Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Chestio(n)are de sfârșit de an 2010
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Dec 2010, 0:57    Titlul subiectului: Chestio(n)are de sfârșit de an 2010 Răspunde cu citat (quote)

Ladies & Gents, vă propun un chestionar de sfârșit de an – mai în glumă, mai în serios Laughing :


1 Cine credeți că merită titlul de „personalitate numărul 1 a Snookerlandului” în anul 2010 ?
a) Barry Hearn b) Neil Robertson c) John Higgins d) Ronnie O’Sullivan

2 Cine credeți că a fost persoana cea mai detestată din Snookerlandul anului 2010 ?
a) Lee Doyle b) Mazher Mahmood (ziaristul de la News of the World, care etc) c) John Higgins d) Barry Hearn

3 Cel mai bun țintaș al anului ?
a) Shaun Murphy b) Neil Robertson c) Mark Selby d) Ding Junhui

4 Cel mai bun jucător la recuperarea dezavantajului de scor ?
a) Neil Robertson b) Mark Williams c) Graeme Dott d) Stephen Hendry

5 Surpriza cea mai plăcută a anului 2010 ?
a) Thanawat Thirapongpaiboon b) Mark Joyce c) Anthony McGill d) Martin Gould

6 Jucătorul care a progresat cel mai mult în anul 2010 ?
a) Mark Joyce b) Martin Gould c) Stephen Lee d) Marcus Campbell

7 Jucătorul care a regresat în modul cel mai dureros în anul 2010 ?
a) Matthew Stevens b) Stephen Hendry c) Steve Davis d) Jimmy Michie

