Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatele europene 2011
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20204
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Mai 2011, 13:28    Titlul subiectului: Campionatele europene 2011 Răspunde cu citat (quote)

CE vor avea loc între 7 și 17 iunie 2011, la Sofia. Deocamdată, știm că au fost înscriși, dintre jucătorii noștri :

Men : Denis Crețu, Andrei Orzan, Valentin Militaru
40(+) : Horia Câmpeanu, Ivan Redak, Marcel Bera, Ovidiu Iane
Ladies : Alina Savu, Corina Mărăcine, Monica Manolache, Delia Mocanu



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 7 Feb 2013, 15:57, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Lun 30 Mai 2011, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Corpul de arbitri va fi format din: Mircea Singeorzan, Marian Fediuc, Catalin Eremia. Alex Crisan va face parte din echipa de organizare, fiind desemnat Assistant Head Referee de catre EBSA.

Acum 30 min am primit pe mail tabelul cu grupele Men, Masters si Ladies. Voi reda mai jos grupele sportivilor romani:

LADIES:


GROUP A
1 BELGIUM Wendy Jans
2 RUSSIA Irina Gorbataya
3 ROMANIA MARACINE CORINA
4 LATVIA Tatjana Vasiljeva
5 BELARUS Yana Shut
6 NETHERLANDS Manon Melief

GROUP B
1 LATVIA Inese Lukashevska
2 ROMANIA SAVU ALINA MONICA
3 POLAND Ewa Pawinska
4 GERMANY Diana Stateczny
5 ISRAEL Maya Levitan
6 FRANCE Christelle Pedat

GROUP C
1 POLAND Hanna Mergies
2 MALTA Roberta Cutajar
3 FRANCE Linda Lassaut
4 CYPRUS Maria Loizou
5 BELGIUM Sara Ghyselinck
6 ROMANIA MANOLACHE MONICA

GROUP D
1 GERMANY Anne Hirsch
2 POLAND Ewelina Pislewska
3 FRANCE Sandrine Vlamynck
4 ROMANIA MOCANU DELIA
5 ISRAEL Maria Makarov
6 BELGIUM Kirsten Coun

MEN:

GROUP E
1 ICELAND Kristján Helgason
2 AUSTRIA Andreas Ploner
3 ISRAEL Roy Fernandez
4 SCOTLAND Michael Leslie
5 USA Alex Kopel
6 ROMANIA ORZAN ANDREI
7 BELARUS Vladimir Kalinovski
8 BULGARIA Bratislav Krastev

GROUP F
1 ISRAEL David Vitzman
2 NETHERLANDS Roy Stolk
3 UKRAINE Oleksii Dobrovolskyi
4 BELGIUM Kevin van Hove
5 ROMANIA CRETU DENIS
6 SPAIN Joan Gasques
7 POLAND Michal Zielinski
8 BULGARIA Ivailo Pekov

GROUP H
1 CZECH REP Lukáč Kűenek
2 NETHERLANDS Rene van Rijsbergen
3 ENGLAND Martin O'Donnell
4 DENMARK Rune Kampe
5 WALES Daniel Wells
6 FINLAND Antti Silvo
7 ROMANIA MILITARU VALENTIN
8 BULGARIA Ivailo Simeonov

MASTERS:

GROUP B
1 BULGARIA Krasimir Kameshev
2 IRELAND Stephen Merrigan
3 CZECH REP Tomáč Náhlík
4 GERMANY Miro Popovic
5 NETHERLANDS Edwin van Orssagen
6 ISRAEL Doron Lavi
7 ROMANIA IANE OVIDIU

GROUP C
1 FINLAND Jyri Virtanen
2 FRANCE Gilles Grezskowiak
3 N. IRELAND Michael McDonald
4 ISRAEL Yakov Shaashoa
5 ROMANIA BERA MARCEL
6 CROATIA Darko Hogan
7 BULGARIA Ivailo Markov

GROUP D
1 UKRAINE Alan Trigg
2 ROMANIA CIMPEANU HORIA
3 BELGIUM Kurt Desplenter
4 AUSTRIA Ebrahim Baghi
5 IRELAND Frank Sarsfield
6 BULGARIA Valeri Vadachkoria
7 NETHERLANDS Rene Dikstra

GROUP F
1 IRELAND Tom Gleeson
2 RUSSIA Vyacheslav Sorokin
3 AUSTRIA Josef Kerschbaumer
4 CYPRUS Andys Dianantides
5 WALES David Hooper
6 BELGIUM Rene Hemelsoet
7 ROMANIA REDAK IVAN



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20204
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 6 Iun 2011, 10:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MULT SUCCES ȘI MULT NOROC TUTUROR JUCĂTOARELOR ȘI JUCĂTORILOR NOȘTRI !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Iun 2011, 13:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu le urez mult SUCCES jucatorilor romani Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20204
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 6 Iun 2011, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BINEÎNȚELES, ACELEAȘI URĂRI ȘI ARBITRILOR NOȘTRI !

