Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul național - Liga a doua
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Sezonul național 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Anonim22



Data înscrierii: 04/Ian/2012
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi 5 Ian 2012, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ohino a scris:
Practic, ce deranjeaza atat de mult? Federatia? Persoanele care o conduc? Modul de organizare? Faptul ca e posibil sa nu faca indeajuns?


Toate cele de mai sus. Daca ar aparea totusi un sponsor, nu ar fi prima data cand banii ajung in buzunarele conducerii. Pana la urma legatura cu Ring Grand Hotel s-a rupt tot din cauza acestui impediment, acestui spin in coasta snooker-ului romanesc. Greu de crezut dar un singur om poate sa faca mult rau.
Acel bun manager, de care vorbesti nu exista pentru Federatie.

Cel putin pot sa il citez pe Maxime Cassis (Secretar General EBSA): "Dragos, no good!" (nr. Dragos Cozmaciuc); se intampla la Campionatul European organizat de Romania in 2010. Omul era desemnat ca director de turneu, dar cand mai marii snooker-ului european au vazut ca este complet dezinteresat, l-au insarcinat pe Alex Crisan sa supravegheze competitia. Mi-a fost putin rusine de rusinea lui in acele momente si pana la urma, rusinea noastra, a snooker-ului romanesc. Pe Cozmaciuc il ardea de meciul demonstrativ al lui Jimmy White, unde stia ca face niste banuti seriosi din vanzarea fotografiilor sau autografelor starului englez.

Posibile contracte cu televiziunea au existat; tin minte ca baietii de la Money Channel erau interesati de promovarea Federatiei. Pana la urma si-au dat seama cu ce fel de oameni au de-a face si au incetat orice fel de colaborare.

@kappa147: Nu e greu sa iti dai seama unde se duc banii despre care vorbesti. Am primit la chitante cumparate de la metrou de mi-a ajuns pana in gat de la FRS. Punctul nr. 1 este foarte interesant.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Anonim22 Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Joi 5 Ian 2012, 21:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@anonim
Nu stiu daca ai participat la acele discutii la care sponsorii si-au manifestat interesul, insa trebuie vazute si conditiile propuse.
Apoi, mi se pare normal sa castige si oamenii ceva, fie pe termen scurt fie pe termen lung, mie imi da impresia ca s-a investit ceva, cineva a riscat ceva, cred ca niste sacrificii s-au facut, atunci de ce sa nu intre ceva si in buzunar? De ce trebuie sa facem noi conturile din buzunarele altora?
De exemplu: eu nu mi-as tine copiii infometati pentru ca trebuie sa promovez snookerul!
daca am investit ceva, mai trebuie sa se si intoarca, nimic nu este gratis!
Pe mine nu ma deranjeaza, este vointa mea, este hobby-ul meu, daca vreau merg mai departe, daca nu, nu! eu imi fac calculele mele, altii si le fac singuri. daca vreau altceva incerc sa fac singur ce pot si daca pot, iar prin actiunile mele sa determin schimbarea, nicidecum prin atacuri directe la persoane, nu mi se pare constructiv.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 5 Ian 2012, 21:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
O intrebare pun si eu:
De ce la vecinii nosti bulgari se pot organiza doi ani consecutivi campionate europene,nu conteaza ca sunt pentru seniori sau juniori, iar la noi nu?
Concluzia este cea data de Shakespeare in Hamlet:Este ceva putred in "Romania",pardon in Danemarca!


Smile
Mai scrie și "constanta" la Locație la tine... 2006: http://www.telegrafonline.ro/1149022800/articol/1166/constanta_devine_capitala_europeana_a_snookerului.html

Apoi ar mai fi 2010, Campionat European la București, câștigat de Luca Brecel, dar ai dreptate să fii supărat, nu sunt zilnic în România turnee mari, doar la bulgari.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Anonim22



Data înscrierii: 04/Ian/2012
Mesaje: 5

MesajTrimis: Joi 5 Ian 2012, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ohino: Nu cred ca vezi bine omule, as putea sa dau nenumarate exemple prin care acesti oameni au fraudat sau inselat sistemul, dar mi-as deconspira anonimatul. Eu inteleg sa le intre banii in buzunare dar totusi cu limita.
Cand investesti ca mine in acest sport 40.000 RON, te intrebi daca mai merita sa continui tot asa. Timpul petrecut la masa de joc nu mai conteaza...ore in sir. Mi-am dat singur raspunsul pana sa vina altcineva sa ma puna la punct.

