Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

FARA A UITA DE SNOOKER ... iubim si FORMULA 1
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 15 Apr 2012, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Adi4Ebbo a scris:

Sper ca acel mecanic sa fie dat afara sau eventual retrogradat la curatenie.

Cu o astfel de atitudine nu se poate face performanță în niciun sport. Greșelile sunt bune, dacă înveți ceva din ele, iar când vine vorba despre o echipă succesele și eșecurile sunt ale tuturor. Wink

Pai aici nu e vorba de o gresala! ci de o prostie nu poti sa distrugi cursa unui om. Si asa fara aceea gresala mecanicul a intarziat pana cand a scos roata. Deci si daca nu era accea problema MIchael tot a pierdut timp din cauza acelui mecanic.

Sper sa fie dat afara chiar mi-a stricat toata ziua.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
mihtudor
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Sep/2010
Mesaje: 214

MesajTrimis: Lun 16 Apr 2012, 8:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am vazut incidentul dar de ce facem noi atata tam-tam? Nu e nimeni perfect in lumea asta, daca ar fi cineva perfect, ar fi robot.

Adi: Este foarte greu sa fii mecanic pentru trebe sa schimbi pneurile si sa alimentzi cu benzina pot sa spun in timp record. Aia stau la boxe 5 secunde sau mai putin. De ce? Pentru ca mecanicii aia se straduiesc cat pot si uite mai apar si greseli. Si oricum nu cred ca il va retrograda cineva pe acel mecanic.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2012, Campionatul Mondial 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihtudor Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 6 Mai 2012, 19:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lap of Life - un alt om născut pentru victorie, asemenea lui Stephen Hendry



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 26 Mai 2012, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prea important ca sa nu zic nimic. Smile Michael Schumacher a reusit cel mai bun timp in calificari la Monte Carlo! Applause Din pacate Schumi nu va pleca de pe primul loc din cauza unei penalizari de 5 locuri dupa acrosajul cu Bruno Senna din Marele Premiu al Spaniei. Crying or Very sad Decizia este mult prea dura dupa parerea mea, a fost un simplu incident de cursa,nu cred ca se impunea aceasta sanctiune. Evil or Very Mad
Din pacate Schumi este urmarit de ghinion mai mult ca oricand in acest sezon. In Australia i-a cedat cutia de viteze cand se afla pe locul 3, in Malaezia a fost lovit de Grosjean,in China mecanicii nu i-au fixat bine o roata si a abandonat cand se afla pe locul 2, in Bahrain a avut probleme cu sistemul DRS in calificari si a mai primit si o penalizare de cinci locuri pentru ca a schimbat cutia de viteze iar in Spania accidentul cu Senna plus aceasta noua penalizare. Angry Asadar nicio cursa fara incidente in 2012. Confused Sper maine sa sparga ghinionul pe care l-a avut de cand s-a intors in F1. Nu o sa uit niciodata ca in 2006 a fost de asemenea cel mai rapid la Monaco insa a fost trimis pe ultimul loc dupa celebrul scandal Rascasse. Rolling Eyes A terminat in final pe locul cinci dupa o cursa de recuperare fabuloasa. 8) Daca a reusit atunci sunt sigur ca ar putea si maine sa ajunga pe podium. Wink GO SCHUMI! Majoreta

Mi-e dor de imaginea asta Smile





LE: Mda, dupa cutia de viteze, sistemul DRS si pneuri, acum abandon din cauza scaderii presiunii carburantului. Angry Fara sa o dau in teoria conspiratiei, e un pic ciudat ca Rosberg nu a avut probleme tehnice niciodata in 2012 pe cand Schumacher aproape la toate cursele. Confused Ieri a mers bine chiar daca ghinionul l-a lovit de la inceput cand a fost acrosat de Grosjean si a pierdut 2 locuri. Apropo, astept sa vad daca francezul va fi si el sanctionat pentru cursa urmatoare, omul pur si simplu nu stie sa ia startul, nu e prima data cand provoaca incidente. Mad
Singurul lucru bun din cursa de ieri a fost locul 3 reusit de Fernando si faptul ca a trecut pe primul loc in clasamentul general. Very Happy O performanta senzationala obtinuta cu o masina de locurile 7-8 sau chiar mai jos. Applause Oricum e un sezon ciudat, cu 6 castigatori diferiti in primele 6 curse(Button, Alonso, Rosberg, Vettel, Maldonado, Webber). Confused Nu m-ar mira sa fie al 7-lea in Canada. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristiPOLI
More than a fan


