Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Openul Chinei 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Shaun Murphy
14%
 14%  [ 5 ]
Judd Trump
20%
 20%  [ 7 ]
Ding Junhui
23%
 23%  [ 8 ]
Mark Selby
41%
 41%  [ 14 ]
Voturi totale : 34

Autor Mesaj
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 10:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

INCREDIBIL Hendry!!!!
De mult nu l-am mai vazut jucand asa consistent. Brake-uri mari si siguranta , totul cu largul concurs al lui Stevens. Ma bucur ca am gresit pronosticul. Oare reuseste sa salveze ceva pozitii in clasament cu aceasta victorie?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 11:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Matthew Stevens a bătut recordul lui Mark King la numărul cel mai mic de puncte marcate într-un meci best of 9 televizat – 9 puncte față de cele 11 ale lui King contra lui John Higgins, la GP 1997. Un record care data de peste 14 ani... Laughing

Scor Hendry 441-9 Stevens.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 28 Mar 2011, 13:31, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 11:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat ca-n meciul urmator nu prea cred ca o sa mai faca nimic Hendry... asta a fost problema lui majora anul acesta (ma rog in ultimii ani de fapt) - trecea de primul tur, dar pe urma capota imediat, chit ca avea meciuri usoare. Bine nici concentrarea nu cred ca mai e la cotele de acum 10-15 ani. Sper totusi ca-l mai prinde si sezonul urmator in top 16, altfel nu mi-l vad prin calificari pe Hendry. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 11:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot să cred ce văd aici. Fiind plecat la facultate, am ratat prima sesiune de astăzi și, automat, și meciul lui Stephen. Ceea ce am citit mai sus mă tulbură serios.

Felicitări, maestre! Sper să fie un anunț cât se poate de serios pentru Campionatul Mondial și nu doar o sclipire de moment.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 12:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu nu am reusit sa vad meciul lui Stephen Hendry cu Mathew. Asa am ramas cand am vazut rezultatul: Surprised Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 12:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 12:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... si eu am ratat acest meci. Sper acum ca si meciul lui Neil (banuiesc ca el va fi cel televizat) sa ne rezerve ceva interesant.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 13:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibilă lipsa de reacție a lui Matthew, poți pierde la zero un meci, dar să faci doar 9 puncte în 5 frame-uri este jenant.

La Oscue am mizat pe Matthew, luînd în calcul evoluția bună pe care a avut-o la Championship League. Ce cădere, lipsă de reacție, a cedat frame-ul 2 în mod bizar, avînd nevoie de un singur snooker, pe masă aflîndu-se destule bile roșii. No combat, apatie totală, moțăială! Yawnee

Felicitări lui Stephen pentru jocul foarte bun! Applause Applause Applause Lovituri precise, curate, construcție frumoasă a break-urilor. Azi, Hendry a prins una dintre zilele care ne duc cu gîndul la perioada sa de glorie. Mi-ar plăcea să nu se oprească aici, cu prestații precum cea de astăzi are șanse bune să adune puncte importante pentru poziția în clasament.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un șugubăț a parafrazat celebrele vorbe spuse de Sir Winston Churchill ca apreciere a eroismului aviației brite în perioada când Insulele se așteptau la invazia trupelor celui de-al doilea mare criminal nebun al istoriei. Atunci, Churchill spusese (memorabil) : "Never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few.”

Actualizare snookeristică la recordul lui MS : "Never in the field of green baize conflict, has a player travelled so far, for so long, to score so few points." Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant "discursul repetat" (parafrazarea)... dar ce mi se pare și mai interesant e faptul că un fost jucător din top 16, irlandezul KenDo, a pierdut cu 5-1...

Că Stephen Hendry a făcut un meci bun astăzi... și că m-am trezit să-i văd meciul cu mare interes... nu poate decât să mă bucure. Din păcate... e adevărat că nici Matthew nu i-a pus prea mari probleme. Mă bucur totuși pentru Stephen. Sper să aibă evoluții la fel de bune și în continuare și să nu dezamăgească apoi... căci așa a făcut mereu în ultima vreme, așa cum remarca cineva aici.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cataline a scris:
INCREDIBIL Hendry!!!! [...] Oare reuseste sa salveze ceva pozitii in clasament cu aceasta victorie?


