Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

cum trebuie sa te antrenezi singur?
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
marrasquino62
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2011
Mesaje: 15

MesajTrimis: Dum 23 Ian 2011, 12:53    Titlul subiectului: cum trebuie sa te antrenezi singur? Răspunde cu citat (quote)

daca nu ai un partener de joc,care este modalitatea cea mai eficienta de-a te antrena singur?exista un stas care trebuie urmat?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marrasquino62 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 3 Feb 2011, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai probabil exista carti pe aceasta tema a antrenamentului solo. Carti cu lovituri si scheme de joc si asa mai departe, precum la biliard.

Desigur, cel mai fericit caz ar fi cel in care exista un antrenor.

Pentru carti si alte asemenea cred ca cel mai bine ar fi sa cauti si sa comanzi pe internet, sa vorbesti cu cineva de la federatie (www.snooker.ro) sau sa ii contactezi cumva pe baietii de pe forum care joaca snooker... Sau sa te duci la unul dintre turnee si sa intrebi live la sfarshit. Very Happy

Un site cu carti spre exemplu este: http://www.thesnookergym.com/ebooks.php

Sau alt site folositor (poate): http://www.snookerguide.co.uk/snooker-training.php

Oricum, dupa cum spuneam, cred ca, daca nu exista alta solutie, trebuie sa faci rost de niste carti.

Succes !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
marrasquino62
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2011
Mesaje: 15

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2011, 18:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pt.Mrs Hendry
vreau sa-ti multumesc in primul rind ca mi-ai raspuns,si totodata sa fiu mai explicit,motivind faptul pt care am pus intrebarea;
imi place la nebunie snooker-ul,mi-am cumparat un tac bun,cu accesoriile necesare si am incercat de la zi,la zi sa progresez...la un moment dat chiar am incercat sa ma mint pe mine insumi ca am facut un progres semnificativ,dar am fost dezamagit sa vad ca fac unele greseli,care sportiv costa,,adversarul asta asteapta" si nu stiam cum sa ma perfectionez singur,si sa invat loviturile care-mi lipsesc,,,sa nu lungesc discutia,ideal ar fi un antrenor,ca in orice sport....locuiesc intr-un orasel unde exista o singura masa de snooker,si ora este f.scumpa,,,dar nu voi abandona,,,,inca odata,multumesc pt raspuns!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marrasquino62 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2011, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana la urma nu cred ca este imposibil fara antrenor, doar ca avansezi mai repede cu antrenor, parerea mea...

Depinde si la ce nivel vrei sa ajungi si ce varsta ai... Depinde de multe lucruri...

In general practicarea sporturilor cu bile este o chestie scumpa... Iar baietii care joaca in circuitul profesionist s-au apucat de mici (majoritatea) si multi dintre ei au avut chiar masa acasa si s-au lasat si de scoala si de alte lucruri.

Orice lucru doresti sa faci bine sau foarte bine trebuie facut des (asa cum te duci la scoala, la facultate sau la serviciu)... Depinde pana la urma de cat de bine vrei sa faci un lucru si cat de mult timp poti sa ii aloci si cat esti dispus sa risti in cazul in care nu iti iese.

Unul din noile mele motto-uri este "Excelenta este un obicei". Wink

Si nu uita de baze... Felul in care stai la masa, felul in care ti se misca mana, totul conteaza.

Dupa cum spuneam, pentru ultima oara, conteaza cat de bine vrei sa ajungi sa joci snooker si ce sacrificii poti face (si esti dispus sa faci) pentru asta.

P.S. Ai vorbit despre "loviturile care iti lipsesc"... Iti sugerez sa observi la ce lovituri ai probleme in timpul jocului si sa le exersezi pe acelea (respectiv loviturile pe care vrei sa le dai intr-un anumit fel si nu iti ies asa sau loviturile la care nu stii ce sa faci). Si inchei prin a repeta ca "excelenta este un obicei" si ca, printre altele, cere multa disciplina.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2011, 21:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@marrasquino62 poti cauta pe net diferite scheme de joc, snooker drills, lovituri uzuale de siguranta,etc

Cel mai bun mod de a progresa este de a juca cat mai mult, eventual cu adversari mai buni...

