Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Virtual Pool, mai joaca cineva?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2011, 13:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate organizăm un blitz-turneu între Crăciun și Anul Nou.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
santos147



Data înscrierii: 11/Dec/2011
Mesaje: 8

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2011, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

www.gamedesire.com / sectiunea Snooker ,cel mai bun snooker dupa parerea mea Wink Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui santos147 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bogdan78
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Apr/2009
Mesaje: 120

MesajTrimis: Dum 18 Dec 2011, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Poate organizăm un blitz-turneu între Crăciun și Anul Nou.


eu sunt disponibil. Alti doritori ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bogdan78 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
wizard0350



Data înscrierii: 28/Feb/2012
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar 28 Feb 2012, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mai faceti competitii?as vrea si eu sa joc si daca ma puteti ajuta cu folosirea hamachi.nu ma pricep fiind prima data cand il folosesc


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui wizard0350 Trimite mesaj privat
bogdan78
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Apr/2009
Mesaje: 120

MesajTrimis: Joi 1 Mar 2012, 21:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

wizard0350 a scris:
mai faceti competitii?as vrea si eu sa joc si daca ma puteti ajuta cu folosirea hamachi.nu ma pricep fiind prima data cand il folosesc


Salutare,
pasi:
1. downloadeaza programul de aici https://secure.logmein.com/products/hamachi/download.aspx (unmanaged)

2. instaleaza programul

3. dupa ce ai instalat, du-te in meniul de sus la network -> join an existing network -> la network ID treci VP3snooker, iar la password treci breakmaxim

4. enjoy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bogdan78 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Joi 28 Iun 2012, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mor de ciuda... Va dati seama ca am ratat galbena... Am ramas destul de rau la ultima neagra si atat am putut pozitie la galben. Am facut poza ca ma gandeam io ca ratez... Mi-am cobit singur.



Al 17lea century, dar maximul inca se lasa asteptat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 29 Iun 2012, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
Mor de ciuda... Va dati seama ca am ratat galbena...

Felicitări pentru break, Radu!
Nu-i nimic, va veni și maximul.

P.S. În acest moment ai exact 120 de mesaje pe forum. La al 147-lea așteptăm și maximul. Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Joi 26 Iul 2012, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WOW! 8)

Abia acum am văzut break-ul tău, Radu! Applause Applause Applause

Felicitări, ești mare! Așteptăm cuminți MAX-ul! Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
chitu90
More than a fan


Data înscrierii: 06/Iun/2012
Mesaje: 35

MesajTrimis: Lun 30 Iul 2012, 11:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In cadrul unui joc mai complex de snooker, nu se organizeaza.. campionate ca sa spun asa? Acesta mi se pare prea simplu si plictiseala o sa intervina la un moment dat..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui chitu90 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 2 Aug 2012, 18:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chitu90 a scris:
In cadrul unui joc mai complex de snooker, nu se organizeaza.. campionate ca sa spun asa?

Ce înțelegi prin „mai complex”? Dacă citești acest subiect de la început (cred că) vei înțelege de ce oamenii de aici au ales VP3, pentru că de încercat au încercat și alte jocuri (cu pretenții).

Citat:

Acesta mi se pare prea simplu si plictiseala o sa intervina la un moment dat..

De ce plictiseală? Chiar așa curg break-urile de peste 100, pe bandă rulantă? Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Joi 2 Aug 2012, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa iti raspund la problema cu plictiseala... Joc VP3 de 8-9 ani, si, fiind "putin" pasionat, am jucat pana acum peste 10 mii de jocuri. Am numarat asa, aproximativ, ca am mai reinstalat jocul intre timp. Abia de un an-doi am inceput sa fac breakuri de 100. Nu e usor, si in nici un caz plictisitor...

De usor nu e usor in nici un caz. Nu as zice ca e la fel de greu ca pe o masa reala, dar nici prea departe nu e. Daca as fi jucat pe masa cate jocuri am jucat in VP3, cred ca aveam sanse pana acum sa fac un century. Dar sunt departe de asa cifre, pentru ca jucatul pe masa reala cere mai mult timp decat am eu la dispozitie. Deocamdata in VP3 vanez un 147, iar in meciuri oficiale breakul de 50.

Am jucat multe variante de snooker virtual, si, desi multe au o grafica mai buna, bile mai lucioase, vezi mai bine mustata jucatorilor, poti sa "dai creta", si asa mai departe, cel mai realist ramane VP3. Prin realist ma refer la miscarea bilelor, felul in care lovesti, contactul dintre bile sau dintre bile si manta, sau traictoria bilei pe masa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Aug 2012, 11:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A aparut o noua versiune la acest formadabil joc: Virtual Pool 4

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=8K0bwJWXCws

Website: http://vponline.celeris.com/vp4offprod

Costa doar 30$, e un pret ok tinand cont ca s-a lucrat la aceasta versiune vreo 4 ani.


Later Edit: pe android market costa 3$ (insa sunt disponibile doar cateva jocuri de biliard) Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 17 Aug 2012, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CosminCtin a scris:

Costa doar 30$, e un pret ok tinand cont ca s-a lucrat la aceasta versiune vreo 4 ani.

Mulțumim pentru știre, Cosmin!
Să vedem cum arată buzunarele (în special cele de mijloc) pe noua masă de snooker...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
marmota
Vizitator





MesajTrimis: Joi 11 Oct 2012, 10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu si acum mai joc din cand in cand..Very Happy


Sus
steffy
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 13 Oct 2012, 22:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ma joc pe miniclip. E mai fain decat asta..




Ultima modificare efectuată de către steffy la Vin 19 Oct 2012, 13:36, modificat de 1 dată în total
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Următoare
Pagina 18 din 20

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community