Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Welcome back, you guys (hoping you're back)!

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Welsh Open 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Credetzi ca Maguire va castiga acest campionat?
da
18%
 18%  [ 2 ]
nu
72%
 72%  [ 8 ]
habar n-am
9%
 9%  [ 1 ]
Voturi totale : 11

Autor Mesaj
snookerforum
Site Admin


Data înscrierii: 19/Noi/2004
Mesaje: 38

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2005, 2:25    Titlul subiectului: Welcome back, you guys (hoping you're back)! Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum spuneam, Eurosport transmite incepand cu 19 ianuarie, turneul incepe pe 17.

Pentru mai multe informatii:

http://www.worldsnooker.com/snooker_media_centre/welshopen05/stats.asp

http://www.worldsnooker.com/snooker_media_centre/welshopen05/news.asp?categoryID=107


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerforum Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2005, 2:28    Titlul subiectului: Stephen Hendry Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum ziceatzi si voi, Maguire dupa ce trece (ne mai indoim c-ar trece?) de round 1 joaca cu (scuzati cacofonia) Stephen! Hihihihihi... Smile Sa mai facem pronosticuri? Mi-e frica... Fortza-n tac, Stephen, fortza-n tac! Smile God speed! Smile Stephen vs. Stephen. Oare l-o dobori emotzia pe Stephen cel mick? Very Happy
Apropo, n-am votat against Maguire pentru ca ash crede ca o sa-l bata Stephen. Asta sper, intr-adevar... Dar totushi nu cred ca o sa ia Maguire acest campionat... Vom vedea! Smile Laughing
Apropo, voi ce mai zicetzi?
Credetz` ca Ronnie sh-o fi revenit? What about Mark Williams? Am auzit ca blajinul galez o duce mai bine lately. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2005, 3:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maguire ? Not yet.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2005, 10:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hmmmz..... Question Question ..nu prea cred......mai degraba ma bazez pe ronnie / hendry / hunter....cred ca ei vor cu forte proaspete.. Wink ...si sa dea DOAMNE DOAMNE sa fie asa..... Wink



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2005, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca va castiga Maguire sau nu, dar cred ca are sansele cele mai mari. Desi as vrea sa castige Hendry confruntarea dintre cei doi, cred ca va castiga Maguire. Oricum, cred ca va fi un meci frumos care nu trebuie pierdut (asta in cazul in care cei de la Eurosport vor da meciul si nu vor considera ca alt meci este mai important).



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Dum 16 Ian 2005, 21:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu cred ca merita sa fim privati de Stephen ala Maaaaaaaaaaare in favoare Stephenutzului mai mititel. La modul teoretic asta...
In practica, important pentru noi toti cred (minus Ms Hendry, banuiesc Laughing ) este sa treaca de primul tur cel care este in mai buna forma si care poate, in fazele superioare sa "provide us with the best entertainment"! Asta-i tot.
Cat despre pronosticuri cu privire la invingator, desi este atat de greu sa mai faci pronosticuri in snooker in ziua de azi, eu nu mi-as pune banii pe Maguire. La tura asta cred ca am sa-i tin pumnii lui Ronnie in primul rand, pentru ca daca nu reuseste sa se adune mi-e ca din nou o ia pe panta aia alunecoasa si depresiva si nu-si mai reintra in mana nici la anu' si la multi ani, si cam tot din acelasi punct de vedere, my hopes go with Paul care, daca nu face o figura frumoasa acum, inseamna ca intr-adevar s-a grabit sa se insoare!



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 17 Ian 2005, 2:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you for the "Welcome back" ! Dar, pare-mi-se, am fost aici mai tot timpul ... to keep the fire burning !!!... Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 8:46    Titlul subiectului: Welsh Open Răspunde cu citat (quote)

Doamne ce emotii am!
Azi avem primele meciuri de snooker la Eurosport.
Ii tin pumnii lui Stephen Hendry in fata lui Stephen Maguire. Sper sa dea acest meci la televizor. Sper sa-l dea si pe cel al lui Ronnie.
Sunt atat de nerabdatoare incat nu mai pot sa fac aproape nimic la serviciu. Abia astept ora 17 sa plec. Si la ora 17 incep transmisiile si asa as avea un chef sa plec mai devreme acasa!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, si eu tot cu Stephen-cel Mare o sa "țin", dar meciul este extrem de interesant și sub aspect psihologic. Să fie, oare, ceasul răfuielii lui Maguire cu Sfinxul Hendry, cel căruia îi servea drept "sac de box" acum citiva - nu prea multi - ani in urma ( vezi amintirile "sacului", din care am spicuit cite ceva la topicul "Stay in Touch etc", pag.7 ) ?... Știm deja că sunt destui cei care îi văd făcuți din cam aceeași plămadă... Abia astept ! Anyway, traiasca Scotia !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 19:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well, cineva ( !!! ... ) a fost pus la locul sau. Nu usor, dar asa s-a intimplat. Pacat, totusi, ca a trebuit ca cei doi sa se intilneasca atit de devreme in competitie !... Sa nu fi reusit Maguire sa surmonteze handicapul mental ? Sau da, si atunci cam asta e valoarea fiecaruia. Sfinxul a invins ! Am vazut ca si Parrott, in excelenta forma, l-a "pus la locul lui" pe Ding. Marturisesc ca nu m-as fi asteptat ca Ding sa continue sa nu le faca față marilor seniori.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 19:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vaiiiiii...Maguire a picat la test... Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil ....asta e ... Hendry e castigatorul meciului hihihi....pai asa e si normal...... Twisted Evil Twisted Evil



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Păi, cam da. Nu că aș ține neapărat cu establishmentul valoric, dar ... Luiza are perfectă dreptate : a fost un test pentru Maguire. Si nu se poate spune ca Stephen-cel-Mic s-a batut singur pre sine. Sfinxul ( cum imi place sa-i spun, de la o vreme incoace ) a fost mai bun in conditiile in care si Maguire a jucat bine.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 19 Ian 2005, 21:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara draga.....ce sa ii faci....Se mai si pica la teste...si Maguire...de data asta a dat'o in bara rau de tot...a picat...de fapt si SINCER chiar ma asteptam sa piarda in fata lu' Hendry.....si Hunter...vai.....deci.....Lindsay il zapaceste rau de tot....nici macar nu am apucat sa ii vad pletele lui blondine Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 20 Ian 2005, 0:21    Titlul subiectului: hihihi... Răspunde cu citat (quote)

Sunt entuziasmata... Va imaginati... Pot sa spun pentru moment o mica poezie, scrisa in fuga creionului...

Si iata ca maretul Stephen
Invinse iar, in lupta dreapta,
Rapunandu-l pe-ala micu',
Pentru a-i spune: Stai si-asteapta!

Si iar in mine si poate-n snookerland.
Urla si codru, urla si mare,
Spunand cat pot de bine si de raspicat
Ca Stephen Hendry este cel mai tare...

Jenant mi-a umblat creionul astazi, este? Smile) Eh... Lipsa de inspiratzie... Very Happy

Prefer sa ma opresc aici si sa nu fac alte comentarii pentru ca am de scris ceva (vai de cititorii mei, non? Razz). Voi reveni dimineatza cu opinii proaspete.

Pupix! Smile) Fortza-n tac! Yeah, baby! Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Welsh Open 2005 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community