Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pfffffffffft. Sad Allen cu Bingham e la 6. Nu ar trebui sa transmita macar acum si masa 2? Daca o transmit promit sa fiu cumva pe receptie ! *brings popcorn* Twisted Evil Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Pfffffffffft. Sad Allen cu Bingham e la 6. Nu ar trebui sa transmita macar acum si masa 2? Daca o transmit promit sa fiu cumva pe receptie ! *brings popcorn* Twisted Evil Laughing Laughing


Poate avem putin noroc si, pe la 11:00, cand or sa dea snooker la tv(dupa programul eurosport 2) , vom prinde ceva live (desi eu una ma indoiesc).

Eu din pacate, am ratat meciul dintre Dale si Robertson (dar cred ca o sa il mai dea in reluare), si dupa cate vad pe aici, se pare ca a fost unul foarte bun.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte vorbulițe dinspre Bendigo

Mark Williams : „Azi a fost mult mai bine – știam că dacă joc la fel de prost ca ieri, pot să fiu sigur că pierd. Felul în care a început David meciul m-a ajutat, fiindcă m-a făcut să-mi dau seama că e cazul să mă mobilizez. Ar fi trebuit să duc scorul la 2-0, dar el n-a prea făcut greșeli și a avut fluență. Am încercat câteva chestii, ca să-mi adun elanul. Mi-a mers bine, așa că o s-o țin pe linia asta. Probabil că, în sferturi, aș prefera să joc cu Neil, ca să avem o sală plină. Bineînțeles că tot publicul ar ține cu el, dar nu-mi fac probleme. Îmi place aici deși încă n-am avut șansa de a vedea mare lucru – am venit direct din Thailanda și n-am avut timp decât pentru meciuri și somn !”

Mark Allen : „Scorul spune că am câștigat ușor și nu e adevărat. Am jucat bine, dar Marcus a fost cel care a dominat începutul meciului. La un moment dat, a intrat într-o serie ghinionistă, dar înainte de asta, nu m-a lăsat aproape deloc să mă apropii de masă. Am ajuns să conduc cu 2-1, dar s-ar fi putut foarte bine să fiu eu condus cu 3-0 și tot așa au mers lucrurile și după pauză. Să știți că nu trebuie să greșești mult ca să pierzi un meci, dar n-am avut în viața mea un adversar atât de ghinionist ca Marcus ! I-am și spus-o, după aceea... Nu pot zice că eu aș fi excelat : n-am mai pus mâna pe tac de la sfârșitul sezonului trecut – partea bună a situației e că mă simt mai odihnit, partea proastă e că mă simt mai ruginit. Am jucat însă destul de mult snooker în Thailanda și așa se face că mi-am mai intrat în mână – acolo, la Cupa mondială, au fost mai multe meciuri decât aveam, altădată, într-un întreg sezon ! La urma urmei, trebuie să ne facem meseria și să ne câștigăm pâinea deci avem și de călătorit prin lume. Doar că, în acest moment, nu trăiesc numai pentru acest sport. Mă bucur și de viața din afara snookerului – poate că, ținându-mă mai mult timp departe de masa de antrenament, o să mi se facă dor să revin la ea, la joc, în general. Îmi asum acest risc – însă nu știu de câte ori o să scap nepedepsit...”

În legătură cu Stuart Bingham : „Nu e ceva de azi sau de ieri. Nu ne împăcăm și gata. A zis că vrea să-și ia revanșa asupra lui Ding pentru că l-a învins la Crucible, dar mie mi-ar plăcea să-l trimit înapoi unde i-e locul. Nu mă poate suferi fiindcă într-o conferință de presă am zis adevărul : că n-are curaj, că n-are, mă-nțelegeți... A dat cu piciorul victoriei acolo, în meciul acela cu Ding : conducea cu 12-9 și asta spune tot. Dar e bine c-a dat cu piciorul victoriei fiindcă așa a reușit Stephen Hendry, un jucător de legendă, să rămână în Top 16 și prefer oricând ca în Top 16 să-l văd pe Hendry, nu pe Bingham !”

