Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Snooker Shoot-Out
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Judd Trump
0%
 0%  [ 0 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Nigel Bond
5%
 5%  [ 1 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 3 ]
Marcus Campbell
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
75%
 75%  [ 15 ]
Mike Dunn
5%
 5%  [ 1 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 16:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultimul link pus de Roby funcționează la mine fără nici un delay, nu este foarte calitativă emisia video, dar este rezonabil per ansamblu.

Thanks, Roby!

Meci de infarct între Rory și Nigel. Ce lovituri cu manta la buzunarele de mijloc a a vut McLeod... Rolling Eyes și ce copilărește a ratat lovitura de siguranță la ultima bilă roșie, nu doar că nu a adus bila albă în spatele bilei galbene, dar a mai și lăsat bila roșie pe mijlocul buzunarului superior drept. S-a întors norocul cu fața de la el, la ce lovitură a avut ieri la bila de meci care i-a semnat calificarea în optimi.




Ultima modificare efectuată de către Daros la Dum 30 Ian 2011, 16:51, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 16:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rory... face iar un meci spectaculos. Păcat că a pierdut. El a făcut și un 147 la EPTC 6 - 2010. Promite jucătorul ăsta. Applause Applause Wink



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Rory... face iar un meci spectaculos. Păcat că a pierdut.

Eu am simțit că Nigel l-a răzbunat pe Tony Drago, în opinia mea a fost nedrept că Tony a pierdut acel meci, îl putea cîștiga fără probleme și nu am mai fi avut prilejul să ne uimească lovitura de meci a lui Rory. Dar pentru Drago este un compromis de neacceptat sacrificarea spectacolului din jocul său.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 17:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
zenart a scris:
Golan Trevize a scris:
zenart a scris:
Daros a scris:
Clara White a scris:
Liang Wenbo s-a retras din competiție. Păcat, meciul lui Tony Drago era cel pe care-l așteptam cu cel mai mare interes... Sad

Pînă la urmă nu a ieșit foarte rău. Tony Drago vs. Dom Dale aștept să fie o întîlnire frumoasă, ambii fiind jucători care fac show atunci cînd evoluează la masă. Yeah

N-am nimic impotriva si nu vreau sa jignesc pe nimeni.Dar daca voua vi se pare tony drago mare jucator ACUM (nu ma refer la istorie),inseamna ca tot acum, STEVE DAVIS (are tot respectul meu) ar trebui sa castige acest sistem de joc ce implica niste bile colorate (in opinia mea,pana la SNOOKER,e cale lunga).
Hai ca oi f deranjat destui,dar am dreptul la o opinie subiectiva si polititcoasa.
Multumesc anticipat

Nu cred că Tony Drago are chiar așa mulți fani... mai ales că în ultima vreme nu mai e pe val ca să zic așa... Dar e un jucător rapid și era interesant să vedem un meci între el și Liang la acest turneu. Cu toții preferăm snookerul clasic... pentru că ăsta e complicat... și pare că se termină mult prea repede. Unele meciuri sunt încărcate de ratări și așa mai departe. Dacă nu e în mână din prima un jucător poate să piardă mult prea repede.

Cred că aici nu se cenzurează nimic... și nu cred că se supără cineva dacă altcineva are altă opinie. E dovadă de infantilism zic eu... să ne certăm pe gusturi care cică nu se discută. Percepțiile sunt diferite... Smile

Eu,NEFIIND un forumist,si am recunoscut ,am dorit sa postez politicos si atat,evident,o parere personala si imi rezerv dreptul de a nu mai posta vreodata pe acest forum.Nu acest forum m-a indragostit de snooker,asadar daca atat gandesti tu...LA REVEDERE....
Respect pt Clara White,Daros si mircea 22

Mesaj editat pentru... exces de temperament. Wink
Respect pentru toată lumea, Ladies & Gents, dar zău că e preferabil să fim politicoși unii cu alții, să nu provocăm certuri inutile, să nu recurgem la niciun fel de epitete ofensatoare și, în general, să rămânem on-topic.
Multumesc frumos de intelegere


Îmi cer scuze dacă m-am făcut greșit înțeles!!!! Acum am văzut și eu acest mesaj. Îmi pare rău dacă v-ați simțit jignit!!! Eu voiam să spun că nu cred că cineva de aici se va supăra dacă altcineva are o altă opinie!!! Îmi pare rău că nu m-am făcut suficient de bine înețeles. Vina mea!

Nu e forumul meu... deci nu văd de ce vă deranjați pe mine! nu era o jignire!!! Vă garantez că nu asta a fost intenția mea. Îmi pare rău! O zi minunată!

Eu nu m-am simțit în niciun fel din cauza opinie exprimate de dumneavoatră! Nu sunt fan Tony Drago. Deci nu avem nicio intenție să vă atac! Îmi pare rău dacă a sunat ca un atac!

Și acum ca să fiu on topic: Cu toții vrem să câștigăm. Dacă zâmbim la final... înseamnă că știm să mergem mai departe. Căci zâmbetul e ca un ștergător de parbriz... nu oprește ploaia, dar te ajută să-ți vezi de drum... cum frumos spunea cineva. Iar un mare campion trebuie să știe să piardă. Ca să câștige după, Smile

EU ITI MULTUMESC PENTRU INTELEGERE,
recunosc,am fost foarte acid,dar mi s-a parut ca e atac la persoana.
Si eu imi cer scuze,si apreciez ca iubim snookerul,indiferent de convingerile personale.
Sa ne bucuram de acest joc,sport,e SUPERB !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart - una dintre frumusețile snooker-ului este aceea că nu degenerează în fanatism precum la alte sporturi. Dacă iubești fotbalul și ești fanul unei echipe, îți dorești să ajungi la stadion să-ți vezi "pe viu" favoriții la treabă. Acolo vor veni și susținătorii echipei adverse, iar dialogul galeriilor celor două echipe, de prea multe ori, nu are nimic sportiv în el.
Snooker-ul are de partea lui iubitori care nu au tangență cu fanatismul, fiecare susține ce jucători dorește, peste toate preferințele personale tronează dragostea pentru sportul în sine.

