Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 83, 84, 85  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2011 ?
Judd Trump
30%
 30%  [ 30 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
6%
 6%  [ 6 ]
Mark Selby
11%
 11%  [ 11 ]
Mark Williams
18%
 18%  [ 18 ]
Mark Allen
1%
 1%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 17 ]
John Higgins
14%
 14%  [ 14 ]
Voturi totale : 97

Autor Mesaj
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 22 Mar 2011, 2:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cat ghinion sa ai sa pici cu John Higgins in primul tur la Campionatul Mondial ?!?!?!? Catastrofal raportul victoriilor de o parte si de alta 14-4 !!! Probabil sunt singurul care va miza pe Stephen in acest meci dar sincer daca trece de John ia titlul !!! Laughing

Peter Ebdon cred ca va avea un meci foarte dificil cu Stuart Bingham mai ales daca Stuart pleaca bine si va conduce dupa prima sesiune, s-ar putea ca Mark Williams sa aiba si el probleme cu Ryan care sunt convins ca vrea sa salveze sezonul dezamagitor printr-o prestatie buna la Crucible.



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 22 Mar 2011, 16:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

tavy2008 a scris:
dar sincer daca trece de John ia titlul !!! Laughing





_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 1:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Să nu credeți că vreau să vă influențez pronosticurile, dar cam asta este situația head to head :

Neil Robertson 2–0 Judd Trump
Marco Fu 1–1 Martin Gould
Graeme Dott 3–1 Mark King
Ali Carter 3–1 Dave Harold
Ding Junhui 1–0 Jamie Burnett
Peter Ebdon 4–2 Stuart Bingham
Stephen Hendry 5–3 Joe Perry
Mark Selby 2–0 Jimmy Robinson
Mark Williams 0–2 Ryan Day
Jamie Cope 0–0 Andrew Pagett
Mark Allen 1–2 Matthew Stevens
Stephen Maguire 5–1 Barry Hawkins
Shaun Murphy 2–0 Marcus Campbell
Ronnie O’Sullivan 7–0 Dom Dale
Ricky Walden 2–2 Rory McLeod
John Higgins 14–4 Stephen Lee
.

Dacă nu e cu supărare, de unde sunt aceste statistici? Smile
Eu am cercetat doar două:
Higgins vs Lee - 18 întâlniri în turneele de puncte? Mie mi-au ieșit mai puține;
O'Sullivan vs Dale - Dominic a câștigat cel puțin o dată (anul acesta la Mastersul German, când Ronnie nu s-a prezentat).



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 6:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am sters aceasta prima postare intrucat am dorit sa schimb anumite pronosticuri si am facut una noua in continuarea celor existente deja. Sper ca nu este nici o problema.



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014


Ultima modificare efectuată tavy2008 la Joi 7 Apr 2011, 1:53, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 11:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă nu e cu supărare, ce te face să crezi că ai cercetat bine ? S-ar putea să-ți fi ieșit mai puține meciuri pentru că perioada investigată a fost mai scurtă de ultimii 16 ani. Nu sunt de părere că „victoria prin neprezentare” poate conta pentru un calcul comparativ al performanțelor – o fi având importanță în sens îngust, daca vrei să numeri câte meciuri sunt într-un turneu, dar nu atunci când compari performanțele (cred că nici Dominic Dale nu consideră că l-a învins pe RO’S, la Berlin !) Este vorba despre meciuri care s-au disputat în realitate, nu care n-au avut loc niciodată. Și de ce numai turneele de puncte ?! Nici la invitaționalele oficiale nu cred că se joacă în glumă și ca atare rezultatele sunt relevante.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 13:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ce sa zic?
Norocosii sunt Ronnie,Selby,Ding si Murphy chiar.Marii ghinionisti Lee,Day,Trump.Asta nu inseamna ca ghinionistii sunt dinainte invinsi.
Favorit clar,in opinia mea,este John Higgins.Nu prea vad cine sa il impiedice in turneul asta de anduranta,cu invingatorul stabilit in urma multor jocuri .La turneele de cel mai bun din 5,7,9 jocuri,orice e posibil,la Campionatul Mondial,e cu totul altceva.De aceea eu mizez pe John Higgins anul acesta.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Dacă nu e cu supărare, ce te face să crezi că ai cercetat bine ?

Nici nu am spus asta, scuze dacă am fost înțeles greșit. Smile

Citat:

S-ar putea să-ți fi ieșit mai puține meciuri pentru că perioada investigată a fost mai scurtă de ultimii 16 ani.
[...]
Nici la invitaționalele oficiale nu cred că se joacă în glumă și ca atare rezultatele sunt relevante.

Nu perioada era de vină; acum înțeleg de unde apare diferența (de asta și specificasem în mesaj dacă este vorba doar despre turneele de puncte).