Stuart Bingham : „Astă-noapte cred că n-am dormit mai mult de o oră, iar azi nu m-am simțit prea bine, dar imediat ce am intrat în bile, mi-am revenit. Scorul e cam nedrept față de Tom, care n-a avut decât câteva ratări. Deocamdată, jocul îmi merge și sper ca la noapte să mă odihnesc mai bine, iar mâine să fiu în largul meu fiindcă abia aștept meciul cu Mark Allen !

La Campionatul Regatului Unit, s-a apucat să spună niște lucruri cam nelalocul lor și de mult timp mă gândesc la următoarea noastră întâlnire. A zis despre mine că n-am curaj, că n-am avut curaj nici la Crucible, când am fost eliminat de către Ding și că nici nu-și imagina că ar fi putut pierde meciul cu mine. Nu l-a pierdut, iar eu am fost negru de supărare fiindcă dacă aș fi câștigat, aș fi intrat în semifinale. Țin minte că am dat mâna, dar nu i-am zis absolut niciun cuvânt. Nu i-a plăcut chestia asta și n-a uitat-o. Dar puțin îmi pasă ce gândește Mark Allen – suntem aici ca să ne facem meseria și sper că mâine o să câștig. Mi-ar face o mare plăcere să-l înving ! Oricum, joc mult mai bine decât jucam, atunci, la Telford și nu mă interesează ce război psihologic vrea el să ducă acum. E un idiot ! În ceea ce mă privește, sunt gata de luptă.”


Neil Robertson : „Până acum, trebuie să fi fost meciul turneului. Sunt dezamăgit că nu l-am câștigat, dar Dominic mi-a făcut acel snooker extraordinar când pe masă nu mai erau decât bila roz și bila neagră. Cred că, în general, am jucat bine, dar nu sunt într-o pasă prea grozavă. Așa se mai întâmplă, câteodată, în sport. Totuși trebuie să spun că Dominic a jucat foarte bine. Spectatorii au fost formidabili și m-am bucurat din toată inima că m-au primit cu ovații. Mă simt mai dezamăgit pentru ei decât pentru mine...”

Dom Dale : „A fost unul dintre cele mai frumoase meciuri în care am jucat vreodată – extrem de dramatic și de incitant. Pentru asemenea momente și asemenea întâlniri ne apucăm de snooker și vrem să devenim jucători profesioniști. E o mare victorie pentru mine și nu mi-a fost deloc ușor să-mi păstrez calmul și să-mi țin în frâu emoțiile. Am mai jucat cu Neil și alte meciuri de calitate, dar cred că ăsta rămâne printre cele mai bune. Mă duc la culcare cu gândul că am norocul de a continua turneul. Mark Williams este un jucător incredibil și ocupă primul loc în clasamentul mondial. Spun că e incredibil fiindcă ceea ce a realizat el chiar este incredibil : după ce aproape că era în pericol să iasă și din Top 48, pur și simplu s-a hotărât să muncească opt sau zece ore pe zi și iată că a ajuns în fruntea tuturor. Cred că asta este una dintre cele mai mari performanțe sportive din câte există – și nu numai în snooker.”

Ken Doherty : „Ultimul meu sfert de finală, înainte de cel de mâine, a fost acum doi ani, la Mastersul de la Shanghai. Am pierdut în fața lui Shaun Murphy. Azi, eram condus cu 4-1 și nu-mi reușea nicio lovitură. După ce câștigasem primul frame, Liang a preluat controlul total. Dar am mai găsit, nu știu cum și de unde, ceva care să mă ajute să mă târăsc înapoi în meci și să rezist. Cu toată modestia, am reușit o mare revenire. Niciodată nu arunc prosopul, numai că se mai poate întâmpla ca lucrurile să nu meargă deloc și să nu vezi nicio soluție. Aș fi fost mai încântat să câștig frumos și lejer, dar victoria rămâne victorie și mă bucur că am putut s-o obțin. Se știe că sunt îndârjit și e plăcut să constat că încă mai am rezerve de îndârjire și mai pot să mă număr printre cei care ajung în fazele superioare ale unui turneu. Când trece atâta timp fără să ai rezultate satisfăcătoare, începi să te îndoiești de propria ta valoare, iar îndoiala asta îi cuprinde și pe oamenii din jurul tău sau din întregul circuit profesionist. Dar iată că m-am calificat în sferturi. Urmează să joc cu Mark Selby, dar se cheamă că am și eu șansa mea.”