8 Cel mai de succes jucător al anului 2010 ?
a) Neil Robertson b) Ronnie O’Sullivan c) John Higgins d) Mark Selby

9 Care este cel mai plăcut moment (snookeristic) pe care l-ați trăit în anul 2010 ?
10 Care este momentul (snookeristic) care vi s-a părut cel mai nostim ?
11 Dar momentul care vi s-a părut cel mai penibil / trist ?
12 Care este breakul (nu neapărat din categoria „sutarelor”) care v-a rămas în memorie în acest an ?
13 Care / a cui este ratarea de care credeți că vă veți aminti ?
14 Care credeți că a fost cel mai bun meci al anului ?
15 Ce întrebare ați arde de nerăbdare să-i puneți favoritului personal acum, la sfârșitul acestui an ?
16 Dacă, printr-o vrajă, ați putea să retrăiți anul 2010, în pielea cărui jucător din Main Tour ați alege să fiți ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Mar 28 Dec 2010, 19:50, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 21 Dec 2010, 12:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot mai în glumă sau serios, completez acest chestionar:
1. a) Barry Hearn, categoric - de mulți ani (dacă a fost vreodată) nu am mai văzut așa o mișcare de promovare a snooker-ului, cu idei mai bune (turneele mai multe și un dinamism mai mare al clasamentului general) sau mai slabe (vezi power snooker), ideea este că se mișcă ceva.
2. Aici e discutabilă întrebarea - cine cred că a fost persoana cea mai detestată de alții, sau pe cine am detestat eu; în primul caz e a) Doyle, iar la al doilea e c) Higgins, pentru că mi-a creat senzația unui puști cu părinți bogați care l-au scos basma curată după ce a făcut o boacănă mare și pentru că mi-a stricat încrederea în posibilitatea lipsei de forme la cel mai înalt nivel - în fața unor ratări incredibile, îmi vine automat în minte că poate omul a vrut să rateze, din lipsă de chef sau pentru vreun interes ascuns... deci, mulțumesc Higgins pt paranoia pe care o am acum, total nejustificată, dar, mai știi...
3. Țintașul cred că Murphy ar trebui să fie.
4. a) Neil Robertson
5. b) Mark Joyce, pentru performanța de la UK Championship
6. nu știu Smile
7. b) Hendry, având în vedere că a fost aproape (sau a ieșit deja) din top 16, iar pentru mine e chiar dureros Smile
8. a) Robertson la distanță, pentru titlul mondial. Dar dacă îmi este permis, și Higgins pt pedeapsa scurtă Razz
9. o partidă de snooker împotriva lui Paul Croitoru, jucată în cupa Aristocrat; am pierdut cu 2-3, dar meciul a fost frumos, și atunci m-am simțit cel mai bine cu felul în care joc. Pe plan "extern", a fost meciul Hendry - White de la UK Champs
10. Nu-mi aduc aminte acum, dar trebuie să fi fost ceva
11. Higgins, din nou, și fapta și "pedeapsa"
12. Un break de 96 parcă, al lui Hendry, în meciul cu Williams - mi-a făcut plăcere și mi-a dat impresia că "încă se poate"
13. Smile Hendry, la bilă neagră aproape de buzunar, același meci cu Williams
14. Higgins - Maguire, de la UK, de cele din primăvară nu prea îmi aduc aminte; s-a jucat de ambele părți un snooker de înaltă calitate
15. l-aș întreba pe Hendry ce sfaturi tehnice ar putea să îmi dea și chiar dacă ar trebui să povestească din amintiri, l-aș ruga să-mi spună cum să ai un spirit de învingător și să ai încredere în jocul propriu (cele mai urâte ratări îmi apar când sunt aproape de a câștiga un frame).
16. Stephen Hendry, să aflu ce se întâmplă cu el Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Mar 21 Dec 2010, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. B
2. A
3. B
4. C
5. D
6. B
7. C
8. A
9. Steve Davis - John Higgins 13-11
10. Introducerea melodiilor la intrarea jucatorilor in arena. (It really helps)
11. Eliminarea lui Martin Gould de catre Neil Robertson (One of the greatest Crucible comebacks ever)
12. Hendry in decisiv in fata lui Jimmy White la UK. (Hendry - The Ice Man)
13. Toate ratarile din meciul Hendry - White de la UK
14. Williams - O'Sullivan, atat la Masters cat si la Crucible
15. L-as intreba pe Steve Davis care este explicatia scaderii motivatiei odata cu inaintarea in varsta.
16. Mark Williams (nu cred ca se astepta nimeni sa faca ce a facut anul asta, don't forget about the second 147)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 21 Dec 2010, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. a
2. a
3. b
4. a
5. d
6. a
7. b
8. a
9. Premier League cu castigator cu tot
10. Momentul in care Ronnie incepuse frame-ul si s-a interesat de premiul pt. break-ul maxim, stresand arbitrul cu insistenta lui.
11. Disputa Mark Williams - Steven Hendry si figura neputincioasa a acestuia din urma.
12. 147-le aproape terminat al lui Ronnie
13. Nu se pot uita ratarile de incepatori din meciul Williams - Hendry.
14. Steve Davis - John Higgins la CM
15. Draga Ronnie, cum in clasament e vanzoleala mare, crezi ca esti capabil sa ajungi in primii 5? Laughing
16. Pai, Neil ca a avut un an fabulos.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Mar 21 Dec 2010, 21:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cine credeți că merită titlul de „personalitate numărul 1 a Snookerlandului” în anul 2010 ?
a) Barry Hearn b) Neil Robertson c) John Higgins d) Ronnie O’Sullivan

2 Cine credeți că a fost persoana cea mai detestată din Snookerlandul anului 2010 ?
a) Lee Doyle b) Mazher Mahmood (ziaristul de la News of the World, care etc) c) John Higgins d) Barry Hearn

3 Cel mai bun țintaș al anului ?
a) Shaun Murphy b) Neil Robertson c) Mark Selby d) Ding Junhui

4 Cel mai bun jucător la recuperarea dezavantajului de scor ?
a) Neil Robertson b) Mark Williams c) Graeme Dott d) Stephen Hendry

5 Surpriza cea mai plăcută a anului 2010 ?
a) Thanawat Thirapongpaiboon b) Mark Joyce c) Anthony McGill d) Martin Gould

6 Jucătorul care a progresat cel mai mult în anul 2010 ?
a) Mark Joyce b) Martin Gould c) Stephen Lee d) Marcus Campbell

7 Jucătorul care a regresat în modul cel mai dureros în anul 2010 ?
a) Matthew Stevens b) Stephen Hendry c) Steve Davis d) Jimmy Michie

