Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 83, 84, 85  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2011 ?
Judd Trump
30%
 30%  [ 30 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
6%
 6%  [ 6 ]
Mark Selby
11%
 11%  [ 11 ]
Mark Williams
18%
 18%  [ 18 ]
Mark Allen
1%
 1%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 17 ]
John Higgins
14%
 14%  [ 14 ]
Voturi totale : 97

Autor Mesaj
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 30 Mar 2011, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu sanse mai mari la castigarea titlului ii vad pe John Higgins si pe Mark Williams.
Cel mai interesant meci din primul tur mi se pare cel dintre Allen si Stevens.



P.S.Credeti ca vom vedea un break maxim la aceasta editie ? Daca da, cine credeti ca il va realiza ?



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 30 Mar 2011, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Credeti ca vom vedea un break maxim la aceasta editie ? Daca da, cine credeti ca il va realiza ?


Nu stiu, dar daca da: Graeme Dott, Peter Ebdon, Shaun Murphy, Ronnie, John Higgins sau Ryan Day. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 1 Apr 2011, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
snookerfan97 a scris:
Credeti ca vom vedea un break maxim la aceasta editie ? Daca da, cine credeti ca il va realiza ?


Nu stiu, dar daca da: Graeme Dott, Peter Ebdon, Shaun Murphy, Ronnie, John Higgins sau Ryan Day. Laughing Laughing

sa treaca el de primu tur ... de break maxim nu poate fi vorba.

Oricum interesante meciuri ...se preconizeaza o finala Ronnie / Higgins vs FU / DING cel putin asta cred.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 2 Apr 2011, 0:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
Mrs. Hendry a scris:
snookerfan97 a scris:
Credeti ca vom vedea un break maxim la aceasta editie ? Daca da, cine credeti ca il va realiza ?


Nu stiu, dar daca da: Graeme Dott, Peter Ebdon, Shaun Murphy, Ronnie, John Higgins sau Ryan Day. Laughing Laughing

sa treaca el de primu tur ... de break maxim nu poate fi vorba.


E nu... Vine tata' lor, Masta Peeta, si le arata el despre ce e vorba. Laughing Wink

Never say never cand e vorba de un jucator de top, ba mai mult si fost Campion Mondial, indiferent de cat de bine sau prost i-a mers in ultima vreme. A se vedea cazul Stephen Hendry ! 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2011, 12:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Cu sanse mai mari la castigarea titlului ii vad pe John Higgins si pe Mark Williams.
Cel mai interesant meci din primul tur mi se pare cel dintre Allen si Stevens.



P.S.Credeti ca vom vedea un break maxim la aceasta editie ? Daca da, cine credeti ca il va realiza ?


Eu nu cred ca vom avea break maxim anul acesta.Si cum am mai scris anterior,mizez pe John Higgins campion mondial 2011.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 246

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 22:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu, ca un fan impatimit al sau, raman plutind in oceanul de sperante ca dupa un an rau rau de tot, va reveni in stilu-i caracterisit (dupa ce mai face cate o nazbatie) si va arata din ce este el facut si il vad facand un nou 147 pe el, the most gifted player ever to grace the game!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 12:19    Titlul subiectului: xczv Răspunde cu citat (quote)

am fost - si poate mai sunt un pic - fan Ronnie, dar cred ca trebuie sa fim realisti, vremea lui a trecut, cred ca nu va face nici o branza nici acum la CM si se va retrage Sad
eu mi-am indreptat deja privirile spre Judd Trump, imi place pustiul, lui ii voi tine pumnii; snookerul are neaparata nevoie de o noua stea care sa ii ia locul lui Ronnie, asta pentru a-si pastra si -sper- a-si creste numarul de fani pe care ii are deja Very Happy
goooo Juddieeeeeeeeee Very Happy



