Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ciclism
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 5 Iul 2011, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
IIn continuare favoritii raman Contador si fratii Schleck, dupa parerea mea, dar ma bucura forma aratata de Cadel. Very Happy

Să-l vedem pe cățărările importante pentru că s-a mai aflat în această situație și nu s-a descurcat prea bine. Totuși, este o tactică bună să mai câștige câteva secunde pe ici pe colo, pe unde se poate; își hărțuiește psihic adversarii.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 6 Iul 2011, 9:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, la acelasi lucru ma gandeam si eu. Rolling Eyes Cred ca un obiectiv realist ar fi un loc 3...Tocmai de aceea ma bucuram foarte mult pentru victoria de etapa. Smile Precedenta a fost in 2007 dupa ce Vinokourov a fost descalificat.

Astazi va fi etapa pentru sprinteri, si sunt curios cum se va descurca M. Cavendish, pentru ca acum 2 zile a fost batut clar de Farrar. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 6 Iul 2011, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Minunat finish-ul lui Cavendish Applause .

Iar despre Contador, chiar imi pare rau de ghinioanele de care are parte in acest debut al Turului Frantei.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 9 Iul 2011, 11:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Canvendish si-a facut datoria, a castigat si ultima etapa de sprit (pana la etapa a 15-a si cea de la Paris).

De astazi incep etapele de munte, la Aigurande - Super-Besse, unde Contador, cred eu, va incepe cursa lui spre tricoul galben. Ma astept ca ibericul, in etapa de astazi, sa faca o cursa buna, poate, de ce nu sa obtina si prima lui victorie de etapa.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 9 Iul 2011, 11:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
sevvilla86 a scris:
IIn continuare favoritii raman Contador si fratii Schleck, dupa parerea mea, dar ma bucura forma aratata de Cadel. Very Happy

Să-l vedem pe cățărările importante pentru că s-a mai aflat în această situație și nu s-a descurcat prea bine. Totuși, este o tactică bună să mai câștige câteva secunde pe ici pe colo, pe unde se poate; își hărțuiește psihic adversarii.

Si eu astept catararile adevarate, caci acolo se va da lupta!
Frumoasa victoria de ieri a lui Cavendish,pareri de rau pt.Greipel care nu a mai avut suficient suflu la final !
O pierdere importanta,Tom Boonen nu a luat startul abandonand turul din cauza unei accidentari la umar .Din pacate si alti doi ciclisti au avut ghinionul sa cada destul de urat cu urmari nedorite(posibilă fractură de claviculă) ce au dus de asemenea la abandon, este vorba de Bradley Wiggins, și Rémi Pauriol .
Cred ca genul acesta de accidentari la clavicula sunt cosmarul ciclistilor !
Sa speram ca vor fi cat mai putine sau mai bine deloc!
Vive le Tour!
Asa era Turul Frantei in 1962 :
http://www.youtube.com/watch?v=A3EHJjHP6yc
http://www.youtube.com/watch?v=4B6ZycaBelU&feature=related



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 10 Iul 2011, 10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau de Wiggins, era intr-o forma excelenta dupa ce a castigat Dauphine. Mare ghinion si pentru cei de la Radio Schack, care dupa Janez Brajkovic l-au pierdut si pe Horner. Crying or Very sad De asemenea, Leipheimer a avut si el probleme, deci singurul lor om de clasament general ramane Kloden...

Nu am vazut etapa de ieri, ma surprinde un pic victoria lui Rui Costa. Surprised Mi se pare remarcabil si faptul ca Hushhovd si-a mai pastrat pentru cel putin inca o zi tricoul galben. Sa vedem cat va mai putea sa tina de avansul de o secunda fata de Cadel. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 11 Iul 2011, 8:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil cum s-a petrecut acel accident cu cei din evadare,credeam ca numai in pluton se poate intampla ceva de genul acesta!
Am avut impresia ca l-a atins dinadins(Doamne fereste)!
Sunt convinsa ca a fost doar un accident ,insa cine poate compensa neplacerile provocate?
Astept sa vad ce masuri se vor lua.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 11 Iul 2011, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o zi neagra pentru Turul Frantei. Inaintea acelui incident cu masina au mai abandonat Vinokourov, Van Den Broek (locul 4 anul trecut) si Zabrieski. Imi pare rau mai ales pentru Vinokourov, care era in ultimul sau Tur. Cu fractura de femur, mi-e greu sa cred ca va mai putea reveni in ciclism, chiar daca ar vrea. Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mar 12 Iul 2011, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh nu a fost chiar asa neagra, pana la urma accidentarile, chiar daca nedorite, se intampla si nu avem ce face.
Eu zic ca e mare surpriza victoria lui Graipel, mai ales tactica OmegaPharma Loto, care au gasit antidotul pentru trenuletul HTC si Canvedish a ramas cu buza umflata.

P.S. Sa vedem cat ramane in Voeckler in galben ca e tare simpatic cand urca pe podium Laughing .



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 13 Iul 2011, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De data aceasta Renshaw si ceilalti si-au facut datoria si Cavendish l-a invins fara probleme pe Greipel. Laughing
Din etapa 12 incep lucrurile serioase: 3 catarari extrem de dificile(La Hourquette d’Ancizan, Col du Tourmalet si Luz-Ardiden).
Ultima data cand o etapa s-a terminat pe Luz-Ardiden a fost in 2003: Arrow http://www.youtube.com/watch?v=27SFeKk2LpY

Poate vede si Contador cum a procedat Ulrich cand Armstrong a avut probleme. Twisted Evil Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 14 Iul 2011, 23:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

VOECKLER a fost senzațional astăzi - a rămas în grupul din frunte fără prea mari probleme. Contador a fost departe de zilele sale bune, iar ceilalți favoriți au profitat. Războiul a început...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Iul 2011, 0:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marele castigator ( in afara de Samuel Sanchez, bineinteles ), a fost Frank. Cred ca Basso, Evans si Andy ar fi atacat si ei daca isi dadeau seama de problemele lui Contador. Etapa care urmeaza va fi ceva mai usoara, dar sunt curios cum se va descurca sambata, la Plateau de Beille...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 8:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce mi-a placut jocul de-a soarecele si pisica dintre Schleck si Contador! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 14:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
Ce mi-a placut jocul de-a soarecele si pisica dintre Schleck si Contador! Laughing

Leoparzii mi-au dat impresia că nu pot mai mult pe Plateau de Beille, iar ceilalți favoriți de asemenea... La ce s-a întâmplat până acum aș zice că Alberto este unul din câștigători la ieșirea din Pirinei.
La un moment dat atacase Voeckler... Very Happy



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
bogdan78
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Apr/2009
Mesaje: 120

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de abia de acum incepe turul pentru contador.... O sa se lase cu sange !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bogdan78 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 5 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community