Apoi urmarind diferite meciuri de snooker poti invata anumite lovituri de baza si iesirile clasice din diverse situatii

Nu incerca inca de la inceput sa exersezi lovituri grele, de distanta, iesiri complicate cu efect,etc. Incepe cu a te obisnui cu loviturile de distanta mica si fara a pune prea mult efect lateral...apoi dupa ce observi progrese treci la urmatorul nivel...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
marrasquino62
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2011
Mesaje: 15

MesajTrimis: Mar 8 Feb 2011, 13:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
@marrasquino62 poti cauta pe net diferite scheme de joc, snooker drills, lovituri uzuale de siguranta,etc

Cel mai bun mod de a progresa este de a juca cat mai mult, eventual cu adversari mai buni...

Apoi urmarind diferite meciuri de snooker poti invata anumite lovituri de baza si iesirile clasice din diverse situatii

Nu incerca inca de la inceput sa exersezi lovituri grele, de distanta, iesiri complicate cu efect,etc. Incepe cu a te obisnui cu loviturile de distanta mica si fara a pune prea mult efect lateral...apoi dupa ce observi progrese treci la urmatorul nivel...



multumesc mult pt sfaturi,dupa raspunsul tau,si cele ale lui mrs.Hendry mi-am facut mea-culpa la ce fac bine si unde gresesc,,,am uitat sa specific un lucru f.important,nu m-a invatat nimeni,si un minus pt mine este faptul,ca nu am "in spate" ore de biliard,am inceput dupa ce-am urmarit f.mult meciurile de pe eurosport,chiar uni dintre adversari m-au laudat ca in 2 luni am progresat,peste asteptari,desi eu nu sunt pe masura multumit,,,dar stiind ca sunt un ambitios,nu voi abandona,multumesc!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marrasquino62 Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2011, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

marrasquino62 a scris:

si un minus pt mine este faptul,ca nu am "in spate" ore de biliard,


Asta e un plus...orice alt sport cu tac iti da doar ”bad habit-uri” pentru snooker.

Avantajul unui antrenor consta in faptul ca are cine sa observe si sa vina cu rezolvari pertinente ale problemelor care dau inconsistenta in joc...datorata tocmai de acele ”apucaturi” de care vorbeam mai sus...cazuri cunoscute fiind Mark King, Ricky Walden, Jamie Cope...



_________________
”It was a hit and hope, and he forgot to hit it”
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 4 Mar 2011, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite ce am gasit:

http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-9.html
http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-8.html
http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-7.html

Si asa mai departe...

Trebuie sa schimbi doar numarul din link (9, 8, 7, 6, s.a.m.d.) si vei vedea si altele.

Succes in continuare !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
marrasquino62
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2011
Mesaje: 15

MesajTrimis: Sâm 5 Mar 2011, 8:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Uite ce am gasit:

http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-9.html
http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-8.html
http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-7.html

Si asa mai departe...

Trebuie sa schimbi doar numarul din link (9, 8, 7, 6, s.a.m.d.) si vei vedea si altele.

Succes in continuare !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marrasquino62 Trimite mesaj privat
marrasquino62
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2011
Mesaje: 15

MesajTrimis: Sâm 5 Mar 2011, 9:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Uite ce am gasit:

http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-9.html
http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-8.html
http://snookervdos.blogspot.com/2011/03/practice-routines-part-7.html

Si asa mai departe...

Trebuie sa schimbi doar numarul din link (9, 8, 7, 6, s.a.m.d.) si vei vedea si altele.

Succes in continuare !


