Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Openul Chinei 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Shaun Murphy
14%
 14%  [ 5 ]
Judd Trump
20%
 20%  [ 7 ]
Ding Junhui
23%
 23%  [ 8 ]
Mark Selby
41%
 41%  [ 14 ]
Voturi totale : 34

Autor Mesaj
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2011, 14:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Raul22_Rocket a scris:
Ronnie O'Sullivan - Ryan Day? ghiciti cine o sa castige 8)


De data asta RONNIE,ar cam fi timpul.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2011, 17:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De la Premier League 2010 încoace tot ar fi fost timpul ca Ronnie să ne arate din nou cine este. În schimb, nu am văzut decît cîteva sclipiri de geniu în jocul său presărat cu multe inexactități. S-a mai discutat, Ronnie poartă vina de a ne fi dezvăluit magia unui snooker practicat la un nivel care se ridică dincolo de condiția umană. Iar acum, refuzăm să mai acceptăm din partea sa altceva decît "drogul" jocului său care ne-a făcut dependenți de el.

Să nu-l judecăm pe Ronnie ca pe ceilalți jucători! Este singurul care emană geniu atunci cînd joacă la potențial de vîrf, iar genialitatea a avut dintotdeauna (indiferent de domeniul aplicativității sale) regim special, habitînd într-o lume mai mult sau mai puțin diferită de cea ordinară.

Este necesar să ne înarmăm cu răbdare și să fim alături de Ronnie pentru a-l susține în a-și etala potențialul. Cînd va veni momentul său, nu va exista jucător de snooker pe nici o poziție în clasament sau în afara lui, care să nu fie spulberat de jocul fabulos al lui Ronnie, iar noi vom fi cu toții fericiți că ne-am administrat porția de "drog". Smile




Ultima modificare efectuată Daros la Lun 28 Feb 2011, 17:24, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2011, 17:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca bine zici! Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
mcteo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Feb/2011
Mesaje: 265
Locație: budureasa, bihor

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2011, 19:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa meciurile de duminica, mai sunt alte calificari pt openul chinezesc?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mcteo Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2011, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, deși cam tot așa ar putea fi numită și runda preliminară de la Beijing - adică runda wildcardurilor, la care mă refeream în pagina anterioară...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2011, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Raul22_Rocket a scris:
Ronnie O'Sullivan - Ryan Day? ghiciti cine o sa castige 8)

Știu și eu?! Poate Matthew Stevens. Wink
Prima parte a tabloului este fantastică:
1. (Williams sau Lee) vs (O'Sullivan sau Day)
2. (Hendry sau Stevens) vs (Dunhui sau Maflin)
3. Câștigătorii din 1. și 2. se vor întâlni în sferturi.
Îl aștept și pe Gould să facă o figură frumoasă pentru că în ultimul timp nu prea am mai auzit despre el.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 4 Mar 2011, 1:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Au fost anunțate numele wildcardiștilor :

Kurt Maflin – Cao Yupeng
Jimmy White – Tian Pengfei
Robert Milkins – Rouzi Maimaiti
Nigel Bond – Jin Long
Marcus Campbell – Mei Xiwen
Joe Perry – Li Yan
Ken Doherty – Li Hang
Gerard Greene – Yu Delu
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 14:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Are un "noroc" si S.Lee l-a tragerile la sorti....Nu era de ajuns ca a picat tocmai cu Williams la Beijing,i s-a mai adaugat un adversar,"modest" si el,si anume Higgins la Campionatul Mondial....Ghinion enorm,dar cine stie,poate ii va elimina pe ambii,desi nu cred.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart a scris:
Are un "noroc" si S.Lee l-a tragerile la sorti....Nu era de ajuns ca a picat tocmai cu Williams la Beijing,i s-a mai adaugat un adversar,"modest" si el,si anume Higgins la Campionatul Mondial....Ghinion enorm,dar cine stie,poate ii va elimina pe ambii,desi nu cred.


Intr-adevar Stephen este cel mai ghinionist dintre toti si asta ma scoate din sarite, cand se pare ca jocul lui este pe o panta ascendenta sa-ti iasa in cale cei mai buni jucatori ai momentului te demoralizeaza complet.
Cred ca nu isi da prea mari sanse insa eu cred in el, in valoarea si experienta sa si poate dupa atat ghinion la tragerea la sorti poate o sa fie mai mult noroc in timpul meciului - cateva lovituri norocoase care sa faca diferenta -. Imi mentin afirmatia ca daca reuseste sa treaca de John in primul tur la Campionatul Mondial va lua trofeul pentru ca o victorie cu John Higgins iti aduce incredere, siguranta si ambitie, calitati absolut necesare pentru un campion.



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Mar 2011, 3:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prudenți chinezii. N-au mai pus pe afișul 2011 decât pe cei de care sunt siguri că participă... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2011, 13:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probleme cu viza pentru Jimmy White și jucătorul englez se retrage din Openul Chinei. Bucuria lui Tian Pengfei !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2011, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat de Jimmy.Ar fi fost frumos sa-l vedem jucand. Sad



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2011, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca să nu mai spunem că punctele nu i-ar fi stricat deloc. Managerii săi (On Q Promotions) precizează : Jimmy a cerut viză în urmă cu ceva mai mult timp, atât pentru o perioadă anterioară Openului Chinei (în care perioadă s-a ocupat de organizarea unei serii de meciuri demonstrative), cât și pentru Openul Chinei. A primit OK-ul pentru ambele perioade. A fost în China, chiar în cursul lunii martie, după care s-a întors în țară. Apoi, a plecat în Thailanda, cu aceleași treburi. Problema cu viza a fost constatată pe aeroportul din Bangkok, înainte de îmbarcarea în avionul spre Beijing.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dorina58



Data înscrierii: 03/Feb/2011
Mesaje: 3

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2011, 19:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart a scris:
danacateia a scris:
Si chiar daca participa se va grabi sa prinda avionul de intoarcere ...


De acord,se va grabi sa prinda avionul de intoarcere cu tot cu trofeul cel mare in el... Wink


cunoscandu-l pe ronnie probabil ca asa va proceda (fan ronnie), de fapt ca intr-un singur an a luat in serios openul chinezesc in rest doar a facut act de prezenta : Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dorina58 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2011, 21:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Woooop, tocmai ce ma uitam ca incepe Openul Chinei si mi-am spus in gand... Stai ca asta e din ala cu transmisiuni la 7.30 (vorba vine Razz) dimineata si ultima sesiune la pranz... Laughing Laughing

Si ca tot veni vorba, maine dimineatza Stephen vs Matthew 8) 8) la 9 si jumatate ora noastra, ceea ce inseamna 7.30 ora UK. Laughing Laughing Laughing Cred ca vor fi putin treziti cu fatza la cearceaf, cel putin unii dintre ei. Laughing Laughing

Oricum... Spor la treaba, baieti ! Sper sa prind si eu vreo sesiune la un moment dat, desi cam greu ! Very Happy Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Openul Chinei 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Următoare
Pagina 2 din 19

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community