Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Openul Chinei 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Shaun Murphy
14%
 14%  [ 5 ]
Judd Trump
20%
 20%  [ 7 ]
Ding Junhui
23%
 23%  [ 8 ]
Mark Selby
41%
 41%  [ 14 ]
Voturi totale : 34

Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2011, 18:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi nu credeam, l-au tinut nervii pana la sfarsit.Bravo lui!L-am mai vazut jucand, dar parca a devenit mai constant,nu mai este asa fantezist si si-a pastrat si rapiditatea la masa Applause.Inca o data,bravo lui,bravo si lui Mark,au facut o finala superba Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2011, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
SelbyNATOZAUR!! GOGOGO!!!! Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta

Lipsa de fair play din partea lui Judd sper sa rateze toate bilele ... acum sunt sigur ca o sa piarda nu poti castiga asa o finala ...


Amice,asta a fost.Din pacate pentru tine nu ti-a iesit deloc saptamana asta,desi ai tot pronosticat si ai tinut incontinuu contra lui JUDD.Dar ce sa mai pun si eu sare pe rana..

Eu insa tin sa il felicit pe JUDD,atat in nume personal cat si al celor ce l-au votat alaturi de mine.Am crezut in el,m-a incantat si mi-a oferit o saptamana plina de satisfactii snookeristice.

INCA O DATA,FELICITARI SI MULTUMESC JUDD TRUMP !!!
Applause Party Applause Party Applause Party Applause Party



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2011, 19:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări, Judd! Majoreta

Un meci mare făcut de campion, o replică bună dată de adversar. Totuși, pe tot parcursul desfășurării finalei, Mark nu a fost niciodată la conducerea meciului, cel mult reușind să-l egaleze la frame-uri pe Judd. Iar aceasta spune multe despre prestația junelui din Openul Chinezesc.

Aștept ca Judd să continue cel puțin în aceeași manieră și la Campionatul Mondial, performanța de astăzi sper să îl ajute pe jucător să se exprime în snooker cu tot potențialul pe care îl are.

PS: Mă bucur tare că am ratat pronosticul pentru ziua de astăzi, încă o dată: Bravo, Judd Trump! Applause Applause Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2011, 19:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce se mai poate spune despre acest meci..prea putine, in cuvinte Smile

Entuziasmanta evolutia ambilor jucatori, cu parere de rau pentru favoritul meu....
ROBO-Trump a evoluat pe alocuri impecabil,lovituri SF pe mijlocul buzunarelor..una peste alta, ii urez mult succes pe viitor ! La CM, "Nelutu" nu cred ca are sanse sa respire, pot sa pariez pe Judd, da..e fantastic Shocked



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 1:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finală

Mark Selby : „A fost o finală excelentă și mă bucur că am contribuit și eu la desfășurarea unui meci de un asemenea nivel. Bravo lui Judd pentru că a jucat fantastic și își merită pe deplin trofeul. A fost constant pe tot parcursul turneului, iar azi m-a ținut sub presiune în ciuda faptului că și eu am jucat foarte bine. Nu puteam să fac mai mult decât am făcut. Sper că le-am oferit spectatorilor o finală care le-a fost pe plac.”

Judd Trump : „Cariera mea începe astăzi ! În ultimii patru sau cinci ani, am muncit din greu doar ca să-mi fac ucenicia – abia azi a venit momentul pentru care m-am pregătit în tot acest timp. Este o stare incredibilă ! Nici nu știu de unde a apărut performanța asta, fiindcă întreg sezonul am suferit din cauza lipsei de formă. De fiecare dată când m-am calificat în fazele finale ale unui turneu, m-am gândit că o să mă întorc acasă destul de repede – așa de puțină încredere aveam ! Chiar și aici, înainte de meciul cu Marco Fu, mă întrebam dacă sunt în stare să joc suficient de bine și dacă am vreo șansă să-l înving. Dar l-am învins și cu fiecare meci câștigat m-am simțit din ce în ce mai bine, iar acum sper că o să mai câștig și alte titluri !