Da și încă-n stil mare : cu victoria de azi, Stephen urcă de pe locul provizoriu 21 pe 16 (cu un total de 33 020 de puncte, corespunzând unei eventuale înfrângeri în optimi). Ca să-și consolideze totuși poziția, trebuie să mai câștige câte ceva, la Beijing sau la Crucible.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 19:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca mai multe sanse are la Crucible... dar cine stie. De abia astept meciul cu Ding. Sau cu Maflin... Shocked Very Happy Shocked



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe de început de turneu

Stephen Hendry : „Mi-a fost adversar unul dintre jucătorii aflați în cea mai bună formă, ca să nu mai spun și că Matthew se va instala comod în Top 16. S-a calificat în semifinalele de la Dublin și tocmai a câștigat Championship League Snooker, ceea ce înseamnă că era greu să dau peste un adversar mai dificil. Nu m-am așteptat să câștig la zero, dar știam că dacă joc la nivelul la care sunt capabil să joc, n-am de ce să mă tem de nimeni. Numai că nu sunt constant. Totul depinde de constanță – dacă reușesc să joc la fel de bine și mai departe, cred că am șanse să câștig turneul. Aceeași problemă întreg sezonul : joc bine doar din când în când, iar dacă mă-ntreabă cineva care ar fi meciurile realmente bune pe care le-am făcut în ultima vreme, din două, una : ori m-am sclerozat din cauza vârstei și nu le mai țin minte, ori n-au prea existat, așa că nici n-am ce să-mi amintesc ! Dar cât timp mai sunt în stare să trimit bile în buzunarele mesei, tipul așezat în celălalt fotoliu n-are ce să-mi facă ! M-aș bucura să joc din nou cu Ding – aș fi chiar foarte încântat. Ne-am mai întâlnit, aici, de câteva ori, iar atmosfera din arenă a fost, de fiecare dată, absolut fantastică...”

Kurt Maflin : „E prima mea calificare în fazele finale ale unui turneu de un asemenea prestigiu – un examen la care încerc să mă prezint cât pot de bine. Ding are, aici, statut de erou național. Meciul cu el va fi o experiență deosebită și, în mod sigur, va reprezenta cel mai important meci din întreaga mea carieră. Nu contez pe susținerea publicului (!...), dar și asta este o parte a „examenului”. O să încerc să-mi fac jocul și sper să fiu la înalțimea momentului. Sunt foarte fericit că am învins în această primă rundă cu toate că n-am jucat atât de frumos pe cât mi-aș fi dorit... Mă simt minunat în China – toată lumea e foarte amabilă, toți sunt gata să mă ajute. Beijingul pare un oraș uluitor și sper să rămân aici cât mai mult timp posibil.”

Marcus Campbell : „Constat că toți tinerii jucători de aici au evoluat foarte mult, iar meciurile cu ei nu mai reprezintă o simplă formalitate. De fapt, sunt niște meciuri groaznic de grele, mai ales că nouă, profesioniștilor, nu ne aduc niciun câștig în timp ce pentru beneficiarii wildcardurilor, ele pot reprezenta ocazia cea mare a carierei lor și atunci băieții ăștia se luptă pe viață și pe moarte...”

Joe Perry : „Mă bucur că am scăpat de grija acestui meci preliminar. Un jucător profesionist, care deja a trebuit să treacă prin calificări, nu are decât de pierdut în runda wildcardurilor – nimic de câștigat. Sunt bucuros că am rămas în competiție.”

Neil Robertson : „Sper ca, în fine, să am și eu ceva succes la Openul Chinei că până acum, mă credeți sau nu, n-am ajuns nici măcar în sferturi ! Nu știu cum s-a făcut că, de fiecare dată, am avut probleme cu adaptarea la fusul orar al Beijingului, n-am putut să mă odihnesc și am ajuns în arenă obosit ! Îmi părea rău și de fanii mei de aici : unii dintre ei veniseră de foarte departe, iar eu nu le-am arătat decât cum e cineva eliminat devreme dintr-un turneu !... Sper ca măcar de data asta să le dau motive de bucurie.

Sigur că aș dori să-mi păstrez titlul mondial, dar, în acest moment, principala mea preocupare o constituie turneul care abia a început. Am câștigat CM, am urcat și pe prima poziție a clasamentului, adică am demonstrat câte ceva, iar acum vreau să mă simt mai relaxat, ca să mă bucur de snooker sub mai puțină presiune decât înainte.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011, 21:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Actualizare snookeristică la recordul lui MS : "Never in the field of green baize conflict, has a player travelled so far, for so long, to score so few points." Laughing


Nu cred că ar mai fi călătorit Matthew pînă în China dacă ar fi știut dinainte ce contraperformanță avea să realizeze. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 29 Mar 2011, 10:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow. Ce meci face Mark Williams. Va inchide meciul cu inca un 100+ ? Oricum, cred ca si Stephen Lee mai are un cuvant de spus. Pana acum a facut fata.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Openul Chinei 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Următoare
Pagina 3 din 19

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community