Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 83, 84, 85  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2011 ?
Judd Trump
30%
 30%  [ 30 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
6%
 6%  [ 6 ]
Mark Selby
11%
 11%  [ 11 ]
Mark Williams
18%
 18%  [ 18 ]
Mark Allen
1%
 1%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 17 ]
John Higgins
14%
 14%  [ 14 ]
Voturi totale : 97

Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 11:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Tare-mi face plăcere să-ți spun "bine ai revenit", Sch ! Very Happy Sper să-ți facă și ție plăcere să dai mai des pe-aici, ca să nu-ți mai simt lipsa. Wink


ARE DREPTATE ....NU NE UITA,MAI TRECI PE AICI



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FELICITARI JOHN! Applause

Felicitari si lui Judd pentru ca a jucat fantastic, dar cred ca l-a invins nerabdarea tineretii! Applause Va veni si timpul lui, sunt sigura!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 11:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poze de la finală Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AeonsOfStrife
A super fan


Data înscrierii: 02/Mai/2010
Mesaje: 86
Locație: Wiener Neustadt

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 11:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superbe poze, multumim Mrs. White. Pe toate le-am salvat.



_________________
Never say never.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AeonsOfStrife Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu iti multumesc,Clara pentru fotografiile de la finala.SUPERBE !!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile Sigur ca si mie imi face aceeasi mare placere Clara!

Iar faptul ca nu am mai scris de foarte mult timp nu inseamna ca nu am intrat pe forum regulat ca sa citesc ce ai scris si tu si ceilalti "colegi" Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 14:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Încă un turneu care m-a văduvit de favoriți în finală!
Eh, sper să pot depăși momentul. Smile
Oricum, frumoasă finală.
Snaipă a făcut ce știa el mai bine, i s-a cam aburit luneta de fo câteva ori și gata meciul:).
(Scriu fonetic ca să facem diferența între snipă și snaipă Smile)
Lasă că se mai coace atât luneta cât și el, atunci să vezi!
HAI Judd, fă-i să tremure!

Trebuie să facem un memoriu la bbc să nu mai accepte transferuri de
fătuci prompteriste de la cancanTV sau fătuca aia o fi venit de la libertatea Romanelia.
Acum, cu voia dumneavostră vreau să vă prezint:

MIC ÎNDREPTAR DEMOCRATIC

Ca de obicei văd că înghițim totul pe nemestecate.
Doar dl. Trevize observa că democrația nu înseamnă a tăcea în resemnare.
Mă raliez și eu, rugându-vă să nu credeți că tot ce zboară se manâncă,
doar pentru că așa auzim la tv, sau citim în vreo fițuică.
Oameni buni, de asta suntem dotați cu căpățâni și nu pentru a nu ne ploua-n gât.
De pildă, când auzim afirmația: "acolo comentatorii nu sunt criticați ca la noi",
credeti ca ar trebui să-i dam crezare doar pentru ca iese prin difuzorul cutiei cu imagini?
Ce ar fi să ne punem la contribuție una din părțile noastre componente ...creierul
și să ne punem MĂCAR DOUĂ întrebări:

1. De unde știe respectivul acest fapt?
A citit din "scoarță-n scoarță" TOATE snukăreișăn forumeișăns de pe acolo și nu a văzut o critică?

2. Acea afirmație e doar o impresie personală?
Dacă da, ar trebui menționat acest lucru și să ne spună și nouă de unde ideea asta.
În acest caz nu ar trebui enunțătorul acestei păreri să-și pună el însuși o întrebare?
Dacă nu sunt criticați, nu cumva pentru că acei comentatori sunt de un profesionalism desavârșit?
Acei comentatori poate că nu duc războaie personale de la microfonul BBC,
sau se contrazic cu spectatorii pe teme puerile care distrage atenția de la meciul în desfășurare
plus că postările (NU "posturile" domnule Ancuta) acestora nu sunt citite.
Poate că acei comentatori englezi nu-ți dau impresia că sunt niște băieți la o berică
flecărind despre snooker, exprimându-se cu "sigur că, probabil..."; "lovitură care lovește";
"scorul de pe tabela de scor" etc.
Poate că acei comentatori englezi nu ne îndeamnă să urmărim pe pleiă meciurile
comentate în slovacă, lituaniană, georgiană sau suomi.

Poate că unii știu doar engleză nu așa multă cât să se uite pe pleiă
ci doar cât să-i ajute să înțeleagă de ce 12bet trebuie pronunțat oan tu bet (one to bet) Smile
sau very provisional nu se traduce cu foarte provizoriu ci provizoriul de ultimă secundă
poate că alții n-au net sau computador, chiar dacă limbile respective le știu de la grupa mică. Wink
Dar e mai ușor sa fim perfect romaneliști și să spunem că opoziția e de vină,
cei care critică sunt de vină, Burebista e de vină numai noi suntem perfecți!!!