OT: chinuită victoria lui Judd, dar meritată!

Robert Milkins – Ryan Day, sau cum poți cîștiga un meci de Shoot-Out cu ajutorul unei ball in hand. Ambii jucători au jucat bine, Milkins era în dezavantaj pînă la acel carambol neprevăzut prin care Ryan a trimis greșit bila neagră în buzunar. Fault de 7 puncte și ball in hand pentru Robert Milkins. Această situație de ball in hand a făcut diferența și i-a anulat lui Day nu doar avantajul de pe tabela de scor de pînă la acel moment ci, mai mult, șansele pentru cîștigarea meciului.
......................................
Ronnie 129-0 Mark Selby
Minunat, snooker magic, absolut superb, acestea sînt aprecierile comentatorilor britanici.
FA-BU-LOS! Ronnie duce snooker-ul la rang de artă, realizînd cel de-al doilea century personal la această competiție.




Ultima modificare efectuată Daros la Dum 30 Ian 2011, 18:12, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 18:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie deschide, Mark lovește cam departe de buzunar și Ronnie vine la masă și nu-mi strică ideea de 1 break de peste 100 în fiecare sesiune. 129-0... superb! Smile Felicitări... trebuia cineva să facă și asta! Smile Notworthy Applause Applause Applause



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 244

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb ceea ce Ronnie face la masa de snooker! Se pare ca (din pacate) ca doar aceste turnee sub presiunea timpului il mai fac sa puna suflet in ceea ce face!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-au tras la sorți și sferturile ! Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=29044#29044



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoasă și victoria lui Marcus Campbell, precum și break-ul său de 71 de puncte. Hamilton, ca și Selby în meciul cu Ronnie, a intrat în arenă să-și privească adversarul cum realizează break-ul.

Mi se pare nedrept să pierzi un meci după doar un frame. Indiferent de forma sportivă, dacă adversarul deschide scorul cu o lovitură bună (sau chiar norocoasă), acesta poate realiza un break bunicel, iar în urma timpului scurs, să nu mai ai vreme să revii în meci. Minimum două frame-uri trebuiau cîștigate pentru a trece în runda următoare, dacă nu chiar trei jocuri pentru un meci (avînd în vedere că se dispută cu shotclock). Astfel, imprevizibilul s-ar produce mult mai greu și am avea în final un campion cu cel mai bun joc, nu cu un joc bun împletit cu un mare procent de șansă.




Ultima modificare efectuată de către Daros la Dum 30 Ian 2011, 18:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 18:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un poll, la repezeală, Ladies & Gents ! Laughing Cine credeți că va câștiga ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 18:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie este OBLIGAT să cîștige! Party Razz

Tocmai l-am votat adineauri! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca ar trebui sa nu mai comparam formatul acestui concurs cu cel al snooker-ului clasic. Toata ideea acestui format a fost exact aceea de a se vrea ceva diferit, ceva mai accesibil pt publicul larg, mult mai spectaculos tocmai datorita regulamentului. Timpul scurt pentru o lovitura, doar un frame, ball in hand, etc, au facut sa avem parte de executii spectaculoase, faze comice, multa distractie, tensiune, per total un spectacol reusit si probabil ceea ce e cel mai important, atragerea multor fani noi. Cred ca acesta a fost scopul turneului si cred ca ceea ce si-au propus organizatorii au si realizat.



_________________
Everybody Lies
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Un poll, la repezeală, Ladies & Gents ! Laughing Cine credeți că va câștiga ?


Ronnie



_________________
Everybody Lies
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 19:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă mai rămânea Rory McLeod mizam pe el... la cât noroc a dovedit că are... dar așa... mizez pe Ronnie. A dovedit de atâtea ori că-i plac competițiile astea... așa că The Rocket câștigă! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

tzucu7 - Eu găsesc că este relevant ca la finalul oricărei competiții sportive (indiferent de natura sportului) campion să devină sportivul cel mai bun din turneu. În situația de față, sînt de acord că s-a dorit ceva diferit de snooker-ul clasic, chiar s-a reușit acest lucru; dar nu mă convinge nimeni că jucînd după aceleași reguli ca și pînă acum, doar că meciul ar fi fost decis după 2 sau chiar 3 frame-uri cîștigate, acest turneu ar fi radical schimbat decît este acum, cînd se joacă meciul la un frame. Avantajul, am mai precizat, ar fi că la final am aplauda un campion autentic, nu (poate) unul al hazardului. În acest format de un frame pe meci, imprevizibilul poate atîrna greu în balanța partidei, iar acest lucru nu îmi place.
Partidele sînt oricum scurte, contracronometru. Nu cred că s-ar plictisi nimeni dacă într-un meci de un asemenea dinamism am asista la 2 frame-uri în loc de unul singur (la fotbal se uită mult mai mulți spectatori de pe întreg globul și nu o singură dată meciurile s-au încheiat la egalitate, zero la zero).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Snooker Shoot-Out Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 8 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community