În legătură cu reclamația pe care i-a făcut-o lui Liang (pentru lipsa papionului), la Cupa mondială, Ken e plin de regrete : „M-am simțit vinovat chiar de a doua zi. Liang e un băiat atât de simpatic și ne-am și antrenat împreună, de atâtea ori. Mi-a părut rău că l-am reclamat, dar adevărul e că nu eu fac regulile – eu nu caut decât să le respect. Reacția mea a fost una emoțională și n-am vrut să-i provoc băiatului niciun fel de necazuri. E un tânăr de calitate și am aflat că nu greșise intenționat – pur și simplu uitase să-și pună papionul. Sper că nu l-am supărat, iar dacă l-am supărat, îi cer iertare. L-am întrebat și pe directorul de turnee despre regula asta. Nu știu dacă am avut sau nu dreptate – fiecare are părerea sa – dar știu că m-am simțit foarte vinovat.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Vin 22 Iul 2011, 7:28, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am vazut mare lucru pana acum, dar meciul Allen-Bingham chiar nu as fi vrut sa-l pierd. Laughing Twisted Evil In rest, mi se par destul de ciudate rezultatele pana acum, m-am bucurat ca au ajuns pana aici Kendo si DD. Very Happy Poate mai auzim o cantare din partea galezului. Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 9:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiu ca nu ar fi trebuit, dar pe mine ma amuza putin conflictul dintre Allen si Bingham Laughing .
Misiune indeplinita, Bingham si-a mai rezolvat o problema in acest turneu, se pare ca este saptamana lui Laughing .

Cat despre meciul, Murphy vs Selt, a fost, dupa mine, unul previzibil, ma asteptam sa castige Shaun (la cata sete de victorie are).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 9:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am trezit si eu acum putin timp, constatand ca Eurosport-ul imi ofera sansa de a revedea fenomenalul frame decisiv dintre Neil si Dominic. Poate macar acum diger ce s-a putut intampla... Very Happy

Uitandu-ma pe rezultatele de azi dimineata... Se pare ca indraznetul Matthew Selt isi incheie parcursul mai mult decat onorabil, inregistrand cel mai mare break de pana acum. Ramane de vazut daca va mai fi intrecut de cineva.

Interesat am fost si de disputa dintre cei doi prieteni din declaratiile de ieri... Laughing Se pare ca n-a reusit sa-l trimita Mark pe Stuart, "acolo unde ii este locul". Imi imaginez ce frustrat a fost cand s-a vazut invins si pe deasupra, numit si "idiot". Twisted Evil

App, aveti idee ce sfert de finala transmite Eurosportul de la 12:30 ?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 10:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca Kendo trece de Selby castiga turneul!!!!!
Vad ca surprizele nu s-au terminat!Cine stie ce ne mai asteapta?
Poate chiar sa castige cine nici nu te-astepti!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 11:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după sferturile de la Bendigo

Stuart Bingham : „Nu că m-a supărat ultima declarație a lui Mark Allen – de fapt, mi-a dat un plus de motivare, dar încă din primul frame, toată lumea a înțeles cât de mult țineam să câștig și presiunea m-a făcut să joc mai prost decât în oricare dintre meciurile mele din acest turneu. M-am simțit provocat și stimulat mie-n sută : tocmai din cauza asta am și ratat atât de mult, la începutul meciului. Totuși din clipa în care m-am văzut condus cu 2-1, m-am concentrat și nu numai că n-am mai avut nicio ratare, dar am făcut și breakuri mari – două de peste o sută de puncte, unul de 65 și unul de 90. Așa, ca să bage de seamă și cei care zic că n-am curaj să-mi fructific avantajul.

