Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Embassy
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
MAriana
Fan


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 21:27    Titlul subiectului: Embassy Răspunde cu citat (quote)

Cine credeti ka va castiga titlul de campion mondial anul acesta sau cine pare sa aiba mai multe sanse....? Razz eu cred ca deja ar fi timpul pentru Paul Hunter sa-l castige pentru ka daka mai asteapta putin nu prea mai are sanse sau Ronnie O'Sullivan... de ce nu? Alt cap de serie nu cred ca va ajunge titlul mondial cel putin anul acesta.... Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MAriana Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt destul de sigur si chiar as paria pe el vreun milion ca castiga campionatu mondial. Si asta ar fi Stephen Maguire ! Are sanse reale la titlu si nu ar trebui neglijat . Cat despre pretenu meu respectiv Stevey nu are prea multe sanse as vrea sa mearga pan la finala da nu mai tine mana. A iombatranit si el saracu! Las ca se tine bine eu cand o avea 41 de ani sa vad cum il mai bat pe fi-miu ! Cred ca-mi da ala lectii !



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bineinteles eu as vrea sa castige Hendry. Daca va reusi nu stiu. Cele mai mari sanse cred ca le au: in ordine - Maguire, Ronnie, Hendry si Hunter.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 1:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Bineinteles eu as vrea sa castige Hendry. Daca va reusi nu stiu. Cele mai mari sanse cred ca le au: in ordine - Maguire, Ronnie, Hendry si Hunter.


Subscriu... Totushi, l-ash baga si pe Higgins in ecuatzie... Asta daca nu-shi pierde forma actuala si nu da in daddy-berry-berry. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cosmin
A super fan


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 88
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 12:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sper ca Mark sa isi revina pana atunci. Stiu ca sansele sunt mici dar macar sa ajung in semifinale. Castigator eu il vad pe Hendry sau Ronny.



_________________
Walk on, walk on with hope in your heart
And you'll never walk alone,
You'll never, ever walk alone.
Walk on, walk on with hope in your heart
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cosmin Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haide sa fim seriosi Hendry este in scadere de forma ba mai mult acum in snooker se petrece o schimbare masiva de generatii vin jucatori noi si tineri slabi cotati si clasati care castiga in fatza zeiilor ! Daca e sa gandim asa vremea lui Mark Williams , John Higgis , chiar si Hendry in gandirea mea s-a cam dus (Sa nu-l uit pe Ronnie care si el a cam obosit desi joaca extraordinar). Cred ca va castiga un tanar nu neaparat Maguire dar oricum un tanar cu sanse mici la casele de pariuri si mari in realitate Wink



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MAriana
Fan


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cold_Fever a scris:
Haide sa fim seriosi Hendry este in scadere de forma ba mai mult acum in snooker se petrece o schimbare masiva de generatii vin jucatori noi si tineri slabi cotati si clasati care castiga in fatza zeiilor ! Daca e sa gandim asa vremea lui Mark Williams , John Higgis , chiar si Hendry in gandirea mea s-a cam dus (Sa nu-l uit pe Ronnie care si el a cam obosit desi joaca extraordinar). Cred ca va castiga un tanar nu neaparat Maguire dar oricum un tanar cu sanse mici la casele de pariuri si mari in realitate Wink


întru totul de acord cu tine... Hendry nu prea mai are shanse deshi rekunosk ka mi-ar placea sa-l vad kashtigand al optulea titlu mondia Twisted Evil ... dar e timpul altor jucatori =) nu poate sa aiba prea multe unul singur =)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MAriana Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 16:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Corect ba mai chiar daca ar mai putea sa castige ar trebui sa mai lase si pe alti Razz A castigat destul ce dreaq 7 titluri , ii ajung si lui Smile



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MAriana
Fan


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cold_Fever a scris:
Corect ba mai chiar daca ar mai putea sa castige ar trebui sa mai lase si pe alti Razz A castigat destul ce dreaq 7 titluri , ii ajung si lui Smile