8 Cel mai de succes jucător al anului 2010 ?
a) Neil Robertson b) Ronnie O’Sullivan c) John Higgins d) Mark Selby

9 Care este cel mai plăcut moment (snookeristic) pe care l-ați trăit în anul 2010 ? Victoria lui Davis asupra lui Higgins
10 Care este momentul (snookeristic) care vi s-a părut cel mai nostim ? Muștelee...
11 Dar momentul care vi s-a părut cel mai penibil / trist ?
12 Care este breakul (nu neapărat din categoria „sutarelor”) care v-a rămas în memorie în acest an ? Igor Figueredo - frame1 (vs. Mark Williams - world open) ar trebui sa fie recunoscut la nivelul acelui 69 al regretatului Alex Higgins
13 Care / a cui este ratarea de care credeți că vă veți aminti ? Bila neagra de pe manta - Matthew Stevens
14 Care credeți că a fost cel mai bun meci al anului ? Lasse Munstermann - Jimmy White - cine s-a uitat macar pe live score stie despre ce vorbesc.
15 Ce întrebare ați arde de nerăbdare să-i puneți favoritului personal acum, la sfârșitul acestui an ? -
16 Dacă, printr-o vrajă, ați putea să retrăiți anul 2010, în pielea cărui jucător din Main Tour ați alege să fiți ? Jamie Jones a dovedit relevanta rezultatelor de la campionatul european. Progresul sau in MT a fost uluitor.



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 22 Dec 2010, 11:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1.a)Barry Hearn-A schimbat complet fata acestui sport.
2.c)John Higgins-Nu as fi crezut ca John este in stare de asa ceva.
3.b)Neil Robertson-A fost cu adevarat fantastic !
4.b)Mark Williams-A avut cateva reveniri spectaculoase
5.d)Martin Gould
6.a)Mark Joyce
7.b)Stephen Hendry-Aproape ca a cazut din TOP16
8.a)Neil Robertson-A castigat campionatul mondial si a realizat si primul lui 147
9.Evolutia lui Steve Davis la campionatul mondial.
10.Atunci cand Ronnie a intrebat daca exista un premiu pentru break-ul maxim dar si cand a vrut sa nu mai execute lovitura la bila neagra de la finalul break-ului
11.Stirea despre Higgins
12.Break-ul maxim realizat de Ronnie de la World Open
13.Ratarea lui Ronnie de la bila verde, cand era aproape sa reuseasca un 147 la Welsh Open
14.Steve Davis-John Higgins de la CM
15.L-as intreba pe Ronnie de ce a cedat psihic la meciul cu Selby de la CM
16.Neil Robertson-A jucat foarte bine pe tot parcursul acestui an.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mihai_112
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 197
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 22 Dec 2010, 11:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cine credeți că merită titlul de „personalitate numărul 1 a Snookerlandului” în anul 2010 ?
a) Barry Hearn b) Neil Robertson c) John Higgins d) Ronnie O’Sullivan

2 Cine credeți că a fost persoana cea mai detestată din Snookerlandul anului 2010 ?
a) Lee Doyle b) Mazher Mahmood (ziaristul de la News of the World, care etc) c) John Higgins d) Barry Hearn

3 Cel mai bun țintaș al anului ?
a) Shaun Murphy b) Neil Robertson c) Mark Selby d) Ding Junhui

4 Cel mai bun jucător la recuperarea dezavantajului de scor ?
a) Neil Robertson b) Mark Williams c) Graeme Dott d) Stephen Hendry

5 Surpriza cea mai plăcută a anului 2010 ?
a) Thanawat Thirapongpaiboon b) Mark Joyce c) Anthony McGill d) Martin Gould

6 Jucătorul care a progresat cel mai mult în anul 2010 ?
a) Mark Joyce b) Martin Gould c) Stephen Lee d) Marcus Campbell

7 Jucătorul care a regresat în modul cel mai dureros în anul 2010 ?
a) Matthew Stevens b) Stephen Hendry c) Steve Davis d) Jimmy Michie

