Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Wuxi Classic 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 14:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din ce am vazut pana acum fara sa vad jocurile chinezilor...cred ca Murphy e intr-o forma foarte buna . Nu vad pe altul castigator...dar sper sa ma insel si sa vedem o calitate superioara zilele care urmeaza:)


Sus
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 15:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

107 Maguire și se pare că nu e cel din meciul cu Liang Wenbo... e mai bun... Ding o să aibă de furcă mult cu el... Sper totuși să câștige...

3-3! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Să tot savurăm snooker. Very Happy

...si sa incercam in acelasi timp sa devenim fani ai ciclismului, desi nu prea o sa reusim.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Clara White a scris:
Să tot savurăm snooker. Very Happy

...si sa incercam in acelasi timp sa devenim fani ai ciclismului, desi nu prea o sa reusim.

De fapt era baschet! Laughing

Ce meci ne-au oferit cei doi! Foarte frumos. Mă bucur pentru "Dinca" (așa pronunțau comentatorii chinezi... Felicitări lui Maguire... merită din plin. A ratat la bila maro... și "Dinca" a câștigat... bravo lui... Norocul îi ajută pe cei puternici! Smile 5-4 meritat de Ding.

Ali Carter a câștigat și el, deși Yu De Lu i-a pus probleme serioase... 5-3.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 16:08    Titlul subiectului: Re: MAIMAITI Răspunde cu citat (quote)

Uf, ce probleme de net am avut ! Rolling Eyes

Sentence, mă bucur că am aflat că e un site de snooker. Mai exact, e un site de snooker în limba română. Există multe cuvinte în limba română și în DEX, dar nu toate sunt acceptabile aici. Eu sper să reușești să te conformezi ținutei forumului, dragă. Wink Laughing

XLNC a scris:
[...]Vouă nu vi se pare că Maimaiti nu prea e chinez?
Eu de când l-am văzut mi-am zis că e frate vitreg cu Mougli (scriu așa ca să priceapă și vorbitorii de ingleză Smile)
Are chiar și broderii la gulerul și manșetele cămășii, îi mai lipseau niște
turnulețe pe lîngă scaun și un turban Smile[...]


Mda, e chinez, dar... nu prea. Laughing În ultimii doi-trei ani, a fost promovat nu numai pentru că e un jucător bun, ci și din motive de propagandă : familia lui provine din așa-numita Regiune autonomă Uyghur, o zonă enormă din partea de vest a Chinei (așa e, învecinată puțintel și cu India). Acolo cocktailul etnic este destul de complicat și majoritatea populației e musulmană. Promovarea minorităților, mă-nțelegi – bineînțeles, de fațadă. Uyghurul e la fel de “chinezesc” ca și Tibetul, dar e greu să mai urnești din loc bocancii roșii, mai ales când au tropăit peste istoria, cultura și sufletul popoarelor mai slabe. Evil or Very Mad

Se pare că în Uyghur, numele “Maimaiti” este destul de frecvent – probabil tocmai pentru că e frecvent a și fost ales, cu câteva zeci de ani în urmă, de unul dintre artiștii-slugoi ai lui Mao pentru o celebră statuie. Cred că de statuia aceea mi-am amintit când am auzit prima oară de acest jucător (ca wildcard la Shanghai Masters). Chiar am căutat respectiva “operă de artă” pe net, dar nu-mi amintesc numele sculptorului și, în general, nu merită să-mi bat capul cu toate prostiile, așa că am renunțat. În orice caz, parcă se chema, lung & aproximativ, “Secretarul general Mao stă de vorbă cu bătrânul țăran Maimaiti” . Sau cam așa ceva. Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 16:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
De fapt era baschet! Laughing

Da, cunosc programul celor 2 eurosport-uri, cand am de gand sa vad snooker la tv... Insa stim cu totii ca acel sport minunat (privit de mine, si de multi altii, ca pe un roi de albine filmat din elicopter...) are prioritate. Noroc ca e si eurosport 2, si mai putem si noi "savura" cate o ora de snooker. Exceptie la turneele mai importante, cand vedem ceva mai mult, dar tot trebuie sa cautam streaming-uri (daca nu ne abonam la prietenul acestui forum), cand bineinteles, alde footstrong se plimba...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013


Ultima modificare efectuată de către Redboy la Vin 8 Iul 2011, 16:25, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Redboy a scris:
...si sa incercam in acelasi timp sa devenim fani ai ciclismului, desi nu prea o sa reusim.