Vă țin pumnii și vă doresc tuturor (jucători & arbitri) să vă întoarceți acasă mai veseli decât sunteți în acest moment.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 6 Iun 2011, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma alatur si eu urarilor de succes jucatorilor si arbitrilor nostri!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20204
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Iun 2011, 12:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată :

LADIES
Alina Savu – două meciuri jucate, o victorie (la zero !), bilanț provizoriu : 3-3
Monica Manolache și Corina Mărăcine – un meci jucat, niciun frame câștigat
Delia Mocanu – un meci jucat, un frame câștigat

40(+)
Ovidiu Iane – două meciuri jucate, un frame câștigat, bilanț provizoriu : 1-6
Marcel Bera – trei meciuri jucate, o victorie, bilanț provizoriu : 6-7
Horia Câmpeanu – trei meciuri jucate, două frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 2-9
Ivan Redak – un meci jucat, niciun frame câștigat

MEN
Andrei Orzan – trei meciuri jucate, un frame câștigat, bilanț provizoriu : 1-12
Denis Crețu – trei meciuri jucate, o victorie, bilanț provizoriu : 4-11
Valentin Militaru – două meciuri jucate, două frame-uri câștigat, bilanț provizoriu : 2-8


Video Arrow http://www.sportal.bg/video.php?category=77



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 9 Iun 2011, 18:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multa bafta tuturor!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20204
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Iun 2011, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată :

LADIES
Alina Savu – două meciuri jucate, o victorie (la zero !), bilanț provizoriu (+/-) : 3-3
Delia Mocanu – două meciuri jucate, trei frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 3-6
Corina Mărăcine – două meciuri jucate, niciun frame câștigat, bilanț provizoriu : 0-6
Monica Manolache – două meciuri jucate, niciun frame câștigat, bilanț provizoriu : 0-6

40(+)
Ovidiu Iane – două meciuri jucate, un frame câștigat, bilanț provizoriu : 1-6
Marcel Bera – trei meciuri jucate, o victorie, bilanț provizoriu : 6-7
Horia Câmpeanu – trei meciuri jucate, două frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 2-9
Ivan Redak – două meciuri jucate, un frame câștigat, bilanț provizoriu : 1-6

MEN
Andrei Orzan – trei meciuri jucate, un frame câștigat, bilanț provizoriu : 1-12
Denis Crețu – trei meciuri jucate, o victorie, bilanț provizoriu : 4-11
Valentin Militaru – trei meciuri jucate, patru frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 4-12


Streaming Arrow http://snookertv.blogspot.com/p/live-stream.html?spref=tw

sau există opțiunea "video" la pagina de live scoring Arrow http://www.esnooker.pl/live/en/ts.php



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20204
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Iun 2011, 0:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată :

LADIES
Alina Savu – trei meciuri jucate, o victorie (la zero !), bilanț provizoriu (+/-) : 3-6
Delia Mocanu – două meciuri jucate, trei frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 3-6
Corina Mărăcine – trei meciuri jucate, niciun frame câștigat, bilanț provizoriu : 0-9
Monica Manolache – trei meciuri jucate, niciun frame câștigat, bilanț provizoriu : 0-9

40(+)
Ovidiu Iane – trei meciuri jucate, un frame câștigat, bilanț provizoriu : 1-9
Marcel Bera – patru meciuri jucate, două victorii, bilanț provizoriu : 9-9
Horia Câmpeanu – patru meciuri jucate, două frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 2-12
Ivan Redak – trei meciuri jucate, un frame câștigat, bilanț provizoriu : 1-9

MEN
Andrei Orzan – patru meciuri jucate, o victorie, bilanț provizoriu : 5-14
Denis Crețu – patru meciuri jucate, o victorie, bilanț provizoriu : 6-15
Valentin Militaru – patru meciuri jucate, cinci frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 5-16


Streaming Arrow http://snookertv.blogspot.com/p/live-stream.html?spref=tw

sau există opțiunea "video" la pagina de live scoring Arrow http://www.esnooker.pl/live/en/ts.php



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20204
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 13 Iun 2011, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LADIES
Delia Mocanu – 5 meciuri jucate, o victorie, bilanț (+/-) : 6-14 Locul 5 în grupă
Alina Savu – 5 meciuri jucate, o victorie, bilanț : 3-12 Locul 5
Corina Mărăcine – 5 meciuri jucate, niciun frame câștigat, bilanț : 0-15 Locul 6
Monica Manolache – 5 meciuri jucate, niciun frame câștigat, bilanț : 0-15 Locul 6

40(+)
Ovidiu Iane – 6 meciuri jucate, 1 frame câștigat, bilanț provizoriu : 1-18
Marcel Bera – 5 meciuri jucate, 3 victorii, bilanț provizoriu : 12-10
Horia Câmpeanu – 5 meciuri jucate, 2 frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 2-15
Ivan Redak – 5 meciuri jucate, 2 victorii, bilanț provizoriu : 7-11

