Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Virtual Pool, mai joaca cineva?
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Mie 9 Feb 2011, 2:05    Titlul subiectului: Virtual Pool, mai joaca cineva? Răspunde cu citat (quote)

Mai joaca cineva acest joc ?

Cred ca mai erau niste topic-uri legate de jocuri virtuale sau online, dar erau prea vechi sa le "inviu".

As fi curios sa stiu daca sunt utilizatori care joaca acest joc.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 9 Feb 2011, 10:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt unul dintre fanii acestui joc, care desi a fost lansat in anul 2000 (ma refer la Virtual Pool 3) ramane pana in prezent cel mai bine realizat si cel mai realist joc de biliard pt PC.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 9 Feb 2011, 23:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi, am mai discutat noi despre Virtual Pool acum ceva vreme... Wink
Da, sunt de acord cu tine - VP3 este cât se poate de apropiat de realitate (în limita în care putem compara un joc cu realitatea) în ceea ce privește tehnica de lovire a bilelor (până la urmă asta contează cel mai mult).

@rokyronnie
Da, mai sunt persoane care joacă acest joc. Pseudonimul „AlinVille” îți spune ceva? Iubitorii de snooker în VP3 știu de ce. Stai liniștit, nu sunt eu acela... Smile

Uite, chiar acum mi-a venit ideea - poate organizăm un campionat de snooker în VP3 în timpul Campionatului Mondial. Dacă sunt doritori, să scrie aici!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 10 Feb 2011, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

L-am jucat si eu, dar nu stiam ca merge si in retea. Cred ca as intra si eu la niste partide.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 10 Feb 2011, 13:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merge cu hamachi(testat) si e posibil si cu gamespy...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Joi 10 Feb 2011, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merge in retea chiar foarte bine Smile
Am jucat cu niste prieteni.

Vad ca mai este lume care il joaca, ce ziceti, punem deun campionat, cv ? Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
mihtudor
Addicted to snooker


Data înscrierii: 19/Sep/2010
Mesaje: 214

MesajTrimis: Vin 11 Feb 2011, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am jucat niciodata acest joc, dar as dori. Intrebare:Trebuie sa platesc ceva pt aceasta retea in care jucam?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2012, Campionatul Mondial 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihtudor Trimite mesaj privat
Octy
More than a fan


Data înscrierii: 07/Feb/2011
Mesaje: 30
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 11 Feb 2011, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am jucat si eu de cateva ori VP3, dar biliard.Ar fi frumos sa facem o competite de snooker Smile. Vad ca deja suntem cam 6 ... deci viitorul suna bine Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Octy Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 11 Feb 2011, 21:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu trebuie platit nimic... Eu totusi zic ca VP3 este dedicat biliardului si mai putin snooker-ului...Eu as prefera sa jucam bila9 ,bila 10, bila 8 sau straight pool (adica 14.1), jocuri uzuale de biliard...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Vin 11 Feb 2011, 21:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt de acord si cu biliard, dar merge si snooker-ul Smile.
Nu trebuie platit, merge foarte bine asa cum e.In cel mai rau caz folosim hamachi, ne facem o retea pentru competitii si i gata treaba Very Happy.

Ce ziceti ? 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
Octy
More than a fan


Data înscrierii: 07/Feb/2011
Mesaje: 30
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 11 Feb 2011, 22:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar...La urma urmei e vorba de fun iar biliardul ar fi mai anternant.Eu zic ca bila 10 ar fi potrivita pt. o astfel de "competitie" Smile ,dar nu ma impotrivesc nici daca majoritatea zice sa jucam snooker...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Octy Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Sâm 12 Feb 2011, 1:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Veniti cu propuneri, daca tot e week-end, si haideti sa jucam intro zi Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 12 Feb 2011, 16:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Octy a scris:
[...]dar nu ma impotrivesc nici daca majoritatea zice sa jucam snooker...

Dar nu trebuie să fie o majoritate, vorba 'ceea - unora le place jazul, altora snooker-ul. Smile Pot exista mai multe „majorități” care să joace un anumit joc (bila 9, bila 8 etc.).
Propunerea mea a venit strict pentru partea legată de snooker (alt tip de joc nu mă interesează în VP3) și da, este mai ușor prin Hamachi.
Așadar eu zic să mai lăsăm lumea să se hotărască ce vrea (snooker sau biliard) și poate facem o încercare în weekendul viitor.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)


Ultima modificare efectuată de către mircea22 la Dum 13 Feb 2011, 13:55, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Sâm 12 Feb 2011, 23:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si ca sa nu avem probleme de compatibilitate, hai sa rezolvam lucrurile din timp.
Daca administratorii forumului imi permit, voi uploada undeva versiunea cea mai noua+hamachi.

Astept raspuns Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Feb 2011, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

foarte frumos acest joc ... ma jucam acu' 4-5 ani .... ma bag si eu la concurs Very Happy

@rokyronnie: ar fi bine daca le uploadezi undeva, vreau si eu jocul Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Următoare
Pagina 1 din 20

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community