De fapt era baschet! Laughing


Laughing Nici eu nu prea reușesc. Chiar când e vorba de sporturi care mă interesează, în clipa în care programarea transmisiunilor respective se suprapune cu un turneu de snooker, interesul se transformă în iritare și-mi amintesc de o groază de cuvinte lipsite de eleganță (unele dintre ele chiar trecute în DEX ! Wink ) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 16:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Golan Trevize a scris:
Redboy a scris:
...si sa incercam in acelasi timp sa devenim fani ai ciclismului, desi nu prea o sa reusim.

De fapt era baschet! Laughing


Laughing Nici eu nu prea reușesc. Chiar când e vorba de sporturi care mă interesează, în clipa în care programarea transmisiunilor respective se suprapune cu un turneu de snooker, interesul se transformă în iritare și-mi amintesc de o groază de cuvinte lipsite de eleganță (unele dintre ele chiar trecute în DEX ! Wink ) Laughing

Doamne! Și la mine se întâmplă la fel Laughing

Sportul acesta te prinde sau nu... Smile

Edit: Ce meci o să avem mâine: Ding - Selby.... numărul trei, cu patru! Smile Nici nu știu cu cine să țin... totuși e acasă la Ding... deci ar merita să păstreze tradiția și să fie măcar în finală și anul acesta! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Vin 8 Iul 2011, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca Ding joaca cum a jucat cu Maguire..si-o fura sigur de la Mark Selby ..cred ca deja e batut Smile. In meciul Shaun Murphy – Ali Carter ..merg pe mana lui Murphy..datorita stilului slow pe lovitura si formei de joc in care este..din ce am vazut eu.
Deci eu zic ca vom avea o finala Mulphy-Selby....unde e greu de ghicit castigatorul. In finala totusi cred ca Selby are un mic avantaj..e mai sigur pe el parca:P


sa vedem acum:)..alte variante?..bagati:)


Sus
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Sâm 9 Iul 2011, 10:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Murphy- Carter 3-6...dupa un joc 8 teroare...deci Carter e in finala. Sa vedem ce vor face Ding-Selby..un meci bun bun de urmarit:).


Sus
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 9 Iul 2011, 10:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci foarte frumos, cel dintre Carter si Murphy. Ali a gresit mai putin, in comparatie cu Murphy, lucru care i-a adus victoria.
Acum sa vedem daca finala va fi 100% engleza, sau nu, ramane de vazut. Eu sper ca va fi Selby cel de-al doilea finalist Very Happy .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Iul 2011, 11:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru semifinala a doua Arrow http://www.fromsportcom.com/v-2/10/76/v-307600.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 9 Iul 2011, 11:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Pentru semifinala a doua Arrow http://www.fromsportcom.com/v-2/10/76/v-307600.html


Nu va fi transmisa pe Eurosport 2 partida? Sau ai pus link-ul pentru orice eventualitate? Smile

L.E. Ok, mersi de informatie Clara!




Ultima modificare efectuată de către Undergrow la Sâm 9 Iul 2011, 11:55, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Iul 2011, 11:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, după câte am înțeles, semifinala a doua nu va fi transmisă live pe Eurosport.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 9 Iul 2011, 11:47, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
diverta000



Data înscrierii: 21/Apr/2011
Mesaje: 2
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm 9 Iul 2011, 11:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si la cat incepe partida? ma refer la ora romaniei.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui diverta000 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Wuxi Classic 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community