Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Seria PTC - EPTC. TURNEUL FINAL
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Iun 2011, 14:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andydrak a scris:
EPTC 4 se va desfasura in Furth, Germania in perioada 26-28 august 2011. Va fi o premiera si pentru ei, dar si pentru noi... un arbitru roman a fost selectat sa oficieze in cadrul competitiei : Alex Crisan. Din punct de vedere al arbitrajului, toti arbitrii prezenti (18 selectati din 35 candidati) vor fi evaluati fie de Jan Verhaas, fie de Eirian Williams si cei mai buni vor avea ocazia sa arbitreze la Open-ul European de la Berlin din februarie + eventuala sansa de a arbitra meciuri din Main Tour.


Felicitări, Alex și mult succes ! La fel, tuturor celorlalți cavaleri români ai mănușilor albe care au oficiat la Europene sau în alte competiții ! S-ar putea ca, dintre toți ai noștri, arbitrii să ajungă în Main Tour înaintea jucătorilor. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 21 Iun 2011, 14:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îmi pare rău că a pierdut Hendry din primul tur, dar mă bucur să-l "văd" participând. La fel, îmi place și implicarea lui Ronnie, care a câștigat 3 meciuri până acum



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 21 Iun 2011, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hendry parca a spus ca nu participa la seria PTC - EPTC.

@Clara... nu stiu daca va ajunge un roman in main tour Very Happy in urmatorii 5 ani sigur nu.

EDIT: un live score exista?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 21 Iun 2011, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Live scoring există pe site-ul oficial al WPBSA Arrow http://livescores.worldsnookerdata.com/LiveScores.aspx?t=949 Când funcționează... Twisted Evil
Rezultatele Arrow Meciuri și rezultate http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=849



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 21 Iun 2011, 20:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-au scuturat bine numele mari, ce mai Shocked Pusi pe treaba baietii astia mai putin cunoscuti, bravo lor!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 1:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incredibil .... cum sa te bata Robbie Williams. In ce forma este Ebdon de 2 ani cred ca a fost cantaretul Robbie Williams.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 8:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robbie Williams are 24 de ani, a început să joace snooker la vârsta de 9 ani și, în urmă cu vreo 10, aș fi zis că o să facă victime peste victime printre adversarii din Main Tour. A câștigat o grămadă de turnee locale și zonale, și-a ridicat valoarea celui mai mare break competițional la 144 (în PIOS 2009-10), dar s-a afirmat mai puțin fulgerător & clamoros decât mă așteptam. Poate că totuși există și dezavantaje în a avea masa ta de snooker, acasă, poate că Robbie s-a „copt” mai greu ... Oricum, în decembrie trecut, a câștigat Paul Hunter English Open (turneu la care au participat peste 200 de jucători și în finala căruia l-a învins cu 6-4 pe Stephen Craigie).

(Iată-l aici pe Robbie – primul din stânga – după finala Paul Hunter English Open din decembrie, alături de arbitrul Steve Starkie și de finalistul Stephen Craige.)

Nostim e că, aseară, după ce a încasat-o și el de la Robbie, Ali Carter s-a gândit la cam același lucru ca și tine, Ady, atunci când a glumit (amărui) : „M-a eliminat un cântăreț !!!... Mai bine mă-ntorc naibii la manșă !...” Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 9:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acum imi doresc sa ajunga in finala defapt sa castige. Macar sa fi fost eliminat de invingator....
Poate odata cu aceste 2 victorii va exploda si va intra in top 20 Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 9:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vad ca O'Sullivan vrea sa revina in forma de-odinioara! Ma bucura atitudinea lui Ronnie, tinand cont si de participarea la PTC, pentru ca anul trecut nu cred ca a participat, sau cel putin nu la toate seriile.

Ieri, Matthew Stevens a lucrat numai cu scorul de 4-0, in primul meci a fost pe partea cu 4, ca apoi, in meciul impotriva lui Ali Carter, sa-si schimbe locul Laughing !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 10:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În primul rând, felicitări Alex! Applause

Shcarmens a scris:
Vad ca O'Sullivan vrea sa revina in forma de-odinioara!

Poate contează și relația cu Brook-Leah. Nu știu, zic și eu... Wink

Citat:

Ieri, Matthew Stevens a lucrat numai cu scorul de 4-0, in primul meci a fost pe partea cu 4, ca apoi, in meciul impotriva lui Ali Carter, sa-si schimbe locul Laughing !

Ori la bal, ori la spital!
Din câte am înțeles, aseară pe la ora 1 AM cei doi (Matthew și Ali) încă așteptau să se elibereze o masă pentru a-și disputa meciul. Așadar, înfrângerea este pe deplin justificată. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 244

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 17:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am impresia urmarind livescore partida lui Ronnie ca a ratat ultima bila neagra inainte de secventa de colorate in drumul sau spre un nou 147! Sad Sad



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 244

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca a ratat bila galbena! Pacat! Sad Sad Sad



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 20:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi doresc sa vad un meci de snooker!direct,nu inregistrari


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 244

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie! Poate ca acesta e inceputul pentru un nou Ronnie O'Sullivan! Party Party Majoreta Yeah



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 22 Iun 2011, 21:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie, Applause 8 break-uri de peste 100, plus 2000 de puncte, asa trebuie sa joci! Sper sa nu-l deochiem! Si mie mi-e dor de snooker live, sa speram ca in iulie vedem turneul din Australia. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Seria PTC - EPTC. TURNEUL FINAL Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Următoare
Pagina 2 din 30

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community