Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Seria PTC - EPTC. TURNEUL FINAL
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 15 Mar 2012, 12:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu știu cât îi priește lui Matthew să călătorească alături de Stephen, dar de partea cealaltă lucrurile stau bine - Stephen Lee - Martin Gould 4-1.

Stephen Lee - "Mă situez pe o poziție foarte bună (în clasament) și aștept cu nerăbdare ceea ce a mai rămas din acest sezon. Cu ceva timp în urmă eram îngrijorat de ieșirea mea din Top 16, însă acea presiune a dispărut acum. Călătoresc la turnee cu Matthew Stevens, care este plin de voie bună, deci este o plăcere să călătoresc. M-am mutat săptămâna trecută, am cărat cutii și mobilă, astfel că nu m-am mai antrenat de sâmbătă, dar cu toate acestea am reușit să joc bine astăzi."

Știu că declarațiile sunt specialitatea Clarei, însă mi-a plăcut foarte mult cea de ieri a lui Stephen și nefiind trecută pe forum, m-am gândit s-o împărtășesc. O zi frumoasă în continuare.



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Mar 2012, 15:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MC-ul este prezentatorul TV irlandez Hector O'Heochagain (numele este scris și Hector Ó hEochagáin) – pronunțarea corectă Arrow http://www.forvo.com/word/hector_%C3%B3_heochag%C3%A1in/ (click pe triunghiul-săgeată albastru Wink ).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 15 Mar 2012, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Si nu stiu cum reuseste galezul M.Stevens...
...sa calce in strachini chiar in debuturi

Am mai spus-o, meciurile acestea scurte sunt o adevărată loterie, indiferent că ești numărul 1 mondial sau numărul 64.
Când adversarul reușește 2 break-uri de peste 100 într-un meci de primul la 4 (nu știu scorul în celelalte 2 frame-uri) atunci este greu să reușești revenirea. Este adevărat, orice înfrângere la 0 este dureroasă, dar de la 2-0 la 4-0 poate fi o diferență de doar 10-15 minute.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Joi 15 Mar 2012, 21:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu cum a reusit Higgins sa piarda meciul asta! Am plecat la 3-1 pt el, era la masa, obtinuse snooker-ele necesare, iar cand m-am intors 4-3 pt Jones! NU ca mi-ar parea rau...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012, 0:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm a scris:
Nu stiu cum a reusit Higgins sa piarda meciul asta!


Uite-așa : Higgo 3-4 JJ 74-53, 0-82(78 ), 144(123)-4, 81(67)-35, 49-74(65), 50-88, 8-68(65)

Nici eu nu pot să spun că sufăr din pricina rezultatului. Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
lilimm
A super fan


Data înscrierii: 26/Apr/2011
Mesaje: 58

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012, 11:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
serbanm a scris:
Nu stiu cum a reusit Higgins sa piarda meciul asta!


Uite-așa : Higgo 3-4 JJ 74-53, 0-82(78 ), 144(123)-4, 81(67)-35, 49-74(65), 50-88, 8-68(65)

Nici eu nu pot să spun că sufăr din pricina rezultatului. Twisted Evil Laughing

+1
Chiar ma bucur pentru JJ.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui lilimm Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012, 12:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu, si eu Twisted Evil Laughing

Destul de slabut meciul de aseara dintre Robertson si Lisowski. Sad Pe Jack l-am vazut pentru prima data intr-un meci televizat dar citisem multe lucruri bune despre el. Din pacate nu a reusit mare lucru in afara de primul frame cand a ajuns la repozitionarea bilei negre si de breakul din jocul 4. Sad
Abia astept meciul lui Ronnie, sunt curios in ce forma se mai afla. Confused Stiu ca a fost internat in spital cateva zile dar ca acum se simte mai bine. Very Happy Go Ronnie! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012, 14:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrow http://www.hahasport.com/c-11.html

Ronnie O'Sullivan s-a retras din turneu. Probabil că iar trebuie să-și asculte corpul. Presupun că o să stea să-l asculte și în timpul Openului Chinei.

Păcat că absența n-a fost anunțată din vreme, ca să fi fost înscris în competiție următorul clasat.

Încă se discută dacă, în intervalul orar respectiv, i se vor oferi publicului câteva frame-uri demonstrative (susținute, între alții, de Ken Doherty) sau va fi reprogramat meciul lui Judd cu Xiao.

S-a hotărât : se va merge pe demo KenDo.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012, 18:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie ma supara ce face omul asta Angry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012, 20:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Între timp, am aflat : azi, Ronnie O'Sullivan nu a primit aprobarea personalului de zbor pentru schimbarea locului în avion, așa că s-a hotărât că se simte rău și că trebuie să-și asculte corpul drept care n-a mai plecat spre Irlanda.

Apropo : în condițiile în care unii se prezintă în arenă, sezon după sezon, chiar dacă suferă de arhidovedite boli cronice (de exemplu, cazul Ali Carter), iar alții joacă deși sunt accidentați (de exemplu, cazul Xiao Guodong), WPBSA a luat decizia (care va deveni publică în câteva zile) de a nu mai acorda punctele aferente înfrângerii în prima rundă niciunui jucător care se retrage pe baza unui certificat medical semnat de un singur medic. Pentru ca o asemenea motivare să fie valabilă, e nevoie de verdictul unei comisii medicale interdisciplinare independente, alcătuite din cel puțin trei medici specialiști, care să ateste faptul că jucătorul are o boală cronică de natură să-l facă indisponibil.

Decizia se referă la toate turneele începând cu Openul mondial de la Haikou.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O lipsa totala de respect din partea lui Ronnie.Am crezut ca s-a achimbat,dar constat ca nu.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012, 22:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma deranjeaza doar ca si-a anuntat retragerea in ultimul moment si a dat peste cap organizarea turneului. Sad Plus ca lasa loc la multe speculatii desi de data aceasta chiar nu cred ca sunt intemeiate. Boala in sine nu mi se pare deloc o inventie si sunt convins ca il afecteaza foarte mult, s-a si vazut la turneele la care a participat in acest an. Sper sa fie ok pentru Campionatul Mondial...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 17 Mar 2012, 9:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si iata ca ieri Judd Trump...
...nu fu chiar atat de "obraznic" in intalnirea pe care a disputat-o cu chinezul Xiao Guodong care poate ca l-a intrecut la acest capitol sau stiut sa o contracareze pe a englezului castigand in final.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Mar 2012, 13:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că o să vedem trifoi și alte elemente de simbolistică patriotic-religioasă, azi – 17 martie este ziua Sfântului Patrick, încreștinătorul Irlandei și patronul irlandezilor de pretutindeni.

http://www.hahasport.com/v-2/18/8/v-380918.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 17 Mar 2012, 18:01, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 17 Mar 2012, 17:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen Lee - Mark Selby 4-0 !!! WOW, dar ce bine joaca Stephen !!! Incep sa cred ca finala pierduta 10-1 la Haikou in fata lui Mark Allen a fost un accident !!! Cred ca are forta sa si castige un turneu dupa sase ani de pauza !!! Poate acum !!! Wink Very Happy

Stephen Lee Majoreta Applause Majoreta



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Seria PTC - EPTC. TURNEUL FINAL Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Următoare
Pagina 29 din 30

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community