Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

TENIS
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 4 Iun 2011, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ROGER FEDERER.

Atat.Alte cuvinte nu isi au rostul



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 4 Iun 2011, 18:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O finala de colectie, ne-au dat cele doua protagoniste de astazi! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 4 Iun 2011, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce bine imi pare ca a pierdut italianca...e antipatica rau!....si oricum a jucat prost...dar meciul a fost frumos



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Sâm 4 Iun 2011, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie imi pare rau pentru Schiavone, pentra ca stilul ei de joc este mai spectaculos semanand putin cu al lui Henin(poate si unde sunt cam din aceeasi generatie). Astazi a jucat mai slab decat altadata, ia Li a fost foarte buna. Ma gandeam ca odata ce retragerea lui Henin(prima) si cu absenta surorilor Williams, parca s-a deschis calea unor jucatoare vechi in circuit catre titlurile importante(grand slem si masters). Ele trei reusisera sa acapareze ultimii ani.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 5 Iun 2011, 5:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte bine a jucat Na Li finala,merita toate felicitarile!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 5 Iun 2011, 20:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Nadal!! Felicitari Federer!!!
O finala excelenta!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 6 Iun 2011, 6:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-a placut foarte mult cum au jucat Federer si Nadal!Superb!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Iun 2011, 12:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu spun ca Nadal nu a jucat exceptional, insa inconstanta lui Federer l-a ajutat pe iberic. In finala de ieri Rafa ne-a aratat toate calitatile pe care trebuie sa le aiba un jucator de tenis ce doreste titlul unui turneu de grand slam; un mental mai tare ca piatra si a anumita contanta in meci (pentru ca si spaniolul a avut momente mai slabe, in finala de ieri, dar peste care a stiut sa treaca mai repede).

Apropo, priviti ce adversari ar putea (sunt sanse foarte mari) sa aibe Lindstedt/Tecau in turneul ATP Queen's Arrow http://www.atpworldtour.com/posting/2011/311/mdd.pdf



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 11 Iun 2011, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si dupa o saptamana eu ii multumesc lui ROGER FEDERER pentru faptul ca mi-a oferit inca o finala superba.Si chiar daca l-a invins,meritat,acest iberic pe care eu nu il suport,nu m-am suparat deloc,elvetianul ramane febletea mea.

INSA,

Urmeaza WIMBLEDON,unde nadal nu va prinde nici macar semifinale,dar eu mi-as dori sa joace finala chiar cu "Mr.Perfect" din Basel,si atunci sa il vad pe individul spaniol...he he he. LOL LOL LOL LOL



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm 11 Iun 2011, 18:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart a scris:
Urmeaza WIMBLEDON,unde nadal nu va prinde nici macar semifinale,dar eu mi-as dori sa joace finala chiar cu "Mr.Perfect" din Basel,si atunci sa il vad pe individul spaniol...he he he. LOL LOL LOL LOL

Mda...doar aici ii mai poate pune probleme "mr perfect" (si e 2-1 la general pe iarba) ...si ultima finala disputata intre cei 2 la Wimbledon in 2008 a castigat-o Nadal. Rolling Eyes



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 12 Iun 2011, 11:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
zenart a scris:
Urmeaza WIMBLEDON,unde nadal nu va prinde nici macar semifinale,dar eu mi-as dori sa joace finala chiar cu "Mr.Perfect" din Basel,si atunci sa il vad pe individul spaniol...he he he. LOL LOL LOL LOL

Mda...doar aici ii mai poate pune probleme "mr perfect" (si e 2-1 la general pe iarba) ...si ultima finala disputata intre cei 2 la Wimbledon in 2008 a castigat-o Nadal. Rolling Eyes


Da Cristi,ai si tu dreptate,cunosc perfect palmaresul celor 2,al intalnirilor directe,pe hard,zgura sau iarba insa pe mine ,chiar nu ma intereseaza nadal.E simplu.Ba imi e antipatic tare,si fiind o chestiune pur subiectiva,da-mi si mie voie sa ma bucur de orice infrangere a sa,indiferent de adversar.Asta nu inseamna ca e praf ca sportiv,exclus,e si el un mare campion,si recunosc deschis,doar ca oricum nu l-as aseza in primii 5 all time (deocamdata) dar in top 10 are loc cu siguranta.
Deocamdata cifrele la nivel de istorie sunt de partea ELVETIANULUI.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Iun 2011, 12:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart a scris:
Urmeaza WIMBLEDON,unde nadal nu va prinde nici macar semifinale,dar eu mi-as dori sa joace finala chiar cu "Mr.Perfect" din Basel,si atunci sa il vad pe individul spaniol...he he he. LOL LOL LOL LOL


Nici eu nu il prea plac pe Nadal (pentru acel gest la sort) dar ce-i al lui e al lui, si nu stiu de ce spui ca nu va prinde, nici, semifinalele cand el este campionul en-titre.
Cat despre Federer, anul trecut nu a reusit decat sferturi, si totusi, avea de aparat titlul din 2009. Am impresia ca nu mai are dorinta de victorie, pe care o avea odata.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 12 Iun 2011, 17:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca dorinta de victorie mai exista, dar uzura isi spune si in cazul lui cuvantul.....nu-l mai vad zburdand pe teren ca-n alti ani Crying or Very sad Merg pe Rodick la Wimbledon, desi vor matura iarba cu el alde Nole, Nadal etc. Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 12 Iun 2011, 17:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shcarmens a scris:
zenart a scris:
Urmeaza WIMBLEDON,unde nadal nu va prinde nici macar semifinale,dar eu mi-as dori sa joace finala chiar cu "Mr.Perfect" din Basel,si atunci sa il vad pe individul spaniol...he he he. LOL LOL LOL LOL


Nici eu nu il prea plac pe Nadal (pentru acel gest la sort) dar ce-i al lui e al lui, si nu stiu de ce spui ca nu va prinde, nici, semifinalele cand el este campionul en-titre.
Cat despre Federer, anul trecut nu a reusit decat sferturi, si totusi, avea de aparat titlul din 2009. Am impresia ca nu mai are dorinta de victorie, pe care o avea odata.


Pentru acel gest oricum penibil,legat de al sau sort,a dat si niste explicatii acum ceva ani,insa nu asta e important (desi deranjant macar la nivel vizual),cat ca,pe iarba londoneza,chiar e paralel (lasand deoparte faptul ca e campionul en titre).Dar stii cum este,vorba lunga,saracia omului,asa ca astept inca un trofeu al elvetianului pe gazonul londonez.
Si de ce spun ca nu va prinde nadal semifinale? E simplu.Am vazut tabloul de competitie,si daca ar avea ceva sanse in optimi,sau cel mult in sferturi,in semifinala e praf.
Repet,e doar o parere subiectiva.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 13 Iun 2011, 18:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu cred, ca va mai castiga, Federer, 1, 2 titlu de grand slam, dar sa ajunga la un total de 20 de victorii (conform unei declaratii a elvetianului), nu cred ca va mai reusi aceasta performanta cu, Nadal, Djokovic, Del Potro, chiar si Murray, in deplina maturitate. Dar, sper sa ma contrazica, in acest sens, elvetianul.
Fara doar si poate, si eu il stimez pe Roger foarte mult, pentru tot ceea ce a realizat in cariera si pentru talentul sau urias.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community