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 246

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 12:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau dar nu pot fi de acord pentru ca vremea lui nu a trecut! Are aceeasi varsta ca Higgins sau Williams si privindu-i pe cei doi ne dam seama ca lui Ronnie ii lipsesc ambitia si mai ales ANTRENAMENTUL! Daca Ronnie ar pune mana si s-ar antrena serios in aceste 2 saptamani poate ajunge in fazele superioare cu lejeritate! Problema e sa vrea pentru ca poate juca inca cel putin 7-8 ani la un nivel de top 3 mondial! Depinde numai de el dar eu ca fan al sau nu pot decat sa fiu alaturi de el chiar daca il invinge pe Higgins sau pierde la cel mai slab jucator din circuitul mondial!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am zis ca a trecut vremea lui dar nu m-am referit la varsta, ci la dorinta de a face performanta; imi da senzatia ca joaca mai mult din inertie si pare si lenes ... ca sa poti castiga meciuri trebuie sa ramai concentrat, ori el nu mai are chef de asta .. de ce , nu stiu, nu mai are o motivatie puternica probabil; poate nici nu se mai antreneaza asa mult, poate are alte preocupari, cine stie Crying or Very sad
hai sa zicem un meci il vad sa castige la actualul CM, sa faca eventual un 147, dar sa ajunga pana in fazele finale mi se pare putin probabil.



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai asta il face unic pe Ronnie: poate sa aiba scipiri de geniu cand nici nu te astepti...Eu unul inca mai am sperante ca in urmatorii 3-4 ani va mai ridica cateva trofee importante deasupra capului



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 246

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 17:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In cazul acesta imi cer scuze, am inteles eu gresit! Da problema sa cel putin la ultimele doua turnee unde parea destul de concentrat la meci a fost categoric antrenamentul! Se vedea ca rar mai pusese mana pe un tac si cu toate astea a facut un joc bunicel (in aceste conditii). Tocmai de aceea vreau sa cred (naiv sau nu) ca isi va da macar cateva zile silinta sa exerseze pentru acest CM! Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2011, 9:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ia spuneti-mi daca stiti, la snooker s-au facut vreodata pana acum teste anti-doping? (nu fac absolut nici o aluzie Very Happy )



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2011, 13:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se fac teste anti-doping la fiecare competiție, oficială sau neoficială, mare sau mică (ba chiar, uneori, și la meciurile demonstrative, așa cum au pățit, Jimmy White și Stephen Hendry, în Belgia, acum vreo doi sau trei ani, când fuseseră invitați împreună, ca protagoniști ai unei seri demonstrative !... Laughing )

Nici n-a început Campionatul mondial și Ronnie O’Sullivan ar vrea zi liberă pe 29 aprilie, pentru ca, alături de (probabil, multe) milioane de telespectatori de pe planetă, să urmărescă nunta regală și jucătorii de snooker. Laughing Numai că s-au vândut bilete și pentru meciurile din 29 aprilie (ziua primelor sesiuni ale semifinalelor)...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Apr 2011, 8:40    Titlul subiectului: Re: xczv Răspunde cu citat (quote)

Bleic a scris:
am fost - si poate mai sunt un pic - fan Ronnie, dar cred ca trebuie sa fim realisti, vremea lui a trecut, cred ca nu va face nici o branza nici acum la CM si se va retrage Sad
eu mi-am indreptat deja privirile spre Judd Trump, imi place pustiul, lui ii voi tine pumnii; snookerul are neaparata nevoie de o noua stea care sa ii ia locul lui Ronnie, asta pentru a-si pastra si -sper- a-si creste numarul de fani pe care ii are deja Very Happy
goooo Juddieeeeeeeeee Very Happy


Buna! Eu sunt de parere ca Ronnie O'Sullivan nu se va retrage, cel putin nu acum (poate pe la 40 de ani), deoarece in trecut a mai facut declaratii cum, ca vrea sa se retraga (poate va amintiti declaratia in care spunea ca el (R. O'Sullivan) nu mai vrea sa joace snooker si ca mai bine s-ar face gradinar, sau ceva de genul acesta Smile). Sunt sigura ca Ronnie ne va mai incanta cu snooker-ul sau cel putin 5 ani Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 8 Apr 2011, 9:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant este faptul ca ieri,7 aprilie mai erau disponibile 8 bilete in sala pentru sesiunea de dimineata ,si 23 in sesiunea de seara a meciului inaugural Neil Robertson-Judd TRUMP.Este interesant nu?
Dar si mai si, e ca SINGURUL meci din primul tur,cu casa inchisa,toate biletele pentru ambele sesiuni finnd "sold out",este cel dintre RONNIE si dom dale.
Inca o data se confirma ca RONNIE (se) vinde cel mai bine inca.Britanicii stiu ei ce stiu...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 83, 84, 85  Următoare
Pagina 4 din 85

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community