Mark e un jucător de valoare – că doar nu rămâi cinci ani în Top 16 dacă n-ai valoare ! Ca jucător, e printre cei mai buni, dar ca om, lucrurile stau altfel. La sfârșit, mi-a zis „bine jucat”, iar în timpul meciului, așa cum se obișnuiește atunci când adversarul are o execuție bună, mi-a zis și „lovitură”, de fiecare dată când am reușit o asemenea execuție. Dar tot nu și-a retras cuvintele din declarație. Eu mi-am văzut de treabă. Simt că jocul îmi merge suficient de bine ca să-i creez probleme oricărui adversar, așa că am luptat și m-am calificat în prima mea semifinală. Înainte de meci, credeam că, în caz de victorie, o să ridic un pic pumnul, dar nu, am preferat să mă exprim numai prin snooker, nu și prin box. Abia aștept semifinala.”


Mark Allen : „Stuart și-a meritat victoria. A jucat mai bine decât mine și a punctat solid. Am pierdut meciul încă din prima repriză. Ar fi trebuit să conduc cu 3-1, dar e greu de luptat cu atâtea breakuri mari. Nu pot zice că mă mir, fiindcă știu cât de bine poate să joace. N-am zis că n-ar fi un jucător bun, ci că nu e-n stare să facă față presiunii : până acum, a disputat 13 sferturi de finală și presupun că asta înseamnă ceva pentru cineva care, din 13 încercări, n-are curajul de a-și câștiga, măcar o dată, un loc în semifinale. Azi, nu de curaj a avut nevoie pentru că pur și simplu a jucat mai bine decât mine. Nu retractez nimic din ce-am declarat mai înainte. Știu ce vorbesc. De fapt, am spus ceea ce gândesc nu numai eu, ci și alții, numai că lor le e teamă s-o zică p’a dreaptă. Eu nu umblu cu menajamente deși îmi dau seama că asta-mi creează neplăceri în relațiile cu ceilalți jucători – dar nu sunt prieten cu toată lumea. Aici nu e vorba de prietenie, e vorba de competiție.

Așa cum am mai zis, nu sunt antrenat și cred chiar că am obținut rezultate mai bune decât s-ar fi cuvenit într-o asemenea situație. Mi-a căzut bine și premiul de la Bangkok – am mai scăpat de o anumită presiune – și cad bine și punctele de aici. Mi-a plăcut meciul de azi și sper să-mi revină și pofta de a mă antrena pentru că atunci când sunt antrenat, nu pierd în fața unora ca Stuart.”



Mark Allen, pe Facebook : "How did I lose to this ugly f*****??"
Stuart Bingham, pe Twitter : "He's right : I'm ugly, but he's still an idiot !"
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 11:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de declaratia lui Allen,asa credeam si eu ,ca nu pierde in fata lui Bingham !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 12:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am timp decat sa spun: hai, Kendo!!! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Murphy, Bingham, mai mult ca sigur si Doherty... in semifinale.

Hai Dominic, alatura-te lor. Very Happy Oricum, mai e mult pana departe... chiar si daca e vorba de doar 2 frame-uri.

le : imposibil, cu Williams...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 14:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte câteva vorbulițe dinspre Bendigo


Shaun Murphy : „Știam eu că n-o să se dea bătut fără luptă ! Dacă n-avem meci, Matt și cu mine suntem buni prieteni – nu ne e ușor să jucăm unul împotriva celuilalt. De-a lungul timpului, am învățat că, uneori, jocul îți merge și câștigi frumos, alteori, nu. Azi, am pierdut câteva frame-uri, iar el a reușit câteva lovituri superbe. A fost primul lui sfert de finală într-un turneu de puncte și asta mi-a amintit de primul meu sfert de finală – aveam emoții mari și n-a fost chip să mi le ascund, mai ales la începutul meciului. L-am simțit și pe Matt că reacționa cam la fel, dar, treptat, s-a liniștit și a marcat un 137. M-am concentrat asupra jocului meu, ca să nu-i creez ocazii de a reveni la masă și să-l pun sub presiune. Matt e un băiat simpatic și o prezență binevenită în acest sport, dar sunt foarte bucuros că am intrat în semifinale și încep sezonul bine.

