Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Pot Black la Arad, pe 22 și 23 aprilie !
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 11 Apr 2011, 13:46    Titlul subiectului: ANUNT POT-BLACK SNOOKER ARAD Răspunde cu citat (quote)

Preselectia din 16.04, antrenamentele cu cei preselectati din 22.04, cat si competitiile POT-BLACK SNOOKER din 22.04 seara si 23.04 dimineata,

vor putea fi vizionate LIVE pe un site construit special in acest sens:

http://www.snooker.inarad.ro/

Acolo veti gasi si desfasuratorul competitiei, participantii, tablourile competitiilor si alte informatii utile.

In timpul transmisiilor live va recomand vizionarea in fullscreen.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 11 Apr 2011, 17:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

www.snooker.inarad.ro
Pe acest site vor aparea in curand (maine sper) atat desfasuratorul POT-BLACK SNOOKER - ARAD cat si participantii, tabloul de competii (care apare dupa preselectia de sambata 16.04), etc.

Popularizati, in masura in care aveti posibilitatea, primul site dedicat in exclusivitate webcast-urilor de snooker din Romania.

Pana atunci il trec aici:

16 aprilie, incepand cu ora 12:00:
PreselectieIn preselectie participantii vor fi punctati de pe urma executarii unor lovituri din pozitii fixe, constand in:
- 3 lovituri de siguranta (safety-shot) – 30 puncte
- 3 iesiri din snooker (escape from snooker) – 30 puncte
- 3 lovituri la buzunar (in unghi, la semidistanta si la distanta) – 30 puncte
- impresia generala (abordare lovitura, pozitie, etc) – 10 puncte
TOTAL = 100 puncte disponibile


22 aprilie, intre orele 10:00 si 13:00:
Antrenament, sesiunea de dimineata
Cei 8 jucatori calificati la preselectie beneficiaza de antrenament cu singurul antrenor certificat de Federatia Romana de Snooker, d-l Dragos Cozmaciuc.


22 aprilie, intre orele `15:00 si 18:00:
Antrenament, sesiunea de dupa amiaza


22 aprilie, intre orele 18:00 si 22:00:
POT-BLACK SNOOKER, Ziua I

Patru din cei 8 jucatori calificati in preselectii vor juca cu cei patru jucatori ai Federatiei Romane de Snooker un frame pe meci in sistem sferturi de finala-semifinale-finala (vezi desfasurator
Premiul I = 500 lei
Premiul II = 400 lei
Premiul III = doua premii a cate 300 lei
Cel mai mare break din competitie = 200 lei


23 aprilie, intre orele 10:00 si 14:00:
POT-BLACK SNOOKER, Ziua II

Ceilalti 4 din cei 8 jucatori calificati in preselectii vor juca cu cei patru jucatori ai Federatiei Romane de Snooker un frame pe meci in sistem sferturi de finala-semifinale-finala (vezi desfasurator!)
Premiul I = 500 lei
Premiul II = 400 lei
Premiul III = doua premii a cate 300 lei
Cel mai mare break din competitie = 200 lei

TOTUL LIVE pe www.snooker.inarad.ro !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihaarad
Fan


Data înscrierii: 05/Apr/2011
Mesaje: 21

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2011, 9:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si acum avem postav pe masa de snooker , avem si lumina " calda" si asa precum spunea domul Ciupe din toamna va promitem 2 mese de snooker aici la UTA. Wink
Si asta se datoreaza din plin distinsului organizator , pentru care asa cum se vede si din avatar , snookerul este mai mult decat pasiune !
Asa ca va asteptam la cel mai mare eveniment din acest an , organizat la Arad !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihaarad Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2011, 10:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu doua, ci 3 mese din toamna! Pe langa masa asta (reimbracata ieri) mai vin doua! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2011, 11:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa ne traiasca Iuliu si d-na patroana de la Salon UTA!
Very Happy



_________________
Everybody Lies
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2011, 12:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ba sa traiasca iubitorii si jucatorii de snooker, fara ei am putea sa bagam bani cu nemiluita atat in competitii cat si in postav, mante, perii si prelungitoare sau mese cu totul, ca am sta sa ne uitam la ele ce bine arata goale Smile)))))


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2011, 12:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Ba sa traiasca iubitorii si jucatorii de snooker, fara ei am putea sa bagam bani cu nemiluita atat in competitii cat si in postav, mante, perii si prelungitoare sau mese cu totul, ca am sta sa ne uitam la ele ce bine arata goale Smile)))))


BINE SPUS !!!!

In alta ordine de idei, felicitari tuturor iubitori de snooker din Arad. De abia astept sa vad online de ce sunteti "in stare". Va rugam sa ne tineti la curent



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2011, 12:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avem noroc de unul din competitori (Badrawy Asser) care a fost jucator cu state vechi cat si instructor de snook in Alexandria (Egipt), casatorit aici in Arad, si care ne-a mai aratat cate ceva, altfel era vai de noi!