Va multumesc inca o data, pt faptul ca aveti bunavointa sa ma ajutati.!
fara a profita,am rugamintea daca se poate,sa-mi explicati care este diferenta,si in ce consta 18 oz,20 oz cu aproximatie! poate o sa para o intrebare naiva,dar mi-am cumparat un tac,, peradon pro cue,,18-19,5 oz,si am senzatia ca este prea greu pt mina mea.
singura posibilitate a fost sa-l comand,sunt convins ca cel mai bine e sa ai posibilitatea sa-l alegi singur,sa-l simti...marea mea ambitie e sa vina ziua cind o sa excelez in acest sport,in orasul meu!!!ca sa nu lungesc prea mult discutia,,,,jucator bun, te faci cu un tac bun,asta insemnind ca vreau sa-mi comand un,, john parris ,,care sunt criterile de care sa tin cont,va multumesc!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marrasquino62 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 5 Mar 2011, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

18 oz inseamna aproximativ 510 grame, 20 oz inseamna 566. Deci e diferenta intre 18 si 20 de 50 de grame. Aceste 50 de grame diferenta inseamna destul de mult din cate stiu eu.

Greutatea obisnuita am inteles ca este de 18 oz.

1 oz = 28.3495231 grame.

Acum... Depinde si cum simti tu tacul, dar in general o estimare destul de buna a ce greutate iti trebuie vine in timp, dupa ce ai jucat ceva vreme.

Cu un tac mai usor dai mai bine retur, iar cu unul mai greu dai mai bine tacul sus.

Este important sa ai un tac bun, dar mai important este sa joci mereu cu acelasi tac (pentru a ajunge sa il cunosti si sa intelegi ce asteptari poti avea de la el). Stephen Hendry a jucat multa vreme cu un tac de 20 de lire parca (nu mai tin minte exact).

Nu stiu exact cum se regleaza greutatea la tacurile de snooker (daca trebuie sa comanzi cu o anumita greutate de la dealer sau daca poti cumva sa ii reglezi greutatea dupa ce l-ai luat acasa).

Cel mai bine e sa il testezi, dar nici la snooker, nici la biliard (cel putin la noi), nu stiu loc unde ai putea testa un tac. Nici in alta tara nu stiu daca poti sa testezi (desi s-ar putea, in functie de circumstante).

Nu inteleg ce inseamna 18 - 19.5 oz. Intre 18 si 19.5 e o diferenta mare.

Si mai conteaza si centrul de greutate (si tehnologia presupun, dar nu stiu mai nimic despre tehnologia folosita la tacurile de snooker).


Linkuri utile:

http://www.snookerbilliardspool.co.uk/Selection.asp?Qry=S:Cues&Qrys=Snooker%20Cues
http://ezinearticles.com/?Which-is-the-Best-Snooker-Cue?&id=3078925


Acum... Mai sunt si jucatori foarte amabili de snooker care au cont pe Facebook. Unul dintre ei ar fi Martin Gould. http://en-gb.facebook.com/Gouldy147

Cred ca ai putea sa il adaugi la prieteni si sa il intrebi si pe el cu ce tac joaca (greutate, lungime, pastila, etc). Sau ce crede el ca e cel mai important in alegerea unui tac de snooker. Cred ca ti-ar raspunde. Vorba ceea, cel mai rapid mod de a avansa intr-un sport e sa imiti un jucator care este deja bun in acel sport.

Insa mai departe e chestiune de individ... Tacul unui jucator nu e neaparat bun pentru altul. In plus, multi dintre jucatorii profesionisti au tacuri facute special pentru ei (cu o greutate pe care ei o doresc, un anume tip de shaft si asa mai departe). Insa in fiecare sport exista niste marci si standarde despre care se crede in general ca sunt mai mult decat ok.

P.S. Ai grija si la pret, pentru ca dupa un anume barem se trece peste cat de bun este tacul si incepe sa conteze cum arata (finisaje si-asa mai departe). Insa nu stiu exact cam la ce pret se opreste calitatea si incepe frumusetea.

Si poate ar trebui sa joci o vreme cu tacul pe care tocmai l-ai luat, pentru ca s-ar putea sa fie doar diferit fata de tacul cu care jucai tu pana acum si sa vezi ca de fapt merge bine, dupa putin timp (si ca greutatea este ok). Dupa cum mai spuneam totusi, greutatea acceptata general ca ok pare a fi 18 oz.

