Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
Trimis: Vin 8 Apr 2011, 16:31 Titlul subiectului: Meciuri și rezultate |
|
|
CAMPIONATELE MONDIALE WLBSA 2011
Între 8 și 13 aprilie, la Pot Black din Bury St Edmunds (comitatul Suffolk) vor avea loc cele mai importante evenimente sportive din calendarul World Ladies Billiards & Snooker Association : Campionatele mondiale feminine de snooker [senioare, junioare și 40(+)], Campionatul mondial feminin de dublu, Campionatul mondial de dublu-mixt și Campionatul mondial feminin de biliard englezesc.
Deținătorii titlurilor
Campionatul mondial feminin de snooker : Reanne Evans
Campionatul mondial de dublu-mixt : Tatjana Vasiljeva & Joe Perry
Campionatul mondial feminin de dublu : Tatjana Vasiljeva & Maureen Rowland
Campionatul mondial de snooker feminin 40(+) : June Banks
Campionatul mondial de snooker feminin junioare : Hannah Jones
Campionatul mondial feminin de biliard englezesc : Emma Bonney
.
Campionatul mondial de dublu-mixt.
Rundă preliminară
Fran Calvert (Anglia) & Aidan Owens (Anglia) 3–0 Revanna Umadevi (India) & Bidare Gangadhal Nagaraja (India)
Mandy Fisher (Anglia) & Phil Mumford (Anglia) 3–2 Natascha Niermann (Anglia) & Steve Edwards (Anglia)
Sferturi
Tatjana Vasiljeva (Letonia) & Joe Perry (Anglia) 3–0 Fran Calvert (Anglia) & Aidan Owens (Anglia)
Hannah Jones (Anglia) & Vinnie Calabrese (Australia) 3–0 Eva Palmius (Anglia) & Nick Charalambous (Anglia)
Pam Wood (Anglia) & Martin Gould (Anglia) 3–0 Kim O’Brien (Anglia) & Andy Goodridge (Anglia)
Reanne Evans (Anglia) & Michael Holt (Anglia) 1–3 Phil Mumford (Anglia) Mandy Fisher (Anglia)
Semifinale
Tatjana Vasiljeva & Joe Perry 3–1 Hannah Jones & Vinnie Calabrese
Pam Wood & Martin Gould 3–0 Phil Mumford & Mandy Fisher
FINALA
TATJANA VASILJEVA & JOE PERRY 3–1 PAM WOOD & MARTIN GOULD
.
. JOE PERRY & TATJANA VASILJEVA , CAMPIONII 2011
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
Trimis: Vin 8 Apr 2011, 22:52 Titlul subiectului: |
|
|
Campionatul mondial feminin de snooker
Cele opt jucătoare-cap de serie (toate din Anglia) :
Reanne Evans
Maria Catalano
Emma Bonney
Katie Henrick
Eva Palmius
Jenny Poulter
Christine Sharpe
Hannah Jones
.
GRUPELE
GRUPA A : Jaique Ip Wan In (Hong Kong), Kim O'Brien (Anglia), Naomi Clare (Anglia), Marianne Williams (Anglia), Gaye Jones (Anglia)
GRUPA B : Yu Ching Ching (Hong Kong), Natascha Niermann (Anglia), Chitra Magimairaj (India), Pam Wood (Anglia), Maureen Rowland (Anglia)
GRUPA C : So Man Yan (Hong Kong), Jan Hughes (Anglia), Tina Owen-Sevilton (Anglia), Tatjana Vasiljeva (Letonia), Vicky Carter (Anglia)
GRUPA D : Ng On Yee (Hong Kong), June Banks (Anglia), Revanna Umadevi (India), Fran Calvert (Anglia), Jasmine Bolsover (Anglia)
În round robin se joacă meciuri de câte trei frame-uri. În fazele eliminatorii se califică primele două clasate în fiecare grupă.
9 și 10 aprilie
GRUPA A
Kim O'Brien 3–0 Naomi Clare
Marianne Williams 2–1 Gaye Jones
Jaique Ip Wan In 3–0 Naomi Clare
Marianne Williams 3–0 Kim O'Brien
Jaique Ip Wan In 3–0 Gaye Jones
Naomi Clare 0–3 Marianne Williams
Kim O'Brien (33) 2-1 Gaye Jones
Jaique Ip Wan In 2-1 Marianne Williams
Jaique Ip Wan In 3-0 Kim O'Brien
Gaye Jones 2-1 Naomi Clare
.
GRUPA B
Natascha Niermann 2–1 Chitra Magimairaj
Pam Wood 3–0 Maureen Logan
Yu Ching Ching (40) 3–0 Chitra Magimariraj
Pam Wood 1–2 Natascha Niermann
Yu Ching Ching 3–0 Maureen Rowland
Chitra Magimairaj 3–0 Pam Wood
Yu Ching Ching 2-1 Pam Wood
Natascha Niermann 3-0 Maureen Rowland
Chitra Magimairaj (35) 3-0 Maureen Logan
Yu Ching Ching 3-0 Natascha Niermann
.
GRUPA C
Tina Owen-Sevilton 3–0 Jan Hughes
Tatjana Vasiljeva 3–0 Vicky Carter
So Man Yan 1–2 Tina Owen-Sevilton
Tatjana Vasiljeva 3–0 Jan Hughes
So Man Yan (35) 3–0 Vicky Carter
Tina Owen-Sevilton 0–3 (42) Tatjana Vasiljeva
So Man Yan 3-0 Tatjana Vasiljeva
Vicky Carter 2-1 Jan Hughes
Tina Owen-Sevilton 1-2 Vicky Carter
Jan Hughes 0-3 So Man Yan
.
GRUPA D
Revanna Umadevi 2–1 (51) June Banks
Fran Calvert 2–1 Jasmine Bolsover
On Yee Ng (42) 2–1 Revanna Umadevi
June Banks 3–0 Fran Calvert
On Yee Ng (59) 3–0 Jasmine Bolsover
Revanna Umadevi 2–1 Fran Clavert
On Yee Ng (53,50) 3-0 Fran Calvert
On Yee Ng 3-0 June Banks
.
Clasamentul în grupe
GRUPA A : Jaique Ip Wan In, Marianne Williams, Kim O'Brien, Gaye Jones, Naomi Clare
GRUPA B : Yu Ching Ching, Natascha Niermann, Chitra Magimairaj, Pam Wood, Maureen Rowland
GRUPA C : So Man Yan, Tatjana Vasiljeva, Tina Owen-Sevilton, Vicky Carter, Jan Hughes
GRUPA D : Ng On Yee, Revanna Umadevi, June Banks, Fran Calvert, Jasmine Bolsover
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20205 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
|