8 Cel mai de succes jucător al anului 2010 ?
a) Neil Robertson b) Ronnie O’Sullivan c) John Higgins d) Mark Selby

9 Care este cel mai plăcut moment (snookeristic) pe care l-ați trăit în anul 2010 ?Surpriza realizata de Steve Davis la Campionatul Mondial.
10 Care este momentul (snookeristic) care vi s-a părut cel mai nostim ?Mustele de la World Open
11 Dar momentul care vi s-a părut cel mai penibil / trist ?Eliminarea lui Martin Gould de catre Neil Robertson
12 Care este breakul (nu neapărat din categoria „sutarelor”) care v-a rămas în memorie în acest an ?Alui Ronnie O'Sullivan la World Open
13 Care / a cui este ratarea de care credeți că vă veți aminti ?Ratarile lui Jimmy White din meciu cu Hendry
14 Care credeți că a fost cel mai bun meci al anului ?Williams vs Higgins in finala lui Uk Championship
15 Ce întrebare ați arde de nerăbdare să-i puneți favoritului personal acum, la sfârșitul acestui an ?Catre Mark Allen cand va castiga primul lui turneu
16 Dacă, printr-o vrajă, ați putea să retrăiți anul 2010, în pielea cărui jucător din Main Tour ați alege să fiți ?Mark Allen



_________________
GO MARK ALLEN!!!!!!!!!!!!!!!
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2013


Ultima modificare efectuată de către Mihai_112 la Vin 4 Feb 2011, 13:32, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihai_112 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 23 Dec 2010, 2:03    Titlul subiectului: Re: Chestionar de sfârșit de an 2010 Răspunde cu citat (quote)

Citat:
1 Cine credeți că merită titlul de „personalitate numărul 1 a Snookerlandului” în anul 2010 ?
a) Barry Hearn b) Neil Robertson c) John Higgins d) Ronnie O’Sullivan

2 Cine credeți că a fost persoana cea mai detestată din Snookerlandul anului 2010 ?
a) Lee Doyle b) Mazher Mahmood (ziaristul de la News of the World, care etc) c) John Higgins d) Barry Hearn

3 Cel mai bun țintaș al anului ?
a) Shaun Murphy b) Neil Robertson c) Mark Selby d) Ding Junhui

4 Cel mai bun jucător la recuperarea dezavantajului de scor ?
a) Neil Robertson b) Mark Williams c) Graeme Dott d) Stephen Hendry

5 Surpriza cea mai plăcută a anului 2010 ?
a) Thanawat Thirapongpaiboon b) Mark Joyce c) Anthony McGill d) Martin Gould

6 Jucătorul care a progresat cel mai mult în anul 2010 ?
a) Mark Joyce b) Martin Gould c) Stephen Lee d) Marcus Campbell

7 Jucătorul care a regresat în modul cel mai dureros în anul 2010 ?
a) Matthew Stevens b) Stephen Hendry c) Steve Davis d) Jimmy Michie

8 Cel mai de succes jucător al anului 2010 ?
a) Neil Robertson b) Ronnie O’Sullivan c) John Higgins d) Mark Selby

9 Care este cel mai plăcut moment (snookeristic) pe care l-ați trăit în anul 2010 ?
10 Care este momentul (snookeristic) care vi s-a părut cel mai nostim ?
11 Dar momentul care vi s-a părut cel mai penibil / trist ?
12 Care este breakul (nu neapărat din categoria „sutarelor”) care v-a rămas în memorie în acest an ?
13 Care / a cui este ratarea de care credeți că vă veți aminti ?
14 Care credeți că a fost cel mai bun meci al anului ?
15 Ce întrebare ați arde de nerăbdare să-i puneți favoritului personal acum, la sfârșitul acestui an ?
16 Dacă, printr-o vrajă, ați putea să retrăiți anul 2010, în pielea cărui jucător din Main Tour ați alege să fiți ?



1. După părerea mea, personalitatea anului în Snookerland este Barry Hearn. M-a amuzat să-l văd tânăr & alături de Steve (vorba lui Snooky, “Morcoveață” Laughing ) Davis, în linkul recent postat de Mircea ( http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=15&start=510 ). Mare forță – se simte până și când glumește (ceea ce face foarte des). Nu-mi dau seama dacă forța asta vine din claritatea planurilor & obiectivelor, din conștiința valorii proprii sau este pur și simplu o imanență a persoanei. E uimitor ce a realizat într-un an și asta nu poate fi decât de admirat, dar eu îl admir și pentru că este un om care iubește viața și știe cum s-o trăiască – adică, de fapt, cultivă arta de a o trăi (bănuiesc că e mai mult ceva instinctiv, dar nimeni nu l-a subestimat vreodată pe Barry fără s-o regrete sooner/later ! Laughing ) – știe să se bucure de fiecare lucru, ține la foarte mulți oameni, își iubește familia, își rezervă zilnic cel puțin o oră de singurătate (se plimbă prin parcul reședinței, unde are și un iaz în care, mai ales vara, pescuiește).

