Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
alinn13



Data înscrierii: 29/Mar/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Joi 30 Iun 2011, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
N-are, Alin, dar mai mult decât atât nu pot să spun... Laughing

De ce nu? Smile nu ar strica un sfat de la cineva mai priceput ca mine in acest domeniu...nici eu n-oi fi pamant,dar ma declar invins.Oricum mi-am luat-o urat de la KenDo in calificari la CM contra lui J.Robertson..pff mi-am adus aminte Sad stiu ca nu este deloc in forma dar trebuie sa se califice ,are si el rate,astea Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alinn13 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Iun 2011, 20:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scandal mare la calificări : Rory McLeod a refuzat să dea mâna cu arbitrul Ivy Zhu pe motiv că religia îi interzice să dea mâna cu o femeie !!!... Shocked Evil or Very Mad

Arena de competiție, la turnee sau calificări, este o incintă civilă, fără apartenență religioasă. Comportamentul jucătorului mi se pare incalificabil.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Joi 30 Iun 2011, 20:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gest incalificabil!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Iun 2011, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dl McLeod trebuie sancționat - măcar cu amendă.

Adi4Ebbo a scris:
tin sa va anunt ca sansele sa vedem ceva sunt aproape 0. In luna Iulie incepe Le Tour asa ca eurosport va transmite ciclism


NU, Addy : turneul va fi transmis (live + înregistrări) pe Eurosport.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 30 Iun 2011, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wooh Shocked ..mda, ramane sa vedem ce decizie v-or lua oficialii in privinta lui, sper sa nu ramana nepedepsit pentru ca merita "tras de urechi" !
Cred ca este un caz fara precedent si e de neconceput asemenea comportament din partea unui profesionist,fie el din orice sport .. aici e vorba de respect si buna crestere,la baza. Eu prima data cand l-am vazut pe individul asta a fost la CM-ul recent incheiat si de-atunci mi s-a parut cam "dubios" .. asa cu barba aia a lui despicata la barbie .. pt. tac Laughing



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 1 Iul 2011, 5:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu ce aveti cu McLeod. Nu e vorba nici de respect, nici de buna crestere. Doar ca religia nu-i permite asa ceva.
Daca aveti nevoie de ceva documentant, puteti citi aici :
http://www.islam-qa.com/en/ref/2459

Nu cred ca ar trebui amendat pentru credinta lui, consider ca a fost o eroare a organizatorilor, care ar fi trebuit sa stie asta si sa evite situatia alegand un arbitru barbat. Sunt totusi multe meciuri de arbitrat acolo, nu cred sa fi fost o problema schimbarea arbitrilor la doua mese....

P.S.: Ce meci de legenda o sa avem... McLeod vs Ebdon!!! Sa aveti macar 2 cafele pregatite....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Iul 2011, 11:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atenție la ton, RVI. Nu e cazul să devii nepoliticos. Nu pe acest forum. Wink Toată lumea e șocată, dar, în general, n-are nimeni nimic cu acest jucător. Însă arbitrii de sex feminin trebuie tratați cu același respect ca și cei de sex masculin. Grobianul a mai jucat și sub coordonarea regulamentară a Michaelei Tabb, dar nu și-a permis asemenea măgărie. Cum să se schimbe programarea arbitrului în funcție de religia unui jucător ?!... Dacă dl McLeod (de nu chiar așa de multă vreme convertit la Islam) ar fi știut să se poarte, ar fi discutat înainte de meci cu directorul de turnee și cu arbitrul și le-ar fi explicat că nu ar fi de dorit să i se întindă mâna. Musulmanii adevărați au cel mai frumos salut din lume și sunt curtenitori. Măgarii sunt măgari indiferent de religie.

Despre meciul Ebdon v McLeod, așa e, o să avem nevoie de ceva energizante. Probabil și protagoniștii. Laughing Laughing

Dintre calificații în fazele finale, cei cu pozițiile cele mai modeste în clasament – Matthew Selt și David Gilbert – vor disputa runda wildcardurilor, unde, așa cum am anunțat la NEWS, îi vor lua în primire pe câte unul dintre frații Mifsud.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 1 Iul 2011, 14:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scuze, ultimul mesaj s-a sters datorita surioarei mele Smile !

Dar spuneam ca nici eu nu sunt de acord cu atitudinea adoptata de McLeod, cum spunea si Clara, asta tine de educatie si nu de religie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 1 Iul 2011, 18:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am vrut in nici un caz sa fiu nepoliticos cu cineva. Doar v-am spus cum e situatia. Stiu ca e musulman doar de prin 2000, dar daca asta e credinta lui, nu e ceva de educatie si buna crestere ce il impiedica sa se poarte la fel ca ceilalti. Nu cred ca un om mai "bisericos" , ca sa zic asa, poate fi judecat in functie de ce ii cere religia.

Cat despre Michaela Tabb. asta chiar ar fi interesant de vazut. Stiu si eu ca a mai fost arbitrat de Michaela, dar nu imi amintesc sa-i fi vazut strangandu-si mainile. Am ce cauta pe youtube acuma.... Laughing

Nu sunt musulman si nici fan McLeod , dar citesc totusi oricand am ocazia despre credintele altora. Asa se evita multe situatii deranjante. Chiar pot spune ca momentan il urasc pe musulmanul in cauza , ca mi-a rapit placerea de a-l vedea pe Jimmy la australieni.

Din nou, nu o luati personal, stiu ca religia e un subiect mai sensibil. Scriu doar o parere , nu vreau sa atac religia ortodoxa sau ceva de genul asta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Vin 1 Iul 2011, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
turneul va fi transmis (live + înregistrări) pe Eurosport.


Cam din ce data ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 1 Iul 2011, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am cautat si am cautat...
Concluzia: Clara, aveai dreptate ! McLeod este doar un mitocan si a facut ce a facut doar din mitocanie, indiferent ce scuza ar gasi el cu religia musulmana.
Am gasit un meci recent al lui impotriva lui Murphy , arbitrat de Michaela. Nu a avut nici o problema in a-i strange mana la sfarsitul jocului.
Aici puteti vedea jocul: http://www.youtube.com/watch?v=_D3LIRwjIKY

Deci.... I stand corrected!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 5 Iul 2011, 10:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa inteleg ca nu s-a intamplat mai nimic cu McLeod .. mmmh ? Neutral



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 11 Iul 2011, 13:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Graeme Dott s-a retras din turneu din cauza unor probleme de sănătate survenite la Wuxi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Lun 11 Iul 2011, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte funny Smile)) la Wuxi Classic Ebdon a fost eliminat de Murphy iar acum are sanse sa fie eliminat tot de Murphy + in seria PTC avea sansa sa joace tot cu Murphy daca trecea de Robbie Williams Very Happy

Ebdon - McLeod un meci care nu trebuie ratat Laughing (sper sa se termine cu bn pt Ebbo)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Iul 2011, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie O'Sullivan s-a retras din Openul Australiei pentru motive medicale.

Comentariul lui Mark King : What a surprise THE ROCKET has pulled out of OZ, I reckon he has found a bone in his leg,what a load of bollocks,it must be nice to choose.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 2 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community