Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Openul Chinei 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul în acest an ?
Shaun Murphy
14%
 14%  [ 5 ]
Judd Trump
20%
 20%  [ 7 ]
Ding Junhui
23%
 23%  [ 8 ]
Mark Selby
41%
 41%  [ 14 ]
Voturi totale : 34

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2011, 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă tot ați adus vorba : jucătorii chinezi (atât cei care stau la Sheffield cât și cei care s-au stabilit la Romford) închiriază împreună câte un apartament mare, în care fiecare își are camera lui. De când a plecat de acasă (familia lui e la Bristol, unde însă tânărul nu mai găsea parteneri de antrenament cu adevărat redutabili) ca să vină și el la Romford, Judd Trump a urmat exemplul chinezilor și a luat cu chirie un apartament ale cărui cheltuieli le împarte cu Jack Lisowski. (De antrenat, se antrenează, bineînțeles, cu Jack, dar și cu Liu Song și Zhang Anda.)

Într-un recent interviu, Jack a fost întrebat dacă e adevărat că proaspătul campion de la Beijing petrece, zilnic, câte șapte ceasuri în fața oglinzii din baie ca să-și aranjeze frizura. Liso a spus că zvonul constituie o exagerare grosolană, dar că Judd ține totuși foarte mult la ciuful propriu și că, dacă s-ar putea, n-ar ezita să și-l asigure contra unei sume oricât de mari, precum și-a asigurat, cândva, Marlene Dietrich celebrele-i picioare superbe ! Laughing

(Scuze : nu „iese" accentul grav care ar trebui să stea pe primul e din numele marii actrițe... Evil or Very Mad )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 6 Apr 2011, 20:50, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 6 Apr 2011, 12:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoase informatii, Clara ! Thanks ! Very Happy

Daros a scris:

Mrs. Hendry - Eu și dacă aș putea să duc frizerului o poză 3D cu Judd, tot nu mi-ar ieși tunsoarea. Oricît m-aș concentra, nu reușesc să-mi zburlesc părul ca el. Laughing


Eeee... Daca vrei, poti, dar numai cu adidasi Torsion. Laughing Laughing Adevarul este insa ca aranjarea ia ceva timp, oricat de bine ai fi tuns... Razz Laughing Laughing Britii stiu totul despre tunsori, iar eu stiu o persoana care tunde bine de tot pe stil british, in Bucuresti. 8) 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2011, 0:20    Titlul subiectului: Re: The End Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:

[...]m-a încântat și comentariul domnului Bontea de la sfârșit,
dacă vă mai amintiți, M.A. înșira realizările lui J. Trump, iar când acesta a terminat
Daniel Bontea zice:"și unde mai pui că te-a bătut și pe tine". Frumoasă sclipire.

Laughing
Nu l-ai uitat pe Marius Ancuța... totuși trebuie să recunoști că cei doi se completează de minune, iar atunci când comentează meciurile separat, parcă lipsește ceva. Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2011, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm a scris:
Daros a scris:
XLNC - Laughing Laughing Laughing Foarte tare! Applause

O singură obiecție la ideea de final: era vorba de terapie de cuplu; psihopatu' respectiv poate umbla și la setările tălică. Wink Vei dori să vizionezi în exclusivitate telenovelele preferate ale consoartei. Solved.DONE! Smile

Mai baieti,dar nu v-ati gandit ca sunt familii in care femeia vrea sa se uite la snooker,iar barbatul nu?


La mine e valabil ceea ce spui tu! Very Happy Ne uitam impreuna la snooker, la Formula 1, la sarituri cu schiurile, etc! Very Happy Sa n-aud de telenovele! Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Joi 7 Apr 2011, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Într-un recent interviu, Jack a fost întrebat dacă e adevărat că proaspătul campion de la Beijing petrece, zilnic, câte șapte ceasuri în fața oglinzii din baie ca să-și aranjeze frizura. Liso a spus că zvonul constituie o exagerare grosolană, dar că Judd ține totuși foarte mult la ciuful propriu și că, dacă s-ar putea, n-ar ezita să și-l asigure contra unei sume oricât de mari, precum și-a asigurat, cândva, Marlene Dietrich celebrele-i picioare superbe ! Laughing

Păi, dacă Judd și-ar asigura ciuful contra unei sume oricît de mari, eu bănuiesc că exagerarea grosolană se referă, de fapt, la locul oglinzii în fața căreia Judd petrece șapte ceasuri pe zi. Probabil oglinda respectivă nu este cea din baie, ci una care se află în propria-i cameră din acel apartament. Smile

mircea22 a scris:
Nu l-ai uitat pe Marius Ancuța... totuși trebuie să recunoști că cei doi se completează de minune, iar atunci când comentează meciurile separat, parcă lipsește ceva. Wink

