Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Snooker Shoot-Out
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Judd Trump
0%
 0%  [ 0 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Nigel Bond
5%
 5%  [ 1 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 3 ]
Marcus Campbell
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
75%
 75%  [ 15 ]
Mike Dunn
5%
 5%  [ 1 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Ian 2011, 2:06    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Mai mult show decât competiție, dar poate că se va evita prostul gust și vulgaritatea catastrofei numite Power Snooker, care a reprezentat kitschul absolut în materie, de la „concept” și până la bâlciul care a rezultat din el. Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 30 Ian 2011, 18:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 15 Ian 2011, 12:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:

Învingătorul părăsește arena însoțit de două fete frumoase și se califică în runda următoare, unde are șansa să-și dubleze premiul. (Campionul primește 32 000 de lire sterline.

Adică în runda următoare se dublează și numărul de fete? Smile
Lăsând gluma la o parte, sunt mulți bani pe care poți să-i câștigi într-un weekend, iar din câte am înțeles învingătorul ia totul. Dacă nici asta nu-l motivează pe Ronnie, atunci... Probabil el se gândește deja ce se întâmplă dacă se realizează un break maxim. Va exista un premiu special? Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, Mircea, în acest sezon, premiu special pentru break maxim este numai la Campionatul mondial.

Câteva păreri

Ian McCulloch (care urmează să joace cu Stuart Bingham) : „Pe Stuart nu numai că-l cunosc bine, dar chiar îl știu pe de rost ! Am stat în aceeași cameră cu el când am fost în Olanda și-n Elveția. Mare jucător. Suntem prieteni de 20 de ani. E un pic mai tânăr decât mine – cred că eu i-am fost adversar în prima lui finală ca profesionist, în orice caz, am avut multe meciuri împreună. De data asta, o să fie un meci greu – adică mai greu pentru el decât pentru mine !

Cred că oricare dintre noi poate câștiga turneul ăsta. În Top 64, nivelul de joc este foarte ridicat și un asemenea format poate să ne convină tuturor. Pe de altă parte, e posibil și să execuți lovitura de deschidere, celălalt să aibă parte de o bilă norocoasă și să închidă masa, iar tu să „faci” tot meciul în fotoliu ! Dar aștept cu nerăbdare să văd și eu cum o fi. La urma urmei, e o ocazie de a mai apărea la televizor ! Unii jucători sunt pur și simplu anihilați de emoție dacă văd camerele TV, dar eu mă simt minunat când mă știu filmat și am câștigat la viața mea sute de meciuri televizate. Nu-mi fac probleme nici cu cronometrul – așa dispare din joc tărăgănarea exagerată !”


Ken Doherty : „Cred că o să ne distrăm. La 20 de secunde pentru o lovitură și, pe urmă, numai 15, o să fie interesant de văzut cum o să se descurce Peter Ebdon ! În mare, ar trebui să fie amuzant. Nu sunt sigur totuși că te poți antrena pentru așa ceva – cronometrul și toate celelalte chestii. Cu regula că fiecare bilă trebuie să atingă o mantă, nu știu, o să apară o mulțime de greșeli. E interesant și că, după un fault al adversarului, putem așeza bila albă unde ne convine. Cred că va fi un turneu potrivit pentru televiziune. În afară de asta, nu contează în ce formă ești. Chiar dacă e să câștigi, nu cred că ai cum să-ți dai seama cum joci fiindcă nici n-ai timp să te gândești la asta ! Publicul-țintă e diferit de cel obișnuit – se urmărește atragerea tineretului, a nerăbdătorilor. Eu am crescut urmărind Pot Black. Și ăsta e tot un fel de Pot Black, dar ca pe role...”

Stuart Pettman : „Eu unul nu văd niciun favorit. Cred că oricine poate câștiga. Am chiar convingerea că va fi un învingător-surpriză. La urma urmei, sunt meciuri de numai 10 minute și orice jucător din Top 64 poate scoate pe masă 10 minute de snooker foarte bun. Îmi place tare mult ideea de a introduce cronometrul – Barry Hearn a lansat-o, cu ani în urmă, în Premier League. Face jocul mai dinamic și mai atractiv pentru publicul tânăr. Nu știu cum e cu antrenamentul... Ar trebui să mă pregătesc și eu cumva, să mă obișnuiesc cu ritmul de 20 de secunde... Drept să vă spun, sunt așa de ocupat cu clubul meu din Preston, că nici n-am avut timp să mă gândesc prea mult la altceva...”

Mark Allen : „O să fie interesant : scurt și plăcut – cu atât mai mai plăcut dacă câștigi, evident. În condițiile în care meciurile nu durează decât 10 minute, absolut oricine poate învinge pe oricine și mă aștept la o mulțime de surprize, fiindcă după ce ai executat lovitura de deschidere, adversarul poate să facă un break mare și gata cu meciul ! Ai venit la turneu pentru o singură lovitură ! De aceea s-ar putea totuși să se joace foarte prudent.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se stie cumva pe ce post de televiziune o sa putem vedea meciurile?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 20:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Ken Doherty : „Cred că o să ne distrăm. La 20 de secunde pentru o lovitură și, pe urmă, numai 15, o să fie interesant de văzut cum o să se descurce Peter Ebdon !”