Când am devenit jucător profesionist, eram convins că pot să-mi acord un termen de trei sau patru ani ca să câștig și eu un turneu de puncte. Dar primele câteva meciuri din primul meu an în Main Tour au fost foarte grele. Poate că acum mă văd și cei care au spus că nu sunt suficient de bun ca să câștig. Azi, le-am dovedit că sunt. Știu că a fost și ceva invidie... Nu-i vina mea că presa m-a numit „copil-minune”. E plăcut să știi că ți se spune așa, numai că există destui jucători care au realizat mult mai mult decât mine, fiind încă și mai tineri – printre ei, Ding Junhui, Ronnie O'Sullivan și John Higgins, care au câștigat titluri înainte de a împlini 20 de ani. Mai e până să mă pot măsura cu ei. Sper să mai câștig turnee și poate că o să vină și ziua în care să se poată face și comparația asta...

Cred că un moment foarte important al meciului a fost la 5-2, când am ratat lovitura la bila albastră – și totodată șansa de a duce scorul la 6-2 înainte de pauza dintre sesiuni. M-am întors la hotel și am încercat să nu mă mai gândesc la ratarea aceea. În sesiunea a doua, Mark părea să joace fără greșeală așa încât m-am hotărât și eu să joc curajos ca să nu pierd vreo ocazie și, din fericire, am izbutit. M-a pus sub mare presiune – mai ales în partea a doua a finalei – și cred că am avut destul noroc să-mi pot păstra un avantaj cât de mic. Apoi, în ultimul frame, am reușit una dintre cele mai bune închideri de masă sub presiune din câte am făcut de când joc snooker. N-am mai fost niciodată sub o asemenea presiune ! Sunt tare mulțumit că, în prima mea finală, în lupta pentru primul meu titlu, am putut realiza o atât de bună închidere de masă. Scorul părea să se îndrepte spre un 9-9. Mark juca foarte bine, iar eu m-am simțit destul de sigur pe mine și așa am ajuns la bilele colorate. Erau toate pe punctele lor și aceea a fost clipa în care mi-am dat seama că am șanse să câștig.

După cum stăteau lucrurile până acum un an, era imposibil să ai un ritm bun și o oarecare continuitate de formă. Erau mai mult pauze decât turnee. Jucai într-o competiție și următoarea nu era programată decât peste două sau trei luni. Am participat la toate, dar nu m-am calificat niciodată în fazele finale. Acum că există un program competițional regulat, am putut și eu să construiesc ceva – am venit aici cu destul de multe meciuri în mână, iar săptămâna asta am dat tot ce aveam mai bun în acest moment al dezvoltării mele.

Intru în Campionatul mondial înarmat cu o doză de încredere pe care n-am mai simțit-o până acum. Probabil că lumea se va aștepta să joc bine și cu Neil Robertson – dacă n-o s-o fac, o să se găsească destui care să spună că la Beijing am câștigat fiindcă am prins o săptămână norocoasă ! O să fie un meci foarte greu. În orice caz, nu eu sunt favoritul, dar poate că nici el nu mai e chiar la fel de sigur de victorie pe cât era înainte de finala de azi...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 4 Apr 2011, 15:23, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 7:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca tot a spart gheata castigand o finala de puncte si nu oricum,ci binemeritat,ii doresc lui Judd o ascensiune cat mai frumoasa si sa intre in primii 10!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 11:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiti cumva, revista Eurosport se poate cumpara numai online? Ca eu am intrebat la 2 centre de difuzare a presei si nu o aveau, la unul nici nu auzise de asa ceva. Ma intereseaza editia tiparita.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 12:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-a cazut netul ieri in timpul meciului (tocmai cand a incetat transmisia pe Eurosport) si de-abia acum vad ca si-a revenit...

Si felicitarile mele se indreapta spre Judd, care a jucat uimitor, si n-a lasat impresia ca are doar varsta pe care o are. Ambii jucatori au facut o finala demna de memorat, asta e sigur.

