Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Snooker Shoot-Out
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Judd Trump
0%
 0%  [ 0 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Nigel Bond
5%
 5%  [ 1 ]
Neil Robertson
15%
 15%  [ 3 ]
Marcus Campbell
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
75%
 75%  [ 15 ]
Mike Dunn
5%
 5%  [ 1 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 19:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu nu am impresia că o asemenea comparație ar da vreun rezultat relevant. În primul rând, aici nu sunt în joc puncte. Oricum, în sezonul viitor, vor fi încă și mai multe competiții mari (probabil, nouă) așa că a avea un Shoot-out nu înseamnă a nu avea evenimentele clasice. Altfel, după ce „scenariul” de la Blackpool a fost curățat de zgura prostului gust (și s-a demonstrat că spectatorii pot fi ținuți în frâu), a rămas... ce ? Un turneu de tip Pot Black foarte antrenant (pentru noi) și foarte solicitant (pentru ei, jucătorii). Să nu uităm și un alt mare PLUS : faptul că publicul TV brit și streaming-iștii din toată lumea au putut vedea și alți jucători decât cei pe care-i tot urmăresc în fazele televizate ale celorlalte turnee. Sigur că există fani & fane ai cutărui sau cutărui jucător, care, dragii de ei (dragele de ele, mai ales Laughing) ar dori să nu vadă pe nimeni altcineva decât pe adoratul inimii (poza de sub pernă nu e suficientă ! Laughing ), dar cred că, în general, e foarte, foarte bine că am urmărit snooker frumos și spectaculos (cronometrat, așa cum se face de ani de zile, în Premier League și, la pool, în Cupa Mosconi), adus pe masă de oameni mai puțin prezenți sub ochiul intimidant al camerei TV.

Un turneu de tip Pot Black este ceea ce este ( Laughing ) și atât. În afară de asta, caimacul tinde să se ridice la suprafață indiferent de format, iar surprize, slavă Domnului Wink , pot apărea la toate competițiile. Laughing

Drept care am votat cu Ronnie. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Dacă mai rămânea Rory McLeod mizam pe el...

Rory ar trebui să se înscrie la competițiile de carambol 3 mante. Toate loviturile cu manta (-ele) au intrat pe centrul buzunarelor. Fantastic! Smile

Delicioasă reacția publicului când Ronnie a pupat-o (nu am spus „sărutat-o” ca să nu existe discuții) pe Michaela. Laughing



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 20:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Nici eu nu am impresia că o asemenea comparație ar da vreun rezultat relevant.

Dacă este vorba de comparația pe care am făcut-o cu fotbalul, voi încerca să fiu mai limpede în exprimare. Se știe că prin acest format (Snooker Shoot-Out), precum și anteriorul format de unii hulit (Power Snooker), una dintre ținte este încercarea atragerii de public nou pentru sportul cu tacul și bile; acel segment de public care, în mod normal, nu are răbdarea urmăririi unei competiții clasice de snooker cu jocuri multe în fiecare meci.

Ideea este că dacă la fotbal se poate uita lumea fără a se plictisi timp de mai bine de 90 de minute, iar de multe ori partidele se încheie cu scor alb (deci spectatorii nu au nici măcar satisfacția unui gol), nu pricep cum ar putea aceștia să se plictisească la un meci de 20, maxim 30 de minute (ipotetica varianta Shoot-Out cu meciuri decise după regula cel mai bun din 3 frame-uri, primul la 2).

Că se dorește superviteză (turnee de o zi sau de un week-end) și neprevăzut prin meciuri dintr-un singur frame, asta este! Dar, personal îmi displace din cauza pe care am precizat-o în posturile anterioare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 20:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:

Rory ar trebui să se înscrie la competițiile de carambol 3 mante. Toate loviturile cu manta (-ele) au intrat pe centrul buzunarelor. Fantastic! Smile


La carambol 3 mante nu trebuie sa bagi vreo bila in buzunar ... ptr ca nu sunt buzunare Very Happy

Mie unul mi se pare un turneu reusit, nu te plictisesti, foarte captivant si imprevizibil ... oricum formatul e mult mai bun decat cel de la Power Snooker, numai prin faptul ca au pastrat masa si bilele la fel cum sunt in celelalte turnee "clasice".