P.S. Îmi cer scuze Clara, poate nu am ales cele mai bune cuvinte! Doar că încerc de atâta timp să găsesc un loc unde statisticile de tip „head 2 head” să fie cele corecte...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 24 Mar 2011, 0:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, am înțeles. Din păcate, Mircea, știi că mai toate sistemele astea (AllSnooker, de exemplu) dau erori de unul/două meciuri (sau nu fac deosebirea dintre un scor la zero și o neprezentare), așa că eu prefer să număr meciurile, băbește, din The CueSport Book of Professional Snooker, dar îmi ia un timp nebun, fiindcă e drept că sunt listate absolut toate meciurile în care apare fiecare jucător care a fost vreodată profesionist, dar cartea cântărește cel puțin 3 kile, scrisul e foarte mic, paginile (foarte subțiri) sunt pline-pline (descurajant !), îți „fug ochii”, iei numărătoarea de la capăt, menționezi ireverențios (adică blasfemic) toți sfinții calendarului creștin-ortodox și trebuie să ai tot timpul în minte care turneu era considerat major sau încă minor în cutare sezon... ufff ! De asta nici nu prea dau Head2Head-uri, fiindcă mă apucă groaza să mă dedau la „operația” de numărare și, în general, nu mă prea pot lăuda cu darul răbdării... Rolling Eyes Evil or Very Mad Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 24 Mar 2011, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Din păcate, Mircea, știi că mai toate sistemele astea (AllSnooker, de exemplu) dau erori de unul/două meciuri (sau nu fac deosebirea dintre un scor la zero și o neprezentare)

Așa este, totuși cred că sunt câteva persoane în Regat care au statisticile exacte cu privire la meciurile directe, din păcate acestea nu sunt disponibile pentru publicul larg. Într-un fel, îi înțeleg și pe ei...
Totuși, nu înțeleg un lucru - la fiecare turneu BBC-ul sau Eurosport-ul prezintă acest gen de statistici, dar de ce nu sunt ele disponibile pentru toată lumea?!

Citat:

așa că eu prefer să număr meciurile, băbește, din The CueSport Book of Professional Snooker

Într-adevăr, este nevoie de „ceva” răbdare. Smile Nu există o variantă electronică ce poate fi cumpărată?



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 24 Mar 2011, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Nu există o variantă electronică ce poate fi cumpărată?


Am văzut că se poate cumpăra și că ar costa aproximativ 20 de lire adică cam 100 de lei însă livrarea era parcă doar pentru UK. Și eu mi-aș dori un exemplar. Dacă poate Clara sau altcineva să vină cu alte informații utile în acest sens le primesc cu bucurie.



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 12:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu îmi place deloc cum arată tabloul principal la Crucible. Ronnie, Mark și John se vor anula reciproc, în caz că vor trece cu brio peste ceilalți adversari, iar în finală nu poate ajunge decât unul dintre ei. Urât. Ordinea în care i-am enumerat este și ordinea preferințelor mele.

Prima parte a tabloului nu mi-l oferă decât pe Selby ca variantă certă ce ar putea ajunge în finală și, poate, dacă mă forțez puțin, și pe Graeme undeva pe acolo. În rest, Ding și Neil mi se par foarte departe de vreo performanță cât de cât notabilă anul acesta. Ding nu are pshicul necesar, iar Neil, din punct de vedere al jocului, nu mai poate emite pretenții.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am incercat sa vad si eu astazi tabloul, dar n-am reusit.

Am extras din mesajul lui Vlad ce ma interesa... Day e obviously pe o alta parte decat Selby. Dar o sa aiba niste meciuri incredibil de dificile, inca din primul tur.

Pentru mine superba ar fi o finala Day - Selby sau Day-Allen sau Allen-Selby (nu stiu unde e Mark Allen pe tablou). PAROL ! Nu m-ar deranja nici daca ar castiga Higgins sau MJ sau Ronnie, presupun, dar tot la una dintre finalele mai sus mentionate visez.

Ce frumos ar fi pentru oricare dintre cei 3 (Day, Selby si Allen) sa ajunga in finala si, pentru unul dintre ei, sa fie si noul Campion Mondial.

Lui Allen cred ca i-ar da o incredere de temut mai departe, lui Day in sfarsit o apreciere maxima ca jucator (cu toate ca la el forma vine si pleaca, dar si cand vine... Mama, mama!) iar lui Selby ceva ce poate trebuia sa se intample de o vreme (cu toate ca n-a fost el senzational in ultima perioada).

Eh... Vise, vise... Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Mar 2011, 11:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Am incercat sa vad si eu astazi tabloul, dar n-am reusit.


Am tot postat lista celor 16 meciuri de câteva ori, Mrs Hendry, ba la Meciuri și rezultate, ba la Oscue, dar bine că ai găsit la cineva și informații folositoare ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 29 Mar 2011, 11:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hahahahah. Laughing Laughing Embarassed Evident ca am vazut lista meciurilor, pe care ai postat-o. Laughing Laughing Recunosc insa ca m-am obisnuit cu tabloul facut de World Snooker (mura-n-gura cu casutze lol) si nu mi-am dat seama ca primele opt meciuri postate de tine sunt in partea de sus si urmatoarele opt in partea de jos a tabloului.

Mea culpa ! Embarassed Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 29 Mar 2011, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

No probs, Mrs Hendry. Laughing Pe mine mă cam enervează drawsheet-ul de pe site-ul WSA, fiindcă vrea prea multe : sunt o serie de date care complică tabelul (data & ora meciurilor, link-uri spre notițele biografice) și mai trebuie să și scroll down/up foarte mult, iar ca să ai o imagine de ansamblu asupra tabloului (n-aș zice "principal", fiindcă nu mai există și altul, care s-ar numi "secundar" Laughing ), trebuie să umbli la "View" și să faci zoom out etc etc. Tot vechile tabele erau mai clare și mai manevrabile... Altfel, da, în prezentarea turneelor, întotdeauna pun meciurile în ordinea de pe tablou.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 83, 84, 85  Următoare
Pagina 3 din 85

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community