Sincer, imi pare rau ca Judd Trump are primul meci la CM cu Robertson. Mi-e greu sa cred ca Neil va fi de batut (atunci) si Judd atat de in forma ca azi. Dar, vom vedea.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013


Ultima modificare efectuată de către Redboy la Lun 4 Apr 2011, 12:50, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 12:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ABSOLUT SENZATIONALE DECLARATIILE !

THANK YOU !


Parca sunt o cronica a meciului. Multi jucatori spun tot soiul de chestii dupa meci, dar de data asta au fost absolut delicioase declaratiile. Nu imi vine sa cred cat pare sa se fi maturizat Judd ! Daca o sa continue cu astfel de declaratii (si de preferinta si cu jocul chibzuit pe care l-a practicat ieri), pe cuvant ca nu imi mai este antipatic ! Very Happy

Clara White a scris:
Vorbulițe după finală:
Judd Trump : Intru în Campionatul mondial înarmat cu o doză de încredere pe care n-am mai simțit-o până acum. Probabil că lumea se va aștepta să joc bine și cu Neil Robertson – dacă n-o s-o fac, o să se găsească destui care să spună că la Beijing am câștigat fiindcă am prins o săptămână norocoasă ! O să fie un meci foarte greu. În orice caz, nu eu sunt favoritul, dar poate că nici el nu mai e chiar la fel de sigur de victorie pe cât era înainte de finala de azi...”


Cred ca asta este partea mea preferata din declaratia lui Judd, desi trebuie sa spun ca nu exista parte a declaratiei care sa nu imi fi placut. Si perfecta dreptate are Kid. Se vor gasi destui care sa spuna ca a prins o saptamana norocoasa sau ca si-a dorit pe o stea (desi la nivelul la care a jucat, e greu sa zici asa ceva)... LOL Si tare si ce a spus despre Neil, perfect adevarat.

Si excelenta si declaratia lui Mark Selby si de bun simt si aceea, desi stiu ca Selbs de obicei nu face declaratii mai putin frumoase. Adevarul este ca ieri nu prea a avut voie sa greseasca deloc.

Este bine ca isi da seama ca a jucat grozav si tocmai pentru ca a jucat asa bine este si mai normal sa fie suparat ca nu a castigat. Parea extrem de suparat la sfarsitul meciului, dar cu siguranta nu era suparat pe Judd. Si intotdeauna cea mai grea lupta pe care o ai de dus este cea "against yourself".

Oricum, o finala de vis si declaratii pe masura ! Very Happy Bravo, baieti ! Va doresc din tot sufletul mult succes in continuare amandurora ! Majoreta Majoreta Majoreta
Applause Applause Applause Applause

Oh si one last thing: "There's a new man in town... And he's not fooling around..." Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 16:09    Titlul subiectului: The End Răspunde cu citat (quote)

Hai că se termină și turneul aista Smile
Acum tare ne mai frecăm mâinile de nerăbdare să vedem la C.M. alte "pocinoage" Smile

Văleleu și ce finală, cred că Selby a fost sincer în declarație (mulțumim Doamna Clara)
și a făcut ce a putut,dar domnu` Judd ...turned up first the necessary 10 TRUMPs Smile.
Bravo lui, acum sper că o să aibă bani de un frizer calificat și să nu se mai tundă cu ciobu`.
Cu toată frizura lui de "abia scos din plapumă" îmi e simpatic că mi l-a răzbunat pe Ding.
Selby n-a avut compasiune pentru UrsulețulPanda Ding, nici nu vedea că îl strânge gulerul cămășii
din ce în ce mai tare.
M-a încântat această finală cum m-a încântat și comentariul domnului Bontea de la sfârșit,
dacă vă mai amintiți, M.A. înșira realizările lui J. Trump, iar când acesta a terminat
Daniel Bontea zice:"și unde mai pui că te-a bătut și pe tine". Frumoasă sclipire.