Nici o pagubă! Laughing Dacă am de ales, prefer comentariul solo al lui Daniel Bontea, mai apoi al lui Marius Ancuța (tot singurel), iar ultima alternativă rămîne cu cei doi comentînd împreună. Însă, fiecare cu gusturile sale! Smile
CristinaRo a scris:
[...] Ne uitam impreuna la snooker, la Formula 1, la sarituri cu schiurile, etc! Very Happy Sa n-aud de telenovele! Evil or Very Mad

Ooof, unde au dispărut domnițele romanțioase de odinioară? Rolling Eyes Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 8 Apr 2011, 10:44    Titlul subiectului: Re: The End Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
XLNC a scris:

[...]m-a încântat și comentariul domnului Bontea de la sfârșit,
dacă vă mai amintiți, M.A. înșira realizările lui J. Trump, iar când acesta a terminat
Daniel Bontea zice:"și unde mai pui că te-a bătut și pe tine". Frumoasă sclipire.

Laughing
Nu l-ai uitat pe Marius Ancuța... totuși trebuie să recunoști că cei doi se completează de minune, iar atunci când comentează meciurile separat, parcă lipsește ceva. Wink

Da. Așa este. Daniel Bontea este cel care are echilibrul, are și o voce mai liniștită... nu vrea să facă din meci mai mult decât este. Pare de cele mai multe ori inspirat când alege cum va juca cel de la masă. E acel comentator exact, deși are simțul umorului și are momentele sale în care face o glumă bună. Dar în general este cât se poate de echilibrat: nu citește chiar cu intonație nici declarațiile jucătorilor... Dar e bine pentru că snookerul e un sport al preciziei. Îmi place cum comentează... pentru că așa mai învăț și eu de ce a procedat așa un jucător și de ce nu altfel. Și uneori mai face legătura și cu alte discipline practicate cu tacul. Un lucru destul de interesant! Smile
Pe de altă parte și Marius Ancuța are la el bagajul tehnic al acestui sport: ne vorbește despre lovituri la care s-a pus contra-efect etc.; dar spre deosebire de colegul său e mai dramatic. Îi place să spună - deși frame-ul nu s-a încheiat - (uneori pe bună dreptate) că "Gata!"... s-a încheiat. Jucătorul cutare nu trebuia să rateze în felul acela și va fi pedepsit. Ceea ce de cele mai multe ori se întâmplă, că doar suntem la profesioniști... numai că alteori nu e chiar "gata". Și nu numai atât... e și mai literar: face jocuri de cuvinte (deși în ultima vreme am văzut că le cam repetă pe aceleași): acea glumă cu ore și nopți nedormite la masa de snooker pentru a produce o lovitură așa norocoasă sau când bila "ezită" să coboare în buzunar spune că s-a șters pe picioare și apoi a intrat... E mai expresiv și are și o voce care trece mai bine dincolo de ecran. Dă culoare...
De aceea când comentează fiecare pe un post... mi-e cam greu să mă obișnuesc. Laughing Chiar lipsește ceva. Și unde mai pui că din când în când mai intervine și câte o provocare la câte un pariu... și se mai fac glume pe seama unei ape minerale... și tot așa.
Sunt comentatori buni și se completează reciproc excelent.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 17 Apr 2011, 13:04    Titlul subiectului: Re: The End Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
... totuși trebuie să recunoști că cei doi se completează de minune, iar atunci când comentează meciurile separat, parcă lipsește ceva. Wink


Da Mircea, recunosc cinstit!
Atunci când comentează MA singur lipsește anticiparea pertinentă făcută de dl.Bontea,
iar atunci când acesta din urmă comentează singur lipsește entuziasmul nejustificat,
vorbirea în șoaptă să nu deranjeze jucătorii Smile ca apoi când dai mai tare să-ți spargă timpanul, scărița și celelalte părți componente
de îți bate vecinu în calorifer.
Când D.Bontea comentează singur cred că și dumnealui îi lipsesc redundanța comentariilor, întreruperile inutile și contrazisul arogant.

Același răspuns și pentru Golan Trevize, nici cu el nu mă pot certa ...
e doar un personaj preferat și bine conturat din opera de căpătâi a autorului meu preferat Smile



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Openul Chinei 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Pagina 19 din 19

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community