Laughing Laughing Așteptăm reacția lui Peter.

P.S. În primul tur vom avea Peter Ebdon vs Steve Davis. Va fi un meci cel puțin interesant. Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înclin și eu să cred că sunt de așteptat surprize. Greu de anticipat cum va fi un meci contra cronometru între Steve & Peter !

tzucu7 a scris:
Se stie cumva pe ce post de televiziune o sa putem vedea meciurile?


Numai SkyTV, din păcate. Vom găsi noi, sunt sigură, cel puțin un link ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Mie 26 Ian 2011, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Absolut de acord cu ideea că turneul Power Snooker a fost ceva cam grotesc... din cauza publicului care, îmbibat în alcool, s-a comportat cam ca pe stadionul de fotbal. Păcat... ideea mi s-a părut chiar bună.

Poate atrage către snooker și un public care nu are suficientă răbdare să urmărească turnee mai complicate. Să se uite mai atent măcar... să înțeleagă ce e cu snookerul. Cred că și de asta sunt create astfel de turnee...

Așa aflăm și noi care e cel mai mare "vitezist" din snooker. Poate Ronnie face un 147 la 3 minute... cine știe... sau poate un 155 la 5 minute. Wink

Abia aștept să văd ce se întâmplă. Poate găsim și noi niște site-uri care să difuzeze meciurile... măcare ultimii 8...



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 11:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Vom găsi noi, sunt sigură, cel puțin un link ! Wink Laughing


Există noutăți privind un posibil link de difuzare a evenimentului? La ce oră începe competiția astăzi?

Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Roby
Fan


Data înscrierii: 14/Ian/2011
Mesaje: 19
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 12:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda.. am eu un link dar din cate vad au schimbat ora .. de la ora 20 va fi disponibila vizualizarea Meciurilor ! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Roby Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:
Există noutăți privind un posibil link de difuzare a evenimentului? La ce oră începe competiția astăzi? Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!


Din păcate, nu prea putem fi siguri de un link decât pe la ora începerii sesiunii (așa cum a fost anunțat, ora 20.00) so... keep in touch. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 14:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cei care participa la acest turneu sunt jucatorii din top 64? e invitational? intreb ptr ca am observat, spre exemplu, Jamie Jones nu e inclus pe lista de meciuri, dar se regaseste in top 64 ... Question



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 14:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Turneul a fost conceput pentru Top 64, cu intrare liberă, dar nu obligatorie, Cosmin. Laughing Unii 64-iști n-au putut sau n-au vrut să participe și atunci li s-a zis „poftim, rogu-vă" și celor cu poziții mai modeste în clasament (vorbesc de clasamentul aflat în vigoare până la a treia revizuire din 20 februarie), pe principiul „primul venit, primul servit", până la completarea grilei. Așa se explică de ce apar, de pildă, numele lui Mick Judge (78 ) sau Dave Morris (70).

Mă mir cum de participă Adrian Gunnell, care a fost destul de bolnav (o răceală zdravănă cu complicații la plămâni). Mă bucur însă că se simte mai bine.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Înclin și eu să cred că sunt de așteptat surprize. Greu de anticipat cum va fi un meci contra cronometru între Steve & Peter !

Eu gîndesc că va fi o competiție în care - mai mult decît producerea unor posibile surprize - va prima imprevizibilul. Fac această afirmație legată în special de regula "ball in hand", avantaj enorm beneficiat în urma faultului adversarului, pe fondul duratei de timp -tip flash- a unui frame. Mai mult, posibil ca jucătorul care face primul fault (dacă nu l-a comis spre finalul frame-ului și la adăpostul suficientor puncte avantaj) să nu mai aibă ocazia să revină în meci, pierzînd partida. Cum greșeala este omenească, în plus jucătorii nefiind obișnuiți să joace după această regulă, anticipez că vor fi situații imprevizibile în acest turneu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 15:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu ball in hand cred ca se vor adapta repejor, insa cu faptul ca la fiecare lovitura, cel putin o bila trebuie sa atinga manta sau sa fie introdusa(regula preluata din pool) se vor obisnui cam greu si cred ca vom vedea ceva faulturi din aceasta cauza... O sa fie ceva nou, spectaculos si amuzant. Astfel vedem si altfel de lovituri, reactii, glume ale jucatorilor din main tour.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 15:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi - Totuși, "ball in hand" va atîrna capital în joc. M-am gîndit și la regula cu manta atinsă sau bila introdusă în buzunar la fiecare lovitură, dar nu cred că jucătorii vor avea probleme cu acest mod de a juca. De regulă, joacă introducînd bile în buzunare; în situația cînd nu vor avea posibilitatea trimiterii unei bile la buzunar, vor apela la jocul de siguranță pe care îl stăpînesc foarte bine din clasicul snooker, astfel că vor juca obișnuit cu manta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Snooker Shoot-Out Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 1 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community