Acum să dau cezarului ce-i al cezarului și să dau dreptate concitadinului meu Daros care zicea că
mai bine cumperi un alt tv decât să iei un DVR, da, așa e, chiar dacă stai la garsoneră...
pui al doilea TV în colțul opus primului ... da dar acolo e șifonierul,
nu-i nimic luăm șifonierul și-l ducem în bucătărie, da dar în bucătărie e aragazul,
nu-i numic, luăm aragazul și-l ducem în hol, da dar în hol e cuierul,
nu-i nimic, luăm cuierul și-l ducem în baie, da dar în baie e ...baia!
Și în acest mod simplu putem vedea două meciuri concomitent. Smile (plagiat aproximativ T.Caragiu Smile)
Și da, iarăși are dreptate cu psihologul.
De ce să iei un DVR care ți se schimbă imediat ce se strică sau uzează?!
Mai bine te duci cu consoarta la psiholog e mai scump și sigur că și psihologu
dacă îți defectează consoarta ți-o schimbă pe loc! Dacă are în stoc! Smile Avantaj tu!
Mai ales dacă a expirat termenul de garanție al consoartei. Smile



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 21:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC - Laughing Laughing Laughing Foarte tare! Applause

O singură obiecție la ideea de final: era vorba de terapie de cuplu; psihopatu' respectiv poate umbla și la setările tălică. Wink Vei dori să vizionezi în exclusivitate telenovelele preferate ale consoartei. Solved.DONE! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:
XLNC - Laughing Laughing Laughing Foarte tare! Applause

O singură obiecție la ideea de final: era vorba de terapie de cuplu; psihopatu' respectiv poate umbla și la setările tălică. Wink Vei dori să vizionezi în exclusivitate telenovelele preferate ale consoartei. Solved.DONE! Smile

Mai baieti,dar nu v-ati gandit ca sunt familii in care femeia vrea sa se uite la snooker,iar barbatul nu?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2011, 0:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, chiar asa... Mai bine ne uitam toti pe internet si am rezolvat problema. Laughing Laughing Laughing Oricum unii nu putem fuma unde este singurul televizor. Laughing Laughing De cand exista site cu orice seriale doresti si stiri online, cine se mai uita prin intermediul cablului la altceva decat snooker? Laughing Laughing Laughing Si snookerul se poate prinde si el pe internet via Eurosport Player.

Anyway, in alta ordine de idei si in incheiere... Mie imi place la nebunie frizura lui Judd Trump. Ba chiar pana cand m-a impresionat la nebunie prin tot ce a facut la acest turneu, ala era principalul (daca nu singurul) lucru care imi placea. Laughing Laughing

Si eu sunt tunsa oarecum asa momentan Laughing , dar nu exact ca el DIN PACATE. Astept cu nerabdare urmatoarea programare la CIOB, caci ii voi da fix poza lui Judd sa-mi taie un breton ca al lui. Very Happy 8) 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2011, 8:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm - Situația în care "partenerul de viață urăște snooker-ul" a fost evidențiată de XLNC. De aici, fantezii pe temă dată. Smile Dacă citești pe sărite...

Mrs. Hendry - Eu și dacă aș putea să duc frizerului o poză 3D cu Judd, tot nu mi-ar ieși tunsoarea. Oricît m-aș concentra, nu reușesc să-mi zburlesc părul ca el. Laughing Se apropie Mondialul și în meciul de deschidere Judd nu va juca împotriva lui Peter. Are și Neil frizura sa... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2011, 9:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Admirand frizura lui Judd m-am gandit ca o fi avand saracul un par rebel care orice i-ar face tot zburlit ar sta ,asa ca a adoptat si el ceva care sa se potriveasca.Despre declaratia sa ,daca baiatul a zis ca a muncit 4 ani ca sa ajunga aici,inseamna ca e ambitios si nu se va opri pana nu-i va ajunge si intrece in performanta pe cei pe care el insusi i-a insirat in declaratie. Eu una ii tin pumnii!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Openul Chinei 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Următoare
Pagina 18 din 19

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community