Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

TLD a scris:
E vacanta si pentru ei, poate n-au vizitat pana acum Australia si e cam mare. Smile


Cred ca e mai avantajos sa vizitezi alta data Australia decat sa pierzi la acest turneu puncte si bani importanti. Smile



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
TLD a scris:
E vacanta si pentru ei, poate n-au vizitat pana acum Australia si e cam mare. Smile


Cred ca e mai avantajos sa vizitezi alta data Australia decat sa pierzi la acest turneu puncte si bani importanti. Smile


Da, dar acum e si sezonul geros, mai vezi si cate o zapada episodica prin desertul australian... de pus in rama. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 21:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incepe sa ma irite serios Eurosportul asta ..dupa ce se lauda peste tot ca au semnat un mega-contract cu World Snooker pe n-spe ani cu exclusivitatea a zeci de turnee de snooker pe an,acum vad ca nu reusesc sa difuzeze decat o sesiune pe zi din care de fapt un singur meci pe care il vad toata ziua si pe international si pe 2 in toate reluarile ... Angry Dezamagitor !
Poate o fi ceva mai dificil la turneul asta sa transmita mai mult ,desi nu vad cum si de ce,insa eram multumit macar sa avem si noi un daily highlights, seara .. de o ora acolo cu meciurile zilei



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

skorpyo a scris:
Incepe sa ma irite serios Eurosportul asta ..dupa ce se lauda peste tot ca au semnat un mega-contract cu World Snooker pe n-spe ani cu exclusivitatea a zeci de turnee de snooker pe an,acum vad ca nu reusesc sa difuzeze decat o sesiune pe zi din care de fapt un singur meci pe care il vad toata ziua si pe international si pe 2 in toate reluarile ... Angry Dezamagitor !
Poate o fi ceva mai dificil la turneul asta sa transmita mai mult ,desi nu vad cum si de ce,insa eram multumit macar sa avem si noi un daily highlights, seara .. de o ora acolo cu meciurile zilei



da da da..de doua zile aceeasi poveste..cate un singur meci pe zi..dat de 5 ori in reluare...Nu se poate pune o camera si la cealalta masa si inregistrat si dat ?...chiar exagereaza cu prostia..care e acolo redactor!!!!sau ce e

(Atentie la cuvintele folosite, Sentence !)


Sus
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Serios? Eurosportul are exclusivitate (in zonele in care emite imi imaginez, sau in general)?

In cazul asta ar trebui sa lucreze serios la platforma playerului. Rolling Eyes

In alta ordine de idei, senzational acest Mark Allen ! Dupa ce a muncit la Bangkok si a ajuns in finala (dupa care i-a si felicitat pe adversari pentru castigarea trofeului, intr-un mod frumos), acum l-a invins si pe Ryan Day.

Nu stiu cand si cum a ajuns la Bendigo (poate ieri seara, ora noastra)...

Nu ma asteptam sa faca fatza, tinand cont de munca depusa, de toate diferentele de fus orar si de timpul foarte scurt pe care l-a avut la dispozitie per total (+ problemele din ultimele luni - cu depresia si asa mai departe). Sper sa aiba vant favorabil (nu stiu cum sa zic mai bine) pana la capat.

He's IRON MAN ! Am zis, am spus !


Later edit: Ce tare e Mark J. Zici c-abia s-a trezit. Cum o fi sa joci snooker la 4 dimineata? Posh. *raised eyebrow, tongue in cheek* Razz Ei bine, unul dintre ei tot trebuie sa fie ceva mai treaz decat celalalt. =))



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 8:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Serios? Eurosportul are exclusivitate (in zonele in care emite imi imaginez, sau in general)?

Uite aici despre ce vorbeam. in orice caz .. e o totala dezamagire ca dupa atatia ani (ultimii 5, sa zic) de transmisii foarte bune si consistente ale sezoanelor,pt. eurosport .. acum la primul turneu de puncte din noul sezon sa o cam dai in bara Neutral



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 9:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce mult ma bucur pentru Ken Doherty! Very Happy Sper sa mai castige ceva meciuri! Hai, Ken! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 10:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce se mai aude cu abonamentul eurosportplayer.ro, care inca este inactiv la mine?Acum pt. turneul din Australia eram interesata de o activare.Se mai obtine sau nu ?Cei care au cerut activari cu alta data decat imediat ,cum am cerut eu,au primit?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 10:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce pacat ca a ratat breakul maxim Liang.Oricum e in mare forma jucatorul chinez.Cred ca o sa castige pana la urma meciul cu Stevens.