2. Cred că, în acest an, „fanimea" a fost adânc divizată de scandalul Higgins. Cine știe care au fost (mai sunt ?...) proporțiile „taberelor”, dar mi se pare că, pentru una dintre ele, persoana cea mai detestată a fost Mazher (tare-mi pare rău că n-am avut inspirația să pun, între opțiuni, și numele bețivanului ăla pe care nu l-am suportat niciodată : Pat Mooney ! Mai ales că tot lui i se „datorează" și derapajul bahic al lui Higgo de acum 6-7 ani ! Evil or Very Mad ). În același timp, pentru alții, hulitul a fost John Higgins. Dar, preocupată fiind eu mai curând de politica & viitorul breslei decât de starurile ei de la un moment dat, îl aleg ca „detestat al anului” pe dl Lee Doyle. Twisted Evil

3. Eu zic că Neil Robertson. Eclipsele australianului au fost destul de rare în acest an.

4. Tot Neil – încă o dată, e vorba de anul calendaristic, deci intră la socoteală și campionatul mondial 2010. Wink

5. Aici ar fi trebuit să se poată da răspunsuri multiple, fiindcă surprizele plăcute au fost mai multe : cronologic, Martin Gould și Mark Joyce, dar nu știu dacă nu cumva o surpriză a fost și forma în care a revenit în circuit John Higgins. Poate mai mare decât buna primă jumătate de sezon a lui Marcus Campbell și a lui Stephen Lee. Mă hotărâsc totuși să votez cu foarte tânărul scoțian Anthony McGill, pentru debutul excelent în lumea profesioniștilor. (Bine că nu citesc forumul și părinții lui, că nu mi-ar ierta faptul că le-am trecut fiul la „surprize", cum s-ar zice, adicătelea, că nu m-aș fi așteptat să se descurce atât de bine... Laughing )

6. Au progresat fo câțiva ! Laughing Unii, ieșind din eclipsă (Stephen Lee, Marcus Campbell), alții luând-o de la zero, precum McGill și Thanawat. (Altă lipsă de inspirație, fiindcă ar fi trebuit să fac o întrebare separată pentru debutantul anului... Rolling Eyes ) Votez însă cu Mark Joyce.

7. Și de regresat au regresat fo câțiva, didnt’t they... Rolling Eyes Și Stephen Hendry, și Michael Holt, și Matthew Stevens – chiar și Ronnie O’Sullivan. Cea mai dureroasă eclipsă pare totuși cea a lui Stephen Hendry.

8. Neil Robertson – titlul mondial + titlul Openului mondial + breakul maxim

9. Adunarea generală din 2 iunie, când jucătorii au votat planul lui Barry Hearn. (Apoi, adunarea generală din 2 decembrie, când dl Doyle a înregistrat acea „superbă" înfrângere și, în fine, victoria lui Jimmy White la CM al veteranilor. Wink Laughing )

10. Cred că „muscariada” de la Openul mondial. Laughing

11. Cel mai penibil/trist mi s-a părut momentul hai să zic „răsfățului” dinspre finalul celui mai recent break maxim o’sullivanian.

12. Din păcate, același break de mai sus – for the wrong reasons. Rolling Eyes

13. Ratarea lui Ronnie la bila verde din finala Mastersului.

14. Finala Mastersului.

15. Nu prea ar avea rost să-l întreb ceva pe dl White : dacă nu-i convine întrebarea, se refugiază într-un limbaj lemnos de optimist ! Rolling Eyes Laughing

16. Tot Neil ! Succes profesional, copilaș, fire veselă și relaxată...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 24 Dec 2010, 17:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
1 Cine credeți că merită titlul de „personalitate numărul 1 a Snookerlandului” în anul 2010 ?
a) Barry Hearn b) Neil Robertson c) John Higgins d) Ronnie O’Sullivan

2 Cine credeți că a fost persoana cea mai detestată din Snookerlandul anului 2010 ?
a) Lee Doyle b) Mazher Mahmood (ziaristul de la News of the World, care etc) c) John Higgins d) Barry Hearn