Si Davis are sase... tot trebuie sa-i ajunga... sincer esti primul fan Steve Davis pe care il vad ... de ce? Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MAriana Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nush exact de ce imi place Steve Davis dar imi place foarte mult imi place privirea aia a lui , mi-a palcut ca l-am vazut la Musconi Cup . Mi-se pare super tare batranelu Wink



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Dum 26 Dec 2004, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MAriana a scris:
[sincer esti primul fan Steve Davis pe care il vad ... de ce? Rolling Eyes


Si mie-mi place Steve Davis. Si sunt convinsa ca mai sunt multi pe-aicea care imi impartasesc simpatia... Cred ca explicatia acestui "aer de mister care planeaza asupra preferintelor noastre" e din cauza faptului ca nu exista un topic in care fiecare om de pe forumul asta sa-si faca publica intreaga lista de favoriti clari, pe care sa ii numeasca si sustina raspicat cu absolut fiecare ocazie. Rolling Eyes Rolling Eyes Rogu-va insistent... nici nu creati un astfel de topic! Nu poluati acest taram mirific cu ura si invrajbire. Nu va lasati condusi in ispita de ambitii desarte... Sa nu ajungem sa urmam exemplul fratelui nostru lui Quinten, Dumnezeu sa-l ierte intru milostenia sa atotintelegatoare... Snookerlandul e o lume a pacii si armonei intre semeni, a intelegerii si tolerantei reciproce, a bunavointei, a altruismului si a tuturor sentimentelor nobile bla bla, bla bla, bla bla...
Right... Laughing Laughing Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 31 Dec 2004, 14:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Sa nu ajungem sa urmam exemplul fratelui nostru lui Quinten, Dumnezeu sa-l ierte intru milostenia sa
atotintelegatoare... Laughing Laughing Laughing


Meheheheheheheh. Very Happy Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 0:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu pariez pe Ronnie la titlul de campion mondial anul acesta.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 1:02    Titlul subiectului: Mhm Răspunde cu citat (quote)

Fiind subiectiva aici, spre deosebire de in alte locuri (zic eu), daca Stephen Hendry o tzine pe drumul pe care-a apucat-o, cu mici diferentze pe care le vetzi gasi la subiectul Stephen Hendry, din punctul meu de vedere nu va avea cine sa-i stea in fatza. Asta pentru ca in afara de Ronnie si Maguire (Maguire fiind cel de care ma tem cel mai mult, daca Ronnie nu-shi recapata forma de la the previous WC) nu prea vad cine ar mai putea sa-i faca fatza. John Higgins ar fi fost o optziune, dar depinde de in ce stare-l prinde. Daca-l prinde in starea de 147, se prea poate sa reprezinte o mare problema.

Atat, pentru acest subiect. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20208
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 1:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă Stephen isi revine ( si "comportarea" lui la Newport, chiar si pina la finala de azi, de la Welsh Open, pare a demonstra că : 1. el este pe calea cea buna a REVENIRII si 2. redresarea, care nu cred ca ține - la el - atit de antrenament, cit de "aspectul psihic", s-ar putea sa fi fost data inapoi cu citiva "pasi" din cauza dezamagirii celei de-a doua infringeri recente in fața lui Ronnie ), deci, ca sa reiau, daca isi revine, nu de Higgins ar trebui el sa se teama, chiar in conditiile unei forme bune a acestuia - stim in ce fel/hal reuseste Higgie sa realizeze breakuri maxime si sa si piarda meciurile in care le-a realizat ! Hendry mi se pare ca ar avea ca adversari redutabili tot pe Ronnie si pe Maguire. Dar mai ales pe Ronnie. Maguire mai are ceva complexe de invins, in ciuda declaratiilor foarte self-confident. A inmagazinat cam multa frustrare si amaraciune din anii cind era "baiat de mingi", ceea ce constituie un handicap peste care nu ii va fi prea lesne sa treaca. Frustrarea si amaraciunea il enerveaza, enervarea ii creeaza o tensiune suplimentara, tensiunea ii diminueaza capacitatea de concentrare si il indeamna, asa cum mi s-a parut, sa se angajeze intr-un stil de joc riscant, sa se lase "descoperit", sa ofere adversarului acea sansa in plus care poate hotari soarta meciului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 24 Ian 2005, 1:27, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community