Perry 3-0 si este momentan la masa in meciul cu Selby Shocked
Imi aduce oarecum aminte de editia precedenta de Masters ,unde am mai avut parte de multe surprize.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 12:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, da, as vrea sa ii dau ceva lui Joe Perry. Nu ceva bun. =)) In ciuda simpatiei mele pentru Mark Selby, Joe l-a lasat sa revina si asta nu e bine deloc. Da', ma rog, poate are niste probleme si Joe. Oricum toti imi par chiauni (E ultima data cand o spun, promit Razz. Posibil sa ma refer si la faptul ca tot turneul asta mi se pare abracadabra chiar si pentru mine, cu orele lui cu tot).

Trecand peste... Bravo Kendo !!! Bravo Liang !!! (desi tineam si cu Liang si cu Massew)

Si Liang pare foarte puternic, la fel ca Mark Allen, desi a jucat o zi mai tarziu. Pana la urma numele mic e Wenbo sau Liang? Ca m-am zapacit...

Pe mine ma deranjeaza niste chestii in ceea ce il priveste pe Liang, dupa cum mai spuneam, dar ma bucur ca a revenit si sper sa ii mearga bine pentru ca, mai ales din perspectiva jocului, cred ca ar putea fi un jucator extraordinar. Daca se mai poarta si frumos, we have a deal. Razz

Skorpyo, multumesc pentru informatii. Tot nu prea inteleg de ce li s-a acordat exclusivitate. Adica inteleg, dar nu inteleg ca sa zic asa. Wink Ce sa zic? Sa vedem ce se intampla pana la turneul urmator?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
Ce se mai aude cu abonamentul eurosportplayer.ro, care inca este inactiv la mine?


Dana, ai mai postat o dată întrebarea și am răspuns Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=33980#33980

Dar dacă tot ai deschis și aici discuția și, deocamdată, nu se întrevede o rezolvare a problemei, aș vrea să vă pun și eu o întrebare Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=33985#33985

Frumoasă revenirea lui Selbs ! Îmi pare rău de Joe Perry, dar cam așa se vede deosebirea între un jucător foarte bun și un jucător de înaltă clasă. (Sper să pot scrie același lucru și după meciul lui Hendo, de aceea precizez : așa se vede deosebirea între un jucător foarte bun și un jucător de înaltă clasă aflat în deplinătatea forței sportive ! Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Skorpyo, multumesc pentru informatii. Tot nu prea inteleg de ce li s-a acordat exclusivitate. Adica inteleg, dar nu inteleg ca sa zic asa. Wink Ce sa zic? Sa vedem ce se intampla pana la turneul urmator?

Cu placere ! Am urmarit meciul lui Mark Selby pe un site de pariuri online ce ofereau "live streaming" si transmisia era de la FoxSports Australia Surprised .. existau inscriptionati si pe acel panou publicitar plasat in spatele jucatorilor, folosit la interviurile inainte/dupa meci. Astfel inclin spre posibilitatea ca Eurosportul sa nu aiba exclusivitate pentru acest turneu si sa inteleg de ce transmit asa putin..e doar o teorie.

Cat despre Mark Selby-Joe Perry...phiiiuu ce meci..cate unghii am "rontait" la pauza Mr. Green . Acolo clar s-a intamplat ceva .. nu nu, de fapt putin inainte,la inceputul jocului 4, Mark si-a adus cu el de la cabine o cafea, care si-a facut efectul Razz era destul de adormit la inceput.Pentru mine ramane un mare luptator si de asta il admir asa de mult. Joe l-a cam "executat" in primele 3 jocuri cu lovituri aproape perfecte, avea 3-0..si totusi ceva s-a rupt pentru el, zic sa fie "frica de victorie" in fata unui adversar mult mai bine cotat.