În altă ordine de idei, văd pe forum și opinii gen nu vă place nu priviți.
Ce ne facem dacă ne place să privim, ne place să auzim sunetul spectacolului,
clinchetul tacului și al bilelor dar nu ne place să ni se zgârie urechile???
Dar așa suntem intoxicați și învățați de ceva vreme încoace ... nu vă place tăiați-o din țară!
Această țară, vorba "Sarmalelor reci" te vrea prost.
Așa cum atunci când cei doi și-au făcut treaba bine, am remarcat și am spus-o,
nu văd niciun impediment în a semnala și aiurelile. Voi vedeți?
Sau trebuie să-mi reînnoiesc pașaportul? Smile



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
California2
Fan


Data înscrierii: 18/Apr/2011
Mesaje: 24

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Poze de la finală Smile
Fantastice.Multumiri!O finala superba si in general 16 zile de spectacol la superlativ.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui California2 Trimite mesaj privat
ste_fan_snooker
Fan


Data înscrierii: 12/Feb/2011
Mesaje: 20
Locație: Tg.Mures

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 16:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Poze de la finală Smile

O finala extraordinara, cu niste poze pe masura. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ste_fan_snooker Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru felul cum a jucat în ultimul frame (mi-a aduc aminte de ce spunea Steve Davis odată: „to play as if it means nothing when it means everything”) John a meritat victoria! Punct.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
generalcpcr
Vizitator





MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:
Încă un turneu care m-a văduvit de favoriți în finală!
Eh, sper să pot depăși momentul. Smile
Oricum, frumoasă finală.
Snaipă a făcut ce știa el mai bine, i s-a cam aburit luneta de fo câteva ori și gata meciul:).
(Scriu fonetic ca să facem diferența între snipă și snaipă Smile)
Lasă că se mai coace atât luneta cât și el, atunci să vezi!
HAI Judd, fă-i să tremure!

Trebuie să facem un memoriu la bbc să nu mai accepte transferuri de
fătuci prompteriste de la cancanTV sau fătuca aia o fi venit de la libertatea Romanelia.
Acum, cu voia dumneavostră vreau să vă prezint:

MIC ÎNDREPTAR DEMOCRATIC

Ca de obicei văd că înghițim totul pe nemestecate.
Doar dl. Trevize observa că democrația nu înseamnă a tăcea în resemnare.
Mă raliez și eu, rugându-vă să nu credeți că tot ce zboară se manâncă,
doar pentru că așa auzim la tv, sau citim în vreo fițuică.
Oameni buni, de asta suntem dotați cu căpățâni și nu pentru a nu ne ploua-n gât.
De pildă, când auzim afirmația: "acolo comentatorii nu sunt criticați ca la noi",
credeti ca ar trebui să-i dam crezare doar pentru ca iese prin difuzorul cutiei cu imagini?
Ce ar fi să ne punem la contribuție una din părțile noastre componente ...creierul
și să ne punem MĂCAR DOUĂ întrebări:

1. De unde știe respectivul acest fapt?
A citit din "scoarță-n scoarță" TOATE snukăreișăn forumeișăns de pe acolo și nu a văzut o critică?

2. Acea afirmație e doar o impresie personală?
Dacă da, ar trebui menționat acest lucru și să ne spună și nouă de unde ideea asta.
În acest caz nu ar trebui enunțătorul acestei păreri să-și pună el însuși o întrebare?
Dacă nu sunt criticați, nu cumva pentru că acei comentatori sunt de un profesionalism desavârșit?
Acei comentatori poate că nu duc războaie personale de la microfonul BBC,
sau se contrazic cu spectatorii pe teme puerile care distrage atenția de la meciul în desfășurare
plus că postările (NU "posturile" domnule Ancuta) acestora nu sunt citite.
Poate că acei comentatori englezi nu-ți dau impresia că sunt niște băieți la o berică
flecărind despre snooker, exprimându-se cu "sigur că, probabil..."; "lovitură care lovește";
"scorul de pe tabela de scor" etc.
Poate că acei comentatori englezi nu ne îndeamnă să urmărim pe pleiă meciurile
comentate în slovacă, lituaniană, georgiană sau suomi.

Poate că unii știu doar engleză nu așa multă cât să se uite pe pleiă
ci doar cât să-i ajute să înțeleagă de ce 12bet trebuie pronunțat oan tu bet (one to bet) Smile
sau very provisional nu se traduce cu foarte provizoriu ci provizoriul de ultimă secundă
poate că alții n-au net sau computador, chiar dacă limbile respective le știu de la grupa mică. Wink
Dar e mai ușor sa fim perfect romaneliști și să spunem că opoziția e de vină,
cei care critică sunt de vină, Burebista e de vină numai noi suntem perfecți!!!

