Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

EuroSport Player
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
znupii



Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 5
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 20:00    Titlul subiectului: EuroSport Player Răspunde cu citat (quote)

Daca exista vreun utilizator de eurosportplayer pe forumul asta, poate cineva sa-mi spuna de ce atunci cand vreau sa accesez eurosportplayer.ro ma redirectioneaza automat catre eurosportplayer.de ?
pur si simplu e enervanta treaba asta si nu mai stiu ce sa-i fac. am sters tot ce era in memoria cache a browserului am facut si flushdns din linia de comanda, are cineva vreo idee ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui znupii Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20200
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt mulți utilizatori de player aici, Znupii – toți premianții de la concursul de pronosticuri "Oscue" pe care-l avem la fiecare turneu WSA. Eu nu am cont EP, dar sunt convinsă că vei primi un răspuns cât de curând. Ține aproape. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut. Eu nu am o asemenea problema si nici nu am avut. Deci, nu stiu ce sa iti zic Smile



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 21:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce browser folosesti? Ai incercat cu un altul? E posibil sa fie de la cookies, dar daca zici ca le-ai sters, nu stiu ce sa zic...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 21:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu am un astfel de cont, dar dacă aș avea o problemă în primul rând m-aș adresa administratorului site-ului respectiv... aici cred că poți să primești răspunsuri de genul: și mie mi s-a întâmplat sau nu. Ceea ce nu te ajută. Dar te-ar ajuta dacă ai învăța limba germană. Să știi că mie îmi pare rău, foarte rău!, că la școală nu am continuat cu limba germană...

Încearcă să contactezi administratorul de site. El ar trebui să fie cel mai în măsură să-ți dea un răspuns adecvat. Și să-ți ofere și soluția. Că doar sunt banii tăi!

Succes și sper să-ți rezolvi problema! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
znupii



Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 5
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2011, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

le-am scris si administratorilor, insa vroiam sa stiu un raspuns cat de cat pentru ca vreau sa urmaresc finala comentata de domnii Bontea&Ancuta nu engleza/germana.
mie nu-mi place deloc limba germana, poate si datorita faptului ca nu am studiat-o in scoala Smile
am incercat atat cu firefox cat si cu internet exlorer. cel mai probabil cred ca e o problema de la providerul de internet (din cunostiintele mele umile despre networking) care nu ruteaza corect unele adrese.

LE: Din cate vad sunt directionat EXCLUSILV catre .de ....pentru ca am incercat orice: eurosportplayer.pl .com etc etc

LE2: m-am logat pana la urma pe germana si am schimbat limba in player in romana. culmea: prima data cand am intrat puteam sa optez doar pentru 4-5 limbi :p


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui znupii Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 17 Ian 2011, 1:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Siteul te redirectioneaza automat la pagina tarii de provenienta. Este un mecanism care in functie de IP stie din ce tara esti. Din pacate aceasta recunoastere nu functioneaza corect pentru IP-ul tau. IP-ul tau este recunoscut ca fiind din Germania. Tot ce poti sa faci este sa te adresezi administratorului siteului.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Gerard



Data înscrierii: 28/Oct/2010
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mar 18 Ian 2011, 10:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

(I used google translator to understand what you said, I hope I understood the problem)

I suggest finding a romanian proxy, so your browser actually shows up to the eurosport player as if being from romania. finding one of these might be tricky though, as you would need quite a fast one to not lose too much speed. I haven't used any proxies lately, but there used to be a good russian site, I believe it was www.samair.ru/proxy

another option might be to contact your internet provider and to ask there why your IP adress shows as being from germany instead of from romania, and if they can fix it.


hope it helps.



_________________
Today is yesterday's tomorrow.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Gerard Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
znupii



Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 5
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 18 Ian 2011, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai am fost sunat de către un reprezentant de la departamentul tehnic al EuroSport Player care mi-a spus ca cel mai probabil e o problema de geo-localizare (care poate fi rezolvata MANUAL de către provider sau de catre cei de la Akamai). Este întâlnita foarte rar însa nu iremediabil deci o sa dureze câteva zile.
Omu' a fost foarte amabil si m-a lamurit. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui znupii Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 2 Mar 2011, 8:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Referitor la autentificare

Cristi a scris:
Pt cine nu reuseste: Intrati pe site-ul http://www.eurosportplayer.ro/ si autentificati-va cu adresa de mail si selectati "ati uitat parola" ... Veti primi mail imediat cu parola si veti putea sa va conectati... puteti schimba parola ulterior... Succes.


Mie imi tot da mesaje de eroare.
Daca nici asa nu merge ce e de facut?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 2 Mar 2011, 9:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce eroare iti da? Ce browser folosesti?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 2 Mar 2011, 14:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
Ce eroare iti da? Ce browser folosesti?


"A apărut o eroare, vă rugăm să încercați încă o dată!"
Atunci cand selectez ca am uitat parola apare mesajul de mai sus.Am inteles ca au mai patit si altii.
Browser-MOZILLA FIREFOX



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 2 Mar 2011, 15:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incearca cu internet explorer...eventual sa ai grija sa stergi fisierele cookie...Daca nici asa nu merge(desi ar trebui) poti trimite mail sau sa folosesti formularul de contact al eurosport.ro



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 2 Mar 2011, 15:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
Incearca cu internet explorer...eventual sa ai grija sa stergi fisierele cookie...Daca nici asa nu merge(desi ar trebui) poti trimite mail sau sa folosesti formularul de contact al eurosport.ro

Am incercat si cu internet explorer si cu opera si acelasi rezultat !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20200
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Mar 2011, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trimis parola nouă prin PM, Dana ! Sper că s-a rezolvat.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community