Ai sa-l vezi la preselectie. Am sa execut eu primul loviturile impuse desi nu particip efectiv la competitie (nu pot sa-mi dau eu mie premiu Smile ), al doilea va fi Asser dupa care ceilalti in ordine alfabetica.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihaarad
Fan


Data înscrierii: 05/Apr/2011
Mesaje: 21

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2011, 20:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Ba sa traiasca iubitorii si jucatorii de snooker, fara ei am putea sa bagam bani cu nemiluita atat in competitii cat si in postav, mante, perii si prelungitoare sau mese cu totul, ca am sta sa ne uitam la ele ce bine arata goale Smile)))))

Si aici din pacate trebuie sa va dau dreptate pentru ca in ultimii 2 ani cam asta am facut , ne-am uitat ce "bine" arata salonul de biliard gol Sad
Oricum ma simt destul de prost fata de toti iubitorii snookerului si biliardului din Arad ca nu am putut face mai mult , decat sa organizam ceva competitii locale si sa reducem tariful.
Dar pot sa va asigur ca am pus tot sufletul si inteligenta mea la contributie cand am schimbat postavul pe masa si mante. Si avand in vedere ca e prima data in viata mea cand schimb gumele si imbrac mantele la o masa de snooker (biliard am schimbat peste 100 de mese Very Happy ) , sper ca per ansamblu sa fie ok.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihaarad Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 14 Apr 2011, 7:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa arata masa dupa ce am trasat-o, fix inainte de "dezvirginare" Smile :



Doamna Rusu a facut o treaba excelenta, e dansa modesta si cu bun-simt prea mult, adevarul e ca masa a iesit foarte bine. Si faptul ca nu a putut face mai multe pentru snookerul din Arad, pai aici e foarte simplu: nu prea a avut de unde sti ca are pentru cine! Penru ca pana la anuntarea competitiei masa de la UTA statea neinchiriata si cate-o saptamana-doua, pe cand acum ar avea cui inchiria si trei mese! Smile

Si in acesti doi ani in care altii au pus lacat (vezi Ighi-Buu din Arad daca tot vb de biiard si snooker), Salonul de Biliard totusi a rezistat si ne-a dat posibilitatea de a avea macar o masa publica unde sa ne putem desfasura competitia, deci nu e cazul sa va cereti scuze doamna, asta era ideea.

In rest ce pot sa va spun, decat sa repet vorba unui bun prieten (si forumist aici dar nu zic cine decat daca isi da el acceptul) cand a pus mana prima oara pe postavul acesta de vis:

"Iuliu... sa-ti spun sincer, daca imi spunea cineva ieri: Alege sa pui mana pe postavul asta de competitie sau pe sanii unei superbe fete de 18 ani... Clar, postavul asta frate!..."

Mai pot eu adauga ceva? Asta va ramane de pomina! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 14 Apr 2011, 8:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si daca tot suntem la capitolul povesti, vreau sa va spun altceva:

Pe mine si acum ma pufneste rasul cand imi aduc aminte de fatza doamnei Rusu cand am venit anul trecut prin vara, sa-i propun sa facem ceva cu snookerul prin zona! Se uita la mine asa, cu un zambet ironic si sprancenele ridicate a mirare asa... ceva de genul "O sa faci tu ceva cu snookerul cand mi-o vedea eu ceafa fara oglinda, dada...! Cand eu am un client pe saptamana la masa?!... mai bine aveam 2 mese de biliard acolo!... Ce vorbesti?!...".
Asa gandea, n-a zis nimic dar gandea asa, pariez pe orice!... Smile

Ei, acum, ca a vazut ca e serioasa treaba, o avem 100% aliata. Dovada va fi separarea spatiului de snook de cel de biliard si adaugarea a inca 2 mese pana in 15 august maxim. Si am incredere ca se tine si de cuvant.

Wink




Ultima modificare efectuată de către mediatecar la Vin 15 Apr 2011, 8:27, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihaarad
Fan


Data înscrierii: 05/Apr/2011
Mesaje: 21

MesajTrimis: Vin 15 Apr 2011, 8:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si uite asa m-am lasat eu manipulata si luata de valul snookerilor din Arad Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihaarad Trimite mesaj privat
mihaarad
Fan


Data înscrierii: 05/Apr/2011
Mesaje: 21

MesajTrimis: Vin 15 Apr 2011, 14:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si asa arata masa dupa "dezvirginare" Smile

[/img]


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihaarad Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum 17 Apr 2011, 7:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inregistrarea completa a preselectiei (de fapt a transmisiei webcast) pe http://livestre.am/IdQQ

Rezultate preselectie pe www.snooker.inarad.ro

Va astept pe cel din urma site pentru a vedea cine s-a calificat, cu ce punctaj, etc. Vinerea viitoare antrenamentele oficiale cu Dragos Cozmaciuc, vineri seara competitia unu de POT-BLACK cat si a doua de sambata de la 10:00. Smile LIVE!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihaarad
Fan


Data înscrierii: 05/Apr/2011
Mesaje: 21

MesajTrimis: Lun 18 Apr 2011, 10:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si in sfarsit liniste.....pana vineri !
Felicitari organizatorului ( a se citi : " cel mai insistent om " pe care l-am cunoscut ) , fara de care numele Aradului nu ar fi fost asociat niciodata cu snookerul!
Si bineinteles , felicitari celui care a obtinut cel mai mare punctaj Asser !
Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihaarad Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community