Data înscrierii: 20/Iul/2011
Mesaje: 46

MesajTrimis: Lun 9 Iul 2012, 10:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In ultima vreme nu prea m-am mai uitat. Cine mai conduce clasamentul general? Pe cat e Schumi ?Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristiPOLI Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mar 10 Iul 2012, 23:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai merge cineva la cursa din Ungaria pe 29 iulie Very Happy Very Happy ? E prima data cand ma duc si de-abea astept, poate mai sunt dintre dvs. care ati mai fost Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
CristiPOLI
More than a fan


Data înscrierii: 20/Iul/2011
Mesaje: 46

MesajTrimis: Lun 16 Iul 2012, 12:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

are ungaria pista si un loc in turul modial si nu are Romania. Tragic am ajuns din pacate!...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristiPOLI Trimite mesaj privat
mady
Vizitator





MesajTrimis: Vin 17 Aug 2012, 12:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avem si noi un roman in formula 2. Sper sa il vedem pe Marinescu cat mai curand in Formula 1..


Sus
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 28 Sep 2012, 18:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nou prea important ca sa nu comentez. Smile

Dupa 6 sezoane la Mclaren, Lewis Hamilton a semnat un contract pe trei ani cu Mercedes AMG. Ceea ce inseamna ca Michael Schumacher va parasi echipa germana. Sad

Inca nu este clar ce va face Schumi, desi eu tind sa cred ca se va retrage, de data aceasta definitiv. Crying or Very sad Toata vara a evitat sa dea un raspuns cu privire la viitorul sau in F1. De fiecare data a spus ca va face un anunt in luna octombrie iar acum pare evident care va fi acela. Rolling Eyes Astazi cel putin a refuzat din nou sa spuna ceva concret: "Am avut trei ani frumosi dar din pacate lucrurile nu au mers asa cum mi-am dorit, din punct de vedere sportiv. Ii urez numai bine lui Lewis iar echipei sa obtina succesele pentru care am muncit atat de mult in procesul de constructie.Vreau sa multumesc echipei pentru incredere si tuturor baietilor pentru devotamentul neconditionat. Ma voi concentra acum pe cursele ramase"
Singura varianta pentru Schumi pare a fi Sauber, de unde va pleca Sergio Perez. Nu stiu ce sa zic insa despre acest lucru, Sauber nu este o echipa de nivelul lui Michael, ma indoiesc ca va accepta sa mearga acolo. Confused
Oricum, mai sunt cel putin 6 curse in care il vom putea vedea pe Schumi in F1. Smile Acum este eliberat de presiune si sper ca in felul asta sa treaca si peste ghinioanele teribile pe care le are de trei ani incoace.

Legat de Perez, acesta a semnat cu Mclaren unde il inlocuieste pe Hamilton. Din punctul meu de vedere este inca un motiv de tristete. Perez era un pilot al Academiei Ferrari si speram sa il vad la Maranello din sezonul urmator. Crying or Very sad Aici este insa clar decizia lui Alonso care nu vrea alaturi de el un pilot ca Sergio, care i-ar putea pune in pericol suprematia in cadrul echipei. Rolling Eyes A mai trait experienta asta in 2007 la Mclaren.
Cel mai probabil la Ferrari va ramane Felipe Massa, desi o spun chiar ca fan al lui, Felipe nu merita acest lucru dupa ce a aratat in ultimii trei ani. Confused
Scenariul ideal ar fi sa se intoarca Michael, asa cum trebuia sa se intample in 2009. Wink Dar deocamdata e doar un vis... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 4 Oct 2012, 10:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa cum ma asteptam, se retrage: Arrow http://www.planetf1.com/news/3213/8137320/Schumacher-Announces-F1-Retirement Crying or Very sad

