Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Chinalife Xingpai Hainan Classic
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Mar 2011, 14:32    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Lista jucătorilor nu este încă sigură. În orice caz, din afișul postat alături (la Meciuri și rezultate) se vede că s-au făcut promisiuni mai mari decât ar fi fost realist să se facă și nici măcar la această oră nu știm exact ce va avea de oferit turneul în materie de staruri. Prezența lui John Higgins pare incertă. Nu știu nici ce să gândesc în legătură cu invitația adresată, în ceasul al doisprezecilea, lui Dennis Taylor... Firma 110Sport are ceva circumstanțe atenuante : e adevărat că dacă ai executorul judecătoresc la ușă și controlul financiar pe cap, e mai greu să fii atent la alte probleme...

Turneul va fi transmis pe Eurosport 2, încă din prima zi.

Finala are loc pe data de 13, seara (conform orei locale), dar în cursul aceleiași după-amieze este programat un fel de Pot Black demonstrativ – meciuri de un singur frame :

John Higgins – Jin Long
Neil Robertson – Li Yan
Yu Delu – Shaun Murphy
Marco Fu – Ali Carter
Mark Allen – Tian Pengfei
Stephen Hendry – Ding Junhui
.


Spun numai că aceste meciuri sunt programate. La câtă bâlbâială există deja în organizarea acestui turneu, nu m-ar mira dacă ele nu se vor mai disputa...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 6 Mar 2011, 12:33    Titlul subiectului: Re: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Nu știu nici ce să gândesc în legătură cu invitația adresată, în ceasul al doisprezecilea, lui Dennis Taylor...

Dennis joacă direct finala. Laughing

Citat:

Turneul va fi transmis pe Eurosport 2, încă din prima zi.

Great news! Applause



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 6 Mar 2011, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si cu O`Sullivan ce e pe afis, daca nu e in nici o grupa? L-au desemnat ca arbitru? (asa poate se osteneste si el sa vina la turnee Smile )



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 7 Mar 2011, 8:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parerea mea:Ronny este imaginea snookerului deci nu poate lipsi de pe niciun afis ......poate lipsi insa de la competitii, doar e si el om.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2011, 17:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Schimbări, schimbări... La Meciuri & rezultate, noua formulă a grupelor. Mark Allen și Marco Fu nu mai participă... Sunt înlocuiți cu Cao Yupeng și Dennis Taylor (dacă nu cumva până mâine vor mai interveni și alte modificări !... Laughing ). Cred în continuare că "soluția Dennis Taylor" este pe cât de disperată pe atât de neinspirată. Clovneriile lui DT merg la demonstrații, iar acesta este un turneu de vacanță (așa a fost proiectat, numai că organizatorii au călcat în toate străchinile posibile – iar în unele dintre ele, de câte două-trei ori – și "evenimentul" a tot lunecat pe panta calendarului până în martie !... Rolling Eyes) numai că acum nu e vacanță și dacă tot nu e vacanță, trebuia găsită o idee mai... hm... tinerească și mai la zi cu jocul de snooker. Mark Selby a refuzat invitația, dar mai existau și alte variante... Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 10 Mar 2011, 13:55, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2011, 20:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ooo,ce mi-ar place sa-l vad pe dennis jucand Very Happy ...dar din cate vad se joaca dimineata...nu am sanse va vad nimic



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Joi 10 Mar 2011, 11:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-ar fi plăcut să-l văd și pe Mark Williams la acest eveniment, dar asta este... Ronnie e Ronnie... Trebuie doar să-l acceptăm.

Dennis Taylor a făcut un prim frame chiar bun împotriva lui Ali Carter, iar tânărul Cao Yupeng l-a ținut în șah până în joc decisiv pe Campionul Mondial în exercițiu. Mie personal mi-a plăcut ce am văzut până acum.

Peter Ebdon... nu a reușit să fructifice șansa din jocul al doilea și Higgins l-a învins cu 2-1.

Abia aștept sesiunea de după amiază. Smile

Felicitări lui Graeme: 141! Smile Păcat pentru Ding, dar asta este... trebuie să existe un câștigător. De data asta s-a întâmplat să fie Dott. Smile

Din ce am citit undeva Stephen Hendry l-a învins cu 2-0 pe Li Yan... și Graeme Dott l-a învins tot cu 2-0 pe Ricky Walden Smile.

Snooker de calitate, îmi place! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Mar 2011, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Ronnie e Ronnie... Trebuie doar să-l acceptăm.


Nu, nu trebuie. Rolling Eyes Laughing

snooky a scris:
ooo,ce mi-ar place sa-l vad pe dennis jucand Very Happy ...dar din cate vad se joaca dimineata...nu am sanse va vad nimic


N-ai pierdut nimic, Snooky. Așa cum mă și așteptam, DT n-a câștigat nici măcar un amărât de frame...

Breakul de 141 al lui Graeme Dott. Păcat doar că domnii comentatori turuie, și turuie, și turuie...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2011, 16:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos break-ul realizat de Graeme Dott, dar acum nu mai este cel mai mare al turneului. L-a surclasat adversarul său de azi... 142! Smile

oricum Dennis Taylor a spus că dacă nu-i va învinge pe adversarii săi la snooker... o să-i întreacă la golf Wink

Ah, și da... nu "trebuie", dar nu avem oricum nicio influență asupra lui. El însă cred că are influență asupra tuturor celor care iubesc acest sport. Ne face să-l apreciem și să- detestăm uneori...



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2011, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
L-a surclasat adversarul său de azi... 142! Smile

L-am prins și eu - frumoasă construcția break-ului!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2011, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Higgins pare favorit după ce a încheiat prima sesiune la 4-1, în loc de... măcar 3-2. Deși Jamie a mai avut multe șanse să câștige.

Am totuși o nelămurire legată de locația turneului. D-nul Marius Ancuța spunea că se află în Boao, orașul Haikou care e și capitala Hainan. Dar m-am uitat și eu pe internet și de aici sau aici aflu că Boao se află la nu știu câți kilometrii de Haikou Confused Poate cineva - care se pricepe la geogragie să-mi explice cum stau lucrurile în realitate? Sau sunt eu cu totul pe din afară? Confused Confused Confused

Mulțumesc anticipat! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2011, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din câte am citit eu, turneul nu se desfășoară nici în Boao, nici în Haikou, ci în Qionghai. Smile
Totuși, Boao se află la 17 kilometri distanță de Qionghai, deci e posibil să fie totuși Boao.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2011, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aici scrie totuși clar că e Boao:
"The tournament will take place at the Boao venue located on Hainan Island – a famous scenic spot in China for its golden beach, blue sea and the tropical climate as well as being the host location of the annual ‘Miss World’ competition in five of the last seven years."



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2011, 14:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări, John Higgins! Applause Applause Applause

Felicitări și lui Jamie pentru performanța accederii în finala turneului, ar fi însemnat foarte mult pe plan moral să cîștige finala, dar astăzi Higgins a fost un adversar prea mare pentru el.

Încă o dată, John își etalează potențialul arătînd că el este jucătorul momentului în snooker. Toată admirația, maestre! Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 13 Mar 2011, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Aici scrie totuși clar că e Boao:

Da, am citit acel articol. Totuși, eu citisem altundeva (nu mai găsesc link-ul) altceva.
OK, Boao să fie atunci!
Legat de nelămurirea ta - cred că am lămurit-o! Smile (Boao și Haikou sunt două orașe diferite).

P.S. Ce bine îi stătea lui John la festivitatea de premiere! Îi mai lipseau trabucul, o cămașă cubaneză și o pălărie. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Chinalife Xingpai Hainan Classic Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community