Merg pe mana lu' Neil Robertson Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu merg pe Ronnie,ca a pupat-o pe Michaela si-s convinsa ca-i va merge bine. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 21:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Judd a fost eliminat de Robert Milkins. Ce dezordine era pe masă în momentul dinaintea realizării primului punct de către Milkins... Laughing

Nigel Bond este cel de-al doilea calificat în semifinale. Mark King a jucat bine, însă o lovitură pasivă l-a trădat, Nigel a revenit în joc și a prins sfîrșitul celor 10 minute în avantaj de puncte.

Foarte bun jocul lui Marcus Campbell pînă cînd a lăsat descoperită o bilă roșie în apropierea buzunarului superior drept. Atît i-a trebuit lui Neil să-și dea drumul la joc; însă și australianul a avut o greșeală care l-a adus înapoi la masă pe Marcus. După ce Neil a revenit la masă, a pierdut poziția la bila galbenă, nu a mai putut continua break-ul, iar timpul s-a scurs în favoarea lui Campbell.

Mike Dunn a pierdut pe mîna sa. Mi-a părut că a jucat cu teamă ultimele 2 lovituri, la penultima lovitură aproape a lipit bila albă de cea neagră, iar lovitura de siguranță a devenit un ball in hand nesperat pentru Ronnie O'Sullivan. Mike chiar avea șanse să îl încurce pe Ronnie, dar nu a rezistat presiunii jocului. Deci, cunoaștem deja care sînt cei patru semifinaliști.




Ultima modificare efectuată Daros la Dum 30 Ian 2011, 22:10, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm... Neil out. Eram unul dintre cei care l-au votat.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se bea bere in continuare. L-ati vazut pe domnul cu tava plina cu pahare de bere? Laughing Laughing Laughing



_________________
Everybody Lies
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu am mai urmărit operațiunea berea. Să se bea bere primesc, dar să manifeste civilizat publicul. Applause

Merită să felicităm primul finalist al competiției. Bravo, Nigel Bond! Applause Mult succes în finală, atît cît poți avea dacă te întîlnești cu cineva, nu dau nume. Wink

LE: Lovitură de teatru! Ronnie este eliminat de Robert Milkins. Felicitări finalistului!

Nigel, poți respira liniștit! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acel "cineva" s-a oprit in semi-finale. A fost de-ajuns o usoara deconcentrare si..... out. Ma bucur de cei 2 din finala pentru ca chiar cred ca banii le vor prinde bine si s-au luptat pentru ei. Oricum, o atmosfera frumoasa, cu sau fara bere si fair-play pe toata linia. Asteptam cu nerabdare Openul German Crying or Very sad Crying or Very sad (stiti de ce).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 244

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Milkins! Nu pot insa sa nu remarc ca Ronnie e singurul jucator care a refuzat siguranta si a atacat tot ce a avut de atacat si incredibil a venit pentru 3 snookere!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat ca nu a reusit sa castige Ronnie.... Sad
Cred ca turneul va fi castigat de catre Robert Milkins



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Între cei doi finaliști, voi miza acum pe Nigel. Aceasta, în primul rînd pentru că m-a făcut fericit cînd l-a eliminat pe Rory McLeod. Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 22:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păstrând proporțiile de palmares (și cum nu am talentometrul la mine Wink ), Rob Milkins este un jucător de aceeași factură cu (Alex, Jimmy și) Ronnie – cu toate plusurile & minusurile aferente. Cred că are dreptate Claudia : a fost acel moment de deconcentrare care a schimbat totul. Un mare underachiever, Milkins. Mă bucur pentru el. Foarte dăruit însă foarte emotiv & nevricos... Rolling Eyes

S-ar putea ca Nigel să aibă mai multe șanse...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011, 23:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am inselat, se pare Smile

Felicitari Nigel ! Applause



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Snooker Shoot-Out Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 9 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community