Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 83, 84, 85
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2011 ?
Judd Trump
30%
 30%  [ 30 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
6%
 6%  [ 6 ]
Mark Selby
11%
 11%  [ 11 ]
Mark Williams
18%
 18%  [ 18 ]
Mark Allen
1%
 1%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 17 ]
John Higgins
14%
 14%  [ 14 ]
Voturi totale : 97

Autor Mesaj
California2
Fan


Data înscrierii: 18/Apr/2011
Mesaje: 24

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 11:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca nu sunt in iunie- august ceva, dar nu se transmit toate de Eurosport.Nu sunt sigur. Poate ne informeaza cineva care se vor transmite. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui California2 Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 12:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un articol frumos scris de Adrian Georgescu pe blogul sau http://www.adriangeorgescu.ro/2011/05/04/judd-trump/



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 12:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu sunt sigura daca acel turneu de puncte din Australia va fi televisat, dar daca da atunci vom avea snooker in perioada 18-24 iulie. In caz contrar, primul turneu va fi Shanghai Masters, in perioada 5-11 septembrie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
XLNC a scris:
De pildă, când auzim afirmația: "acolo comentatorii nu sunt criticați ca la noi"

[...] În altă ordine de idei, văd pe forum și opinii gen nu vă place nu priviți. Ce ne facem dacă ne place să privim, ne place să auzim sunetul spectacolului, clinchetul tacului și al bilelor dar nu ne place să ni se zgârie urechile??? )


Ba sunt criticați, și încă cum! Numai pe thesnookerforum.com au cam fiecare topicul lui, cu inventarii nemiloase de automatisme, inflexiuni, perle, bâlbe și erori. Totul e forfecat, nimic nu scapă. Iar discuțiile devin chiar aprinse.

Și dacă nici Clive Everton, Dennis Taylor, John Virgo, Willie Thorne, Mike Hallet și alții, care comentează snooker de pe vremea când se potcovea puricele etc. nu sunt scutiți, care au fenomenul în sânge și care au fost toți jucători profesioniști (din câte știu Everton a cochetat mai mult cu billiards), de ce să nu se exprime opinii critice și la adresa alor noștri? Care sunt la fel ca noi, incomparabil mai "la început" ca ei. Precum bancul cu gazonul. Care zice că un străin admira o peluză englezească. Și cum se procedează? Uzi, tunzi, mai uzi, mai tunzi...câteva sute de ani.

Nu m-am uitat decât la meciurile lui Ronnie și la jumătate din finală, dar n-am prins momente care să mă surprindă neplăcut.

Chestia cu "taie sonorul" mă enervează și pe mine. Nu e snooker fără fundalul auditiv, experiența e ciuntită. Înainte să se șmecherească Eurosport, mă uitam cu plăcere la streamurile lor fără comentariu. Ce vremuri! [...]


Așa e : aici, pe forumul nostru, scriu (în... ăăăă... general Wink Laughing ) persoane cu frica lui Dumnezeu și a Codului penal. Ce se spune despre comentatori pe forumurile din Regat (inclusiv forumul BBC), pe forumurile australiene, indiene, belgiene, sud-africane... oh, dear !... Laughing Iar unele dintre ironiile brite de care lumea mai râde și în ziua de azi datează de câteva decade, deci criticile nu reprezintă nici pe departe o noutate. Și, într-adevăr, nu e cruțat nimeni.

Și-nc-o dată "așa e " : tare mă irită și pe mine replica "dacă nu vă place, treceți pe alt post/nu priviți/tăiați sonorul". Evil or Very Mad Asta presupune că tot ceea ce se emite e OK, doar "receptorul" e un năzuros greu de mulțumit !

______________________


CALENDARUL (provizoriu al ) SEZONULUI 2011-2012 Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=732



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca veni vorba de sezonul viitor se stie cand va avea loc prima revizuire si punctele de la ce turnee se scad? Vroiam sa ma distrez incercand sa alcatuiesc top 32 cu primele puncte taiate. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai întâi trebuie să se facă programarea punctelor/turnee, Theo. Abia după aceea se va stabili și programarea revizuirilor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 19:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

huh am revenit ... defapt acum am acces la PC.
Am fost convins ca John va castiga .... mult mai experimentat ... oricum merita felicitat Judd ... sincer nu am crezut in el ma asteptam sa piarda la Ding sau chiar mai devreme
Judd cred ca o sa castige de mai multe ori campionatul mondial


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce nu am inteles eu la finala este de ce a atacat Judd atat de mult.A pierdut jocuri pe seama acestui fapt.Din cate am vazut pe parcursul turneului el joaca foarte bine safe.Am observat ca multi jucatori ataca mai mult cand joaca cu John.Probabil ca acest lucru se datoreaza faptului ca John joaca foarte bine la siguranta.
In orice caz, lui Judd ii prevad un viitor stralucit.Cine stie, poate castiga la anul ! Smile



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 83, 84, 85
Pagina 85 din 85

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community