Cu Stuart deja am jucat de multe ori – tot bun prieten și el. Nu ne leagă numai snookerul – jucăm foarte des și golf. Dacă Matt era debutant în sferturi, Stu e debutant în semifinale. Norocul meu să am avantajul experienței.”


Matthew Selt : „Shaun s-a distanțat rapid la 3-0, iar eu n-am putut să-l împiedic. În primele trei frame-uri, i-am și creat destule ocazii... Aproape că nu-mi vine a crede că am făcut un 137, fiindcă înainte de acest break nu reușisem să trimit în buzunar nici măcar o bilă ! Am avut un parcurs bun și am motive să fiu mulțumit, dar sigur că aș fi dorit să continui competiția... Oricum, cred că realizarea mea cea mai importantă din această săptămână rămâne victoria câștigată în meciul cu John Higgins. În rest, a fost o experiență frumoasă și din care am avut mult de învățat.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 14:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pfffft ! Smile Ce frumusete de meci.

Imi pare rau pentru Dominic, pentru ca este intr-o forma foarte buna (si sper sa o mentina) si pentru ca mi-e drag de el.

Dar ce "fin a rulat" Mark J.... 3 centuries and so on... 8) 8) Superb de urmarit. Smile Bravo ! .

Si hai Kendo !

Cat despre Mark Allen si Stuart Bingham... Ieri ma amuzam pentru ca nu stiam de unde a pornit toata treaba, dar azi nu ma mai amuz, ba chiar e posibil sa imi shimb drastic parerea despre cineva. Evil or Very Mad

Am zis ca atunci cand m-am amuzat nu stiam de unde a pornit treaba. Apoi s-a zis ca a pornit de cand Mark Allen s-a luat de Stuart cu treaba cu bottle. Stuart parca zicea ca nu stie de ce s-a apucat Allen sa faca astfel de comentarii... Acum nu stiu daca pe Mark pur si simplu il mananca sau daca Stuart i-o fi facut ceva inainte de prima declaratie a lui Mark, dar chiar si asa...

Ideea finala este ca daca vrei sa te iei de cineva o poti face si in still classy si mi se pare de trei lei sa faci referiri la fizic (desi Mark a pus o poza a lui Avam Grant sub care a scris comentariul respectiv, dar, tinand cont de faptul ca Stuart i-a raspuns pe Twitter si ca Mark a mai scris si alte chestii dupa); Devine destul de urata treaba si s-ar putea sa-l coste niste fani. Evil or Very Mad

Ma rog... Nu mai zic nimic.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stuart nu a provocat în niciun fel izbucnirea aceea a lui Mark Allen, la UK 2010. Englezul e un om foarte liniștit și la locul lui. Irlandezul are însă antecedente de comportament criticabil mergând până la violența fizică, nu doar verbală (și aceasta la fel de gravă) - Reanne ar avea, aici, mai multe de spus.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 22 Iul 2011, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pfffhhuuu ... ce-ai facut Selby Mad Doamne cate surprize ?! Nu mai pot sa fiu "sigur" de niciun rezultat privind snooker-ul din turneul asta. Imi pare rau ca nu l-am vazut jucand pe Kendo pentru ca nu inteleg de unde a scos jocurile astea...de nedescris. Mark Williams ar fi normal sa ridice trofeul,are un joc deosebit, cu super-break-uri .. dar la cum au mers lucrurile pana acum nici macar un 9-2 acolo nu ma mai surprinde in finala, indiferent de oponenti. Wicked snooker Mr. Green



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community