Mare investitie! Cu mesele tin minte ca a fost mare scandal, deoarece Federatia nu avea bani sa le plateasca desi ele fusesera livrate. Si cam asta a fost...locatia exista deja in posesia distinsului samurai, de ce crezi ca e la Electroaparataj si nu in buricul Bucurestiului.

Sau este cazul sa reamintesc de Campionatul European din 2006, organizat la Constanta unde tovarasii de la Federatie nu au stiut ca trebuie sa afiseze drapelele fiecarei tari sau mai degraba au crezut ca pot trece cu vederea. Cand s-au vazut pusi la colt, au imprumutat bani pe care nu i-au returnat nici pana in ziua de astazi. Respectele mele solemne pentru cel care i-a ajutat atunci, mare jucator de bile.

Fiecare Federatie primeste de la Ministerul Tineretului si Sportului o anumita suma de bani. Bineinteles banii nu se stie exact unde se duc, din moment ce toti sportivii si arbitrii isi platesc deplasarile sau orele de antrenament. Doar cei apropiati (care mai exista) de Cozmaciuc au diverse beneficii.

Lipsa de interes si preocuparea perpetua a lui Dragos (ca pana la urma el este Federatia) de a sustrage prin orice mijloace banii de la fiecare individ implicat in jocul sau m-au facut sa am mari mustrari de constiinta ca nu am actionat cand era posibil. Problema a devenit mai mult decat personala...

@Mihai: Spune-mi si mie de ce am fost spulberati pur si simplu de bulgari in amicalul de acum aproape doi ani? A da, asta pentru ca snooker-ul la noi este spuma lapticului. Toti putem sa fim cinici...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Anonim22 Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Joi 5 Ian 2012, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@anonim22
nu sunt avocatul nimanui si nu am interese legate de snooker.
Despre subiectele astea mi-a povestit cineva daca nu ma insel. insa, cu toate astea, consider ca unele investitii sunt de facut altele nu. apoi, problemele personale se rezolva personal sau dupa caz.
Nu stiu altii cum sunt, nu stiu cum se organizeaza altii, dar la mine banii pleaca din buzunar cu vrerea mea, nu mi-i scoate nimeni cu forta, si riscul increderii este al meu, tzeapa sau nu, greselile mele mi le asum doar eu, in cazurile astea exista un singur vinovat: cel care da.
nu vreau sa consideri aceasta discutie decat o diferenta de opinie, nu si o referire la calitatea persoanei, deoarece este posibil sa ne cunoastem si sa avem respectul reciproc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 6 Ian 2012, 18:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ Orice moderator al acestui forum:

Nu se poate muta discutia asta pe un topic separat ? Aici m-as astepta sa vad rezultate de la campionatul national, liga a doua.
Multumesc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Ian 2012, 18:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul s-a încheiat. Pentru sezonul național de snooker 2012 va exista o altă subsecțiune a forumului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Vin 6 Ian 2012, 19:22    Titlul subiectului: Re: 2 vorbe Răspunde cu citat (quote)

kappa147 a scris:
Salut, am si eu doua vorbe de adaugat:
1. poate domnul Cozmaciuc ar trebui sa ne lamureasca de ce federatia romana de snooker e temporar suspendata de federatia europeana.
si
2. cum sunt folositi banii proveniti din taxe si impozite la promovarea snookerului in Romania?
Multumesc



chestia asta e adevarata? chiar va rog sa imi spuneti ca e important. Si as mai vrea sa intreb cum de nu are federatie bani de premii si alte chestii cu atatia oameni importanti in conducere? si de ce nu se reuseste sa se aduca unul doi sponsori? asta e chiar o intrebare la care astept un raspuns serios va rog...nu vrajeli .

Va multumesc anticipat!


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Sezonul național 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community