Cam atat. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
marrasquino62
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2011
Mesaje: 15

MesajTrimis: Dum 6 Mar 2011, 9:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
18 oz inseamna aproximativ 510 grame, 20 oz inseamna 566. Deci e diferenta intre 18 si 20 de 50 de grame. Aceste 50 de grame diferenta inseamna destul de mult din cate stiu eu.

Greutatea obisnuita am inteles ca este de 18 oz.

1 oz = 28.3495231 grame.

Acum... Depinde si cum simti tu tacul, dar in general o estimare destul de buna a ce greutate iti trebuie vine in timp, dupa ce ai jucat ceva vreme.

Cu un tac mai usor dai mai bine retur, iar cu unul mai greu dai mai bine tacul sus.

Este important sa ai un tac bun, dar mai important este sa joci mereu cu acelasi tac (pentru a ajunge sa il cunosti si sa intelegi ce asteptari poti avea de la el). Stephen Hendry a jucat multa vreme cu un tac de 20 de lire parca (nu mai tin minte exact).

Nu stiu exact cum se regleaza greutatea la tacurile de snooker (daca trebuie sa comanzi cu o anumita greutate de la dealer sau daca poti cumva sa ii reglezi greutatea dupa ce l-ai luat acasa).

Cel mai bine e sa il testezi, dar nici la snooker, nici la biliard (cel putin la noi), nu stiu loc unde ai putea testa un tac. Nici in alta tara nu stiu daca poti sa testezi (desi s-ar putea, in functie de circumstante).

Nu inteleg ce inseamna 18 - 19.5 oz. Intre 18 si 19.5 e o diferenta mare.

Si mai conteaza si centrul de greutate (si tehnologia presupun, dar nu stiu mai nimic despre tehnologia folosita la tacurile de snooker).


Linkuri utile:

http://www.snookerbilliardspool.co.uk/Selection.asp?Qry=S:Cues&Qrys=Snooker%20Cues
http://ezinearticles.com/?Which-is-the-Best-Snooker-Cue?&id=3078925


Acum... Mai sunt si jucatori foarte amabili de snooker care au cont pe Facebook. Unul dintre ei ar fi Martin Gould. http://en-gb.facebook.com/Gouldy147

Cred ca ai putea sa il adaugi la prieteni si sa il intrebi si pe el cu ce tac joaca (greutate, lungime, pastila, etc). Sau ce crede el ca e cel mai important in alegerea unui tac de snooker. Cred ca ti-ar raspunde. Vorba ceea, cel mai rapid mod de a avansa intr-un sport e sa imiti un jucator care este deja bun in acel sport.

Insa mai departe e chestiune de individ... Tacul unui jucator nu e neaparat bun pentru altul. In plus, multi dintre jucatorii profesionisti au tacuri facute special pentru ei (cu o greutate pe care ei o doresc, un anume tip de shaft si asa mai departe). Insa in fiecare sport exista niste marci si standarde despre care se crede in general ca sunt mai mult decat ok.

P.S. Ai grija si la pret, pentru ca dupa un anume barem se trece peste cat de bun este tacul si incepe sa conteze cum arata (finisaje si-asa mai departe). Insa nu stiu exact cam la ce pret se opreste calitatea si incepe frumusetea.

Si poate ar trebui sa joci o vreme cu tacul pe care tocmai l-ai luat, pentru ca s-ar putea sa fie doar diferit fata de tacul cu care jucai tu pana acum si sa vezi ca de fapt merge bine, dupa putin timp (si ca greutatea este ok). Dupa cum mai spuneam totusi, greutatea acceptata general ca ok pare a fi 18 oz.

Cam atat. Laughing Laughing



apropo,de 18-19,5, peradon iti ofera doua posibilitati,17-18 oz,sau 18-19,5,la john parris ai varianta sa optezi greutatea dorita,daca imi voi gasi un cumparator il voi vinde,si o sa-mi cumpar un john parris de 18 oz....multumesc,numai bine!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marrasquino62 Trimite mesaj privat
marrasquino62
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2011
Mesaje: 15

MesajTrimis: Lun 7 Mar 2011, 22:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mihnea a scris:
marrasquino62 a scris:

si un minus pt mine este faptul,ca nu am "in spate" ore de biliard,


Asta e un plus...orice alt sport cu tac iti da doar ”bad habit-uri” pentru snooker.

