Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

TENIS
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 15 Mai 2011, 21:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca e 6-4 6-4 pt nole



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 16 Mai 2011, 23:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart a scris:
Acum eu nu vreau sa fiu rau,mai ales ca mircea22,zic eu,imi este si amic. Insa,cum mai scriam,fiecare cu ai sai favoriti.
NOLE e NOLE.nadal....si el pe acolo.

Doar atâta spun - înseamnă că mi-am ascuns bine preferințele. Smile

Citat:

Iar nadal nu se va lasa de tenis mircea,nici daca va pierde roland garros-ul (cum iarasi anticipez),acum pe bune,ca nu il sufar eu,e una,dar sincer,ar fi si pacat.nadal inca e un bun jucator.

Glumeam, zenart!

Citat:

off topic-Mircea tu stii ca ti-am zis inca de acum 2 luni ca prevad finala champions league,la fotbal MANCHESTER UNITED-barcelona si "dracii rosii"vor fi campionii Europei.

Să te audă Dumnezeu!

Citat:

Doar la tenis nu am avut aceiasi favoriti

Nu fi așa de sigur! Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 17 Mai 2011, 6:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ei Mircea draga,daca ti-ai ascuns bine preferintele,nu imi ramane decat sa te felicit si sa imi fac mea culpa.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 17 Mai 2011, 13:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu sunt fan Federer dar cred ca a cam predat stafeta din mers.
Nu stiu cat timp va mai rezista la nivelul asta.
Dintre ceilalti il sustin pe Nole.
Nadal cred ca i-a cam prins frica.
In ultimele meciuri pe unde l-a prins Nole,l-a cam batut!
Doua poze sugestive din Monitorul expres de azi:
http://www.mytex.ro/sport/nole-de-neoprit_284450.php



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 18 Mai 2011, 7:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extrem de sugestive pozele.

Pur si simplu alte comentarii nu isi au rostul.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 18 Mai 2011, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper, ca Hanescu, sa ramana cat mai mult in acest turneu, ca un nou titlu nu cred ca va mai castiga. Cat despre Dulgheru, de la ea vreau titlu, pentru ca este capabila.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 18 Mai 2011, 14:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hanescu nu are mentalitate de invingator, cateodata chiar nu inteleg ce se intampla cu el .... pacat, ar fi putut sa demonstreze mai mult in tenisul mondial



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 18 Mai 2011, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ei haideti acum pe bune,numai de hanescu nu vorbeam,vis-a-vis de ideea de "tenis mondial".Mie mi se pare jenant,macar ca idee.In fine,hanescu si pavel,nu au existat vreodata in tenisul mondial.A,ca au mai prins si ei un tur 3 la un grand slam,sau un challanger castigat,asta e altceva.Si acum nici nu stiu ce varsta au unii si altii pe aici,dar eu tin minte ca mai tare s-a vorbit in Romania despre performanta lui Adrian Voinea de a il elimina pe B.Becker la Roland Garros in optimi (si corect,o mare performanta a lui Adrian atunci),decat ulterior,cand Irina Sparlea a avut minge de meci in semifinale la US Open in fata lui Venus Williams,care era lider mondial(Am si vazut meciul live pe la 2 dimineata).De asta am argumentat, ca uitam prea repede de jucatori de tenis romani(fie chiar si la feminin) ce,in opinia mea nu suporta comparatie cu d-alde hanescu.
Cata vreme nu ai fost macar in top 20,pa la revedere tenis mondial.A,esti in primii 50,60,100,da,putem vorbi de tenis profesionist.Dar atat.

Asta este,in general locul sportului romanesc in lume,si e firesc pana la urma.Pai suntem noi ca natie,in top 50 (nu mai zic 20) pe planeta? Evident ca nu.Si cu asta basta.

La Dulgheru si eu ma astept sa ia un titlu,dar exclus de grand slam.Pe la Praga,Basel,Montevideo,San Jose,Medellin,Sapporo,Tenerife,in fine ,nicidecum R Garros,Wimbledon si toate turneele cu adevarat mari.

La turneele mari,nu existam astazi,si nici nu vom exista .

Dar este doar o opinie personala,atat.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Mie 18 Mai 2011, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pavel a fost nr 13 ATP


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 19 Mai 2011, 9:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca, Alexandra Dulgheru, are sanse de a obtine, pe viitor, un titlu de grand slam, in primul rand, pentru ca primul ei turneu WTA la castigat la o varsta destul de frageda, 19 ani (pe care si l-a aparat in 2010), si, in al doilea rand, pentru ca are numai 22 de ani (neimpliniti). LA urma urmei, numarul 1 mondial, nu are in palmares un titlu de grand slam.

P.S. Amandoi, romanii, au trecut in sferturi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 19 Mai 2011, 15:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce ne mai place sa gasim circumstante atenuante cand vrem sa fim partinitori.Da,Caroline Wozniacki nu are titlu de grand slam in palmares,dar la ea putem spune INCA,si va avea cu siguranta anul acesta.Insa ea are "doar" 21 de ani neimpliniti.Daca Dulgheru are sanse,fiind asa mai tinerica,la "doar 22" neimpliniti...inseamna ca vorbim de alte perceptii vis a vis de performanta.
Da,Dulgheru si ea tinerica,doar ca nu are alte 15!!! titluri castigate,non grand slam,precum Carolina.

Si asta a scris unul care chiar o apreciaza pe Dulgheru,dar mai ales (ca reala speranta) pe SImona Halep.

Dar de aici,pana la adevarata performanta,dupa mintea mea (supusa greselii dealtfel) e o cale atat de lunga,incat...In fine,ma opresc aici.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 19 Mai 2011, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm a scris:
Pavel a fost nr 13 ATP


Asa, este,corect.Dar si Irina Sparlea a fost 8 mondial.

Dar in fine,tenisul e un sport ce necesita bani in perioada copilariei,junioratului,pana incepi sa castigi bani din tenis.De aceea spun ca,si jucatorii nostrii ( ce in particular familiile din care provin,nu au nici o grija financiara) desi se antreneaza afara,atat pot.

Ne miram ca rusoaicele sunt unde sunt? Pai e simplu,toate rusoaicele de valoare s-au antrenat la Nick Bollettieri in Florida de cand aveau 7,8 ani (si asta inseamna enorm de multi bani )

Asadar aici se face diferenta.Nu intamplator a spulberat-o Zvonareva pe Dulgheru astazi.Acum,sa fiu sincer,nu regret deloc,rusoaica cu ochi albastrii fiind o favorita a mea,alaturi de Carolina (nu Caroline,cum pronunta comentatorii).
Asa ca daca era sa aleg pe cine sa vad mai departe in turneu,intre Dulgheru si Vera,o alegeam clar pe rusoaica.E o placere sa o vezi jucand.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 20 Mai 2011, 10:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie nu-mi place jocul Carolinei.Se bazeaza mai mult pe greseala adversarei si nu pe atac.Si chiar, ar trebui sa castige si ea macar un titlu de Grand Slam .......



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 20 Mai 2011, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiu ca in postarile anterioare nu l-am prea vorbit de bine pe jucatorul roman, dar il sustin (ca pe orice roman ce practica un sport profesionist) in finala ce o va juca maine, cam dificila (impotriva spaniolului Nicolas Almagro), dar ce finala e usoara Majoreta Majoreta Majoreta ! Brovo Hane!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 22 Mai 2011, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După ce a făcut anul trecut la la Wimbledon eu nu mai vreau să aud de Hănescu... A fost un tânăr talentat, dar la capitolul „psihic”... nu cred că mai are rost să vorbim.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 2 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community