În altă ordine de idei, văd pe forum și opinii gen nu vă place nu priviți.
Ce ne facem dacă ne place să privim, ne place să auzim sunetul spectacolului,
clinchetul tacului și al bilelor dar nu ne place să ni se zgârie urechile???
Dar așa suntem intoxicați și învățați de ceva vreme încoace ... nu vă place tăiați-o din țară!
Această țară, vorba "Sarmalelor reci" te vrea prost.
Așa cum atunci când cei doi și-au făcut treaba bine, am remarcat și am spus-o,
nu văd niciun impediment în a semnala și aiurelile. Voi vedeți?
Sau trebuie să-mi reînnoiesc pașaportul? Smile


bravo, in sfirsit un mesaj in asentimentul meu, deparazitat de stari euforice gratuite. incepusem sa ma satur de stilul de "mironosita" al acestui forum, de coteriile formate ad-hoc, de amenintarile ca voi fi exclus de pe acest forum (asa si, si asa vad ca 90% din cei prezenti sint intr-un extaz prelungit pentru orice nimic), de reciprocitatile languros-bolnave.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 21:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I-auzi ! Să râd sau să iau măsuri ? Hai să iau măsuri : eu n-am să intru într-un delir adverbialo-adjectival similar. Nu mai ameninț, anunț : "generalcpcr", ești, într-adevăr, exclus de pe acest forum pe care ai necuviința de a-l critica în mod absurd & ridicol și unde, având în vedere faptul că membrii sunt oameni civilizați, fără îndoială, nu te poți integra.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
California2
Fan


Data înscrierii: 18/Apr/2011
Mesaje: 24

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
I-auzi ! Să râd sau să iau măsuri ? Hai să iau măsuri : eu n-am să intru într-un delir adverbialo-adjectival similar. Nu mai ameninț, anunț : "generalcpcr", ești, într-adevăr, exclus de pe acest forum pe care ai necuviința de a-l critica în mod absurd & ridicol și unde, având în vedere faptul că membrii sunt oameni civilizați, fără îndoială, nu te poți integra.
O masura inteleapta! Very Happy Totusi parca bruia acest minunat forum.Sau vroia cu orice pret sa iasa in evidenta?Prin definitie snookerul este un joc nobil,deci avem datoria ca si acest forum sa il ridicam la acelasi rang!




Ultima modificare efectuată de către California2 la Mar 3 Mai 2011, 22:47, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui California2 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:


De pildă, când auzim afirmația: "acolo comentatorii nu sunt criticați ca la noi",


În altă ordine de idei, văd pe forum și opinii gen nu vă place nu priviți.
Ce ne facem dacă ne place să privim, ne place să auzim sunetul spectacolului,
clinchetul tacului și al bilelor dar nu ne place să ni se zgârie urechile???
)


Ba sunt criticați, și încă cum! Numai pe thesnookerforum.com au cam fiecare topicul lui, cu inventarii nemiloase de automatisme, inflexiuni, perle, bâlbe și erori. Totul e forfecat, nimic nu scapă. Iar discuțiile devin chiar aprinse.
Și dacă nici Clive Everton, Dennis Taylor, John Virgo, Willie Thorne, Mike Hallet și alții, care comentează snooker de pe vremea când se potcovea puricele etc. nu sunt scutiți, care au fenomenul în sânge și care au fost toți jucători profesioniști (din câte știu Everton a cochetat mai mult cu billiards), de ce să nu se exprime opinii critice și la adresa alor noștri? Care sunt la fel ca noi, incomparabil mai "la început" ca ei. Precum bancul cu gazonul. Care zice că un străin admira o peluză englezească. Și cum se procedează? Uzi, tunzi, mai uzi, mai tunzi...câteva sute de ani.

Nu m-am uitat decât la meciurile lui Ronnie și la jumătate din finală, dar n-am prins momente care să mă surprindă neplăcut.

Chestia cu "taie sonorul" mă enervează și pe mine. Nu e snooker fără fundalul auditiv, experiența e ciuntită. Înainte să se șmecherească Eurosport, mă uitam cu plăcere la streamurile lor fără comentariu. Ce vremuri!

Cât despre finală...remarcabil Judd!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
AeonsOfStrife
A super fan


Data înscrierii: 02/Mai/2010
Mesaje: 86
Locație: Wiener Neustadt

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce competitii urmatoare vom avea parte? Sau se ia o pauza pe scena profesionista putin timp?



_________________
Never say never.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AeonsOfStrife Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 83, 84, 85  Următoare
Pagina 84 din 85

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community