Avantajul unui antrenor consta in faptul ca are cine sa observe si sa vina cu rezolvari pertinente ale problemelor care dau inconsistenta in joc...datorata tocmai de acele ”apucaturi” de care vorbeam mai sus...cazuri cunoscute fiind Mark King, Ricky Walden, Jamie Cope...


daca imi permiti sa te deranjez,m-as bucura mult sa-mi spui si mie,exista greutatea optima la tacuri,pe care o agreaza cei mai multi jucatori,de exemplu 18 oz,neavand posibilitateasa,simti tacul,deci sa-l comand ce ma sfatuiesti?am un peradon dar am senzatia ca este prea greu pt mana mea,daca reusesc sa-l vand,optez pentru un j.parris regal,si nu vreau sa gresesc din nou...multumesc!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marrasquino62 Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Mar 2011, 11:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

marrasquino62 a scris:

daca imi permiti sa te deranjez,m-as bucura mult sa-mi spui si mie,exista greutatea optima la tacuri,pe care o agreaza cei mai multi jucatori,de exemplu 18 oz,neavand posibilitateasa,simti tacul,deci sa-l comand ce ma sfatuiesti?am un peradon dar am senzatia ca este prea greu pt mana mea,daca reusesc sa-l vand,optez pentru un j.parris regal,si nu vreau sa gresesc din nou...multumesc!!


Nu cred ca exista o greutate optima la tacuri, fiecare jucator trebuie sa simta lovitura, trebuie sa incerci mai multe tacuri ca sa ajungi la o concluzie (o alta persoana nu are cum sa-si dea seama ce tac ti s-ar potrivi)... daca iti cumperi unul si vezi ca nu merge, il vinzi si iti iei altul (e posibil ca acest tac sa i se potriveasca altui jucator, and so on).

Si la un tac nu e important doar greutatea, conteaza si joint-ul unde este, echilibrarea, diametrul varfului la shaft, pastila.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
marrasquino62
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2011
Mesaje: 15

MesajTrimis: Mar 8 Mar 2011, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CosminCtin a scris:
marrasquino62 a scris:

daca imi permiti sa te deranjez,m-as bucura mult sa-mi spui si mie,exista greutatea optima la tacuri,pe care o agreaza cei mai multi jucatori,de exemplu 18 oz,neavand posibilitateasa,simti tacul,deci sa-l comand ce ma sfatuiesti?am un peradon dar am senzatia ca este prea greu pt mana mea,daca reusesc sa-l vand,optez pentru un j.parris regal,si nu vreau sa gresesc din nou...multumesc!!


Nu cred ca exista o greutate optima la tacuri, fiecare jucator trebuie sa simta lovitura, trebuie sa incerci mai multe tacuri ca sa ajungi la o concluzie (o alta persoana nu are cum sa-si dea seama ce tac ti s-ar potrivi)... daca iti cumperi unul si vezi ca nu merge, il vinzi si iti iei altul (e posibil ca acest tac sa i se potriveasca altui jucator, and so on).

Si la un tac nu e important doar greutatea, conteaza si joint-ul unde este, echilibrarea, diametrul varfului la shaft, pastila.


ma cramponez la subiect,iar daca esti documentat te rog raspunde-mi;
din cite am inteles,inclusiv domni Bontea siAncuta,mentioneaza ca john parris sunt cele mai bune,iar eu m-am gindit sa-l comand la 18,5oz,iar din ce-am urmarit pe net,145 cm,57" este perfect pt inaltimea mea de 176 cm
cred ca la reputatia pe care o are j.parris joint-ul unde este echilibrarea,pastila astea ar trebui sa fie de top,ce spui???


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui marrasquino62 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community