MEN
Andrei Orzan – 6 meciuri jucate, o victorie, bilanț provizoriu : 8-22
Denis Crețu – 6 meciuri jucate, o victorie, bilanț provizoriu : 9-23
Valentin Militaru – 6 meciuri jucate, 5 frame-uri câștigate, bilanț provizoriu : 5-24



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20204
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 13 Iun 2011, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

40(+)
Marcel Bera – 6 meciuri jucate, 3 victorii, bilanț (+/-) : 13-13 Locul 4 în grupă : CALIFICAT
Ivan Redak – 6 meciuri jucate, 3 victorii, bilanț : 10-13 Locul 4 în grupă : CALIFICAT
Ovidiu Iane – 6 meciuri jucate, 1 frame câștigat, bilanț : 1-18 Locul 7
Horia Câmpeanu – 6 meciuri jucate, 2 frame-uri câștigate, bilanț : 2-18 Locul 7


Felicitări lui Max și lui Ivan pentru calificarea din grupe !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
max



Data înscrierii: 17/Mai/2011
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mar 14 Iun 2011, 0:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc tuturor celor care au fost alaturi de mine si m-au incurajat de la fata locului sau prin mesaje.

Scurte impresii:
organizare destul de buna, criterii de stabilire a meciurilor dupa calificare foarte proaste, necontrolabile si nelegate de rezultatele din grupe.

Meciuri jucate:
1. cu Michael McDonald - Irlanda de Nord - a reusit, dupa ratari ale mele, sa castige primele doua frame-uri la negru si, respectiv la roz, am revenit aducand scorul la 2-2. Frame-ul final s-a transat dupa cateva ratari la bile de distanta ale mele. Rezultat 2-3

2. cu Gilles Grezskoviak - Franta - meci fara istoric .Am pierdut primul frame si apoi am reusit, nu usor, sa castig. Rezultat 3-1

3. cu Juri Virtanen - Finlanda - fost campion in 2006 (Romania). Dupa doua frame-uri pierdute, profitand de niste ratari am reusit sa castig cel de-al treilea frame, cu 80-29, inchizand masa de la bila verde (25). Rezultat 1-3

4. cu Ivailo Markov - Bulgaria - un jucator de biliard, care a jucat cu tac de biliard, cu al carui stil nu m-am putut adapta si care mi-a luat primele doua frame-uri. Am reusit sa ma adun, sa joc snooker si am castigat. Rezultat: 3-2

5. cu Ivan Svehla - Croatia - un jucator de nu-stiu-ce, snooker in nici un caz al carui stil l-a descris cel mai bine nord irlandezul dupa meciul lui: NEVER AGAIN!!!!. Nu stiu nici acum in ce fel a luat primul frame. Celelalte le-am castigat dar dupa chinuri ingrozitoare. In ultimul frame aveam nevoie doar de bila albastra, am facut trei snookere grele consecutive, din primele doua nu numai ca a scapat, dar cu noroc a si lipit albastra de cate-o manta, iar din al treilea, dupa ce a atins o manta a intrat bila albastra, iarasi cu noroc, intr-un buzunar de mijloc, introducand apoi si bila roz. S-a terminat dupa ce-am reusit eu sa introduc bila neagra de la distanta. Rezultat: 3-1

6. cu Yakov Shaashoa - Israel - jucator cunoscut foarte bine de Sandy (mai ales pentru norocul lui). A reusit sa-mi ia primul frame dupa ce m-a pus sa repet de sase ori la un snooker din care nu puteam sa ies decat cu trei mante, iar al doilea introducand bila albastra la final, cu noroc, aceasta fiind jucata la un buzunar si intrand in altul. Desi i-am luat frame-ul urmator a reusit in fram-ul final un break de 52 si si-a asigurat victoria. Rezultat: 1-3

Dupa toate astea, reusind performanta de a iesi din grupe, conform noii metode de alcatuire a tabloului final (last 32-24-16) maine voi juca cu fostul dublu campion european (2004 si 2008), englezul care acum reprezinta si antreneaza Ucraina - ALAN TRIGG Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui max Trimite mesaj privat
ivan_redak



Data înscrierii: 04/Iun/2010
Mesaje: 1
Locație: cluj

MesajTrimis: Mar 14 Iun 2011, 1:17    Titlul subiectului: ivan Răspunde cu citat (quote)

multumesc pt suport si sper ca nu v-ati pierdut increderea dupa primele trei meciuri.cu irlandezul si galezul nu prea am ce comenta dar cu belgianul in loc sa am trei la zero m-a batut cu trei la unu.asta e ... Laughing ma bucur ca confirm rezultatul de anul trecut si nu am inselat asteptarile celor care au avut incredere in mine.ma asteapta un meci greu cu un irlandez ( iarasi irlandez) cu care voi trebui sa fiu foarte atent.asta e cel mai bun sa castige. un special multumesc pt d-na cristescu care ne sustine si ne urmareste neconditionat


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ivan_redak Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 14 Iun 2011, 1:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari si succes in continuare ! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community