In orice caz Selby a revenit consistent in joc, a profitat de toate greselile mai mici sau mai mari ale adversarului si fara sa reuseasca break-uri mari (in jur de 50) i-a mers jocul de siguranta foarte bine ,a pus multa presiune pe Joe .. si e in optimi.
Bravo Mark Applause

P.S. Pacat de ratarea unui 147 pt. Liang .. a ramas in snooker la galbena din secventa finala de colorate Neutral si inca o veste "tare" Laughing Matthew Selt are 4-1 cu Hendry..dar sa asteptam si finalul Very Happy ar fi ceva extraordinar pentru el sa vina din calificari pana in optimi si sa-i "scuture" pe Higgins si Hendry pe traseu.

L.E. DA... Matthew Selt face senzatie, e in sferturi dupa 5-4 cu Higgins si 5-1 cu Hendry (scotianul.."doar un foc de paie".. mare pacat)



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am vazut nimic live, ceva reluari p-acolo Crying or Very sad accesez ,,meciuri si rezultate'' si trec in evidenta surpriza dupa surpriza Shocked.
Nu ma asteptam ca Ding sa ia bataie, iar de Hendry chiar ca-mi pare rau desi, se mentine in nota lui obisnuita(face un prim tur bun si parca se frange la urmatorul meci) Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 19:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred eu ca oboseala isi spune cuvantul, in cazul jucatorilor ce au participat la cupa mondiala. Desigur, sunt jucatori, ca Mark Williams, Mark Selby, Liang Wenbo, Ken Doherty, care au reusit sa invinga in primul tur, dar nu cu cel mai bun joc al lor.

Sunt putin surprinsa de infrangerea lui Hendry din turul doi. Sper foarte mult ca-si va gasi ritmul in acest sezon, macar pentru a se mentine in top 16.

Imi pare rau pentru off-topic, dar asa este, se putea transmite mai mult din acest turneu, pentru ca la turneul de tenis de grand slam (Open-ul Australian) se transmite incepand cu ora 2:00 noaptea.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 0:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unele vorbulițe dinspre Bendigo

Ken Doherty : „Am jucat destul de bine și sunt bucuros că am trecut de un adversar atât de puternic. De mult timp n-am mai învins pe cineva de calibrul lui Stephen Maguire, adică un jucător din Top 8. Nici nu mai țin minte în ce meci s-a întâmplat asta, dar în niciun caz n-a fost în sezonul trecut. Așa, i-am mai eliminat pe Neil, în optimile Mastersului de la Shanghai și pe Mark Selby, la Grand Prix, în urmă cu vreo câțiva ani, dar de multă vreme n-am mai avut un atât de bun început de sezon. Nu e vorba numai de victoria în sine, ci și de încrederea pe care ți-o dă un asemenea rezultat. Dacă reușești să câștigi chinuindu-te, nu te simți prea grozav, dar acum am câștigat destul de categoric și sunt foarte mulțumit.

La Cupa mondială, n-am jucat bine și dezamăgirea încă persistă. N-am fost în stare să-l ajut pe Fergal așa cum ar fi trebuit și cum mi-aș fi dorit – nu ne-am prezentat la valoarea noastră reală. Dar azi mă simt fericit. Stau la familia soției mele, la Melbourne și este prima dată când mă văd și socrii mei jucând într-un turneu atât de important. Mesele sunt superbe – spre deosebire de cele de la Bangkok ! Sunt rapide, ceea ce-mi convine de minune fiindcă nu pot executa loviturile cu acel plus de forță de care ai nevoie atunci când masa e lentă.”


Mark Williams : „A fost un meci foarte greu, iar eu am jucat groaznic, oribil ! Habar n-am de ce mi-a mers jocul așa de prost. Nimic nu mi-a ieșit bine. Sigur că-i vorba în primul rând de calificarea în runda următoare, dar nu-ți face nicio plăcere să te califici jucând în halul ăsta ! Niciun elan, nicio satisfacție. Ne-am tras în jos unul pe altul – când ratam eu lovitură după lovitură, când Barry. Mesele sunt excelente, foarte rapide, nu seamănă deloc cu cele pe care am jucat săptămâna trecută – poate și asta m-a derutat un pic. Oricum, dacă și-n meciul următor o să joc tot așa ca azi, n-am absolut nicio șansă !”