3 Cel mai bun țintaș al anului ?
a) Shaun Murphy b) Neil Robertson c) Mark Selby d) Ding Junhui

4 Cel mai bun jucător la recuperarea dezavantajului de scor ?
a) Neil Robertson b) Mark Williams c) Graeme Dott d) Stephen Hendry

5 Surpriza cea mai plăcută a anului 2010 ?
a) Thanawat Thirapongpaiboon b) Mark Joyce c) Anthony McGill d) Martin Gould

6 Jucătorul care a progresat cel mai mult în anul 2010 ?
a) Mark Joyce b) Martin Gould c) Stephen Lee d) Marcus Campbell

7 Jucătorul care a regresat în modul cel mai dureros în anul 2010 ?
a) Matthew Stevens b) Stephen Hendry c) Steve Davis d) Jimmy Michie

8 Cel mai de succes jucător al anului 2010 ?
a) Neil Robertson b) Ronnie O’Sullivan c) John Higgins d) Mark Selby

9 Care este cel mai plăcut moment (snookeristic) pe care l-ați trăit în anul 2010 ?
10 Care este momentul (snookeristic) care vi s-a părut cel mai nostim ?
11 Dar momentul care vi s-a părut cel mai penibil / trist ?
12 Care este breakul (nu neapărat din categoria „sutarelor”) care v-a rămas în memorie în acest an ?
13 Care / a cui este ratarea de care credeți că vă veți aminti ?
14 Care credeți că a fost cel mai bun meci al anului ?
15 Ce întrebare ați arde de nerăbdare să-i puneți favoritului personal acum, la sfârșitul acestui an ?
16 Dacă, printr-o vrajă, ați putea să retrăiți anul 2010, în pielea cărui jucător din Main Tour ați alege să fiți ?


1a), 2 c), 3 b) , 4a), 5 b) si d), 6a), 7 b), 8a)
9.Victoria lui Ronnie la POWER SNOOKER
10.Michaela repozitionand bila alba in locul celei colorate intrate in buzunar..
11.Scandalul Higgins
12.GREU
13 Mark williams in recenta finala contra lui Higgins.
14.Si mai greu
15 Ce tinta are pentru 2011?
16 Neil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 26 Dec 2010, 0:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super tare ! Iubesc chestionarele frumoase ! Very Happy

1 Cine credeți că merită titlul de „personalitate numărul 1 a Snookerlandului” în anul 2010 ?
a) Barry Hearn

2 Cine credeți că a fost persoana cea mai detestată din Snookerlandul anului 2010 ?
b) Mazher Mahmood (ziaristul de la News of the World, care etc)

3 Cel mai bun țintaș al anului ?
a) Shaun Murphy

4 Cel mai bun jucător la recuperarea dezavantajului de scor ?
c) Graeme Dott

5 Surpriza cea mai plăcută a anului 2010 ?
d) Martin Gould (DE DEPARTE)

6 Jucătorul care a progresat cel mai mult în anul 2010 ?
b) Martin Gould (TOT DE DEPARTE LOL)

7 Jucătorul care a regresat în modul cel mai dureros în anul 2010 ?
a) Matthew Stevens (desi nu stiu daca 2010 e un an special, oricum imi pare rau)

8 Cel mai de succes jucător al anului 2010 ?
d) Mark Selby (doar pentru meciul impotriva lui O'Sullivan din Ianuarie 2010 aka Finala Masters. No other comment.) Pe de alta parte si Ronnie, pentru acelasi meci cu Selby. Si o mentiune speciala pentru Steve Davis pentru marele meci impotriva lui Higgie. Also, cel mai de succes pentru mine, pentru ca altfel, statistic vorbind, posibil sa fie Nelutu.

9 Care este cel mai plăcut moment (snookeristic) pe care l-ați trăit în anul 2010 ?

DE DEPARTE acelasi meci de care vorbeam in raspunsul la intrebarea anterioara. Ba chiar am avut si niste vise pe urma lui. Very Happy Senzational meci.

10 Care este momentul (snookeristic) care vi s-a părut cel mai nostim ?

Cu parere de rau, nu stiu.

