Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Pot Black la Arad, pe 22 și 23 aprilie !
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2011, 14:28    Titlul subiectului: Pot Black la Arad, pe 22 și 23 aprilie ! Răspunde cu citat (quote)

Pot Black la Arad ! Așa cum se vede mai sus, în zilele de 22 și 23 aprilie. Patru jucători din partea Federației îi vor avea ca adversari pe patru jucători arădeni. (Afișul)

Înscrieri pentru preselecție până pe data de 15 aprilie.

Informații
0740 164 932
0725 335 090
0372 950 004

Premii
Premiul I - 500 lei
Premiul II - 400 lei
Două premii III - 300 lei
Break maxim - 200 lei



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 1 Mar 2011, 8:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci Clara! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin 4 Mar 2011, 20:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Senzational, nu imi vine sa cred!
Stiti cumva si unde va avea loc? La Arad sunt doar 2 mese de snooker, una la Salon UTA si cealalta la IghiBuu. Deabia astept! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Everybody Lies
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
polgar tiberiu



Data înscrierii: 04/Mar/2011
Mesaje: 3
Locație: Arad

MesajTrimis: Vin 4 Mar 2011, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna seara.

Ma bucur nespus de aceasta veste! Intrebarea mea este aceasi:

UNDE SE VA DESFASURA ACEST CONCURS ???


p.s. Sunt fan-ul lui tzucu7 ! Very Happy Very Happy Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui polgar tiberiu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Mar 2011, 14:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îmi pare rău, Tzucu și Tiberiu, dar am încercat să iau legătura cu organizatorul - nu sunt sigură nici de numele său, nici de adresa sa electronică. I-am trimis, încă de ieri, un e-mail (la adresa pe care a dat-o pe forum), dar, deocamdată, nu am primit niciun răspuns...

Sunt convinsă că va fi precizată, curând, și locația.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 7 Mar 2011, 12:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intrucat competitia in sine se va desfasura la o masa privata, nepermitand prin natura spatiului prezenta de spectatori, nu am popularizat decat printre potentialii competitori.

Preselectia va avea loc la masa de la UTA pomenita mai sus, in data de 16 aprilie.

Numele meu este Iuliu Ciupe-Vaida si am numerele de telefon afisate in anunt, insa - repet - anuntul se refera doar la concurenti.

Va pot insa da asigurari ca din toamna Aradul va arata alfel din punctul de vedere al acestui sport! Smile

P.S. - inainte de preselectie si de competitie voi incerca sa ridic un webcast de rezolutie buna, Voi posta link-ul aici (si nu numai), deci se va putea urmari online de oriunde.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 7 Mar 2011, 12:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

POATE E BINE SA REPET, DESI SCRIE IN ANUNT:

Preselectia cauta jucatori din judetul Arad.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 8 Mar 2011, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maine 9 martie
intre orele 9:30 si 11:30
voi testa webcast-ul pe pagina de teste:
http://www.livestream.com/testingsnooker_arad
Daca merge, veti vedea un antrenament. Ideea e insa sa vedem daca rezolutia si framerate sunt optime, in asa fel incat sa se vada bine miscarea bilelor, nesacadat sau intrerupt, desigur!...

Nu stiu in ce masura am suficient semnal 3G acolo pe vodafone, o sa vad maine, sper sa se vada bine. Daca pana la 10 nu apare nimic, clar ca semnalul e prost acolo si ramane pe alta data.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2011, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va anunt cu bucurie ca webcastul a fost un succes.

Cu toate ca iluminarea mesei este cu lumina alba (situatie care se va schimba speram saptamana viitoare, cand ajung luminile mai puternice si tip "daylight") si transmisia s-a facut peste stick Vodafone 3G, video life s-a vazut si auzit bine.

Va invit si maine, tot intre 9:15 si 11:30, sa asistati la inca o sesiune de antrenament si sa imi dati feedback, aici sau pe snooker_arad@mail.com , referitor la calitatea transmisiei.

Repet link-ul: http://www.livestream.com/testingsnooker_arad

Inca nu am reusit sa facem script pentru scor, dar speram sa rezolvam si acest aspect in 2 saptamani, urmand ca la jocul de antrenament sa aveti acces si la situatia jocului in orice moment ati intra.

Multumesc anticipat pentru eventuale comentarii, observatii, sugestii.

Iuliu


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2011, 19:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut Iuliu.
S-a vazut bine transmisia, de auzit asa si asa, dar maine ai spus ca reglezi si asta. In rest toate bune si bafta la antrenament. Am sa vin maine dimineata la UTA sa ne intalnim.



_________________
Everybody Lies
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 10 Mar 2011, 12:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca astazi s-a vazut si auzit mai bine. Astept fedback, daca nu ati avut ocazia astazi va invit sa intrati si maine intre orele 9:00 si 11:40.

De regula pana la 11:00 facem antrenamente pozitionale, cel mult jocuri cu o singura bila rosie. Antrenorul meu e un sadic, care ma pune sa execut safety-shot, dupa care daca e snooker... ma pune sa ies tot eu din el! Smile
Si pentru ca inca n-avem tabela de scor mixata pe site sau pe imagine, la jocul final cu toate bilele rosii (de regula dupa ora 11:00), zicem scorul cu voce tare din cand in cand, sau cand se modifica desigur.
Regula este ca se zice prima oara punctajul celui care e la masa. Deci daca eu conduc de ex cu 28 la 20 si la masa e d-l Aser, vom zice "20 la 28".

Enjoy! http://www.livestream.com/testingsnooker_arad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 9:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noutati:

1. Daca intrati din cand in cand pe http://www.livestream.com/testingsnooker_arad puteti vedea cand e programata urmatoarea transmisie, de regula anunt cu minim 24h inainte.
OK, deocamdata transmisiile sunt in scop de testare si puteti vedea antrenament de snooker de regula finalizat cu un joc, dar am zis sa va spun oricum.

2. Am cumparat un software care creaza un webcam virtual, care insa poate "vedea" oricare din cele pana la 10 camere web legate la laptop. In fine, eu am legat doua (softul de webcast permitea doar o camera web, de aceea a trebuit sa gasesc solutia cu camera web virtuala!), una in pozitia clasica dinspre manta superioara spre cea inferioara si inca una in lateral, care sa acopere jumatatea inferioara a mesei.
Problema e ca nu pot face mixajele in timp ce ma antrenez, deci mai rog cate-un prieten sa vina sa faca un joc cu antrenorul meu sau ceva, timp in care eu imi testez abilitatile de regizor tv hi hi hi!

3. Acel software webcam virtual are si posibilitate de text overlay, asa ca se poate pune si scorul! Am sa testez si asta...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011, 21:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Suna-ma Iuliu cand vrei si vin sa te ajut! Azi am ajuns f tarziu dar de acum pot si eu la ore mai normale sa scap. Smile



_________________
Everybody Lies
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 24 Mar 2011, 8:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana la urma am si jucat si am si pus scor, si comutat intre camere.... poti vedea in jocul final (ultimul sfert de video) de pe webcast, unde am salvat transmisia de ieri.

Deci merge f bine.

Mai e problema iluminarii, datorita contrastului puternic dintre lumina masa si restul salii se disting greu colorile, si problema audio... ori microfonul meu e de porc, ori faptul ca e prelungit cu cablu de 5m, ori asa duce webcastul.... Nasol e ca suna si muzica aia mereu.... si tine cont ca ieri am fost cam singuri in sala seara si am dat la minim!..... Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 29 Mar 2011, 14:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.youtube.com/watch?v=ph7zM79XJIU

PROMO pentru eveniment




Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community