Mark Selby : „Joe a jucat strălucit, mai ales în primele trei frame-uri – ar fi fost normal să se fi detașat la 4-0. Dacă s-ar fi întâmplat așa, acum aș fi fost eliminat, dar am reușit să mă strecor înapoi în meci și să recuperez diferența de scor. Pauza poate fi sau nu un avantaj – pentru Joe, e clar că a fost un dezavantaj, pentru mine însă a venit la momentul potrivit. Nici în primele patru frame-uri nu greșisem prea mult și n-aș fi avut ce să zic chiar dacă m-aș fi văzut condus cu 4-0, fiindcă, fără discuție, Joe a dominat meciul. Frame-ul cel mai important a fost cel de-al patrulea, iar după pauză, lucrurile s-au echilibrat. E prima oară când vin în Australia. Întotdeauna am dorit să vizitez această țară, dar niciodată nu mi-am închipuit că prima mea călătorie aici va fi prilejuită de un turneu de snooker !”

Matthew Stevens : „Am început meciul bine și am ajuns la 2-0 după care am ratat o lovitură la bila roz, iar Liang a reușit un break mare. Se vede că titlul de la Bangkok nu i-a stricat deloc ! În sezonul trecut, n-a prea fost în formă, dar o victorie precum cea din Cupa mondială i-a dat mai multă încredere și tânărul a redevenit un adversar foarte periculos.

N-am pierdut fiindcă aș fi fost obosit – eu nu mă număr printre pruncii ăștia care o-ncasează și pe urmă declară că abia așteaptă să se-ntoarcă acasă !... Suntem jucători profesioniști, asta e meseria pe care ne-am ales-o și toți am tânjit după turnee mai multe. Uite că acum le avem. Mă bucur că o să-mi revăd famila, dar am dat totul atât la Bangkok cât și aici. Condițiile de competiție sunt fantastice – cele mai bune din câte am văzut în ultimele trei săptămâni, deci nici la capitolul ăsta nu se pot găsi scuze pentru înfrângere...”


Matthew Selt : „Am fost sub o oarecare presiune, fiindcă aveam de jucat cu Stephen Hendry, cel mai mare învingător din toate timpurile, dar după ce-l eliminasem pe John Higgins, mă simțeam extraordinar. Am revenit totuși pe pământ, iar ziua de azi n-a prea semănat cu cea de ieri. Stephen n-a jucat bine.

Cred că unii fani ai snookerului sunt surprinși de performanțele mele – nu însă și jucătorii. Am avut meciuri de antrenament și cu Ronnie O’Sullivan, și cu Neil Robertson, și cu Joe Perry sau Stuart Bingham – au fost și ei de serviciu la scoaterea bilelor din buzunare așa că și-au dat seama că sunt capabil să joc bine și să câștig. Bineînțeles, victoria asupra campionului mondial a fost extrem de importantă. Pentru mine, meciul acela echivalează cu o finală.

În 2009, când am ajuns în fazele finale de la Grand Prix, îmi doream să joc și eu în arenă ca să văd dacă fac față. La fel și aici. Nu mă gândesc la cât de departe aș putea ajunge în acest turneu – o iau încet, meci cu meci. Încă nu-mi vine a crede nici că sunt în sferturi ! Pentru cineva care începe o competiție cu rundele de calificare, eu zic că m-am descurcat destul de bine.”


Stuart Bingham : „Am avut nevoie de vreo cinci zile ca să-mi revin după ce mi-a făcut Ding la Crucible ! Când l-am învins pe Michael Holt în ultimul meci de calificare și am știut cu cine aveam de jucat în Australia, m-am și dus pe net și am scris că tare mi-aș dori o revanșă ! Nu mi-e teamă de Ding și știu că jocul meu poate fi la fel de bun ca și al lui. Am început sezonul bine și ar fi minunat să intru în Top 16."


____________________________

Din păcate, fără alte actualizări de scor, în dimineața asta, la Meciuri și rezultate : am de mers la o ședință unde nu pot deschide laptopul... Rolling Eyes Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community