazi ! Hai baieti ! Vrem o finala frumoasa ! Very Happy GO, GO ! Very Happy Majoreta Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 3:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este finala la care am visat încă de când am văzut tabloul de concurs. Îi apreciez enorm pe amândoi și nu-mi doresc decât ca cel mai bun să câștige, iar snookerul să fie unul la cel mai înalt nivel.

Hai băieți ! Hai Mark !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Mihai_112
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 195
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 8:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine-i mai bun sa castige,bafta amandurora



_________________
GO MARK ALLEN!!!!!!!!!!!!!!!
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihai_112 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 11:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vad o finala echilibrata.MW e in forma mare dar MS e jucatorul care se agata de orice bila si la final iti face bucuria.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 12:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

razvla a scris:
Este finala la care am visat încă de când am văzut tabloul de concurs. Îi apreciez enorm pe amândoi și nu-mi doresc decât ca cel mai bun să câștige, iar snookerul să fie unul la cel mai înalt nivel.

Hai băieți ! Hai Mark !


Sunt absolut de acord cu tine.Asta da finala,cu cei mai in forma jucatori saptamana aceasta.Fata de Mastersul de pe wembley arena,diferenta enorma privind calitatea jocului.
Imi doresc ca finala sa se decida in joc decisiv,daca se poate cu repozitionarea bilei negre chiar.Imi este mai simpatic Williams decat Selby,dar pentru faptul ca am votat dupa optimi ca Selby castiga Mastersul german,asa sa fie.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 12:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu vad o finala echilibrata cu Mark Selby punandu-i mai multe probleme lui Williams, decat orice adversar de pana acum. Si cand te gandesti ca acum ceva timp Mark Williams se zbatea sa reintre in Top 16, iar acum probabil dupa revizuirea din februarie sa fie nr. 1 mondial. Incurcate mai sunt caile snooker-ului Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 13:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ținând cont că prima sesiune a finalei se va transmite decalat pe Eurosport, vă reaminstesc aici deja binecunoscutele site-uri unde puteți urmări în direct meciul celor doi Mark:

www.fromsport.com
www.mypremium.tv
www.myp2p.eu


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Mastersul german 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 7 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community