Desi imi doream sa continue, nu il vedeam concurand pt o echipa ca Sauber, chiar daca relatia dintre el si Peter Sauber este una extrem de veche, mai precis dinaintea debutului sau in F1. Crying or Very sad Pacat ca nici Ferrari n-a avut vreo intentie sa ii faca o oferta... Sa vedem ce va face in cele 6 curse care au mai ramas, sper sa mai reuseasca macar un podium. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2012, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristiPOLI a scris:
In ultima vreme nu prea m-am mai uitat. Cine mai conduce clasamentul general? Pe cat e Schumi ?Very Happy



clasamentul general:

1 Sebastian Vettel-Red Bull- 240p
2 Fernando Alonso-Ferrari-227p
3 Kimi Räikkönen-Lotus-173p
4 Mark Webber-Red Bull-167p
5 Lewis Hamilton-McLaren- 165p
------------------------------------
14 Michael Schumacher-Mercedes AMG-43p
Duminica avem pe Digi 1 de la ora 15.00
MP de la Abu Dhabi

P.S.gi0nel,ne spui si noua cum a fost la MP din Ungaria?




Tocmai am aflat ca Vettel pleaca ultimul azi in cursa fiind penalizat pentru ca a avut mai putina benzina in rezervor,Alonso are astfel o sansa nesperata de a prelua sefia clasamentului.
Grila de start va fi urmatoarea:
1.hamilton
2.webber
3.maldonado
Alonso pe 6, iar Vettel ultimul.Schumi e pe 13.

Si iata ca desi a plecat ultimul,Vettel a prins podiumul si s-a clasat pe locul al trei-lea,precedat de Alonso pe doi si Raikkonen pe primul loc!
Schumi nu a intrat in puncte ocupand doar locul 11.
Hamilton a abandonat in turul 20 din pozitia de lider (probleme la cutia de viteze).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 24 Noi 2012, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mâine avem ultima cursă a sezonului și ultima în care-l vom vedea pe Schumacher. Titlul mondial nu este jucat, mai ales dacă mâine vom avea parte de „dancing in the rain”.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 25 Noi 2012, 21:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si chiar a fost "DANCING IN THE RAIN" cum bine a intuit mircea22,
si a fost o cursa cu peripetii!
La final s-a batut un record detinut de Ayrton Senna,Vettel desi a terminat pe sase,a devenit cel mai tanar triplu campion mondial,la 25 de ani si 117 zile(e nascut pe 31 iulie 1987), la doar trei puncte diferenta fata de Alonso,al doilea clasat,atat in aceasta cursa, cat si la total!Cu trei titluri consecutive,Vettel poate pune in pericol si recordul lui Schumi care detine 5 titluri consecutive dintr-un total de 7.
Cursa castigata de Button,pe trei Massa,Hamilton-abandon.
P.S. Ayrton Senna detinea recordul cu 31 de ani si 227 de zile,ceea ce ma face sa cred ca noul record va fi mult mai greu de batut.
Dar cine stie,poate ma insel.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 26 Noi 2012, 0:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost genul acela de cursă pe care fanii și-o doresc, în care totul se poate decide la cea mai mică atingere, o intrare în plus la boxe sau în ultimul viraj al ultimului tur. Am avut de toate, iar acest final de sezon nu poate decât să deschidă/reînnoiască/mărească apetitul tuturor pentru Marele Circ.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 17 Mar 2013, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Kimi Raikkonen (Lotus) a castigat Marele Premiu al Australiei la Formula 1,
fiind urmat de Fernando Alonso (Ferrari) si Sebastian Vettel (RedBull).
De urmarit Kimi in acest sezon!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Următoare
Pagina 27 din 29

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community