11 Dar momentul care vi s-a părut cel mai penibil / trist ?

Cel mai penibil per total cred ca a fost momentul video-ului cu John si unul dintre cele mai triste daca nu chiar cel mai trist. De ce n-am sa mai mentionez.

12 Care este breakul (nu neapărat din categoria „sutarelor”) care v-a rămas în memorie în acest an ?

Defo 147 anuntat de Ronnie.

13 Care / a cui este ratarea de care credeți că vă veți aminti ?

Nu ratarea, dar iesirea din forma a lui Gouldy (mai precis acele ratari peste ratari) impotriva lui Neil Robertson de la CM. Dureros.

14 Care credeți că a fost cel mai bun meci al anului ?

Fara indoiala acelasi Selby-O'Sullivan. Un meci demn de Theatre of Dreams.

15 Ce întrebare ați arde de nerăbdare să-i puneți favoritului personal acum, la sfârșitul acestui an ?

Ash vrea sa stiu cand o sa-l mai vad si eu pe Joe Swail la tv, dar nu cred ca i-ash adresa aceasta intrebare. LOL Si sunt convinsa ca ambii ne dorim sa-l vedem la tv. Adica, desigur, si eu si el. LOL

16 Dacă, printr-o vrajă, ați putea să retrăiți anul 2010, în pielea cărui jucător din Main Tour ați alege să fiți ?

Probabil ca John Higgins. Poate ar fi dureros, dar poate ash putea sa-l impiedic sa se duca la acea intalnire sau sa-i dau speranta, dupa intalnire, ca totul va fi in regula (no comment, m-a suparat tare rau evenimentul, dar o tin pe-a mea ca uneori e bine sa ierti - nu ca ar fi neaparat de calitatea omului sa ierte -, mai ales cand omul pe care trebuie sa-l ierti este realmente exceptional). Desigur, pana la urma, nu stie nimeni ce este in mintea lui, si-asa mai departe, dar cred ca asta as alege. Am senzatia ca nu trebuia sa zic, but there you go (also, stiu ca e posibil sa fiu fanatica si optimista). LOL



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 26 Dec 2010, 8:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs Hendry, mi-a placut foarte mult cum ai raspuns la ultima intrebare.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 26 Dec 2010, 13:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

7 Jucătorul care a regresat în modul cel mai dureros în anul 2010 ?
a) Matthew Stevens (desi nu stiu daca 2010 e un an special, oricum imi pare rau)

Mrs. Hendry, dă-mi voie să te contrazic! Smile
Eu consider că evenimentele PTC/EPTC au fost o adevărată gură de oxigen pentru Matthew și nu mi se pare că a regresat față de ultimii ani, din contră. Poate că în a doua parte a sezonului va reneni în Top 16. Oricum, sper să-l vedem la Campionatul Mondial pentru că deja a ratat ultimele două ediții.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)


Ultima modificare efectuată de către mircea22 la Dum 26 Dec 2010, 19:05, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 26 Dec 2010, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci, Dana. Smile

Mircea, m-ai prins cu matza-n sac. Adevarul este ca n-am idee cine-a regresat cel mai mult si-am ales Massew pentru ca nu l-am mai vazut de un car de ani (poate doar eu, lol). De Hendry am auzit destul de mult si uneori de bine (eu nu cred ca o sa cada din top 16, poate sunt optimista). Jimmy Michie nici nu stiu prea bine cine e (adica stiu, dar l-am vazut de 3 ori in my whole life, deci n-am cum sa-l aleg pe el) iar Davis... Nu stiu daca a regresat, dar dupa meciul de anul asta in compania lui Higgins, eu chiar nu pot sa-l aleg pe el. Laughing Laughing

Sper sa fie asa cum ai spus tu, cu gura de oxigen, nu de alta, da'i mare pacat de Massew. Si sper sa-si revina si Stephen. Si Davis sa mai arate ce-a aratat cu Higgins. Ba chiar si Michie, ca tot suntem in spirit. LOL

p.s. Am omis o chestie. Cred ca unul dintre jucatorii care au progresat cel mai mult (desi el era bun si inainte) ba chiar au avut si un 2010 grozav este Mark Williams. Si, nu, n-am sa mai mentionez accidentul. LOL
HOOCH IS CRAZY ! Very Happy Love it !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 27 Dec 2010, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1 Cine credeți că merită titlul de „personalitate numărul 1 a Snookerlandului” în anul 2010 ?
a) Barry Hearn b) Neil Robertson c) John Higgins d) Ronnie O’Sullivan

2 Cine credeți că a fost persoana cea mai detestată din Snookerlandul anului 2010 ?
a) Lee Doyle b) Mazher Mahmood (ziaristul de la News of the World, care etc) c) John Higgins d) Barry Hearn

3 Cel mai bun țintaș al anului ?
a) Shaun Murphy b) Neil Robertson c) Mark Selby d) Ding Junhui

4 Cel mai bun jucător la recuperarea dezavantajului de scor ?
a) Neil Robertson b) Mark Williams c) Graeme Dott d) Stephen Hendry

5 Surpriza cea mai plăcută a anului 2010 ?
a) Thanawat Thirapongpaiboon b) Mark Joyce c) Anthony McGill d) Martin Gould

6 Jucătorul care a progresat cel mai mult în anul 2010 ?
a) Mark Joyce b) Martin Gould c) Stephen Lee d) Marcus Campbell

7 Jucătorul care a regresat în modul cel mai dureros în anul 2010 ?
a) Matthew Stevens b) Stephen Hendry c) Steve Davis d) Jimmy Michie

8 Cel mai de succes jucător al anului 2010 ?
a) Neil Robertson b) Ronnie O’Sullivan c) John Higgins d) Mark Selby

9 Care este cel mai plăcut moment (snookeristic) pe care l-ați trăit în anul 2010 ?
Break-ul maxim de 147 a lui Ronnie O'Sullivan
10 Care este momentul (snookeristic) care vi s-a părut cel mai nostim ?
Cand Michaela Tabb a luat bila alba de pe masa si vroia sa o repozitioneze in locul bilei verzi
11 Dar momentul care vi s-a părut cel mai penibil / trist ?
J. Higgins si scandalul meciurilor trucate.
12 Care este breakul (nu neapărat din categoria „sutarelor”) care v-a rămas în memorie în acest an ?
147 - Ronnie
13 Care / a cui este ratarea de care credeți că vă veți aminti ?
M. Williams in finala cu Higgins
14 Care credeți că a fost cel mai bun meci al anului ?
R O'sullivan - Mark Williams
15 Ce întrebare ați arde de nerăbdare să-i puneți favoritului personal acum, la sfârșitul acestui an ?
16 Dacă, printr-o vrajă, ați putea să retrăiți anul 2010, în pielea cărui jucător din Main Tour ați alege să fiți ?
Neil Robertson



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 28 Dec 2010, 17:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sigur că se poate răspunde în continuare și la chestionarul de mai sus, dar acum vin cu o duzină de alte întrebări :


Debutanții 2010
1. Care dintre debutanții 2010 (Igor Figuieredo, Reanne Evans, Jak Jones, Noppon Saengkham, Adam Wicheard, Thanawat Thirapongpaiboon, Jack Lisowski, Robbie Williams, Kyren Wilson, Anthony McGill și Liam Highfield) credeți, în acest moment, că va putea candida la titlul de „debutant al sezonului” ?

2. Care dintre debutanții 2010 credeți că urmează să încheie sezonul în Top 48 ? (Răspuns – posibil – multiplu)

3. Care dintre debutanții 2010 credeți că urmează să încheie sezonul în Top 32 ? (Răspuns – posibil – multiplu)


Topuri 2010
1. Cele mai surprinzătoare victorii
2. Momente de sportivitate
3. Momente de lipsă de sportivitate
4. Profesionalism : primii în topul atitudinii și ținutei elegante în arenă
5. Primii pe lista jucătorilor înzestrați cu simțul umorului
6. Primii pe lista de "bad boys"
7. Jucătorii cei mai sexy
8. Jucătorii cu cele mai drăguțe neveste/iubite


Ultima din duzină
În cam ce atmosferă ați fi fost și cum credeți că ar fi arătat bradul vostru de Crăciun dacă la împodobirea lui v-ar fi dat o mână de ajutor :
a) Ronnie O’Sullivan
b) Steve Davis
c) Barry Hearn
d) Liang Wenbo
e) Jan Verhaas
f) Dominic Dale
g) Mark Williams
h) altcineva din Snookerland – la liberă alegere


Have fun ! Very Happy Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community